Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   577 / 3592
(#) mineral válasza moltam hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!

Az Off topicot nem olvasom nap mint nap. Így nem igen vagyok képben, hogy most éppen miről folyik a csevej...

A zenei ízlésünk bizonyára erősen eltérő. De én mégis ajánlanám nektek ezt a Prodigy és Enya mixet. Egyik rádióban hallottam. Szerintem fantasztikus.
(#) Ricsi89 hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
Helló!
valaki tudna infót adni, hogy a veterán járművekre milyen kedvezmények járnak? valahol hallottam olyat is, hogy nem kell súlyadó, meg hogy olcsóbb a biztosítása is. Ez igaz?
(#) zolika60 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Igen. De csak a minősített veterán járművekre. OT-s rendszám és veterán minősítő vizsga esetén. Tehát nem úgy van, hogy emúlik egy autó 30 éves és automatikusan.
(#) szabi83 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Bővebben: Link

gyakori kérdések
(#) Ricsi89 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Igen, azt gondoltam, hogy nem csak úgy megy, hogy elmúlt harminc és már mentesülök minden gond alól.
Köszi Szabi a linket. Meg is találtam minden lényeges infót. Viszont elgondolkodtató dolog, hogy ér-e annyit, hogy meg kell őrizni az eredetiséget, semmit nem lehet változtatni az autón, vagy fizetek többet és akkor lesz egy gyárilag kinéző, de jobb menettulajdonságú autóm.
(#) zenetom hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
Ment már bele valakinek a szemébe valami úgy hogy nem bírta kiszedni és orvoshoz kellett menni?
Na én most így jártam. Voltam az orvosnál, megpróbálták kimosni, meg "kipiszkálni", de nem sikerült, szó szerint belement a szemembe. Ma vagy holnap mehetek a kórházba a szmészeti ügyeletre. Beragasztott szemmel.
Boldog Szülinapot magamnak!
(#) zolika60 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Ha nem őrizzük meg az eredetiséget, akkor nem veterán autónk van, hanem egy egyedi járművünk. Az már kicsit olyan mint a nagyapám kisbaltája. Háromszor cserélték a nyelét kétszer a vasát de még mindig azt mondjuk, hogy a nagyapám kisbaltája.
(#) valve válasza zenetom hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Remélem hamar rendbejösz...

(de mi az a valami ami belement?)
(#) levii válasza zenetom hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Szia!
Velem már történt ilyesmi, én is a korházba mentem először ott kipiszkálta egy részét valami orvos (akiről később kiderült hogy fül-orr gégész), aztán utána valamikor elmentem a szemészetre ahova szoktam menni és ott is kipiszkált még valami az orvos.
Valami kis tűvel, meg valami háromszög végű valamivel piszkálták. Előtte meg valami szemcseppet is adtak, a kezelés után meg egy hétig valami krém kellet belekenni.

Happy Birthday
(#) gtk válasza zenetom hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Kitartas. Es amatorokre ne bizd magad. Azt azonnal kellett volna, nehogy begyulladjon.
(#) zolika60 válasza zenetom hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Ne várj holnapig, mert csak rosszabb lesz. Meg nem is audnál éjszaka. Részvétem.
(#) zenetom válasza valve hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Köszi.
Valami fém darab lehet, vagy valami ásványi eredetű. De hogy mehetett bele az rejtély. Szerencsére csak nagyon pici, egy kis pont méretű.
szerk.: Akkor ma mindeképpen be kell menni... Tegnap ment bele a szemembe. Aludni jól tudtam. Nem fáj, csak zavar amikor pislogok. Csakhogy ez a szemészet 60km-re van és egyszer át kell szállni.
Köszönöm mindenkinek az eggyüttérzést.
(#) valve válasza zenetom hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Tegnap ment bele... Akkor már most a dokinál kellene tapicskolj!

60Km vagy a szemed?! Na ne gondolkodj nyomás a dokihoz!
(#) Ricsi89 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
csak ha vennék egy mindennapi használatra szánt autót, persze nem mennék vele nagyon sokat, csak ha kell, és egy kis 1.2-es 50LE-s motor lenne benne, amivel eldöcöghetnék 60-al, akkor semmit sem ér. Így viszont lehet alakítani rajta egy kicsit, amitől javulhat.
(#) zenetom válasza valve hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Azért inkább megvárom a 16:17-es vonatot (az a legközelebbi).... Azért csak kényelmesebb vonattal mint biciklivel 60km-t megtenni. Viccet félretéve máshogy meg nem tudunk bejutni... Kocsink nincs.
Ráadásul fél szemmel (azt mondta most az orvos hogy ragasszam le azt a szemem...) .
(#) zolika60 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Ezért nem járok az 1960-as bogárkámmal. Mindennapi használatra már más kell. (Mondjuk amivel járok az is majdnem veterán.)
(#) zolika60 válasza zenetom hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
A szomszédoknak sincs? Ha nem laknál olyan messze emennék érted.
(#) Ricsi89 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Nekem konkrétan a C Kadett tetszik. Azért kérdeztem ezt a veterános dolgot, hátha meglehetne oldani, hogy olcsóbb legyen a fenntartása, de látom, hogy nekem így nem igazán érné meg. Mivel amit lehet látni eladót az vagy kis motoros, vagy a nagyon ritka GT, ami horror áron van és nekem az sok lenne. Nem vágyok én olyan motorra, csak egy kicsit átalakított kisebb motorosra az ésszerűség határain belül.
(#) zenetom válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Ugyan ez csak egy kisügy, de rendes vagy. Meg amúgy is ma odaérek, ha már tegnap óta benne van akkor az a +- pár óra nem számít. Méf szerencse hogy nem a g"szembogaram"-ba fúrodott bele. Bár szerintem csak a szaruhártya felső rétegét sértette meg.
(#) Rádió Kezdő hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
Sziasztok!
Építenék egy 7 szegmenses kijelzőt ledekből, és véleményeteket kérném hogy melyiket lenne érdemesebb megépíteni??
Köszi!

segm.JPG
    
(#) szabi83 válasza Rádió Kezdő hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
baloldalit
(#) Rádió Kezdő válasza szabi83 hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
egyéb vélemény???
(#) Action2K válasza Rádió Kezdő hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Baloldali! (bár én jobboldali vagyok)
(#) DuMatyi válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Ne fájdítsd a szívemet! Nekem is a WV Bogár a kedvenc kocsim! Az a szívem vágya! Más. Végre láthattam családunk legifjabb tagjait, 2 hat hetes vizslakölyköt. Nagyon aranyos kis jószágok. Az egyiket elviszi a bátyám, csak azért van nálunk, hogy mindkettő könnyebben akklimatizálódjon. Ebben a kinőtt drapp bőrkabát fazonú ruhában... nagyon jópofák
(#) Rádió Kezdő válasza Action2K hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Még valami:
Hogy számolom ki a bázis-ellenállást a BC547B-nél, ha U=5V Ice=140mA?

Amúgy, meg kész vannak a szegmensek, ezt rávasalom egy furnérra, kifurkálom, és kész is...

segm2.JPG
    
(#) Rádió Kezdő válasza Rádió Kezdő hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Még valami:
Valaki tud olyan DCF77-es kapcsolást, amivel meg tudom a kijelzőt??

A kép lemaradt:

segm_megh.png
    
(#) Moderátor hozzászólása Rádió Kezdő hozzászólására (») Jún 24, 2009
 
Felhívnám a figyelmedet a topik címére!
(#) Rádió Kezdő válasza (») Jún 24, 2009 /
 
Bocsi...
Csak ha már itt elkezdtem, akkor gondoltam be is fejezem...
Még egyszer BOCSI ...
(#) kiszebra hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
Felfedeztem a legújabb árnyékolt kábelt!

P6240059.JPG
    
(#) radocziandras válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Nagyon szépen köszönöm a rajzot a kolléga nevében is.A fórumról többe is rebesgették msn-en hogy te majd tudsz segíteni.Mégegyszer köszönöm.
Következő: »»   577 / 3592
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem