Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   524 / 3961
(#) vtsoftware válasza lapose hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Igen, mert dél óta elvagyok, kivágtam a kijelző helyét is, mert emiatt volt a nagy szerelés , bekötöttem majdnem mindent, kivéve magát a kütyüt, csak a kijelzőt akartam betenni meg ugye meghajtani, és nem néztem szét.
Ez jó, mindjártkészvan láz...

Elnézést kérek mindenkitől, ha modik gondoljátok kitörölhetitek a sallang hsz-eket... tényleg bocsi, rendesek vagytok hogy segítetek... köszi szépen.
Megint tanultam. Mindig na...agyon megnézem mostmár az ilyeneket. Hát nemigaz'...
(#) Sir-Nyeteg válasza vtsoftware hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Kedvenc mondatom:
Idézet:
„Én megmondtam!”

Még jó hogy csak 3 lába van...
(#) vtsoftware válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Hát igen, ez igaz.
Megvan a szép 5,02V...
(#) vtsoftware válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
De meg ám...
Mostmár remélem utólagos probléma okozás nélkül elfoghat a mindjártkész láz
(#) Bxncx hozzászólása Jún 8, 2009 /
 
Sziasztok!
Miért van az, hogyha pl.erre a kapcsolásra kattintok, és ugye kivan írva, hogy "(Kattints a képre a file letöltéséhez!)", rá kattintok és ez a kép jön be.Szóval nem bírom letölteni.
(Nem igazán elektronikai kérdés, de mivel egy kezdő kérdése, gondolom lehet ide írni. )
Köszi előre is a választ
Bxncx

kép1.JPG
    
(#) Sir-Nyeteg válasza Bxncx hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Jobb klikk cél mentése...
(#) gg630504 válasza Bxncx hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Jobb egérgomb, majd Hivatkozás mentése más néven...
(#) Bxncx válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Jún 8, 2009 /
 
Köszi, de sikerült máshogy lementem. MErt úgy ahogy te mondtad akkor cska simán JPEG-be mentené le.Most valahogy úgy csináltam, hogy rákattintottam a képre, aztán azokat a betűket lementettem , aztán átneveztem a kiterjesztését .lay -ba és úgy megy. De azért köszi szépen.
Szerk.: neked is köszi gg630504
(#) Sanyig4 hozzászólása Jún 9, 2009 /
 
Hali!

Egy átlagos személyautó benzinpompája kb. hány amper-rel üzemel?
(#) zacc hozzászólása Jún 9, 2009 /
 
Hello.
A Tv kártyámnak az S-video bemenete egy 9-pines csatlakozó ezt szeretném atalakitani sima RCA video jel bemeneté. A gond csak az hogy nem kapok sehol kábelt
ami ezt meg tudná csinálni tudna valaki segíteni nekem egy kapcsrajzal esetleg.

S-video.JPG
    
(#) maTaKee válasza zacc hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
Üdv!
Hát nem tudom, hogy hogyan gondoltad ezt megcsinálni, de azért csatolok egy lábkiosztási rajzot! Sok sikert hozzá!
(#) maTaKee válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
Megint Én...
Most utána olvastam ennek a dolognak, és úgy értettem meg, hogy csak egyszerűen a "Composite" jelet meg a GND-t rákötöd az RCA-ra és akkor elvileg működnie kell (ha jól értettem a kompozit jel fogalmát)!
(#) kiskacsa2009 hozzászólása Jún 9, 2009 /
 
Üdv!
Egy normál HDD-ből szeretnék csinálni egy USB-set.
Esetleg valaki tudna egy kis támpontot adni?
Köszi!
(#) bkati hozzászólása Jún 9, 2009 /
 
24 V-os trafóról (a gyakorlatban 26 V jön le róla üresjáratban) kéne meghajtanom egy PIC-et (5 V), és sajnos a 7805 nem bírja az egyenirányított közel 37 V-os feszültségcsúcsokat. Mivel lehetne megoldani az átalakítást? Gondolkoztam egy ellenállás+zenerdióda kombináción, de az fűtene rendesen.
(#) sprofan válasza bkati hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
Kicsit ágyúval verébre, de mi lenne ha rátennél egy 24V -os, és ez után ez 5V-os stabkockát? A 7824 maximum bemenő feszütésge 40V.
(#) bkati válasza sprofan hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
Hmm, ez jó, erre nem is gondoltam. Köszi.
(#) csatika hozzászólása Jún 9, 2009 /
 
sziasztok!

Segítenétek nekem kapcsolási rajzról nyák tervet csinálni? Annyi változás lenne az egészben hogy P 1,2,3 poti helyett a nyákba csak csatlakozókat tennék , meg a TL061 es ic helyett TL062 ict használnám (http://www.hestore.hu/files/TL062_ti.pdf) mert nem kaptam 61 eset :S
Filcel csinálom a nyákot szoval nekem az is problémákat jelent hogy minél kissebb helyre szorítsam össze de filcel meg tudjam rajzolni ..
segítségeteket előre is köszönöm.
(#) kiskacsa2009 válasza csatika hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
Üdv!

Szerintem próbálkozz meg a vasalásos módszerrel, műnyomót itt tudsz venni: Bővebben: Link
Valamint nem tudom mennyire sürgős... Ha akarod egy sörért és a postaköltségért megcsinálom neked cakkum-pakk!
Egyébként nagyon tudom ajánlani a Sprint Layout 5.0-t
Ha érdekel jelezz privátba, és elküldöm betömörítve az e-mail címedre
És van egy tök cuki kis magyar kézikönyv Alkotó barátunktól, amit itt találsz: Bővebben: Link

Ui.: Szerintem barátkozz meg a
Idézet:
Link
gombbal mert a modik szeretni fognak nagyon...
(#) zacc válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
Kösz szépen pont igy gondoltam én is csak nem találtam meg sehol a pinek kivezetését.
(#) Fodor hozzászólása Jún 9, 2009 /
 
Légyszives mondjátok már meg nekem, hogy ha a fet-eket beforasztom, akkor a kilógó lábait lelehet-e vágni. Nemlessz gondd belőle? Válaszotokat előre is köszönöm.
Üdv: Fodor
(#) Amarton válasza Fodor hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
Le lehet vágni, csak utána illik a levágott lábat megónozni, hogy ne alakulhasson ki a későbbiekben galvánelem.
(#) Fodor válasza Amarton hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
Köszönöm szépen. Mais tanultam valami újjat. Am ezt még sohasem hallottam, de mostmár alkalmazni fogom!
(#) kendre256 válasza Amarton hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
A láb levágása utáni ónozás túlzott óvatosság, nem szokták csinálni. Ha a panel a használata során "áztatva" van, vagy komoly páralecsapódásra lehet számítani, akkor inkább lakkozni kell (azt szokták is).
(#) Mzolee hozzászólása Jún 9, 2009 /
 
Hali!
PI tagú négypólusok Y, Z és H paramétereit kéne számolnom. (Villamosságtan II. tárgy) (egyetem)

A mellékelt képen vannak az elrendezések.
Z11 és Z21 esetében szakadás van a jobboldalán, ugye
Z21 és Z22 esetében szakadás van a baloldalán, ugye

Nos a Z11 és Z22 számítását értem, de a Z12 és Z21 esetében nemtudom, hogy jön ki az R3 eredménynek.

Remélem erre téved egy egyetemista vagy fősulis vagy netán egy olyan kolléga aki jártas ezekben (bár kétlem hogy a gyakorlatban sokszor kéne )
(#) kendre256 válasza Mzolee hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
Mindkét esetben az áramgenerátor által a négypólusra kényszerített teljes áram keresztülfolyik R3-on. Az áram rajta feszültséget ejt, és mivel a másik oldal szakadással van lezárva, arra nem folyik áram, vagyis a "túloldalon" megjelenő feszültség éppen az R3-on eső feszültség. A Z12 ill. Z21 kiszámításánál pedig pont ezt a feszültséget osztod az áramgenerátor áramával, az áram kiesik, és csak az R3 marad.

Képletekkel, Z21 számításánál:

UR3=I1*R3 (mivel az áram csak az R1 és R3 ellenállásokon folyik át, a kimenet felé a szakadás miatt nem tud)

UR3=U2 (mivel az R2-n nem esik feszültség az I2=0 miatt)

Z21=U2/I1=UR3/I1=(I1*R3)/I1=R3

Z12-nél ugyanez a helyzet, csak a megfelelő feszültséggel és árammal.
(#) Mzolee válasza kendre256 hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
Köszönöm szépen!
Mostmár világos lett a dolog.
Egyébként nekem is van hívójelem, csak meg kell hosszabbíttatnom az adóengedélyem. Mosmár nyárra esedékes.
Üdv: Zoli
(#) kendre256 válasza Mzolee hozzászólására (») Jún 9, 2009 /
 
Szívesen!
(Én kb. 30 éve tanultam, és nem emlékszem, hogy a gyakorlatban használnom kellett volna. (Tanítani is a kollégám szokta...) De a tanultak kb. 5%-át hasznosítjuk a gyakorlatban, csak nem tudjuk előre, hogy melyik 5%-át )
'73!
(#) Amarton válasza kendre256 hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Lehet hogy túlzott óvatosság, de szerintem nem kér kenyeret. A levágás után újra átónozni sem időben sem költségben nem mérhető.
Egyébként Bosch szabály, hogy minden huzalos alkatrészt át kell a levágás után forrasztani.
Meg hát szebb is lesz tőle a panel, szerintem.
Ez olyan jelentéktelen dolog, hogy kár róla vitát nyitni.
(#) MolnarG hozzászólása Jún 10, 2009 /
 
Sziasztok!
12V-os és 24V-os relé tekercsek védődiódájának megfelel LL4148-as SMD dióda vagy inkább rendes furatszerelt nagyobb diódákat rakjak pl.:1N4007?
Köszi
Üdv.
(#) mozso hozzászólása Jún 10, 2009 /
 
Sziasztok!

Segitseg kellene nekem, hogy a mellekelt kapcsolasnal milyen tipusu kondit vegyek, illetve hogyan kossem be a polarizalt kondit.

Jelenleg egy 1mikro farados 35V-os tantal kondim van, az a kerdes ez jo lesz-e.

Help a kapcsolashoz:
- a feher vezeteken konstans 450mV van
- a kek vezeteken a korulmenyektol fuggoen 0-1000mV van

koszi
Következő: »»   524 / 3961
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem