Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   28 / 291
(#) mex válasza IMI124 hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Tekintve, hogy a tápfeszültség 12V, nyugodtan lehet 16V, vagy nagyobb feszültségre készült elkókat alkalmazni. A C4 kerámia legyen, ezek általában 50V feszültségre készülnek.
Amúgy beragadt a Caps Lock?
(#) IMI124 hozzászólása Jún 4, 2009 /
 
köszönőm szépen
(#) gerebpeter hozzászólása Jún 6, 2009 /
 
Kb 1 éve használok a kutyáim kordában tartására egy villanypásztort, amit a villanypasztor.extra.hu/index.php helyen rendeltem és vettem meg. Azért adom meg a linket, mert nem tudok semmilyen specifikációt mondani -- nem értek hozzá. Minden esetre a készülék kb. 2-3 hete nem működik. Az ellenőrző led világit, de nem ketyeg, mint régebben és nem is észlelhető semmi a karámvezetékekeken. A kutyák meg elkóborolnak. Szakemberre volna szükségem Győr környékén. Ebben kérek segítséget. (az eredeti gyártót, illetve eladót nem érem el semmilyen csatornán)
(#) Beles hozzászólása Jún 11, 2009 /
 
Hali! villanypásztornál hogy lehet vajon kiszámítani az energiát? a kondenzátórból, amit kisütünk a gyújtótrafón a hagyományos W=0,5*C*U*U -val? (egykettedszer C szer U négyzet) Vagy valami mást is figyelembe kell venni? Mert gyári pásztoroknál megadják, általában 1-4J között szokott ez lenni. De ha jól számoltam, ehez baromi nagy kondi kell. Pl 15µF-nél 400 voltos feszültségen alig több,mint 4J. Ötletek?
(#) Csizi hozzászólása Jún 11, 2009 /
 
Nemrég megnézhettem egy jó erős dán villanypásztort belülről, ami több km-re kiköthető és nagyon erős. Én is kipróbáltam 1 km vezetékkel és tényleg nagyon bika. Nyakig feljött az ütés, és a lábam is térdig megrándult. Fogtam multimétert, papírt, tollat, és lerajzoltam a kapcsolását. (Állítólag egy rádióamatőr újságban is bent volt.)
A trafó egy AL 1000-es fazékmagos trafó (RM14, N41 típus), 7/80 V-osnak mértem (Sec. tekercs 0.20-as rézből, 29 Ohm). Nem tudom hány ezer Hz-en megy. Tekercselőgépemmel letekertem 900/70 -es menetszámokkal, így a sec. tekercsen meg is volt a 29 ohm. Másik tekercs 0.5-ös rézből van, RM 14-es fazékmagos csévetestre 70 menettel feltekerve.
Megépítettem az egész ketyerét magamnak, csak sajnos meg sem nyikkan. A bd243-as tranzisztor melegszik nagyon. Átnéztem a kapcsolást hogy jó-e, újra és újra, de tuti jó, mondjuk a mért értékekben lehet kis eltérés.
Mellékeltem a kapcsolást, esetleg ha valaki ismeri, vagy jobban átlátja, vagy kedvet kap hozzá és megépíti, elmondhatná a véleményét a hiba vélt okáról.

P1050859.JPG
    
(#) IMI124 hozzászólása Jún 12, 2009 /
 
hello a t1:bu326a nek a lábkiosztásában valaki tudna segiteni mert nem vagyok bene biztos ami a d1 dioda felől van az a 3 a colektor ami a r4 fele van az a 1 bázis
a marmadik meg a hűtőtőnkre megy rá ?
(#) Tomi111 válasza IMI124 hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Üdv!

Szerintem a rajz nem teljesen jó. Így a kitöltési tényező kb 50%. De nézze meg más is, hátha tévedek!
Én inkább a p1 helyére tenném a p2-t(2,2M) és fordítva. Ja és a 7-es és a 6-os lábat ne zárd rövidre a trimmerrel! Oda is lehet egy pár száz ohmos ellenállás.

Üdv! Tomi
(#) IMI124 hozzászólása Jún 12, 2009 /
 
hello az mitől lehet hogy gyujtotrafo nélkűl melegszik az r4 és az 1n555a
(#) Tomi111 válasza IMI124 hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Üdv!

szerintem 47ohm-nál nagyobb kellene r4-nek. legalább 220-ohm. Csak trafó nélkül mekegszik? Miről táplálod? akku vagy trafó? Hány volt van rajta trafóval és anélkül?
(#) Beles hozzászólása Jún 16, 2009 /
 
Látom sajna nem válaszolt senki az előző kérdésemre, a joule számításosra Dobok fel új kérdést,remélem még nem volt róla szó. Szóval a 12V-ból előállított 3-400V-ot mi lenne, ha nem egy gyújtótrafóra "raknánk rá", hanem mondjuk egy 230/3 voltos trafóra. Pl egy puskás féle trafóra. A kívánt feszültség itt is meglenne bőven 10ezer volt is, de nem 6kohm-os feletti a trafó kimenete, ezért hosszabb kábel esetén se esne a feszültség. Most ezen vagyok, hogy kipróbálom, csak amitől aggódok, hogy itt viszont már nagyobb áram is kialakúlhat, ami életveszélyes is lehet. Ötletek?
(#) Beles válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Már rákötöttem egyet pár impulzus erejéig. Kijött rajta a nagyfesz. A héten veszek műszert villanypásztorhoz, majd méregetek vele.
(#) Beles válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Köszi szépen a segítséget! Most babettáé van benne. Simsonhoz tudnék szerezni sokat, de akkor valahonnan megpróbálok szerezni másfélét.
Üdv!
(#) Beles válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Köszi szépen a segítséget! Most babettáé van benne. Simsonhoz tudnék szerezni sokat, de akkor valahonnan megpróbálok szerezni másfélét.
Üdv!
(#) IMI124 hozzászólása Jún 17, 2009 /
 
hello segitség kellene a t1 1 lábára és 3-ra rákőtőtem egy ledet előtét elenálásal ez itt villog rendesen ahogy a p2-t tekergetem csok szikra nics lehet hogy a gyujtotrafo a rosz mert amikor ráteszem a gyujtotrafot akkor a led nem vilog viszont szikra sincs vagy a t1 nem jo azt hogy lehet kimérni?
(#) IMI124 hozzászólása Jún 17, 2009 /
 
és még anyi hogy ha a gyujtotrafot rákőtőm piszkosul melegszik a egenirányitohid +a t1
(#) Dempsey válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Én ezt építettem meg és nekem van kb 10mm-es szikrám! Szóval a kapcsolás mégis jó (mondjuk nem mondom hogy nincs nála jobb)!
(#) IMI124 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
melyik lábát kősem rá a bázisra és nem kell hozzá még vala alkatrész? és valamelyik vezetéket megszűntessem
(#) IMI124 válasza Dempsey hozzászólására (») Jún 20, 2009 /
 
hello te ezeked az alkatrészekel használod vagy valamit modositotál rajta?
(#) Dempsey válasza IMI124 hozzászólására (») Jún 20, 2009 /
 
Szia!

Én azokat az alkatrészeket tettem bele ami a pdf-ben volt.
Először nekem sem működött, aztán beírtam ide a fórumba mondtak egy-két tippet hogy mit cseréljek ki stb! Mondom mivel nincs itthon alkatrész ezért először megpróbálom a potikkal állítgatni és lám húzta is az ívet !
(#) IMI124 hozzászólása Jún 20, 2009 /
 
ez a kapcsolás nem jőtt őssze tudnátok valami jot javasolni ami műkődikis .
a kulyapásztorrol mi a véleményetek?
ezekel az értékekel jo lehet?
(#) Dempsey válasza IMI124 hozzászólására (») Jún 20, 2009 /
 
Szia!

A trafót ha még nem próbáltad ki, hogy jó-e akkor azt a következő képpen teheted meg (ezt még köbzoli "mester" mondta nekem anno) :A trafó 1-es és 15-ös pontja közés tegyél egy pár nanós kondit, ami 400V-ot bír (TV-ből bontott vagy máshonnan). Egy vastag vezetéket beledugsz a trafó közepébe és levezeted a trafó oldalához 2-3mm-erre, de ne érjen hozzá. Aztán a trafó 15-ös pontjára ráteszed a 12V pozitívját! Aztán a 12V negatívját pedig hozzáérinted a trafó 1-es pontjára és mikor elveszed onnan akkor ívet kell húznia! Ilyen egyszerűen megállapíthatod, hogy jó-e a trafód! Én amúgy az egész pásztor egy 12V-os adapterről tápláltam mikor próbáltam beüzemelni.

Ha jó lesz a trafó akkor mérd ki a BU tranzisztort, hogy él-e még! Ha él akkor tedd rá a trafót az áramkörre úgy hogy a vastag vezeték legyen a közepébe de a próba kondenzátort vedd le és nagyon nagyon finoman állítsd a potmétert úgy hogy a LED (mert olvastam hogy te is tettél rá) másodpercenként kb egyet villanjon, ha ezek megvannak akkor már húznia kell az ívet rendesen! Aztán még lehet allítgatni a potikat, hogy hátha nagyobb ívet húz stb! Ha ezeket végig csinálod tuti menni-e kell! Ha mégis gáz van vele akkor írj nyugodtan és segítek ha tudok!

U.i: a kapcsolást alakítsd vissza úgy ahogy az általad feltöltött pdf-ben volt!

Üdv: Dempsey!
(#) laci212 hozzászólása Jún 21, 2009 /
 
Mennyiért tudna valaki elkészíteni egy működő erősebb villanypásztort?
(#) Cavalier válasza laci212 hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
25-ért kb.
(#) IMI124 válasza Dempsey hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
hello műkődik csak a d1 meg a t1 kőzé kell 1 kondi 400v 100nf kősszi a segitséget
(#) laci212 válasza Cavalier hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
Kösz, de jóval olcsóbban is tudok venni gyárit!
(#) Cavalier válasza laci212 hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
Akkor vegyél gyárit, vagy keress olcsóbban valami sufni gagyit.
(#) Dempsey válasza IMI124 hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
Nagyon szívesen!
(#) dizi hozzászólása Jún 26, 2009 /
 
Az a poén,hogy mindenki a tuti pásztor kapcsolását keresi de itt egy kérdés az oldalról MENNYIÉRT TUDNA VALAKI...25-ért ha lehetséges annak a 25ezres pásztor kapcsolásának megtekintése kedves Cavalier ezt nem cseszegetésnek szánom csak tudatni szerettem volna a résztvevőkkel hogy soha nem fogják itt látni az ilyen rajzokat csak a silány utánzatokat ezek a BU-s sz...rok-on 500métér után el vész a feszkó és a nagy szőrű jószágoknál nem ér semmit akinek van ilyen rajza az nem fogja közzé tenni mert senki nem akarja saját maga alatt vágni a fát .
Én tudom miről van szó nekem is van ilyen 25-ös rajzom ennek az alkarész ára kb 3000-ft de én se csinálok 15.alatt senkinek,mert szét lehet nézni a piacon mi mennyibe kerül.
(#) dizi válasza Cavalier hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
A tied nem sufni gagyi nagy villanypásztor gyárat üzemeltetsz mert ha nem akkor a tied is gagyi
Figyu ez nem egyszerű történet főleg ha Magyarországon hivatalosan bemért engedélyezett készülékről van szó mert az nem gyenge procedúra min 200.ezer ft és akkor még nem beszéltünk a többi dologról,hogy ezeknek a készülékeknek is van szabványos paraméter szabályzatuk pl 5-10kv-ig,a kimenő fesz max 5mm szikraköz xy-joule tárolt energia a készülék dobozolásának át ütés szilárdsága,csatlakozásai,üzem módja, tervezés részletes leírás a működésről stb én ezt végig játszottam nekem ez nem újdonság.De ehhez nagyon nagy kitartás kell de sokan ebbe idő előtt bele fáradnak.szóval egy készülék nem attól profi ,hogy van benne LCD meg microcontroller meg kék led 10db.ÜDV
(#) nagya89 válasza oldman hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Én is megépítettem Oldman kapcsolását.Először elfelejtettem az 555ös 8as lábáról a tápfeszt, de hosszas keresgetés után megtaláltam a hibát és most tök jól megy! Köszönöm szépen, nagyon jó kis motyó. Sajnos én BFY34-et nem találtam, ezért 2N2218al helyettesítettem, ami eléggé melegszik, szóval kénytelen leszek hűtést szerelni rá. üdv
Következő: »»   28 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem