Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   585 / 3571
(#) rasotamas hozzászólása Júl 1, 2009 /
 
Sziasztok, totál nem illik ide, de fröccsöntetnem kéne pici műanyag burkolatot formára, mit tudtok ajánlani, illetve mi lenne megoldható házilag? lehet itt szó szilikonról, vagy bármiről, nem feltétlen műanyag, illetve mindegy, hogy üreges, vagy tömör-e. Köszi ha van ötletetek. Néhány centis méretben gondolkodva...
(#) Ricsi89 válasza rasotamas hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Műgyanta? Van topic is róla. Nézz szét ott.
(#) szilva hozzászólása Júl 1, 2009 /
 
Ma délután megszűnt itthon az egy hónapja bekötött Digikábel netem. A nejem mondta, hogy délután egyszerűen leállt. Megvizsgálván a dolgokat azt tapasztaltam, hogy a bejövő kábelen lógó router WAN LED-je nem jelez fizikai kapcsolatot.

Az ügyfélszolgálatos 20 perc huzavona alatt nem volt hajlandó felfogni, hogy nincs szolgáltatás, mindenáron azt akarta hallani, hogy a "windows" milyen hibát ad. Ő routeres hibát nem vehet fel, az nem hozzájuk tartozik... Nagy nehezen a végén kibányásztam a beépített szekrényből a kábelt és bedugtam a Compaq P3-as asztali gépembe, "természetesen" ott sem volt kapcsolat a kábelen, az XP "hálózati kábel nincs bedugva" hibaüzenete már megfelelt az ügyfelesnek a hiba felvételéhez...

És hogy mindezt miért írom le? Mert elvileg holnap kijön egy laptopos ember tőlük, és megvizsgálja a kapcsolatot. Ha ő úgy találja, hogy nálam van a hiba (ami jelenleg kizárt, most a régi szolgáltatóm kábele vissza lett dugva a routerbe, úgy van netem), akkor 5000Ft kiszállást számláznának. Én meg nem vagyok meggyőződve arról, hogy nem a kábelszekrényben kezd a kollega, és hozzám már úgy érkezik, hogy a kábelem vissza lesz dugva... Így legalább lesz egy, időbélyeggel ellátott bejegyzés az esetről, ami olyan szerveren tárolódik, amihez nekem semmi közöm. Remélem, nem lesz rá szükség, de én már nehezen bízom a szolgáltatókban...

Elnézést kérek azoktól, akiket untattam a szöveggel.
(#) DuMatyi válasza szilva hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Sajnos igazad lehet. Hívd át a szomszédot/barátot tanúnak, hoyg tényleg így van és perre fel! Tanulják már meg a szolgáltatók, hogy ők vannak értünk, nem mi őértük és a szolgáltatás nem azzal egyenlő, hogy KISZOLGÁLTATVA vagyunk nekik, hanem, hogy ők SZOLGÁLNAK KI minket! Amerikában a se**ünket is kinyalják, csak azért, hogy ne menjünk máshoz! Ott simán kicserélnek bármit, még a dobozt sem kérik vissza... Ez csak egy példa volt. A nővérem 10 éve Amerikában él, mesélt eleget, és ki van akadva az itthoni viszonyokon. Én meg a kinti "közoktatáson" vagyok kiakadva, illetve amit annak neveznek... Ja: internetszolgáltató: ha kijön a szervizes és nem talál hibát, semmi baj... ha igen, elenged 1 hónapot vagy más bónuszt adnak! SŰRŰ elnézéskérések közepette, csak hogy ne pártolj át a konkurrens céghez. JA, perelj most, mert a szolgáltató minden forgalmi adatot csak 1 évig köteles megőrizni, mi azért nem tudjuk perelni őket félév nem szolgáltatásért...
(#) DuMatyi válasza llaci56 hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Laci, Te vezetted a nagyméretű géperejű járművet? Nem is tudtam, hogy van D-s jogosítványod!
(#) magam hozzászólása Júl 1, 2009 /
 
helló
hallotatok már ilyet:
szolnokon a járműjavítónál van egy gyakorlati múhely villszer meg elektroműszerészek meg fémesek tanultak múlitdőben.. 2éve hogy a múhely bezárt a nyári gyakorlatunk az volt hogy a múhelyt kipakoljuk +zsebbe pakoljuk a nyári gyakszi utólsó hetén kiküldtek minket a tiszaparti iskolába falat bontani és takarítani.miután újra kezdődött az iskola ismét a jármú tanmúhelyében voltunk 19 villanyszerelő néha sepregettünk néha pakoltunk néha csak aludtunk.tan menetünk:hétfő-kedd iskola utána gyakorlat ahol vagy pakoltunk vagy aludtunk..nos még egy évünk van hátra az éretségig meg a többi izéhez és a villanyszereléshez anyit értünk mint sárga sz...os gumicsizmában mezőn dolgozó parasztnak az atomreaktorhoz.......és lehett hogy jővöre nem lessz gyakorlatunk pedig kéne az éretségihez lol mi??
(#) magam hozzászólása Júl 1, 2009 /
 
dokumentum??aznapi tevékenységről?? ja a kapálásról és a fűnyírásról nah persze a rizsről nem is beszélve ezeknek ez semmit nem ér már szülői aláírással ellátot körbejárót is irratak és seemi sza..nak a fejünkre...deh nem lények csak az a lényeg hogy a ösztöndíjunkat és a kajajegyünket még fizetik
(#) Attila86 hozzászólása Júl 2, 2009 /
 
Hogyan tudok letörölni egy programot, ami érdekes módon nem szerepel a vezérlőpult/programok hozzáadása alatt és az uninstallját sem a start menüben, sem pedig a program files mappában nem találom?
Az MSN-em meghülyült és újra kellene telepítenem, de nem találom sehol az uninstallját. A nyomorult microsofték annyira se voltak képesek hogy a telepítőjébe egy "javítás" funkciót beletegyenek...
(#) mineral hozzászólása Júl 2, 2009 /
 
Sziasztok!

Autóm fényezését szeretném a lehető legjobban visszaállítani.

A tervem a következő:

- Polírozás
- Waxolás

Mivel google a barátom gondoltam utána nézek, hogy mit, mivel, hogyan. De már totálisan bele gabajodtam. 3 millió féle polír és wax termék, Lakk tisztítóm, szivacs, gyapjú, filckorong, géppel, kézzel, szárazon nedvesen... jajjjj.

Tapasztalata van valakinek? Segítségetek előre is köszönöm.


(#) zolika60 válasza mineral hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Nagyon állapot függő a dolog. Ha csak kicsit mattos a fényezés Akkor egy alapos mosás és valami viasz a legjobb megoldás. Polírozni csak akkor kell, ha karcos is. A polírozás ugyanis vékonyítja a festékréteget bár mennyire finom is. Erősebb karcok esetén többféle finomságú polír anyagot használunk. Értelem szerűen előbb durvább és utána egyre finomabb anyaggal polírozunk. Végül mindig célszerű viaszolni, mert az védi a fényezést és megszünteti a polírozáskor elkerülhetetlenül megjelenő "hologramos" felületet.
(#) mineral válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Nos, igen. Nagyon állapot függő... Apró karcolások vannak rajta viszont abból rengeteg. Egy-két harmadik típusú betonoszlopos találkozás is de annak már semmi sem segít.

Alapos mosás az segít de a fénye már nem az igazi még a waxolás után sem. 7 éves a verda (ebből 5 évet garázsban állt) az utóbbi két év viselte meg de nagyon.

Tegnap egy fotón láttam, hogy milyen szép is volt anno. És gondoltam hogy valami nagyon finom polír csodaszerrel esetleg megmenthetem.
(#) Szebence válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Attila86!

Ha lesz valami megoldás a problémádra, szívesen fogadnám a megoldást, mert most én is egy hasonló ördögi körbe estem bele:

Jelenleg ott vagyok, hogy 8.5 van felrakva, mi nem kompatibilis a gépemmel, nincs uninstallja, nem tudom letörölni. Régebbit emiatt nem tudok felrakni, mert azt érzékeli, hogy egy nagyobb verziójú van feltelepítve, 8.5-nél nagyobbat megn em tehetek fel, mert azt írja, hogy nem kompatibilis a gépemmel. Bővebben: Link
(#) levii válasza Szebence hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Miért nem telepíted fel az Sp2-őt?
(#) zolika60 válasza mineral hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Akkor egy kis polír csodákat tehet. Vannak fényezőknek gyártott profi készítmények. Otthoni használatra én A teknősös márkát ajánlom. Van belőle olyan fajta is ami színes. Az azokat a karcokat is kevésbé feltűnővé teszi amik a festék alá mentek. Mindenképpen mosás után és árnyékos, de nem sötét helyen polírozz. A végén pedig viasz. Igazi nyári időtöltés én a diófa alatt szoktam csinálni. Az én verdám kicsit öregebb (21 éves) de még mindig elég jól néz ki ha lemosom és beviaszolom.
(#) kokmate hozzászólása Júl 2, 2009 /
 
Üdv
Most nemrég befészkelte magát az erkélyünkre valami énekes madár és mostanra már 3 fióka nézelődik a fészekből várva a kaját. sikerült lekapnom őket
(#) Attila86 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Hogy mi? Ezt nem értem.
(#) Szebence válasza levii hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Azért nem, mert az nekem nem volt jó. Feltelepítettem annó, úgy tűnt minden működik. (bár valamilyen driverrel akkor meg kellett küzdenem az sp2-vel) az még csak csak elment. Aztán telepítgettem fel a szokásos, alap dolgokat. Aztán felraktam midnent, következő újraindításkor kékhalál.... Rengeteg idő és fáradozás után tudtam csak kideríteni, hogy em tetszik a win-nek a néró programom, ha azt feltelepítettem és újraindítottam, akkor bootolás után bejött a kékhalál. Nemhiszem hogy a win-nel lett volna vlami hiba, mert havberom itt mellettem feltelepítette ugyanarról a lemezről az sp2-őt és ugyanazokat a programokat, amiket én is, nála nem volt semmilyen hiba...
(#) levii válasza Szebence hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Értem, viszont szerintem hiába sikerülne régebbi MSNt felrakni akkor is kérné hogy frissítsd. SP3mat nem próbáltad?
(#) mineral válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Megtaláltam már az anyagot, típust, márkát, módot mindent. Nem volt könnyű. Már csak meg kell venni és indulhat a móka. Egy napot rászánok. Remélem elég lesz. De mindenképp megéri hogy az én autóm is lehessen 21 éves. (Addigra talán ki is fizetem)
(#) Szebence válasza levii hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Egy win újratelepítés után megtudnám oldani, hogy az msn 7.5-öt felrakjam és használni tudjam. Ott meg tudom kerülni, hogy rámkényszerítsék, hogy frissítsem be, de így nem tudom hozzá felrakni az msn plus-t.
Most nézegettem az SP3-mat. Hát rengeteg negatív kritika érte. Bemásolok pár HSZ-t az SP3-mal kapcsolatba:

"firefox nálam is fagyogatott sp3 után, utána win reinstall de akkor is csinálta"


"Nekem nem túl sok jó tapasztalatom volt ezzel a fajta xp-vel.
Ha csak simán feltettem ugy szuper.De aztán updateltem a frissitések,szönyü lett a végeredmény,a lassuság netovábbja.
Ha ezt használjátok szerintem nem érdemes a updatel-ni.Haverom is igy járt ahogy Én.Persze laptopokról van szó,és ráadásul egy azon típus, ha valaki updatelte már ezt a fajtát és nem jelentkezett nála ez a probléma,az szoljon Kiváncsi vagyok azért hogy nálunk van e a hiba"


"köszi a feltöltést,nálam simán megy minden,csak egy pici gondom lenne. Szoval a témáknál valami gubanc lehet. Lehet csak nálam de nem lehet témát cserélni Xp-be. Ha cserélek akkor nem látszik semmi mert minden fekete. Nálatok előfordult ilyen ? Vagy csak a frissités miatt lehet ? Az a gáz ha nem frissítek,nem megy fel msn Tudom 1 frissités kell csak hozzá,de mindig keresgélni.....
Nálatok lehet simán témát cserélni ?"


És még rengeteg ehhez hasonló HSz-ek.
(#) levii válasza Szebence hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Látom az SP3 nem túl kedvelt
Nekem eddig nem volt bajom vele
Nekem pont a win újratelepítése után volt gond, előtte működött a Windows Live Messenger és utána meg kiírta ezt a frisstős dolgot. Régebbi verziót hiába raktam fel írta hogy frissitsek. Aztán sikerült felrakni az SP2 őt, utána pedig az új Windows Live Messengert. Azóta nincs velük gond.
(#) Szebence válasza levii hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Egyre jobban idegesít... hagyni fogom az egészet a fenébe... Még 3 napot leszek itthon, utána csak hétvégenként járok haza... Teljesen feleslegesl enne most úkra rakni a win-t pláne, hogy akkor az az egész mai napomat elvenné, mire mindent programot visszatelepítenék.
(#) Action2K válasza mineral hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Idézet:
„Egy napot rászánok.”
A nap végére már igen jelentős bicepsz növekményed lesz. Másnap már izomláznak hívják

Itt az én verdám. 9 éves, volt használva rendesen. Erdőben, bozótosban, sárban, fagyban... Időnként kapott egy viaszozást. A képen látható állapot egy waxolás utáni. Na meg a waxolás után egy erdei túrán is átesett egy hónapja kb.
(#) zolika60 válasza mineral hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Biztosan elég lesz. A lényeg, hogy magad mosd le előtte, mert az automata mosók csak nagyjából mosnak. Meg ne legyen sehol forró amikor polírozod. Ezért kell az árnyék. Nekem olyan fiatal autóm sosem volt mint a tiéd, de mindig ki volt fizetve.
(#) DuMatyi válasza Szebence hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Szebence akkor ezt úgy képzeljem el, hogy hiába mentettem le a régebbi msn messsenger verziót, nem engedi feltenni, vagy ha igen, Bill Gates féle erőszakossággal nem engedi használni, amíg nem frissítek? Miért is nincs jogom használni a régi msn messengert? ezt nem értem. Akkor mi van, ha a gépem nem bírja el az újabbat, egy esetleges reinstall esetén, ami Bill Gates jóvoltából körülbelül maximum évente szinte kötelező?
(#) Szebence válasza DuMatyi hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Most raktam újra a gépet. Rengeteg hiba van. Igen, azt jól érted, hogy az aktuális verziónál régbbit nem fogsz tudni használni, csak a 7.5-öset, de azt is csak egy kis megkerülős módszerrel, de ha ezt választod, akkor nem tudod telepíteni hozzá az msn plus szolgáltatást.
(#) Ricsi89 válasza Szebence hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Múltkor én hogy jártam? Frissen telepített win, feltettem rá a 8.5-ös msn-t, tenném fel a hozzávaló Plust, erre a telepítője kiírja, hogy a telepítéshez 8-as, vagy annál újabb msn kell. De nekem a 8.5-ös volt fent. Normális ez? Felraktam a 8-ast utána, arra meg felment a Plus.
(#) DuMatyi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Rosszul írtad kolléga! Besenyő család után szabadon: Nooooooormális?
(#) Gery hozzászólása Júl 2, 2009 /
 
Sziasztok!
Tudtok nekem abban segíteni, hogy van két HDD a számítógépemben. A kisebbre szoktam letölteni. Na most régebben, mikor ment kb fél órát kifagyot, kattogott a vinyó és a számítógép meg megfagyott természetesen. Beleraktam egy hűtőt, ami HDD-t hűti és úgy ment. Viszont most már hűtéssel se bír 30percnél többet. Lehetne ezen valahogyan segíteni? Valami töredezetségmentesítés, vagy valami hasonló, akár "fizikai" változtatás igénylő megoldással?

Előre is köszönöm!
Gergő
(#) radocziandras válasza Gery hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Lefagyott és te még tovább hűtötted?Ejnye! Hát szerintem egy alapos takrítás, meg egy HDSentinel nemártana a gépre.A HDSentinel-lel meg tudod figyelni a hőfokot a tálcán és hogy kb. mennyit bír még ki a vinyó.
Következő: »»   585 / 3571
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem