Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   293 / 2500
(#) WaRL0 hozzászólása Máj 11, 2009 /
 
Sziasztok.Szerintetek ehhez az erosittohez mekkora trafo sukseges es mennyi a nyugalmi arama?
Koszi
(#) varttina válasza WaRL0 hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
Szia! 4A-esek a végtranyók, ha azt akarod, hogy szépen szóljon legfeljebb 1A folyhat csatornánként. Ha sztereót építessz, 2*(1A*24V)=48W, vagyis egy 50VA-es, 19V-os trafó megfelel a célra. Mindenképpen tegyél időzítő relét a hangszóró elé, ami a bekapcsolást követő 1-2 másodpercben egy 4-8 ohmos ellenálláson keresztül feltölti C8-at.
(#) varttina válasza uli hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
Csak azt tudom javasolni, hogy élesztésnél 1-1 24V-os izzólámpán keresztül adj neki tápfeszültséget. Ha rosszul állítottál be valamit, vagy zárlatos a panel, akkor az izzók felvillannak, de nem megy tönkre semmi. Csak akkor vedd ki az izzókat, ha minden oké, és már belőtted a nyugalmi áramot.
(#) hapro válasza varttina hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
Szerintem nincs szükség a késleltetett hangszóró bekapcsolásra, a kicsatoló kondija, után a hangszórókon szinte semmi koppanás nem hallható majd bekapcsoláskor. Sőt DC sem kerülhet a hangszórókra egy meghibásodáskor. Ha 1A-t állítasz be ahogy számolta varttina 48W jö ki, de ezt azért szorozd be minimum 1,3 de inkább 1,5-tel és a trafód sem fog számottevően melegedni, bár ez függ a trafód tekerésétől is mennyire melegszik.
(#) Mayan hozzászólása Máj 11, 2009 /
 
Vettem a vaterán 150 wattos fojtótekercseket az egytranyós erősítőm végleges változatához... külső kapcsitápról fog menni, pl. pc-táp. Elvileg a héten minden meglesz hozzá, talán kész is lesz. Majd teszek fel képet a kész erősítőről. Egy tepsi lesz a doboza, felfordítva, és a trafók + a hűtőborda a tetejére lesznek csavarozva. Elöl csak a poti, hátul a csatlakozók. Ilyen a fojtó:

150w.jpg
    
(#) Mayan válasza Mayan hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
http://www.tubecad.com/2004/blog0005.htm

Itt egy érdekes cikk amiben tárgyalják a zen erősítőket is, többek közt a fojtótekercses változatot is. Azt mondja az elméleti hatásfoka annak 50% ! Az szép egy ilyen egyszerű és tisztán A-osztályú erősítőtől... 40watt bemenő elég lesz a 2*10 watt A-osztályú erősítőmhöz... Amúgy még annyi sem kell. 2*5watt elég a szobába.

image133.gif
    
(#) uli válasza varttina hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
A teljesítménye mekkora legyen? Vannak itthon 24Vos izzóim, de azok kicsik, játékgépből szedtem ki őket anno. Jók lehetnek? Köszi a segítséget: uli
(#) varttina válasza uli hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
Egy ideális B osztályú erősítő üresjáratban nem vesz fel áramot, gyakorlatban 20-100 mA nyugalmi áramot szoktak állítani. Ha olyan izzód van, amelynek áramfelvétele ennél nagyobb, akkor nyugodtan használhatod, ha nagyon kicsi az izzód, 1-5W, akkor kapcsolj vele párhuzamosan egy 20 ohm körüli ellenállást.
(#) csezoli21 válasza Mayan hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
Helló
Meg tudnád nekem írni hogy a fojtódnak mekkora a szélesség, hosszúság, magassága?
Köszi helló
(#) varttina válasza Mayan hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
Ha találnék két ilyen tekercset, én is erősítőt építenék belőlük.
Egyenlőre a lámpás változaton dolgozom, már látványtervet is készítettem hozzá. Bútorlapból lesz a doboz, a tetejét fémmel, vagy valami hővisszaverő anyaggal vonom be. Úgy akarom benne elhelyezni a két trafót, hogy az általuk keltett rezgések gyengítsék egymást.

zenlite.jpg
    
(#) Mayan válasza csezoli21 hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
Kb. 8 cm oldalú kocka. Jó nehéz, nem tudom pontosan de 1 és 2 kg közt lehet.
(#) csezoli21 válasza Mayan hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
Helló
Melyik az ami a képen van? Azt nem nézem akkorának, meg nem is kocka alakú,...
(#) proli007 válasza bereczk.jans hozzászólására (») Máj 11, 2009 /
 
Hello!
Bocsánat az Off-ért..
Persze nem azért írtam, mert kételkedem benne, hogy jó volt. Az alapellentmondást az adja, hogy egy "mai vevőt" mindennek lehetne nevezni, csak rádiónak nem. És pont így gondolom én is, hogy a bemenőkőrnek igen fontos szerepe van. De elfogadható DSB hangminőséget, csak szélesebb átviteli sávval lehet megoldani, mint ami elő van írva. Minden esetre, egy egyenes vevővel nehéz kellő erősítést elérni és a vételi sávszélesség is függ a vett frekvenciától... De ne ragozzuk.
Nagyapámnak volt egy csöves Plhilips rádiója egy "csúcsszuper" azaz három hangoltkörös. Az még szépen kimunkált VEVŐ volt, nem egy digitális majális. Szóval az még elfogadhatóan szólt. Nálunk utoljára szerintem az "Orion nagytorony" ST240-es készüléket lehet rádiónak nevezni.. Persze ennek is csak az FM részét, mert a többi kacat benne szóra sem érdemes.
Ja, egyébként köszi, érdekel a rajza, mert én is kacérkodok mindig hogy készítek egyet de szigorúan fixen a Kossuth-ra. Mert itt más nem igazán jön. (persze annak is az a finom kis nagyfeszkompander vagy mi, jól betett) Amióta meg áthangolta a fele nép (a fele meg nem) az adókat a KH-n azóta teljes a káosz.
üdv! proli007
(#) csezoli21 hozzászólása Máj 12, 2009 /
 
Helló
Egy nagy kéréssel fordulnék hozzátok!
A szomszéd haverom áthozta a rossz erősítőjét, ami lehet házi, de nem tudom 2*100Wattos jpa-200
van az elejére írva! Mellékletben képek róla, ha valaki felismerné, és ha valakinek lenne hozzá kapcsolási rajza, vagy akármilyen infója azt megköszönném ha megosztaná!
Helló
(#) Imi65 válasza csezoli21 hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Ez eléggé hasonlít egy 200W-os 3 tekercses Quadra. Azok a végtranyók nem túl jól vannak kitalálva azzal a 10 cm-es korbáccsal.
(#) csezoli21 válasza Imi65 hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Hát elvileg 2*100 wattos és 3 tekercs van rajta! BD245 meg bd249 pár van csatornánként kettő!
Esetleg kapcsolásit találok hozzá valahol?
(#) mhatalyak válasza hapro hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Köszi szépen! Meg is keresem amit ajánlottál.
(#) Imi65 válasza csezoli21 hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Így (is) nézhet ki:
(#) csezoli21 válasza Imi65 hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Köszönöm szépen a segítséget átnézem, szerintem is ilyesmi lehet, esetleg ezeknél az erősítőknél mik voltak a főbb hibalehetőségek?
(#) Imi65 válasza csezoli21 hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Mint a többieknél. A végtranzisztorok, a meghajtók, bármi. Van egyébként Quados topik.
(#) csezoli21 válasza Imi65 hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Köszönöm a segítséget, ha egyéb segítségre lesz szükséget ott teszem fel! köszi helló
(#) mhatalyak hozzászólása Máj 12, 2009 /
 
Hello mindenki!
Nincs valakinek ehhez az erősítőhöz alkatrészlistája vagy beültetési rajzva vagy esetleg nyákterv?? Köszi
(#) Mayan hozzászólása Máj 12, 2009 /
 
Na most így néz ki a ZEN erősítőm. A fojtó még nincs nálam, de holnapra meglesz. Most csak két 7wattos ízzó van benne de már így is jól szól.
(#) csezoli21 válasza Mayan hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Helló
Jól néz ki, biztos a hangzása is tuti
Én is lefestettem a dobozt matt feketére igazából készen vagyok vele, még annyi hogy IRF540 fetet szeretnék bele, meg nagyobb kicsatolót!
Köszi a sok segítséget, képeket tegyek fel róla?
Helló
(#) Tomy27 válasza Mayan hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Gratulálok,szép korrekt kivitelezés...
(#) tankos hozzászólása Máj 12, 2009 /
 
Köszönöm a topiknak a rengeteg építő szándékú hasznos tanácsot. (nulla hozzászólás)
Máskor azt hiszem nagy ívben elkerülöm a sok "Segítő szakit"
Nem akartam senkit önérzetében megbántani.
(#) zoly15 válasza Mayan hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Szia!
A hűtőborda nem a lehető legjobban van beforgatva, a hő megreked a bordák között...
(#) Mayan válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Nem reked meg mert nincs... legalábbis ezekkel az ízzókal olyan kevés volt az a hő ennek a brutális bordának hogy nem is volt érezhető melegedés. Nagyon vastag és nagy borda. Holnap kész lesz a fojtókkal, megérkeztek, 2.5 kg /db. kb. 5*7*10 cm a méretük. A borda 12*10*7 cm.
(#) CIROKL válasza tankos hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Idézet:
„Köszönöm a topiknak a rengeteg építő szándékú hasznos tanácsot. (nulla hozzászólás)
Bizonyára csak azért nem kaptál érdemben választ mert ez idáig még nem olvasta a problémádat még olyan ember aki meg tudná neked válaszolni ezt a felmerült problémát ! A másik gond ez nem a hirdetési topik ? Legyél egy csöppet türelmesebb! 2 napja nem kaptál választ ! talán már holnapra kapsz .
(#) Mayan válasza csezoli21 hozzászólására (») Máj 12, 2009 /
 
Persze, tegyél majd képet. Csak csináld meg szépen.
Következő: »»   293 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem