Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   439 / 1682
(#) hapro válasza Müszi hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Ez 30cm-es Videoton hangszóró?
Milyen végfok az a 60W/8ohm?
(#) Müszi válasza hapro hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
A végerősítő a jól bevált ST151-es.
A mély hangszóró HA31/1008. Felújított peremmel.

üdv
(#) Attila86 válasza Müszi hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Tetszenek a feliratok! :yes:
(#) vtsoftware válasza Müszi hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Idézet:
„Magyar termék”
Hát ez jó...

Amúgy tényleg nem lett rossz...
De egy kérdés mégis van.
~ "220"-at miért elölről vezeted be?
Helyhiány? "Szekrényt kéne fúrni"?
(#) Müszi válasza vtsoftware hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Sajnos csak oda fért el, mert ha egy kicsit visszalapozol, és a webalbumos képeket megéned, a trafó pont hátul van, és ez egy hosszabb, zavarszűrős aljzat.

De megfogadom, hogy rétegelt lemezt többet nem teszek előlapnak, mert az erdei fúróm, borzasztó nehezen vitte, ott ahol nagyobb lyuk kellett.

A feliratokat igyekeztem most, minél szebbre meg csinálni.

üdv: Müszi
(#) SALáta válasza Müszi hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Jó látni a fejlődést, én ilyen lapot körkivágó készlettel és gyorsacél fúróval fúrok, általában állványos fúróval, nekem ezek kb 5000 be fájtak, de strapabíró típust választottam.
Én a szent korona logót teszem rá ha egyszer feliratozok is valamit, azt amin az angyalok tartják a koronát, nem a címereset amin hasonlóan az angyalok tartják a koronát. Talán az első amit feliratozok a labortáp lesz, de amin túladtam táp az sem volt feliratozva.
(#) vtsoftware válasza Müszi hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Értem már... helyhiány.
A képeket néztem de akkor még nem figyeltem rá, de emlékszek...
(#) aderka hozzászólása Júl 2, 2009 /
 
Üdv!
Építettem, egy szabályozható stabilizált tápegységet, ami tud +, -, tápot is.
1.25V-24V is szabályozható a kimenet, és 0-3 A ig terhelhető. A lelke egy lm350-es tápegység IC. A Felező áramkört egy müv erősítővel, és egy tranzisztor párral oldottam meg. A szabályzó rész után van kötve, így mindíg, az éppen beállított feszültséget felezi.

üdv: Dávid
(#) Bandusek válasza Müszi hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Hali! Klassz az összeállítás!

Neked van valami hangváltó vagy aktív szűrő a mély és a magas közt?
(#) StefuPeti hozzászólása Júl 2, 2009 /
 
Sziasztok
Úgy gondolom eléggé nagyot alkottam ahoz hogy bemutasam az eddigi legnagyobb munkámat.
Ez egy igazán óriás óra, kb fél évig dolgoztam rajta mire készen lettem vele. DCF vevő veszi a pontos órajelet. 570 darab 10mm-es piros LED van benne. PIC 16F877 vezérli a LED-eket optócsatolókon keresztül. A program megirásával sajnos nem dicsekedhetek mert ahoz sajnos nem értek.
Bevezetönek talán ennyit, jöjjenek a képek.
(#) mex válasza StefuPeti hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Huhú...
Gratula! Hová van felszerelve?
(#) zoly15 válasza StefuPeti hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Miért van az, hogy csak 2099-et tud kiírni?
De ezt félretéve, nagyon szép, precíz munkának néz ki!
Csak gratulálni tudok!

Üdv!
UI.: Hová kell ekkora óra?
(#) Krisz03 válasza aderka hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Szép munka!
De 3A-hez nem kevés az a hűtés? Szerintem nagyon-nagyon alul van méretezve.
(#) mark.budai válasza StefuPeti hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Húú, ez nagyon tetszik! Tényleg, hova van felszerelve? Csak nem városba csináltál "szabadtéri" órát?!
Andreka: Szép munka, gratulálok! Jó ötlet a fesz. felező!
Müszi!: Nekem is teszik a felirat! A kék színt is nyomtattad, vagy színes papírra nyomtattál?
(#) StefuPeti válasza mex hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Nem eladásra készült, ezért a szobámba teszem majd fel a falra. Már most gondoltam az öregkoromra, na ezt becsukott szemmel is látni fogom majd.
(#) StefuPeti válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
2199.12.31 23:59:59-et tud kiirni.
Igy spóroltam 5 darab LED-et
Jó lenne addig élni.
(#) aderka válasza Krisz03 hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Szia!

A BD441-442-es tranyóknak biztosan nem.
Folyamatosan 3A-es terhelést nem fog kapni. az alatt pedig szerintem megteszi ez is. 1 A ig nem is szoktam hütőbordát tenni.

üdv: Dávid
(#) zoly15 válasza StefuPeti hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Jaj, tényleg, a "0" val ki lehet "1" est is írni..
Fáradok, ez azt jelenti
(#) Krisz03 válasza aderka hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Az LM350-re gondoltam. Mert ugye az van a biztosíték mellett?
(#) Attila86 válasza StefuPeti hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
191 év múlva már nem is fogja mutatni a pontos időt. Így már nem is tetszik!
Jó lett!
(#) aderka válasza Krisz03 hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
A 2. mondatomat az lm350-esre értettem, csak lemaradt . Szóval a lényeg, hogy nem kap akkora terhelést szerintem ahova ez annyira kevés lenne.
(#) StefuPeti válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Csak hogy neked is tetszen holnap nekilátok és kifürészelem azt az egy szegmenset. 5 darab LED meg remélem akad még itthon Egyépként a hónapnál is elég kiiratni az "1" vagy a "2"-t ott is lehet spórolni egy szegmenset.
(#) Krisz03 válasza aderka hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Gondoltam, hogy arra értetted.
Mindenesetre ahogy látod. Én inkább szeretek túlméretezni, nehogy valami túlmelegedjen. Legjobb példám a labortápom. Tudom, nem egy kategória, de ez csak 3x akkora áramot tud (tisztában vagyok azzal, hogy ez csak az egyik szempont), mint az LM350.
(#) Attila86 válasza StefuPeti hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Nehogy komolyan vedd már!
(#) SALáta válasza StefuPeti hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Szép munka. De minek ekkora? Gondolom a fél év a kitalálással/anyagbeszerzéssel telt el. Azért 570 ledre az ember nem is gondolna, én csak 130 ledet használtam egy szívhez, 4 órát hajlítottam forrasztottam befelé, mivel nincs csak két vezeték így forgattam a ledeket, kitalálás kb fél perc volt, megvalósítás egy hét lesz még, a ledeket tegnap éjfél előttől ma hajnali kettőig bedobáltam. De ez az óra azért klasszis.
(#) aderka válasza Krisz03 hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Persze!
Gyönyörű munka a tápod. Ha labortápot csináltam volna, én sem bíztam volna a véletlenre . Egyébként, hogy eláruljam miért nem féltem, 2.5A-es biztositék van elötte. Szóval elöbb olvad el a biztositék mint hogy baja lenne akárminek.
(#) Bandusek válasza StefuPeti hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Huhuhuhú!
Ez aztán szép munka! Csak gratulálni tudok!
Ha kiimpregnálod a fa előlapot, talán még a köbükunokáid is figyelemmel kísérhetik rajta az idő múlását . Persze az a + 5 LED azért nem árt ha benne lesz addigra.
(#) dbase válasza SALáta hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Nekem 4000 led van folyamatban, és csak fele van beépítve kb, és jöv hét szombatra kell kész lennie.
Ja és a legjobb elkezdtek dögleni, soros 3db, 100ohmos ellenállásal, fix 12v rol és egyszer csak beáll a led 3,2v helyett 5v-ra és gyengébb fényerő, majd elhalványulás. Tiszta jooo,.A képen látszik is. Esetlegha valakinek van ötlete miért döglenek ossze meg velem valahogy, amugy tiszta büszke lennék magamra, ha minden jo lenne.
(#) pbalazs válasza dbase hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Nem nagy az áram? (12V-3*kb.2.5V)/100ohm=45mA, 3V-tal számolva is 30mA.
(#) dbase válasza pbalazs hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Gyári 3,2-3,4v, másik acskon 3,4-3,8v és mérve is 18mA folyik, és azt mondták bírja a 20-30mA-t is.Ha ötletetek van, kérlek ne offoljunk jöhet privbe is. Kösz.
Következő: »»   439 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem