Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   105 / 489
(#) dara válasza janocsi hozzászólására (») Jún 22, 2009 /
 
Köszi ezt az egyet nem találtam.Szia.
(#) dara válasza dara hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
Szia janocsi.Az órán megvan a fordulat kijelzés,és tudom léptetni a számot 1-7-ig.Mindegyiknél fordulat kijelzés van.Lehetne mást is kijelezni ha benne lenne a programba?Vagy benne van?Most vettem észre hogy a fordulatszám minden ki és bekapcsolásnál változik.ezer kettő és ötezer ötszáz között.De vissza ugrik ezer kettő körül ami reális,meg most nézek rá,nem is jelzi ki.
(#) janocsi válasza dara hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
Szia Dara!
A fordulat mérésére mintavételezési idő kell, ami csak jónéhány perc múlva lesz reális érték. Újból ki kell adni a parancskódot, hogy ismételten megmérje, de ilyenkor csak a forgásban lévő propellert tudja hitelesen lekezelni. (Néhány perc). Itt a napok sorszáma után fér el a fordulatszám kijelzése. Ebben a kijelzési pozicióban csak ezek érhetők el. A többi funkciót pl.: álló szöveg, mozgó szöveg, (a mozgó szöveget át tudod írni akkor, amikor a hex állományt megnyitod az íróban, ott alul az EEPROM tartományában), DEMO mód, ez egész percnél váltja az óra ill. szöveg kiírását, függetlenül, hogy vége van-e a szövegnek. Íves másodperc mutató, külső kör (keret), szintén része a távival elérhető kijelzésnek. Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Jún 23, 2009 /
 
Sziasztok!

Egy kis pontosítás: A propeller indulásakor nem lehet tudni, hogy hol tart a másodperc az időben. A fordulatszám mésére az első percváltáskor kezdődik. Egy percig számolja a fototranzisztor inpulzusait. A második percváltáskor lesz az első (1 percig számolt) fordulatszám, ez meg is jelenik. Ez még lehet, hogy a motor gyorsulása alatt történt. A követvezőkben mindig számolja az impulzusokat és minden perc végén frissíti a mért eredményt. Ha a kijelzést letiltod, akkor a következő precváltásig várni kell.

Ez fért bele a programba.

Sziasztok...
(#) Petroimro hozzászólása Jún 24, 2009 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy hány mcandellás ledek ideálisak az órához?
Láttam, hogy több félét is felhasználtatok, de volt, aki azt mondta, hogy neki vakító, másnak nem elég erős.
Én a belső ledeket kékre, a külsőt pirosra szeretném.
Köszi!
(#) janocsi válasza Petroimro hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Szia Petroimro!
Vicsys erre adott egy linket, ime: Itt:

Idézet:
„" Mindegy milyen szinű, csak nagy fényerejű legyen"”

- Nézőpont kérdése melyik a vakitó szemből, de paralaxisból... nem is tudom.
(Min. 1000mC már jó, 12000mC vakitó!). Én (3000-9000) mC LED-et javasolnék. Szia.
(#) vicsys válasza Petroimro hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Én sima nagyfényerejű leddel, bőven elégedett vagyok. Szerintem kár "ágyúval verébre..."
(#) patexati válasza vicsys hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Hát én épp ma próbáltam ki a szélén lévő kettőt kicseréltem kékre de ment vissza a piros! Erősen vakított és nem volt oldalról jól látható! Sima kommersz zöld és piros ledekel tökéletes Apropó valaki nem tud nyákot smd kivitelben azt szívesen építenék egyet Ilyesmire Bár rgb is lehetne de olyan nem igen van publikálva szerintem!
(#) Petroimro válasza vicsys hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Köszi a válaszokat!

Rendeltem is 1000mcd kék ledeket belülre, 900mcd és 2200mcd piros ledeket kívülre. Majd kipróbálom melyik néz ki jobban.
(#) Hp41C válasza Petroimro hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Szia!

A nagy fényerejű led-ek általában kis szórásszögűek, azaz egy kicsit oldalról nézve már nem lesz jó a kép, szemből meg vakítani fog.
(#) huba válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
Most beleszólok. Hogyha egy nagy fényerejű LED tetejét megcsiszoljátok finom vászonnal, akkor szépen szór minden irányban, nagy fényerővel.
(#) janocsi válasza huba hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Szia Huba!
Most olvasom. Még nem próbáltam csiszolni, (nem tudom mennyire kell), de ezt igazán jó ötletnek tartom. Meg fogom nézni, mert ez a vakító fényerejű LED-ekkel szerelt órák láthatóságát is nagymértékben javíthatja. (Ilyenből pedig már van egy pár). Köszi az infót, szia.
(#) Petroimro hozzászólása Jún 26, 2009 /
 
SziasztoK!
Ezekhez mit szóltok:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) patexati hozzászólása Júl 3, 2009 /
 
Sziaszok! Szeretném az órám paneljét úgy megtervezni,hogy legyen rajt ICSP csati és így bele lesz forrasztva a pic a kissebb légellenállás miatt! Azt nem tudom,hogy simán az áramkörben rátehetem e a programozót vagy kell jumper hozzá Az eredeti cikkben lévő kapcsolásra gondoltam!
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Linkeld be azt a kapcsolást amire gondolsz!
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Szia!Clock A 10K ellenállásokat nem építettem be! Az pic lábai mellett gondoltam a kivezetéseket egy egy tüskén színekel jelölve és természetesen a hozzá tartozó színes adapterkábel is lenne!
(#) watt válasza patexati hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Az RA5-ön ha jól látom nincs semmi kötve. Ez simán mehet a Vpp-re. Az RB6(PGC), RB7(PGD) a tranyók bázisára megy. Elvileg akkor sincs gond, ha nincsenek ott az ellenállások, mert a tranyók feszültség követő módban vannak kötve. Ha az égető elbírja a bázisok és a bemenetek összes kapacitását, akkor nem szükséges leválasztani. Az biztos, hogy tönkre nem mehet sem a PIC, sem az égető, esetleg nem sikerül az égetés. Ekkor kellhet a jumper. Szóval próbáld ki a sima összekötést, és ha megy, akkor nincs több gondod.

Egyre kell figyelni, hogy az égetést követően választd le az ICSP csatit. Ha az égető leválasztott kimenetű(PK2 elvileg ilyen) akkor maradhat, de jobb a békesség.
(#) patexati válasza watt hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Köszi! Igen P2 égető van akkor a régi panelen először kipróbálom és csak ha működik akkor gyártom le a végleges nyákomat!
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Szia!

- Ha új panelt tervezel, nem érdemesebb a bővített szolgáltatásokat nyújtó, újabb verziót megépíteni?

Több félét is találsz a 18 lábú 16F628(A), 16F648A verziókat már feltöltöttem. A 28 lábú 16F876(A)/ 16F886 -os verzió már működik (16 nyelven írja ki a nap nevét stb...), útánépítőket keres. Köztes megoldásnak a programot adaptálni lehetne a 20 lábú 16F690-re is. Több láb több led-et vezérel - külön, esetleg más színű másodperc és óraosztás led - és hőmérséklet, páratartalom és a puffer feszültségének mérésére szolgál. 16F886-on még fényerő szabályzás is lehetséges...
Lényegesen többet tudnak, mint az eredeti...

- RTC tárolja / számítja az időt, még kikapcsolt / feszültségmentes állapotban is,
- fordulatszám mérés,
- Sok extra szolgáltatás: Hét napjának megjelenítése, két mozgó szöveg (16F628-at kivéve), állítható szövegmozgatási sebesség, stb.
Olvass visszafelé a fórumban, feltöltöttem a kapcsolási rajzot, a programot és a leírást is. Calibra társunk töltött fel nyák terveket is.
- Az új 18 lábú tokhoz készült kapcsoláson az infra vevő kimenete a RA5/MClr lábra megy, ide kell valami, ami megakadályozza, hogy programozáskor a Vpp rá kerüljön az infra vevő kimenetére.

- Mindenképen legalább 16F648A-t használj, lábkompatibilis, de kétszer akkora program memóriája van és csak egy kicsivel kerül többe.

Szia...
(#) patexati válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
Szia! Köszi a választ! Egy a baj a HQ-nál nincs 16f648 és ott szoktam rendelni ahol meg van ott nincs más alkatrész így kétszer kéne rendelnem mi elég drága! 16f628 van csak így ezt építem és majd valamikor lesz egy másik Az a 28 lábas pic az éedekes lehet az érdelelne majd A z infrát itt is le kell választani az eredetiben?
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
Szia!
Az eredetiben nem kell, az a láb nem megy sehová...
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Szia Janocsi!

A Wand óra programjának írása közben találtam valamit, ami torzíthatja a fordulatszám mérését a 628-as propellereken. A kiemelt sorban a programban hibásan a Scratch2 változót írtam - Bocsánat...

  1. movf    RotBCD10000,w   ; Remove leading zeros, pack 5 BCD digit into 3 byte
  2.                 movwf   FSR
  3.                 btfsc   STATUS,Z
  4.                 iorlw   0x0F
  5.                 movwf   RotBCD10000
  6.                 swapf   Scratch2,w
  7.                 iorwf   FSR,f
  8.                 btfsc   STATUS,Z
  9.                 iorlw   0xF0
  10.                 iorwf   RotBCD100,f
  11.                 movf    RotBCD100,w
  12.                 andlw   0x0F
  13.                 iorwf   FSR,f
  14.                 btfsc   STATUS,Z
  15.                 iorlw   0x0F
  16.                 iorwf   RotBCD100,f
  17. [b]             swapf   Scratch,w
  18. [/b]            iorwf   FSR,f
  19.                 btfsc   STATUS,Z
  20.                 iorlw   0xF0
  21.                 iorwf   RotBCD,f
  22.                 return


Szia
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Köszönöm az infót, javítani fogom a jelzett hibát a Prop_new_628_(20-21-22-23)-ban is. Szia.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Szia Hp41C!
A jelzett hibát csak a Prop_628_23. verziójában találtam meg. (Majdnem a legvégén van a ford. számláló rutinja). Ez a rutin a korábbi programokban már nem ugyanigy van megírva, nem is találtam ott hibát.
Javítva, újrafordítva. Hamarosan tesztelni fogom. Köszönöm, szia.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Megvannak a tesztek, feltőltök néhány felvételt a prop_628(A)_v23/RTC-s propeller működéséröl. Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Júl 21, 2009 /
 
Sziasztok!

A bázis programjában igen nagy idő számolási pontatlanságot találtam (0.4 %).

A tavasszal a beállító programot is csak este tudtam tesztelni, nem jött elő, hogy 10 óra előtt nem tudja beállítani az időt.

Javításuk folyamatban.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 22, 2009 /
 
Sziasztok!

Bázis program: Megvan a hiba és a javítása is!
A hiba oka, ha a TMR0 -t írja a program, akkor 2 utasítás ciklusra letiltódik a növelése. 2 utasítás ciklus a bázis programjában 0.4 us. Sehogy sem sikerült a pontos 200us-kénti megszakítás elérnem, ha csak egyszer írtam a TMR0-t, végülis úgy sikerült, hogy a program kétszer írja.

Sziasztok
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Ha a javítási folyamatot majd leírod, és az így megoldható, megpróbálom bemásolni az új bázisprogramba. Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Sziasztok!

Több olyan fejlesztés, módosítás is történt már a bázis programjában, amik a Wand clock programjának írása közben előkerült problémákat küszöbölik ki. Az idő számítási probléma megoldódott.

A bázis és a beállító programja még tesztelés alatt van...

Vállálkozó szellemű óraépítőknek készítettem még néhány verziót:
- 16F648A: 18 láb: az eredeti vagy RTC-s propellerre - a nagyobb memória adta lehetőségek kihasználásával.
- 16F690: 20 láb = +2 két led : Külön led (más színű lehet) a másodpercnek és az óraosztásnak (RTC -vel).
- 16F876(A), 16F886: 28 láb = +3 led és mérések: Erről már írtam itt a topikban.
- 16F886: az előző és még fényerő állítási lehetőség.

A fentiekből csak a 16F876 - 16F886 -os verziót tudom próbálni, nekem ilyen órám van - a fényerő szabályzás nincs (még) ráépítve. A többi csak szimulátoron futott.

Sziasztok...
(#) attika hozzászólása Júl 28, 2009 /
 
Sziasztok.A segítségeteket szeretném kérni megszeretném építeni megint az órat,de most calibra tervei alapján találtam sok kész tervet és csak azt szeretném megkérdezni,hogy melyiket érdemes megépíteni,melyik nyákterv működik?Valaki építette e már meg??előre is köszönöm a válaszokat.
Következő: »»   105 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem