Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MOSFET és STK
 
Témaindító: Renátó004, idő: Máj 8, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Renátó004 hozzászólása Máj 8, 2009 /
 
Sziasztok szeretnék csinálni magamnak egy 100-150w-os végfokot ami adott az egy 2x49v-os sony trafó 2 db 50v puffer kondi meg egy egyen irányító hid.
A kérdésem az volna hogy szerintetek milyen végfok legyen mosfet vagy stk.
A mosfetröl van egy kapcsrajzom
(#) aderka válasza Renátó004 hozzászólására (») Máj 8, 2009 /
 
Szia!

Hány W-os az a Sony trafó?
A MOSFET-es erősítőkről azt hallottam, hogy nagyon jók, viszont gerjedősek... még egyszer mondom, csak hallottam, tapasztalatom nincs velük kapcsolatban

üdv: aderka
(#) Renátó004 hozzászólása Máj 8, 2009 /
 
ha jól tudom 75wattos.
mért az számít hogy hány wattos
(#) aderka válasza Renátó004 hozzászólására (») Máj 8, 2009 /
 
Igen számít. 75W-os trafóból nem tudsz kiszedni 100-150W-ot. A trafót mindig minimum 20%-al túl kell méretezni, ahogyan a hangfalakat is.
(#) Renátó004 hozzászólása Máj 8, 2009 /
 
hát akkor bukott ez a téma szerinted akkor milyen végfokot rakjak bele mert valamit kellene csinálnom mer leéget az erősítőm
(#) aderka válasza Renátó004 hozzászólására (») Máj 8, 2009 / 4
 
Ha az én javaslatomra vagy kíváncsi, TDA végfokot rakj össze. Ólcsón kivitelezhető, kevés külső alkatrésszel, nagyon jó erősítőket lehet belőlük összehozni. Én a TDA7250-es végfok IC-t javaslom. Ha 100 W-ban gondolkodsz akkor mindenképpen szerezz be egy nagyobb teljesítményű toroid trafót. 4-5000 Ft-ért már van itt a HE-n az apróhirdetésekben.
üdv: aderka
(#) Renátó004 hozzászólása Máj 8, 2009 /
 
köszi szépen a segítségedet az a helyzet hogy előtte stk 4142 volt 2x25wattot adott le ezen a trafón és megmondom őszintén egy kicsit óckdok a tda tol mert sokan mondták fórumokban hogy a tda nem túl jó
de viszont hallottam róla jót is pl: van benne rövid zár védelem. nem tudom még át kel gondolnom.
Egy olyan 50 wattos erölködőt kilehet hozni eböl a trafóbol?
(#) aderka válasza Renátó004 hozzászólására (») Máj 8, 2009 /
 
Ha mono végfokot építessz akkor igen. De akkor meg kell építened még1X a kapcsolást ha stereoban akarod szólaltatni. Ha viszont egy végfokkal meg akarsz építeni egy stereo kapcsolást akkor 2X25W legyen a maximum ezzel a trafóval. Remélem érted. Ha van még valami kérdésed nyugodtan kérdezd.
Én csak jó véleménnyel vagyok a TDA-s erősítőkről.

üdv: aderka
(#) Joka válasza Renátó004 hozzászólására (») Máj 8, 2009 /
 
Üdv!

Nekem is volt egy STK 4813-as erösitöm, de behalt. Épitettem egy sztereo végfokot TDA 2030-al, és szerintem van olyan mint az STK-m. A +-49 volt nem elirás véletlenül? Az STK 4142-nél +-39 volt a max fesz. Én is csak javasolni tudom a tda-kat. Már csak azért is mert jóval olcsóbb mint egy stk.
(#) mlhe_vr válasza Renátó004 hozzászólására (») Máj 8, 2009 /
 
Namost itt az első probléma az, hogy ha 49 voltos trafód van, abból egyenirányítás, szűrés után nem 49 volt fog kijönni, hanem sokkal több.
A 75 wattos trafó nem fogja bírna a 100 watos végfokot.
(#) Renátó004 hozzászólása Máj 8, 2009 /
 
köszi srácok igazatok van inkább először kicsibe gondolkodok néztem a tda kapcs rajzait meg az stk-ét a tda az jóval egyszerűbben kivitelezhetőbb és annak nemkel védelem se,ráadásul én elég kezdő vagyok úgyhogy tda fogok építeni.
De szerintetek milyen típust építsek mert néztem egyet a tda 7375 2x25w de az túl egyszerű áramkőr szeretnék valami nehezebbet építeni hogy egyrészt gyakoroljak más részt nem hiszem hogy a 7375 2x25wattot lead vagy igen?
(#) Kovidivi válasza Renátó004 hozzászólására (») Máj 8, 2009 /
 
Hidd el, hogy lead. 2ohmon, még többet is. (egyébként google- TDA7375 datasheet)
Üdv!
(#) Renátó004 hozzászólása Máj 8, 2009 /
 
oké 7375 meg építem.

Miért olyan nehéz a shift billentyűt lenyomni mondatkezdéskor?
szamóca
(#) Nagymoli válasza Renátó004 hozzászólására (») Máj 8, 2009 /
 
Építs IGBT -s végfokot!
(#) aderka válasza Renátó004 hozzászólására (») Máj 9, 2009 /
 
"szeretnék valami nehezebbet építeni hogy egyrészt gyakoroljak"

Ezért mondom, hogy akkor építsd meg 7250-es tda-val a végfokodat. Megy kis trafóval is, értelem szerűen ez attól függ mekkora tápfeszt adsz neki. Ez az ic 10V-40V is bármekkora feszültségen működik. Javaslatom: Építsd meg olyan alkatrészekből, ami majd a későbbiek folyamán bírni fognak 40V-ot és mondjuk 10A, és akkor ha beszerzel egy nagyobb teljesítményű trfaót egyszerűen csak kicseréled, és máris egy nagyobb teljesítményű végfokod lesz. 40V-on azt hiszem 2X130W-ot tud 4ohm-on az ersősítő.
Arra pedig figyelj, hogy mindenképpen szimetrikus táp kell ehhez az ic-hez.

üdv: aderka
(#) Moderátor hozzászólása Máj 13, 2009
 
Triton!

A kérdésed átkerült IDE!
(#) Triton válasza (») Máj 13, 2009 /
 
Rendben. Elnézést kérek hogy rossz helyre írtam.
(#) carme hozzászólása Jún 18, 2011 /
 
hello!
Van 1 Sharp erölködöm és STK 4241 van benne,a kérdésem pedig az lenne hogy rá köthetek e 4 omos hangszorokat mert azt irja a kimeneten hogy 8 OHm...8 omon 120 watt-ot ad le,4 omon mennyit adna le? Elöre is kössz!
(#) Nagy Tamás válasza carme hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Szia! Ez egy 8 ohmos végfok! Kis hangerőn tuti hogy bírná, de ki bírja azt ki hogy ne tekerje oda!
(#) barany165 válasza carme hozzászólására (») Jún 18, 2011 /
 
Szia! Tudod az STK-k is füsttel működnek és túlterheléskor ez kijön belőlük, utána már nem működnek! Mérvadó a gyári adatlap! Üdv!
(#) bihari laci válasza carme hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
SZia ha aszt akarod hogy, sokáig éljen az ,stk akkor csak 8 ohmon terheld ,de 4 ohmon ,és nagy hang erőnél tönkremegy ,a kisebb impedancia miatt ,de naggyobb amper ,és watt amiatt nem ajánlott ,csak amit elő ir az adatlapja ,Ohm törvénye ide is,vonatkozik hogy hosszú életű legyen az stk.
(#) carme hozzászólása Jún 19, 2011 /
 
Köszönöm a válaszaitokat!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem