Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórók MNC SAL
 
Témaindító: Dzót, idő: Dec 13, 2005
Lapozás: OK   18 / 43
(#) laj91 válasza Zupp87 hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Azt olvastam ott, hogy az azért van ott, mert azzal az ember be tudja állítani a fülének a magasat, mindenkinek más tettszik!
(#) ngyzoli válasza laj91 hozzászólására (») Jún 24, 2009 /
 
"Ja,meg ha kétutas lesz,és tényleg olcsón szeretnéd kihozni nem kell hangváltó sem,elég ha beraksz egy 4,7µF-os kondit a magashoz,a mélyre pedig megy minden.Ezzel is tudsz spórolni!"
No igen...a legtöbbet főleg a hangminőségböl.Nagyon kevés olyan mély-hsz.van,amely kétutas rendszerben alkalmas direktcsatolásra,úgy,h közben a frekimenet kilégítő marad.
(#) Rafael hozzászólása Jún 26, 2009 /
 
Sziasztok!
Szobába akarok subwoofer-nek egy 20cm-es MNC hangszórót. Az lenne a kérdésem, hogy a Noir 2-es vagy az "FX" legyen szerintetek? Mert eléggé egyformának tűnnek. Valami tapasztalat? Különösebben túlhajtani nem fogom. Úgy hallottam, hogy az FX reflexcsöves, de a Noir II 20cm-ese meg nem; de a NET-en nem találtam ilyen jellegű leírást. Ennek ellenére kép alapján reflexesnek tűnik a Noir II is. (Illetve valamennyivel olcsóbb...) Amúgy reflexeset szeretnék.
(#) NeoCorteX válasza Rafael hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
cső

10" (25cm) os MNC noir1 est barkácskodtam egy 50lityós ládába. TDA2005es hidalva (max20W). Ha nem akarod a szobád hangnyomásversenyen indítani akkor szvsz elég az úgy ahogy van. 30Hz től is van olyan mélye hogy zizegnek a vitrinben a mütyürök.
(#) pl13 válasza NeoCorteX hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Pedig 250mm-ben azért léteznek ezektől bőven jobb lehetőségek is..

Egyébként a műtyűrök nem 30Hz-en zizegnek, inkább 80 körül, szóval abból nagy következtetést nem lehet levonni. Ezek az MNC-k a viszoynlag gyenge mágnes miatt csak zártban működnek elfogadhatóan, és nincs túl jó mélyátvitelük a magas rez. pont miatt.
(#) pl13 válasza Rafael hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Igazából ha szubnak kell, akkor egyik se'. A Noirról az előbb írtam, miért nem túl jó választás, a sárgás színű meg még rosszabb, ott még magasabb az fs

Más: Te honnan tudod
Idézet:
„kép alapján”
eldönteni, hogy melyik zártas, melyik b-reflexes? Én még adatlap alapján sem tudom az MNC-ről, mert eleve számolni kell egy 50% körüli szórással, és sajnos életükben nem voltak valós adatlapjaik....
(#) Rafael válasza pl13 hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Pedig ebben az árkategóriában gondolkodom... Az egyik üzletben lenne 3500.- ért Videoton 20cm-es, de erős a gyanúm, hogy az csak az 55Wattos.
Most olvastam, hogy a zárt doboz mélyebb frekin szól.
(Nem hiszem, hogy az egyszerűbb házimozik mélydobozában a 13-16cm-es hangszóróknál, nem szól mélyebbet, nagyobbat egy általam említett 20cm-es...!?)
(#) pl13 válasza Rafael hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
A zárt doboz nem szól mélyebb frekin. A dobozok többsége akusztikus felüléteresztő szűrőként viselkedik, és különbség az, hogy a töréspont után a zárt csak 12dB/oktáv meredekséggel esik, míg a b-reflex 15-24dB-vel. A pontos érték illetve a -3dB-es pont a hangszóró T-S-étől függ.

A méret meg nem biztos, hogy annyira meghatározó, pl. az egyik 170mm-es H2000 (nem Videoton) mélyközépnek jobb a mélyátvitele, mint a 25 centis MNC-nek.
(#) Kovidivi hozzászólása Jún 26, 2009 /
 
Sziasztok!
Én is ugyanezt a NOIR II-t néztem. A maga 90dB-ével, és 100/200W-jával egy H2000-es ilyen hangszórót váltana le, ami 90dB-es, és 55W-os volt. Jól szólt egyébként, csak ajánlani tudom... A dB-ekkel kapcsolatban a h2000-es terméknél megbízom az adatok valóságában, az mnc-ben nem nagyon Tudtok ajánlani akár ugyanebben a webshopban, akár másikban nagyobb érzékenységű 20cm-es mélysugárzót? Terhelhetőség elég lenne bőven 70-80W RMS. Köszi szépen!
(#) pl13 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Az mnc nem tudja váltani a H2000-et, mert se az értékenység nem magasabb, se a terhelhetősége, az hogy mást (többet) írnak rá, még semmit nem jelent.

90dB-től magasabb érzékenységet főleg hangosításra szánt PA stílusú hangszórók közt találsz majd.
(#) Kovidivi válasza pl13 hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Abban bízok, hogy a 100/200W-ot ugyan ráhazudták, de talán többet bír, mint a H2000-es 50/70w. Talán. De ez ki fog derülni szerintem. Ajánlani tudnál helyet, ahol 20cm-es hangszórót forgalmaznak PA felhasználásra? Mindenhol min. 30cm-esekkel foglalkoznak... A 20cm-esekből eddig mindig csak ilyen alacsony kategóriásat találtam... Köszi, Üdv!
(#) ngyzoli válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Soha nem az a lényeg,h egy hangszóróra hány W-ot hazudik rá a gyártó,hanem,hogy mekkora teljesítménnyel produkál X"hangnyomást.Ha nekem egy érzékeny hangszóró mondjuk 10W-tal bőséges szobahangerőt kelt,akkor minek akarnék 100W-ot belepumpálni ugyanehhez a hangnyomáshoz?? Hja,de ha kevés a villanyszámla...
H2000 hangszórót pedig MNC-re cserélni..,na,ezt inkább nem kommentálom... :rinya:
(#) pl13 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Biztos hogy nem nagyobb a terhelhetősége, jól ismerem mindkét hangszórót. A magyar 599-esé pl. jóval több.
(#) Kovidivi válasza ngyzoli hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Ha feljebb olvasol, láthatod, hogy én érzékeny hangszórót keresek! Videoton vs. MNC nem ilyen egyszerű. Akarok egy terhelhető hangszórót, aminek jó az érzékenysége... Sajnos én elhiszem, hogy 90dB-es az MNC... És azért nem akarok venni Videotont, mert olyat már sokszor vettem (egy hangfalpárban 4db 20cm-es mély van, és kellett már cserélni sajnos), és valami jobbat keresek 50/70W@90dB-nél... A piacon nem látok érzékenyebb, és terhelhetőbb hangszórót. Te ismersz ilyet? Mert akkor szívesen megnézném.
Ha találnék egy 103dB-es mélyhangszórót, akkor elhiszed, hogy akár 40W-os terhelhetőség is megfelelne számomra? Csak nem találok, és ez a baj! Még 10eFt felett sem!
(#) pl13 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 27, 2009 / 1
 
Idézet:
„Sajnos én elhiszem, hogy 90dB-es az MNC”

Naivitás a végtelenségig.

Az MNC terhelhetősége a H2000 nagycsapos 200mm-es hangszóróhoz képest kb. feleakkora....
(#) Kovidivi válasza pl13 hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
A H2000-es nagycsapos alatt ERRE gondolsz? Azért vagyok naiv, mert még sosem volt mnc-m Csak egy sub-box, de az elvileg 91dB-es, és jól is szól már kis teljesítményen is, az egy jó vásárlás volt. Hát akkor most kétségbe vagyok esve, de nagyon! Akkor nincsen a világon olyan hangszóró, ami jobb lenne a H2000-esnél? Pedig újítanom kell, mert a 4ből 2hangszóró rossz... (a magasakat is cserélni kell, meg a közepeket is. kicsit szétéltem már... Persze ne ilyen drasztikus széthajtásra gondoljatok, meg kiszakadt membránokra... A magasak közül az egyik ki van lőve, mert még több éve 10w-os nyolcvanakárhány dB-es magasat adtak el nekem 100w-os címen, hát nem csoda, hogy meghal szegény 40w-tól, a közepek pedig eddig sem szóltak megfelelően, szerintem ők is elég érzéketlenek... a mélyek közül az egyik membránja alpból kicsit beljebb van, mint kellene, és furán mozog, a másiknak meg leszakadt a membránra csatlakozó vezetéke. szóval megérettek egy cserére, úgy érzem! )
(#) ngyzoli válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Az érzékenység és az "MNC",-ez két,egymásnak ellentmondó fogalom,és ha kevés volt a két vidi mélyközép együtt,akkor több,mint valószínű,az MNC-től sem fogsz hanyatt esni,mivelhogy ua.teljesítménynél alighanem kisebbet fog szólni...de ha van felesleges pénzed,tégy egy próbát. Az 50-70W/90dB-nél vannak azért jobbak,csak itt az ár már négyzetesen emelkedik. A kívánt 103dB-es érzékenység már inkább PA-kategória,és jobbára csak tölcséres dobozzal teljesíthető,ergo ehhez mélyen a zsebbe kell nyúlni.További sajnálatos összefüggés,h a SAL/MNC féle jószágokra azért is tudnak ráírni több száz vattokat,mert igen "buta"(érzéketlen)darabok.Tehát lehet,h kibírja a 300W-ot,csak éppen 100W-nál kezd igazán megszólalni... Sokan EZT nem akarják megérteni,s csak az adatlapot nézik,ami viszont hatalmas lódítás. :nemtudom:
(#) Kovidivi válasza ngyzoli hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Tudom Egy élő példa: haverom megy be boltba, és kér 20cm-es sal/mnc hangszórót. Tanácsolom neki ,hogy inkább vegyen Videotont, mert sokkal jobban szól, és kb. ugyanannyi az ára. Erre a boltos mondja, hogy szól az mnc is, csak hajtani kell Ezen akkorát nevettem Haver válasza pedig ez volt: Havernak lesz, neki jó ez is... Mondom akkor bocs. Mindegy, azért nézelődök, mert az álmom egy érzékeny 20cm-es hangszóró... Most még pénzem is lenne rá, mostanában kellene megtalánom...
(#) pl13 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
A nagycsapos az 596-521, 599-594 37-es csévével.
(#) Kovidivi válasza pl13 hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Most nézem az ajánlott hangszórókat. Van belőlük 35VA-es, és 55VA-es is. Majd megnézem, hogy melyik van nekem, de szerintem a hangszóróra semmi sincs ráéríva
(#) pl13 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 27, 2009 / 2
 
A mágnes és a csap méretéből kiderül, a 484 mágnesköre 25, az 569 37-es csappal készül, a mágnes pedig 85 illetve 100 mm külső átmérőjű.
(#) ngyzoli válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
"Erre a boltos mondja:szól az MNC is,csak hajtani kell." No,igen...ebben minden benne foglaltatik.
(#) Kovidivi válasza pl13 hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Köszönöm az információt! Látom, te hozzáértő vagy ebben a témában! Akkor még gyűjtögetem a pénzem, és nem szórom ki az ablakon mnc-re. Majd megnézem, hogy nekem melyik fajta hangszóróm van, és ha "csak" a 35VA-es, akkor leborulok előtte, és megveszem a nagytestvérét! Mert akkor eszméletlenül teljesített eddig a 35VA, és azt tényleg bírta is! Sőt! Kis odafigyeléssel még mindig bírná. Mostmár jobban fogok rá vigyázni! Szép napot!
(#) pl13 válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Hát ha nem torz a bemenőjel, akkor egy normális hangszóró a valós elektromos terhelhetősége többszörösét is kibírja általában.
(#) dB_Thunder válasza pl13 hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Érdekes dolgok ezek az érzékenység paraméterek !
Mert (legalább) 2 féle módon mérik:
Az egyik mérésmódban 1 wattot zavarnak a hangszóróra és mérik a hangnyomást.
A másik megoldásban ha jól emlékszem 2.8 voltot (az 4 ohmon már majd 2 watta) és szintén mérik a hangnyomást.
És itt van a kutya elásva!
Azt hitted hogy érzékeny hsz-t vettél, hisz 91dB van ráírva, de amikor meghalgatod kiderül hogy kilówaták kellnek hogy szóljon!
( saját szomorú tapasztalat egy JBL mélynyomóval )
Ha átszámolod a 2.8voltal 4ohmon 91 dB-t, 1 wattra viszonyítva akkor igen szerény eredményt kapsz! (valami 86-87dB-t ha emlékeim nem csalnak)
(#) Steven19 válasza pl13 hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Helló. Azért ezt nem próbálnám ki. Jártam már úgy hogy nem kellett a töbszörösét ráadni és a bajusza már elszakadt meg tojás alakú lett a lengőtekercs cséveteste felülnéztből. A jel sem volt torz. Mindegy a lényeg az hogy nem kisérleteznék ilyenekkel.
(#) Kovidivi válasza pl13 hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Szia Szakértő
Most szétszedtem a hangfalam, és a mélyhangszóró mágnese 85mm-es! Ez jó, mert így a nagytestvérét mikor megveszem, majdnem dupla hangnyomást fog produkálni mnc-ről lemondtam!

Eszméletlen durva, hogy mit tud ez a kis 35VA-es hangszóró! Ebből 4 szólt, és akik hallották a szobában, nagyon meg voltak vele elégedve. Egyik srácot még a hideg is kirázta , és tényleg bírja a 35VA-t, RMS teljesítményben!

Gondoltam, megnézem, mi lehet a baja az egyik hangszórónak, jó lenne megszerelni. Valószínűleg csak az egyik vezeték szakadt el, más baja nincs neki. Hogyan kezdjek a szétszedéséhez? A mágnest próbáltam feszegetni, de nem mozdul sehova... Kérhetek tippet, hogy hogyan kezdjem el a szétszedést?

A másik, hogy felrakom az egyik hangfalam képét. Aki tudja, hogy valakinek van ilyen, és esetleg eladná (mostanában, vagy később), kérem, szóljon nekem, mert álmom, hogy ebből egy 5.1-es hangfalszettet összerakok, és később is jó lesz a nappaliba, mikor családot alapítok

Felrakok még pár képet, az egyik képen látható az eredeti hangszórója, és a hátulja, a másikon pedig, a hangfal hátulján található matrica. Elöl szövet volt, de én azt levágtam még régen, mert úgy jobban tetszett Igazából szeretném megtudni, hogy milyen gyártmány volt is ez a hangfal, milyen márkájú, esetleg típusszám, hátha valaki megismeri! Számomra elég sokat jelent "Ő" (), mert vele szerettem bele a zenehallgatásba először

Köszönöm szépen az infókat! Szép Napot!
(#) Zupp87 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
55VA a 35VA-hez képest (azonos érzékenység mellett) kb. 2dB hangnyomásnövekedést fog neked okozni.. közelsem dupla akkorát
De szép is lenne a fizika, hogy ha mondjuk 30W-on 102dB-t szólna a hangszóró, 60-ra meg 204-et Ha így lenne, HS500-zal meg SE-260-nal koncertet lehetne hangosítani
(#) Kovidivi válasza Zupp87 hozzászólására (») Júl 9, 2009 /
 
Bocsánat, félreírtam! Igazad van, arra akartam célozni akkor, hogy hallhatóan (2dB-lel ) nagyobbat fog szólni az 55VA-es hangszóró
(#) pl13 válasza Steven19 hozzászólására (») Júl 15, 2009 /
 
Nem kell kísérletezni. A feltétel, hogy a hangszóró mechanikailag alkalmas legyen kezelni a nagyobb bemenőjelet. Normálisabb hszekben van annyi tartalék, amennyi kell.
Következő: »»   18 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem