Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   436 / 1680
(#) Action2K válasza major18 hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Szép! Ismerős a kapcsolás. Jó lett a nyákterv, akárki is csinálta. Szép rendezett. Bár az ellenállások állva való beültetésével még kisebbre összelehetett volna hozni, nem beszélve az SMD-ről.
Amúgy jól működik?
(#) Higgins hozzászólása Jún 25, 2009 /
 
A beágyazott rendszerek nagy rajongója vagyok. Régen a Wiznet modullal csináltam kapcsolásokat, most a Microchip ENC28J60-as Ethernet vezérlőjére találtam rá, így ezzel is építettem egy prototípust, hogy legyen min programoznom ezt az új chipet.

Az érdekesség az, hogy most nem gyártattam a nyákot, hanem saját magam fotótechnikás módszerrel próbáltam elkészíteni. Majd ha kész lesz a szoftver és összeáll az egész, akkor gyártatok profi nyákot hozzá.

Amúgy ez az első komolyabb kapcsolásom SMD kivitelben!

A programozáshoz meg csináltam egy saját STK500V2-es programozót, ami szintén saját nyákterv alapján készült el.

/remélem egyszer rájövök, ill. elmondja nekem valaki, hogy lötstopot, forrasztásgátló felületet hogyan tudok felvinni a nyákra, mert így elég nehéz volt forrasztani, hogy szép is legyen/
(#) Higgins hozzászólása Jún 25, 2009 /
 
...és a webszerverről pár kép, ami lemaradt az előző hozzászólásomból
(#) lewi válasza Higgins hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
tetszik a munkád!
a védőréteget meg meg lehet csinálni a fototechnikás levilágításnál elvileg egyszerűen. bár én még nem csináltam, de sok helyről halottam, hogy meg lehet csinálni, ha pl layouttal dolgozol, akkor biztos, hogy csak egy maszkot nyomtatsz, ezen csak a forrszemek "átlátszóak" a többi fénytől takar. na és miután előhívtad a nyákot, lemaratod, de nem szeded le a lakkot, hanem ezzel a maszk-kal még egyszer levilágítod, és újra előhívod. így a forrszemeknél lejön a lakk. ezek után berakod a sütőbe úgy 200 fok körül, és rásütöd a lakkot. ezek után ez a rásütött lekk állítólag tök jó védelmet nyújt az vezetősávoknak, meg miegyéb. de ha pontosabban szeretnél utánnaolvasni, akkor a nyák készítéses topic ban szinte mindent megtalálsz. remélem tudtam segíteni.
üdv: lewi
(#) major18 válasza Action2K hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Udv

Persze,hogy hivaloan mukodik csak valamer az elenalasok hamar felforosodnk de mukodik ez a leneg nemde?
(#) atiotezer hozzászólása Jún 25, 2009 /
 
Lézer szkennerhez készült LPT portos vezérlő DAC0832-vel.Nagy lelkesedésemben megépítettem mindent a lézer szkennerhez még Decemberben, azóta meguntam az egész lézeres témát és bekerült a bukott projektek közé.
üdv.
Aki figyelmes észrevehet egy hibát a kettes képen.
(#) atiotezer válasza atiotezer hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Wartburgba készült belső világítás, nagyfényerejű kék ledekkel.
Azóta kiegészítettem, hogy automatikusan elhalványodjon az ajtó becsukódása után. Csak arról nem készült fénykép.
üdv.
(#) MolnarG válasza atiotezer hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Jobb oldalon fenn szakadt a vezető?
(#) atiotezer válasza MolnarG hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Jobbról a 3. ellenállás felső fele nincs beforrasztva. Most nézem az automatikus méretezés miatt nem nagyon lehet kivenni.

Itt már jobban látszik.

DSC01941.jpg
    
(#) zoly15 válasza atiotezer hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Ezt láttam én is
De már késő volt írnom..
(#) Kocska hozzászólása Jún 25, 2009 /
 
Végre elkészült az Attila86 féle labortápegységem. Ezúton is szeretném megköszönni a segítségét. ( Jó nincs kész teljesen le kéne festeni/lakkozni a dobozt, hiányoznak a poti gombok is.) Jöjjenek a képek: kép1 kép2 kép3 kép4
(#) zoly15 válasza Kocska hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Szia!
Szép ez a (marózott??) alumínium előlap!
Az az egy-egy TO-220 tokozású alkatrész miért van kidrótozva? tudtommal annak a panelban a helye, vagy rossz az infóm...

Üdv!
(#) Ballage válasza atiotezer hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Jobbról a harmadik ellenállat nincs beforrasztva az alkatrészoldal felől (és csak egy rögzítőfurat van kifúrva, az is kicsivel).

Most nézem, hogy elkéstem... :no: Mentségemre legyen mondva, hogy nagyon álmos vagyok...
(#) atiotezer válasza Ballage hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Szia. A Rögzítő furatot még én sem vettem észre (kapsz egy virtuális pontot)
(#) Kocska válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Szia.

Köszönöm. Az előlap csiszolókoronggal készült, kicsit el is csúszott . Az a kivezetett alkatrész egy IRF530 az 555 tápját állítja elő. De mivel nálam 55V ról jár elég forró volt amire allergiás vagyok ezért kivezettem a hűtőbordára.
(#) mex válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Idézet:
„Szép ez a (marózott??) alumínium előlap!”

Az eljárást pikkelyezésnek hivják. Forgó filcpogácsa homlokfelületével csiszolják a körives mintát köszörűpor és némi olaj segitségével állványos fúrógép segitségével.
Régebben egész méretű (1000x2000) rozsdamentes táblákat kellett igy kikésziteni. Unalmas munka volt....
(#) Ballage válasza atiotezer hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Köszönöm!
(#) SALáta válasza Kocska hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Szép az előlap, meg maga a táp is, de nem zavaró ha nagyobb fény éri? Tudom a fényképező vakuja tükröződik vissza a képen, mennyi idődbe telt megcsinálni így az előlapot?
(#) Kocska válasza SALáta hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Köszönöm a dicséretet. Annyira nem vészes, vaku sokat dob rajta. A kijelzők kivágása, méretre reszelése volt elég sok idő, a pikkelyezés viszonylag hamar megvolt, osztálytársam kezelte az állványos fúrót, én pozicionáltam. Nem tudom feltűnt e kicsit elvan csúszva a minta, de elsőre jó meg nem is olyan feltűnő.
(#) SALáta válasza Kocska hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Leírhatnád a technikát, bár már leírták de ha valami más verzióban csináltad érdekelne.
(#) Kocska válasza SALáta hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
A technikája borzasztóan egyszerű. Célszerszámot oszlopos fúróba befog. Kis ideig kell az alumínium lapon tartani kis nyomással. Az eredmény egy szép fényes kör. Ezután a lemezt úgy kell mozdíthatni, hogy az első kör közepét a második kör érintse. Ezt kell eljátszani sokszor , az eredmény a képen is látható.
(#) CIROKL válasza Kocska hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Van ettől egyszerűbb célszerszám is ! fogok csinálni róla képet mert most hirtelen nincs kéznél ? Ezt az eljárást mi a szakmában "pikkejezésnek" hívjuk ! ime EZ-is így készült ! Meg ez is a mi a képen látható.

Guitar.JPG
    
(#) Kocska válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Lehetséges. Ezt cégnél csináltam ahol gyakorlaton voltam, náluk ilyen volt. Itthon sajnos oszlopos fúróm sincs :no:. Várom a képet kíváncsi vagyok rá. Ja és az erősítőd nagyon szép!
(#) nagy hoho válasza atiotezer hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Helló! Nagyon jó a szuper makró ! Egy off erejéig milyen géppel csináltad.És milyen világítással ?
Üdv :nagy hoho
(#) nagy hoho válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Helló ! Kezdem meg szeretni a csöves erősítőket. Nagyon szép munka. A Hartman Cardon-lehet ,hogy nem így írják- még nem keresett meg ?
(#) MolnarG válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Ha nem tévesek az infók akkor Sony DSC-W80 -al csinálta.
(#) atiotezer válasza nagy hoho hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Szia. Sony DSC-W80 Igazából nem is makró, mert az egész képből vágtam ki ezt a kis részletet, hogy csak három ellenállás látszódjon. A kép vakuval és egy 18w-os fénycsővel volt megvilágítva ami az asztal felett van.

üdv.

(#) borvendeg válasza Kocska hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Hello!
Grat szép munka. A tekercsek adatait meg tudnád adni?(milyen magra milyen drótból hány menet)
(#) nagy hoho válasza atiotezer hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Szia ! Köszönöm ,mindig gondban vagyok ha este készítek makrót ,hogy mivel világítsak mert a vaku az pont nem oda világít.
(#) gydanee hozzászólása Jún 27, 2009 /
 
Sziasztok!
Végre elkészült a levilágító időzítőm. A kapcsolás kaqkk barátom fejlesztése. Ezúton köszönöm neki a sok sok segítséget!
Ez az első bedobozolt, komolyabb kapcsolásom, ezért van még egy kis káosz a dobozban. (Gondolok a hosszú kábelekre. ) De azért remélem tetszik nektek is!

Üdv.
Következő: »»   436 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem