Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   408 / 1681
(#) tbence3 válasza Rádió Kezdő hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Ezt a jumperes ötletedet jobban kifejtenéd? Mert nem nagyon tudom mire gondolsz.
(#) Rádió Kezdő válasza tbence3 hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Pontosan úgy, hogy megnézed, hogy megnézed azoknál a pic-eknél, amikket tuds vele programozni, hogy ezek a bizonyos lábak hova esnek, és oda bekötöd,úgy, hogy egy jumpert alkalmazol. (a melléklet magáért beszél)

vagy pedig azt csinálod, mint a másik mellékletnél
(#) tbence3 válasza Rádió Kezdő hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Jaah, így már értem mire gondolsz. Jó ötlet, de nekem így volt a legegyszerűbb. Azért kösz!
(#) SALáta hozzászólása Máj 7, 2009 /
 
Ma csináltam egy fázishasítót a hegesztőmhöz, működik.
40 A triakot használtam benne.

DSC00188.JPG
    
(#) wg_kezdo hozzászólása Máj 7, 2009 /
 
Végre sikerült megépítenem a motorvezérlőmet!
ATTiny2313 hajtja meg az L298-as IC-t így tud két irányba menni és fékezni. Mindezt PWM-el vegyítve illetve az AVR lábait tüskesorra kivezettem oda jönnek az érzékelők.
Mivel van még egy H-híd a 298-ason köv. project azt is bekötni így két motort lehet majd vezérelni.
5-12V-ról megy és ebből állít elő 5V-ot az AVR-nek.
(#) gtk válasza wg_kezdo hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Szuper, jol haladsz
(#) levii válasza wg_kezdo hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Ügyes amit tud illetve amit beleprogramoztál de szerintem egy ilyen cucc megérdemelne egy rendes nyákot

Üdv!
(#) wg_kezdo válasza levii hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Szívemből szóltál.
Már tanulom az eagle-t igaz megcsinálni nem én fogom szerintem, de amint lesz rá lehetőségem megcsinálom rendesen.
(#) wg_kezdo válasza gtk hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
20-án lesz egy éve, hogy regisztráltam kb akkor is kezdtem el az elektronikával foglalkozni. Szóval igyekszem.
(#) levii válasza wg_kezdo hozzászólására (») Máj 7, 2009 /
 
Szívesen segítek a nyák készítésben ha tudok.
Akár itt a fórumon a megfelelő topicban, akár MSNen.
Céggel szerintem ne csináltasd mert egy darabot nagyon magas áron gyártanak csak le.
(#) Rumcájsz válasza szilva hozzászólására (») Máj 8, 2009 /
 
Saját terv. Elkészítése nem bonyolult vasalásos technológiával. A feliratok is vasalva lettek igy jobban áttekinthetőbb az alkatrészek kivezetései. Ja és fillérekből megvan nem úgy mint a gyári súlyos ezrekből....
Az utánépítésnél a helyes oldaltükrözésnél ügyelni kell!
A PIC minden aktiv lábára 100R ellenállás megy amely a "hülyeség" ellen véd, megakadályozza a PIC elhalálozását.
Sok sikert az utánépítéshez!

V2-panel.LAY
    
(#) kiskacsa2009 válasza Rádió Kezdő hozzászólására (») Máj 8, 2009 /
 
Sziasztok!
Bélám, te büszke lehetsz a szerénységedre, de el nem mondod, mit sikerült összehoznod, vagyis összehoznunk...
Tehát építettünk egy dobókockát XXL méretben, persze az oldalon talált programozó segített.
Sztem a képek magukért beszélnek...
A led lábait már Béla levágta, miután sikerült megprogramoznom a PIC-t. Egy cuki kis dobozkába fogjuk majd berakni, barátom most ment el megvenni. Valamint, a csipogónak meg van a helye, tehát bármikor be lehet rakni.
Aki még nem ismerné Béla barátunkat, annak elmondom, hogy Rádió Kezdő
(#) ZLED hozzászólása Máj 8, 2009 /
 
Sziasztok!

Építettem egy sorkimenő meghajtót, ami tud hangmodulációt is. Egy baj van vele, hogy a hangot elég halkan adja ki, de szerintem a bemeneti jelet kell erősíteni.
Normál módban egész jól megy.

Videó
(#) zoly15 válasza ZLED hozzászólására (») Máj 8, 2009 /
 
Gratulálok, jó lett...
Csak el kéne már felejteni a próbapanelt, NYÁK-on kéne dolgozni

Üdv!
(#) erdgab válasza SALáta hozzászólására (») Máj 8, 2009 /
 
Szépen néz ki,de nem látom a hűtőbordát,ide azért már kell egy nagyobb,ha állandó üzemet is bírnia kell.Anno ,sok évvel ezelőtt én is csináltam ilyesmit,ma is működik,de már nem használom heg. trafóhoz.
(#) MPi-c válasza tbence3 hozzászólására (») Máj 8, 2009 /
 
Akárcsak a gyári
(#) slogan hozzászólása Máj 8, 2009 /
 
Sziasztok !

Én ezt építettem ,bár kicsit régebben.
Ultrasonic (ultrahangos érzékelő)
(#) slogan válasza slogan hozzászólására (») Máj 8, 2009 /
 
meg ezt .......

Saját tervezésű PIC "demo" panel.
16f877 és 18f452 -höz jó....
(#) SALáta válasza erdgab hozzászólására (») Máj 8, 2009 /
 
Szia, köszönöm a gratulációt. Kicsit elkapkodtam a nyáktervezést szerintem.
Igen kell majd rá borda, bár akinek benne van a hegesztőbe bontott PC tápban lévő bordát használt, ugyan az a kapcsolás, csak az ellenállás és kondi értékek másak.
(#) Frankye válasza slogan hozzászólására (») Máj 9, 2009 /
 
Ügyes! Mennyire hatékony az ultrahangos készülék? (Úgy értem, milyen távolságig mér?)
Esetleg a kapcsolási rajzot megosztanád velünk?
Tényleg ügyes kis kapcsolás!
(#) Frankye válasza slogan hozzászólására (») Máj 9, 2009 /
 
Tetszik a macis "logo"...
(#) gtk hozzászólása Máj 10, 2009 /
 
Sziasztok! Ez inkabb ki mit programozott mert nagyon egyszeru a kapcsolas.Van tobb ilyen kijelzom, MAX7219-el szerelve.(ez az okos kis IC 8 db. 7 szegmenses kijelzot tud kezelni, Szinkron soroson komunikal, es 10MHz orajelig mukodik. Ez utobbi azert jo, mert mikor irunk ra nem foglalja hosszu idore le a processzort..) Gondoltam a mar meglevo ATMega8 probapanelomra rakotom es megirom hozza a drivert.Mukodik
(#) pepe33 válasza gtk hozzászólására (») Máj 10, 2009 /
 
Gratulálok , jól néz ki. Hol lehet MAX7219 olcsón beszerezni ? Esetleg én is megpróbálkoznék vele.
(#) bankimajki válasza gtk hozzászólására (») Máj 10, 2009 /
 
szia, tényleg jól néz ki gratula a munkádhoz, és lenne egy olyan kérdésem, hogy BMF-es vagy? Vagy az az alkatrész felirat mit takar?
(#) Norberto válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 10, 2009 /
 
Alkatrész oldal, azaz magyarul: NEM forrasztási oldal
(#) zenetom válasza gtk hozzászólására (») Máj 10, 2009 /
 
Gratula!
Alig várom hogy olyan profi legyek én is hogy drivert írjak kijelzőkhöz mikrovezérlőbe. Addig még meg kéne normálisan tanulni asm-ben... vagy C-ben... :yes:
(#) gtk válasza pepe33 hozzászólására (») Máj 10, 2009 /
 
Kosz mindenkinek.. Alkatresz beszerzes ugyben nem tudok semmi konkretat irni. Ezeket a kijelzoket en keszen kaptam. Viszont ezt az egyszeru programot ha kell majd szivesen odaadom.
(#) pako válasza gtk hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
Szép munka!
Én is ilyen ICt használtam a LED Cube-omnál, 2 darabot 125 LED-hez, és szintenként tudja szabályozni 16 lépésben a fényerőt.
(#) gtk válasza pako hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
Koszi. Fenyeroszabalyzast is implementaltam.Bar analog modon is lehet szabalyozni a fenyerot kulso ellenallassal, potmeterrel(?). IC beszerzeserol tudnal irni?Erdeklodtek itt a topicban. A LED Cube-ot hol lehet megnezni?
(#) zoly15 hozzászólása Máj 11, 2009 /
 
Sziasztok!
Én egy Mikrofon előerősítőt építettem, kondenzátor mikrofonhoz..
Az egész projekt (tervezéstől kivitelezésig) 2.5-3 óra volt..
Sikerrel zárult
Ez volt az első saját tervezésű SMD panelem, igaz csak ellenállások és egy kondenzátor van alul..
Úgy gondolom, elsőnek nem is olyan rossz..
Azért lett SMD mert az adott dobozba bele keltet hogy férjen..

Üdv!
Következő: »»   408 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem