Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórók MNC SAL
 
Témaindító: Dzót, idő: Dec 13, 2005
Lapozás: OK   17 / 43
(#) djyuri válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Én elmentem egyik barátommal a zaj stúdióba és ott ajánlottak neki 2.1-es szettet... 220K az ára.

de annyira beleszeretett,hogy azóta nem eszik és nem iszok,hogy meglegyen a pénze. A munkahely sajna elutasította a hitelkérelmét.
(#) goldscorpio07 válasza djyuri hozzászólására (») Jún 13, 2009 /
 
Hát igen...nem véletlenül az a fórum neve hogy:MNC SAL
(#) kanocos válasza pl13 hozzászólására (») Jún 13, 2009 /
 
Nem a dobozán vannak az értékek...csak én neten sehol nem találtam
(#) kanocos válasza Zupp87 hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Már bocs de nem wattok alapján vásároktam a dldket. hanem hangja alapján. Egy technics su-810 class A erősítővel hajtom ami ne kérdezd hány watt mint a dldket azt sem wattra vettem. próbáltam kideríteni tény de mindenhol mást írtak IC alapján végképp nem találtam semmit. Amúgy kb 2x60watt lehet 8-80000hzes frekisávval. A lényeg hogy a dldk mellett van valami német gagyi mély is és 80literes ládába vannak. Nagyot szól és kellemeset is. Mindehhez járul ofc-s jelkábelek és creative audigy hangkari. Amúgy csak a véleményem írtam a dldről, nem kell wattbuzinak nézni. A hangnyomást úgy lehet megkapni hogy érzékenység + teljesítmény duplázással +3db szal pl 92db 1W/1m, 95db 2w, 98db 4w stb...
(#) cooper hozzászólása Jún 18, 2009 /
 
Sziasztok! Keresgéltem a topicban de nem találtam a kérdésemre választ!
Házilag építenék egy dobozt és tennék bele egy Sal SPA2030-at és egy KHS 207-es piezzót...
A kérdésem a doboz mérete! Mert a Somogyi hivatalos ajánlata: itt ez 43l-es zárt doboz...
WinISD meg 31,5l-t mondd zártnak, nyitottnak meg 53,1l-t!
Szóval "mi van???" Valaki tudna okosat mondani? Melyiknek higgyek? Köszi előre is!
(#) pl13 válasza cooper hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Először másik hangszóró. Természetesen.
(#) laj91 válasza cooper hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Helló! Itt van pár hasznos infó építés előtt!
(#) cooper válasza laj91 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Szia! Ahogy a másik topicban is, itt is elmodnom, hogy kevés pénzből akarok itthonra valamit! Mivel van egy 2*70W-os Pioneer erősítőm, nekem ez megfelel! Gondolom, hogy jobb lesz mint a mostani Logitech szgépep hangfalaim... És 2utast akarok, nem mélyet... Szóval?
(#) laj91 hozzászólása Jún 18, 2009 /
 
Bocsi az előbb rossz doc-ot raktam fel Ez kell neked!
(#) laj91 válasza cooper hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Én is építettem már sal hangfalépítőből egy kicsit! Szerintem elfogadhatóan szólnak, és a sal azt gondolom azért adta ki, mert ki van számolva! De ha csak ilyen célokra kell, szerintem megfelel!
(#) laj91 válasza laj91 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Ja meg ha két utas lesz és tényleg olcsón szeretnéd kihozni nem kell hangváltó sem, elég ha beraksz egy 4,7µF 250V-os kondit a magashoz a mélyre pedig megy minden! Ezzel is tudsz spórolni!
(#) pl13 válasza laj91 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Az egész "hangfalépítő" füzet egy nagy hülyeség, méghogy kiszámolva? Hogy képzeled, amikor ugyanazt a tervet adják teljesen különböző hangszórókészletekhez. Mindössze azért adták ki azt az irományt, hogy több fogyjon a hangszóróikból.

Még akkor sem lehetne utánépíteni ha valódi tervek volnának, ugynais akkora a gyártási szórás, ezeknél a gyártóknál, hogy sosem tudod, valójában miylen hangszórót is veszel tőlük, a különbségek simán elérik az 50%-ot is.
(#) pl13 válasza cooper hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Igen, csak nem mindegy, hogy kevés pénzből hülyeséget csinálsz, vagy elköltöd átgondolva a lehető legjobban.
(#) pl13 válasza laj91 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Piezó elé nem jó a 4,7u kondenzátor csupaszon, teljesen más az impedanciája, mint egy elektrodinamikus hangszórónak. Ez legalább akkora butaság lenne, mint a füzet információi.
(#) pl13 válasza laj91 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Ez az írás Wolkens honlapjáról származik, de azért nem minden információ helytálló benne. Kezdőknek inkább ezt a lapot ajánlom olvasgatni: subvoice
(#) laj91 válasza pl13 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Hát a füzetet azért ajánlottam, mert énis csináltam belöle (Bár nem teljesen úgy mert én bútorlapot használtam ami merevebb, és kicsit még variálva) és szerintem hallgatható lett! De tény, h nem egy csúcs minőség! A piezót nem néztem, csak a két utast ez az én figyelmetlenségem (bocsi) jó, hogy írtad!
(#) pl13 válasza laj91 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Attól hogy megcsináltad, sajnos még nem lettek jobbak azok a "tervek".
(#) cooper válasza pl13 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Most NE haragudj meg, de mindegyik topicban csak flame-t olvasok tőled! Végre mondj már valamit, hogy mit csináljunk mi árvák, tudatlanok?
"akkora a gyártási szórás" ez alatt mit értesz?
(#) Zupp87 válasza cooper hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Ha így halad a gyártás, akkor lassan minden DIY hangfalbarkácsolónak meg kell tanulnia hangszórót építeni is
(#) pl13 válasza cooper hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Amit jelent, hogy egyik ilyen, a másik olyan, két közel egyformát nehezen találsz, olyat meg, ami fedné az adatlapot még nehezebben (esetleg akkor fedi, ha leborítod vele).

Mi van abban flame, ha leírom amit tudok?

Mit csinálj? Hát te se haragudj meg, de számtalanszor leírtam már én is, és mások is. Szóval olvass mondjuk. Konkrétan személy szerint neked is leírtam már egy másik topikban, hogy milyen lehetőségeid vannak, de ha te úgyis mást csinálsz, akkor minek irkáljak?
(#) pl13 válasza Zupp87 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Még azért elég, ha mérni tud. Sal-hoz Mnc-hez elengedhetetlen.
(#) kanocos válasza laj91 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
a 4,7uf kondik kicsit nagyok nekem 4,7essel mindig elszálltak a magasok...3,3 de inkább 2,2 piezónál 1uf 600nano bár piezonál hangolás kérdése...
(#) laj91 válasza kanocos hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Nekem a régi hangfalaimban 4,7µF-osak voltak, kb 2 évig hajtottam őket és nem lett semmi bajuk, még most is szuperálnak! De azok nem piezók voltak.
(#) pl13 válasza kanocos hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
A hangváltó mindig tervezés, méretezés kérdése, önmagáben nem lehet egy alkatrészét kivenni, és azt mondani, hogy márpedig a 4,7 vagy a 3,3 a jó. Az a jó, amelyik épp illik az adott hangszórókhoz (mélyközép és magas).


A piezónál pedig először impedanciát kell illeszteni, azután lehet valami hangváltószerűséget tenni elé.
(#) laj91 válasza pl13 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Ez a megoldás szűk költségvetésnél jó! És akkor jó (szerintem), ha jó az átvitele a hangszórónak (mélyközép) és oda mehet minden, a magashoz még esetleg egy poti,h be tudja állítani a füle szerint az ember. Javíts ki kérlek, ha valamit rosszul írtam. De osztom a véleményed, egy hangváltó mindig tervezés.
(#) pl13 válasza laj91 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Mármint az egy kondenzátor mint hangváltó akkor jó, ha a hangszórók ennek megfelelően lettek tervezve. Igen.

Potit viszont nem szívesen teszünk a jel útjába. Hangváltókban főleg nem.
(#) laj91 válasza pl13 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Igen a kondit mint hangváltó! És azt honnan tudod, hogy annak megfelelően lett tervezve? És a poti miért nem jó? Nekem van olyan audiophile könyvem amiben megvan a hangváltó és utána van egy poti a magas előtt?
(#) Zupp87 válasza laj91 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Kontakt. Ha osztás kell, akkor fix ellenállásokból. Szerintem.
(#) pl13 válasza laj91 hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Onnan, hogy egyenes és rezonanciamentes az átvitele, van benne némi beépített BS kompenzálás, és szép roll-offal a megfelelő frekvencián kezd esni, ahol illeszthető hozzá a mgashsz.
(#) laj91 válasza pl13 hozzászólására (») Jún 19, 2009 /
 
Értem! Most is tanultam valamit
Következő: »»   17 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem