Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Egyenirányítás
 
Témaindító: szuecs, idő: Nov 15, 2005
Lapozás: OK   3 / 14
(#) Kacsavadasz hozzászólása Feb 4, 2009 /
 
Szép napot!

Van egy trafóm ami szimmetrikusan 20V-ot ad. Egyenirányítottam Gratz-híddal (kondik 4db 4700uF) és a feszültség 2x56V nőtt mi lehet az oka?Maximum 40V kellene.
kapcsolás:

híd.jpg
    
(#) mex válasza Kacsavadasz hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
A GND és a + között ,illetve a GND és a - között mérsz?
(#) potyo válasza Kacsavadasz hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Nem csak 1x56, vagyis 2x28V-ot kaptál véletlenül? Mert ez esetben a 364189-es hozzászólás hárommal előbb leírja a választ, hogy honnan van az 56V.

Mit akarsz róla hajtani?
(#) Kacsavadasz hozzászólása Feb 4, 2009 /
 
Igen a gnd és a + illetve a gnd és a - közt mérek. Terhelés nélkül mértem az lehet a gond, szerintem. Erősítőt fog hajtani.
(#) mex válasza Kacsavadasz hozzászólására (») Feb 4, 2009 /
 
Ennyire nem szabad megemelkednie a feszültségnek még terheletlenül sem. A mért érték 40V-os szekunderre utal,vagy a primer nem 230V-os,de azt észrevennéd.
(#) Zsoooooti hozzászólása Ápr 5, 2009 /
 
Üdv! Olvasgattam egyenirányítás témában, sok újat nem láttam, inkább csak pontosabban be tudom határolni a szükséges alkatrészeket. Suliba lomtalanításon ki akartak vágni egy 63VA-s trafót, Pri-Sec
Gondoltam mivel nincs 24V DC kéznél hát gyártok, jó lesz nyáron a ventikhez, meg ki tudja még mihez. 12V DC-ből van 6A-nyi ha nagyon muszáj! :yes:
Köszi az eddigi HSZ-eket!
(#) Directors hozzászólása Ápr 27, 2009 /
 
Üdv!

Így lehet egyenírányítani mint a képe?
Két graetz híddal.

névtelen.JPG
    
(#) Atis57 válasza Directors hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
szia!
IGEN , normálisan müködik. a + + és a - - ágakat nem kell közösiteni . az 1000µF szűrő elkók kb 1 Aig jók .efelett amperenként +1000µF .
(#) Directors válasza Atis57 hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
A kondikat én is tudom csak az egyenirányítóba nem voltam biztos.köszi a segítséget.
(#) szbalogh hozzászólása Júl 7, 2009 /
 
220V 50Hz-ből van egy trafóm 12V-ra. Utána egy 25A egyenirányítóm. Milyen kondi kell a két lába közé? Mitől függ a kondi mérete?
Köszi
(#) Stefan válasza szbalogh hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
A 12V csúcsértéke gyök2*12 = 16,97 V , Szóval a kondi feszültségtűrése legalább 20-25Vlegyen, A kapacitása meg attól függ milyen áramkört kell kiszolgálnia. Erősítőkbe szoktunk minél nagyobbat(minimum 4700uF) rakni a nagy áramfelvétel miatt, digitális áramkörökbe kevesebb is elég.
(#) szbalogh válasza Stefan hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Nekem egy 50W-os motor és egy kisebb vezérlőáramkör lesz rajta. Akkor az nem baj ha nagyobb, csak kisebb ne legyen?
(#) potyo válasza szbalogh hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
A túl nagy kondenzátor se jó. Motorhoz nem szükséges kondenzátor, de ha a vezérlőáramkör is onnan kapja a tápot, akkor kell valamekkora kondenzátor, 4700uFG elég lesz. A vezérlőáramkör számára meg gondolom úgyis stabilizálva van a táp.
(#) rammeradrian hozzászólása Aug 13, 2009 /
 
Lenne 2 kérdésem.
1. - (ez nem teljesen ide illő) Valaki nem tudja a méreteit egy JVC KD-S641 -típusú autórádiónak?

2. -Hogyan lehetne megoldani Ennek a rádiónak az egyenírányítását mert sokszor lesz lehúzva az akkuról és ha véletlen felcserélődne a polarítás ne follyon áram és ne menjen tönkre ?
(#) Lacika válasza rammeradrian hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Miért akarod állandóan leszedegetni az aksiról?
A pozitív ágba például egy 1N5834 dióda.
(#) Lacika válasza rammeradrian hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Felteszem az adatlapját is. 3A átfolyásakor, 210mV a feszültségesés (tavaly kimértem).

1N5834.pdf
    
(#) kargela hozzászólása Aug 13, 2009 /
 
Helló Mindenkinek,Remélem ez az a topik amibe ez a kérdés bele illik . Egy ampermérőt szeretnék csinálni az alapmüszer egy régi milivolltmérő csatolom a rajzot az érthetőaség miatt is.Lényeg, hogy a csatlakoztatott klf.motorok által felvett áramot szeretném mérni Köszönöm a válaszokat és az ötleteket.

mérő.TSC
    
(#) tarimate hozzászólása Ápr 16, 2010 /
 
Nekem is ugyan ez a problémám csak nekem 12v dc ből kellene 12v ac mert erősítőben tönkrement a 12x2x2,5 A tekercsem és sajnos nem nagyon lehet kapni sehol ezért szeretném megoldani számítógép tápal csak az ugye 12v dc választ köszi.
(#) kadarist válasza tarimate hozzászólására (») Ápr 16, 2010 /
 
Szia!
Vegyél inkább két 12V-os trafót, és azokból csinálj egy szimmetrikus tápegységet. Nem érdemes ilyen esetben konverterrel kínlódni.
(#) tarimate hozzászólása Ápr 17, 2010 /
 
Ez a baj hogy nem nagyon találok
Miskolcot már jóformán bejártam mindenhol voltam van trafóm 12v-os csak az meg 300mA és nekem ugye 3 kábel van és osztva kell neki 12v 2,5A de 1 közös 0-van.
(#) (Felhasználó 4577) válasza tarimate hozzászólására (») Ápr 17, 2010 /
 
Nem nem találsz, csak nem keresel, vagy nem jó helyen.
Bővebben: Link Bővebben: Link
(#) tarimate válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Ápr 17, 2010 /
 
Köszi szépen lehet én nem keresek jól.
(#) Szikra Lacika hozzászólása Ápr 27, 2010 /
 
Hali!

Segítség kellene. Ha jól értelmeztem az elején a leírtakat akkor ha van egy 2x27V-os trafóm és a 27V-ot megszorzom 1.41-el akkor 38.07V-os lesz egyenirányítva a kimenő feszültség? És milyen egyenirányító és milyen kondit használjak hogy jó legyen illetve ha valaki tudna egy rajzot is róla nagyon megköszönném!
(#) kadarist válasza Szikra Lacika hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Szia!
Mekkora áramot szeretnél kivenni a trafóból? Ettől (is) függ az, hogy milyen diódát válassz.
(#) Szikra Lacika válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Hali! Ezt az erősítőt akarom vele meghajtani!!
(#) Szikra Lacika válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Nem írtam hogy hány wattos.De kb. 150-200W-os trafóm van és 2x27V-ot tud!
(#) Szikra Lacika válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Akkor milyen diódákat vagy dióda hidat vegyek és milyen kondikat? Pár kondi van itthon de nem tudom hogy jó-e hozzá!
(#) kadarist válasza Szikra Lacika hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Nézd meg ezt. Nagyon jó kis híd, elbir egy sztereo változatot is, sőt!
(#) Szikra Lacika válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Ilyen kondik vannak itthon:
2x4700µF/63V
2x6800µF/45V
2x10000µF/35V
(#) Szikra Lacika válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 27, 2010 /
 
Egy hasonló erősségű erősítőből maradt itt 4db dióda. Ha ezekből csinálnék diódahidat nem lenne jó? A típusa s3v46 ez van ráírva mind a 4-re.
Következő: »»   3 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem