Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Synaptic T1004 touchpad bekötése
Lapozás: OK   1 / 1
(#) juhostt hozzászólása Jún 10, 2009 /
 
Tisztlet Hozzáértők.

Azt szeretném kérdezni, tud-e valaki segíteni, synaptic T1004 touchpad bekötésében?

A chipre ez van írva: synaptic T1004 0351 FHGC1

Tudtommal ez ps2-es portra csatlakoztatható, ( ha tévedek, javítsatok ki) és ezen porton szeretném a gépemhez csatlakoztatni. A csatlakozón 12 láb található. ps2-es port leírást találtam, hogy melyik láb mire való, de touchpadhoz semmit. Minden segítséget előre is köszönök.
(#) inci88 válasza juhostt hozzászólására (») Jún 10, 2009 / 4
 
Szia

Ha az orosszal jóban vagy: Bővebben: Link

itt egy gyári pdf: Bővebben: Link ez lehet segít, a vége felé vannak kiosztások.

itt is vannak okosságok, Bővebben: Link
a kommentekben is írnak kiosztásokat.

de szerintem indulj ki az ic-től és úgy vezesd vissza a +v-t, gnd-t, data és clk sávokat a konnektorig.
lehet sokáig tart, de az a biztos.

(nekem is van egy, és azt hiszem talán ugyan ez a tipus. amikor próbálkoztam vele, akkor nem jött össze, de még lehet még egyszer nekilátok. )

egyébként igen, többnyire ps/2-es a bekötése (kivéve régebbiek, azok sorosan kommunikálnak), és ha jól tudom nagyon driver sem kell a működéséhez.
(#) juhostt válasza inci88 hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Köszönöm a linkeket. Az orosz nem az erősségem, de megoldom

Ha rajta lenne a szalagkábel, tiszta könnyű dolgom lenne. Így megmarad a forrasztás izgalma, ami újabb probléma, de az már legyen az én gondom.

(#) inci88 válasza juhostt hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
nincs mit, szívesen segítek

kedvet kaptam hozzá én is, nekem is t1004-es van.
(#) verwolf9999 hozzászólása Aug 19, 2011 /
 
Nekem is van egy synaptic T1004 touchpad-om de sajnos nem találok hozzá bekötési rajzot ps/2-re . Mert az én chippemre az van írva hogy T1004 9948 FBL26 és ez nincs benne a gyári PDF-ben . Egy apple powerbookból szedtem ki . Valaki tudna mellékelni egy rajzot vagy valami ötletet a bekötéshez ?
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem