Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   88 / 607
(#) titi válasza Cunici hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Hali!
Ha rám hallgatsz, 1000µF-ot tegyél oda.
De a tápba ettől függetlenül legyen 10000uF.
Ajánlom a HE-s cikk elolvasását...
(#) Joka válasza Cunici hozzászólására (») Ápr 23, 2009 /
 
Üdv!

Én is megépitettem ezt a kapcsolást 7293-assal. Gondoltam próba szerencse beraktam 100 µF-ost (az volt itthon) és avval is szépen üzemel. Persze ott csücsül a tápba nekem is 4x4700 µF-os kondi.
(#) djgombi válasza Cunici hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Idézet az erősítő leírásából:
Idézet:
„A két 1000 µF-os kondi az oszcillációs veszély elhárítása érdekében kapott helyet a nyákon a gyári ajánlással összhangban, tehát nem a táp része, nem hagyható el !”

Tehát nem hagyható el és 1000 µF-os!
(#) Cunici válasza djgombi hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Köszönöm a válaszokat!

Elfogadom és beleteszem az 1000µF -es kondit, a további kérdésem az lenne, hogy a feszültésgtűrésük mindenképp legyen 50V-os 25V nem elég mert ilyenek vannak itthon, de ha muszály beszerzek 50V-os alkatrészeket. Valamint az ellenállások mekkora feszeültséget bírjanak, azok is 50V -ra kellenek?

Válaszokat köszönöm!

Üdv: István
(#) djgombi válasza Cunici hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Ellenállás lényegtelen! A kondik feszültsége a tápfeszültségtől függnek. Ha +-25 voltnál nagyobb feszt kap a végfok akkor nem jó a 25 voltos kondi. Másképp PUKK
(#) Cunici válasza djgombi hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Köszönöm a választ!

Renben van akkor ezeket figyelembe véve választom meg az alkatrészeket .

Mindenkinek köszönöm a segítséget .
(#) cc_rider hozzászólása Ápr 24, 2009 /
 
Hali!

Tudom nem fórumtéma, mégis itt kérdezném meg tőletek:

Nagyon tetszett nekem mindíg is a régi VT EA 6383 S erősítő formája, szerkezete.Szeretnék venni egy ilyen erősítőt, 15e-ret kérnek érte, de lealkudom sztem egy 12-13ra (bízom benne )

A kérdésem az az lenne, mivel nem fiatal erősítöről van szó, mire figyeljek oda?
Milyen szinten javítható ő ha bármi gond van vele?Alkatrészek stb....
A tucheles csatik nem probléma meg a hangszorócsatik, azokat tudok venni műszboltban.

Köszönöm a válaszokat előre is!
(#) Zupp87 válasza cc_rider hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Hello! Nekem is nagy kedvenvem a tipus, szerintem csodaszép. Kaptam is nemrég ingyen egy végfokhibás példányt a 6303-as tunerrel. Az erősítő felújítása már majdnem kész. A potikkal szerintem nem lesz gond. Elég igénytelen helyen volt tárolva az enyém, mielőtt hozzám került, de kutya bajuk. Én speciel az összes rátolós csatlakozót kidobtam belőle, és vaciúj árnyékolt kábelekkel fixre forrasztottam. Valamint a végfokok csatlakozója, amivel az alap panelre megy, lehet még hibaforrás. Csúnyán el voltak nekem oxidálódva. De 2 órás szöszmötöléssel kiszedegettem egyenként a műanyagból a kis réz füleket, és fényesre sikáltam. De ha egy működő, jó állapotú példány, szerintem nem kell forrasztgatni. Később előjövő hiba esetén pedig a csatlakozók átnézésével kezd a hibakeresést, ha csak nem egyértelmű, hogy a végfok vagy más modul egyik alkatrésze szállt el látványosan.
Ja, és a másik: nehogy eszedbe jusson RCA csatlakozók miatt szétfurkálni a hátlapot Én elvből nem tettem. Legyen olyan, amilyennek megálmodták. És egyébként is, nekem szimpatikusabb az 5 pólusú DIN Meg az a jó öreg hangfalcsati. Bár könnyen kicsúszik ha mozgatod a cuccot, d elegalább nem szakad a vezeték. Ha érdekel, elküldöm a teljes kapcsolási rajzát. Javításhoz jól jön, márha kell majd javítani. Egyébként nincs túlbonyolítva, könnyen átlátható és javítható. De reméljük, hogy 12-13-ért egy szép, megbízható példányt kapsz.

(csak érdekesség: ez az én tornyom: torony
)
(#) Zupp87 válasza Zupp87 hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
És itt egy jobb minőségű kép:
Kép
Hát nem szépek így együtt?
(#) djgombi válasza Zupp87 hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
De azok csak kár hogy a tunerek egy idő után elhangolódnak. Sajnos ez típus hiba. Azon gondolkodtam, hogy egy ilyen erősítőbe két tda véget belerakni
(#) cc_rider válasza Zupp87 hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Ba***i!


Nagyon szép!

Ilyen kell nekem is!

A kapcsolási rajzot pedig megköszönöm: ccrider@vipmail.hu

THX

MEGVESZTEM! MEGVESZEM!
(#) Zupp87 válasza djgombi hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Először nekem is eszembe jutott. De aztán döntöttem, és totál felújítottam a két végfokot: új panel, új alkatrészek. Apropo: ugyebár BD809/810-et már nem lehet kapni. Helyettük használatos a BD911/912. Van nekem otthon amúgy két TDA7294, LM1036-tal, saját dobozban (na jó.. vettem.. SOS-es nagy műszerdoboz ), de a vidiket gyári állapotukban szeretném megtartani.
Ha már TDA topikban vagyunk, íme a TDA:
hátulról
elölről
belül
(#) djgombi válasza Zupp87 hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Grat! Nagyon szép a végfok. Hol vettél müsz dobozt? Mert nekem is ez a hiányzik már
(#) Zupp87 válasza djgombi hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Az SOS Electronic-tól rendeltem. KF sorozatú műszerdoboz, sokféle méretben létezik.
(#) Zupp87 válasza cc_rider hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Ha Pesten vagy közelében laksz, itt is van egy szép darab, egész jó áron.. vagyis addig jó áron, míg túl nem licitálják
Bővebben: Link
(#) cc_rider válasza Zupp87 hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Köszi!

Igen láttam már, nagyon szép darab, csak sajna pécsi vagyok

Szal nem jönnék túl jól ki belőle.
(#) ptesza válasza cc_rider hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Szia.

Megkérdezhetem mi lett a 25 ös braunnal?
(#) Zupp87 hozzászólása Ápr 25, 2009 /
 
[OFF]
Apropo vidi: akinek van két felesleges fényes kupakja az EA 6383S-em loudness ill. mono gombjaira, ne fogja magát vissza, szóljon
(#) cc_rider válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Szia!

Hát kérlek sajnos megakadtam vele, mivel lakásfelújítás van nálunk és nincs időm rá sajna.A jelenlegi állapot látható a képeken, sztem kb 2 hét és lesz időm befejezni hozzá az IC-t azt hajrá.
(#) ptesza válasza cc_rider hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Szépen haladsz. 50 liter -re saccolom . Csak szub lesz?
(#) cc_rider válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 25, 2009 /
 
Jó a saccolókád!46l

Igen csak Subot építek, szeretnék venni melléjük majd 2db Wharfedale VR-100-ast, de ha marad némi zsé a házból akkor igazából egy pár VR-400-ast szeretnék.
Őket hajtaná A VT 6383.
(#) ptesza válasza cc_rider hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Nehéz igazán jó ,és még megvásárolható hangdobozt választani.
(#) cc_rider válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Ezt hogy érted?

A VR-100-at hallottam szólni és ahoz képest, h polchangszoró, engem lenyűgözött.Zsír új volt, még be sem volt járatva és olyan új hangokat hallottam meg a tesztlemezemről, h csak pislogtam.
A nagyobb szériák sztem csak jobbak lehetnek, nomeg a Wharfedale az sztem egy megbízható, minőségi márka.
(#) Flatlander válasza Zupp87 hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
Hát mimás is lehetne mint a jólismert EA6383S.Nagyonszeretem ezt az erősítőt és biztos hogy ez mindig velemfog maradni Igaz már egyszer csinálnom kellet a végfokját(nemszerette a 4ohmot).Azonkívül full gyári annyi változtatással hogy a feszkorlátozó zenerek kivannak belőle szedve és ventik vannak a bordán így a 4ohmot is szereti
(#) ptesza válasza cc_rider hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Ne értsed félre. Csak körbenéztem én is a neten. Vagy a dög drága dolgok ,amik lehet hogy beszivatnak, vagy az olcsó kínai dobozok. Jó és olcsó dobozt kerestem.
(#) cc_rider válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Értem.Sajnos igazad van.Olcsó és jó Hdoboz nem nagyon van.
(#) Góré88 hozzászólása Ápr 27, 2009 /
 
Hali mindenki, gondoltam közzéteszem ezt a rajzot. Én csináltam még nagyon régen, sajna már nincs meg már tranyósban nyomulok, de ez is szépen szólt és nagyot.
+/- 40V, 4 ohm, 100W
+/- 44V, 4 ohm, 120W
+/- 50V, 8 ohm, 80W
(#) cc_rider hozzászólása Ápr 27, 2009 /
 
Még anyit kérdeznék, h a Vt 6383 ugye pattan eggyet bekapcsoláskor.Ez mennyire probléma a mai Hdobozoknak?Ne építsek bele egy HSz védő áramkört?
Illetve mekkora lehet ez a pattanás ha majd megyek megvenni a kicsikét?Ha letekerem a potit tökre akkor is pattan?

Nem nagyon volt ilyen erősítő a közelemben, utoljára kb 10éves koromban
(#) Flatlander válasza cc_rider hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Igen általába szokás letekert hangerőn is pattannia engem különösen nemzavar most egy '100w'os somogyi van rajta kb 2éve és nemunta meg.Viszont ha hozzáérsz pl a bemenetválasztó gombhoz vagy a bekapcsolóhoz és elhalkul az nem hiba az gyári(bár én kikötöttem mert szerintem idegesítő)
(#) sound.man válasza cc_rider hozzászólására (») Ápr 27, 2009 / 1
 
Egy koppanásgátló áramkört kell építeni bele ami figyeli a kimeneten az egyenfeszt is, mert ezt kihagyták belőle és a koppanás se tesz jót a hangszórknak se az egyenfesz. Amúgy jó kis erősítő, nekem is volt belőle, nem is egy.
Következő: »»   88 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem