Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   290 / 2500
(#) kokmate válasza LGS94 hozzászólására (») Máj 5, 2009 /
 
Üdv!
Olyat szeretnél ami az ilyen autós magnókban van? Az ilyen 4X45 4X50 Wattosokra gondolsz? Arra én is kíváncsi lennék hogy 12V-ból hogy szednek ki ennyit, mert állítólag 30W felett már nem nagyon lehet erősítőt csinálni 12V-ról vagyis ahhoz már nagyon erős áram kell.
(#) Szegedi Sándor válasza Máté24 hozzászólására (») Máj 5, 2009 /
 
Csökkentsd le egy zener diódával és egy ellenállással a 35 voltot 12re.
(#) csezoli21 válasza Mayan hozzászólására (») Máj 5, 2009 /
 
Helló
Na és ilyen a végleges kinézete,...
Kicsit komolyabb mint a fagyis doboz!
(#) Szegedi Sándor válasza csezoli21 hozzászólására (») Máj 5, 2009 /
 
Helló
Milyen tranyót használtál az 1 tranyós erősítődbe?
Milyen ellenállásokkal és milyen izzóval?
(#) csezoli21 válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Máj 5, 2009 /
 
Helló
Fet van benne IRF630B, 12V 5W izzó, és 10kOhmos ellenállás! 12 voltos tápról megy! Meg vagyok vele elégedve, számítógép mellé elég ez a hangerő, és szépen is szól szerintem
(#) Máté24 hozzászólása Máj 5, 2009 /
 
Sziasztok!
Bocs rosszul írtam 40 V ról kellene 12V Pontosabban milyen dióda is kellene hozzá és milyen ellenállás mert én ezt nemtudom hogy kell kiszámolni. Köszi a segítséget!
(#) Szegedi Sándor válasza csezoli21 hozzászólására (») Máj 5, 2009 /
 
Kedvet adtál hozzá.
Holnap megépítem Irf830-as fettel, mert ez van itthon.
Megfogott az egyszerűsége.
(#) Szegedi Sándor válasza Máté24 hozzászólására (») Máj 5, 2009 /
 
Egy 12 voltos zener dióda, de az ellenállás kiszámolásához nem értek. Ez én a vf2 erősítőből lestem el. Ott az icnek csökkentik le a feszültséget.
(#) csezoli21 válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Máj 5, 2009 /
 
Én is azért ilyennel csináltam mert ez volt itthon
Nekem csak mono, mert 1 hangszóróhoz kellett!
De sztereó jel megy be!
Ez alapján csináltam csak ugye a 2 sáv miatt + a hangerőszabályzás miatt összesen 3 darab 100µF becsatolókondi van benne! 2 a poti előtt 1 utána
Sok sikert hozzá

lite.gif
    
(#) Szegedi Sándor válasza csezoli21 hozzászólására (») Máj 5, 2009 /
 
Köszi.
Majd beszámolok az eredményről.
Éljenek az 1 tranyós erősítők.
(#) csezoli21 hozzászólása Máj 5, 2009 /
 
Helló
Van 2 darab 2SC3164 tranzisztorom itthon!
Az lenne a kérdésem hogy valaki épített e már ilyenből erősítőt? Ha igen mik a tapasztalatok? Esetleg ha kapcsolása van valakinek hozzá azt megköszönném ha belinkelné! Helló
(#) Szegedi Sándor válasza csezoli21 hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Szerintem JLH építhető belőle. Bár annak elég gyenge a hatásfoka. Nekem is vannak itthon nagy NpN tranyóim és nekem is egyformák. Ha valaki tudna NpN tranyós kapcsolásokat én is várom.
(#) Mayan válasza csezoli21 hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Tök jó ! Örülök hogy végre más is felfedezte magának ezt a kiváló kis erősítőt. Le is rajzoltam úgy ahogy megcsináltad. Hátha más is kedvet kap hozzá, mert hihetetlenül egyszerű, és tényleg szépen szól.

fetlite.png
    
(#) csezoli21 válasza Mayan hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Helló
Te nem tudsz valami olyan kapcsolást amibe 2 egyforma tranyó kell? És npn es? És A osztályú?
(#) csezoli21 válasza Mayan hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Köszi áttanulmányozom
(#) Mayan hozzászólása Máj 6, 2009 /
 
Profik ! Ezt ismeritek ? A goldmund erősítőkben lévő job3 áramkör. 200W rms. Ennyi az egész, és a tápkondik csak 2 db 1000 uF. Ez miféle áramkör lehet ? Ilyet még nem pipáltam. Az ára a csillagos ég, állítólag a világ egyik legjobb erősítője. DC-től 3MHz-ig erősít... Hogy lehetséges ez ? A kapcsolási rajza gondolom hétpecsétes titok. Nem tudnánk megfejteni ?
Azóta van már job4 és job 4.5 is.

http://www.jobsys.com/JOB3Technology.htm

(#) csezoli21 válasza Mayan hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Helló
Igazából nem néz ki bonyolultnak!
Szerintem rá lehetne jönni!
Engem is érdekelne,....
(#) varttina válasza Mayan hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Gondolom a nyák közepén lévő hűtőborda alatt aktív tápfeszültségszűrés lapul, így nincs szükség iszonyatos méretű elkókra. Bár furcsának tartom, hogy egy csúcsminőségű erősítőben ilyennel spórolnak. Valószínű ez a megoldás jobban leszűri a hálózati brummot, mint 1-1 10000µF-os elkó.
(#) valve válasza Mayan hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Első kérdésem fel is teszem, miszerint honnan jött az az információ, hogy a Goldmund erősítőkben ez az ún. névtelen Job 3-4 erősítőpanelok vannak?! Mert én nem találtam semmi erre utaló információt...

És az hogy: "Az ára a csillagos ég, állítólag a világ egyik legjobb erősítője." Hát szerintem ez nem igaz!
Ha meg igen akkor valahogy győzzél meg. Kiváncsi vagyok nagyon. Főleg az ilyen három tranzisztoros megoldásokra, hogyan pipálnak le egy az itt is felvetett [/OFF]Goldmund vagy akár egy BAlabo és Thorens vagy
Harman Kardon erősítőt...

Érdekesség: Thorens 4-2 :: Thorens 4-3 :: Thorens6-1 :: Thorens6-2

[OFF](felvetésem nem kötekedés, csupán vitassuk meg tárgya)
(#) LGS94 válasza kokmate hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
nekem 2x50W-os kéne.
(#) varttina válasza Mayan hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Ez egy mono erősítő, valószínű 100V-os rendszerű. Ez esetben középső hűtőbordán valószínű a meghajtó fokozat van. 100V-os rendszerbe elég is 2x1000uF.
(#) ngyzoli válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Tessék.Egyszerű,kipróbált,bombabiztos.Fet-tel is megy,de ahhoz kicsit át kell alakítani.A megadott táppal 20W garantált.Vagy asszimmetrikus tápra egy másik.Bár ezt nem próbáltam ki.
(#) ngyzoli válasza ngyzoli hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Az előző rajzot törölte.Sorry...
(#) kokmate válasza LGS94 hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Szia!
Hát szerintem erre a TDA1562 a megfelelő. Azt írja hogy 14.4V-ról kinyom magából 55W-ot kevés torzítással. Ez csak mono, de maximum csinálsz belőle kettőt. Az adatlapján ott van az alapkapcsolás.
(#) szamóca válasza Mayan hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Az érdekességek topikban már említettem a gyártó nagy szörnyetegét./T5000/ Erről az erősítőjéről még nem hallottam. De nem jellemző az egyszerű felépítés az erősítőikre.
(#) Mayan válasza valve hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
http://www.goldmund.com/news/2001/05/

http://www.goldmund-vu-par-jefferson.com/les-amplificateurs-et-prea...43.htm

Most hirtelen ezeket találtam de te is kereshetsz még infót. De leginkább azt mondd meg milyen jellegű erősítő lehet ez. Nincs rajta csak a 4 nagy fet, meg pár passzív elem, 2*1000 µF puffer, graetz. Mi lehet ez, hogy 200w-ot nyom ilyen sávszélességgel ?
(#) Mayan válasza valve hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
(#) uli válasza Mayan hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Nem lehet, hogy ez már az a bizonyos kapcs.üzemű végfokok közé tartozik?
(#) Mayan válasza uli hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Nem, ahhoz főleg túl egyszerű szerintem. A goldmund valami olyasmit ír, hogy ez gyakorlatilag egy iszonyú gyors műveleti erősítő, csak 200 wattos. És 1000V/us slew rate, meg hasonlól. Erre mondom én hogy ilyen állat nincs...
Következő: »»   290 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem