Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fokozatkapcsoló feszültség és áramszabályzáshoz
Lapozás: OK   1 / 1
(#) lajcsi18 hozzászólása Júl 3, 2009 /
 
Hello mindenkinek!!
A fokozatkapcsolóval kapcsolatban szeretnék kérdezni!!Szeretnék 10A áramot szabályozni e kapcsoló segítségével!!
Tudom hogy lehet kapni ilyen kapcsolókat de valaki mondja el hogy hogyan működnek ezek!!Hogyan kapcsolja 0-tól 10A-ig az áramot?
Egy rajzot ha tudtok küldeni akkor azt megköszönném!!
(#) Doky586 válasza lajcsi18 hozzászólására (») Júl 4, 2009 /
 
Milyenre gondoltál?
Yaxley tipusra? több soros ellenállást zár.. ha már egyszer fokozatos kell és nem fokozatmentes poti..
(#) lajcsi18 válasza Doky586 hozzászólására (») Júl 4, 2009 /
 
Igen..ilyenre gondoltam!!
Időközben a feszültségosztást megoldottam vele!!
Már csak az áramszabályzáshoz kellene ezzel a kapcsolóval megoldás!!!
(#) Sebi válasza lajcsi18 hozzászólására (») Júl 4, 2009 /
 
Arra kell ügyelni, hogy olyan típusú legyen a fokozatkapcsoló, amely forgatás közben nem "lép le" az érintkezőkről, hanem kapcsolás közben egy pillanatra rövidre zár két szomszédosat. (hogy sose legyen szakadás)
(#) Emberke hozzászólása Júl 4, 2009 /
 
Hali!

Nekem is lenne egy kérdésem.Most vettem egy gazdaságos sövénnyírót.Elég jól dolgozik de egy kicsit melegszik (bár ez nem ide tartozik) és nagyon nagy a fordulata.A fordulaton szeretnék buherálni.Jelenleg 1600 ford/perc a fordulata és 520 Wattos.Van egy 0.33 ľF-os kondi a kapcsoló előtt.Hogy lehetne ezt az 1600-at ha nem is felezni de legalább 1000-re csökkenteni?

Köszi!
Üdv!
(#) szamóca válasza Emberke hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Triakos szabályzóval.
(#) proba válasza Emberke hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
Szedjél ki egy fúrógépből egy szabályzós kapcsolót és azt építsd bele.
Egyébbként ha az eredeti célra akarod használni nem biztos, hogy bántanám.Ha nincs lendület (sebesség) úgysem képes elvágni az ágat.
Játékból egy hegesztőtrafót köss sorba vele.Ennek a kimenete rövidre zárva .Talán még az áramszabályzása is működne fordulatszám szabályzóként. Ha a teszttel elégedett vagy utána érdemes tovább keresgélni a szabályzók között.
(#) ratpirk hozzászólása Szept 18, 2009 /
 
Szasztok.
Olvasgattam a forumot nagyon sok jo otlet van itt.
Szoval az lenne a keresem, hogy tudnatok egy konkret bekotesi rajzot vagy egyseget ajanlani nekem ellenallas drot futesehez egy pontos aramszabalyzot.
En egy vezerleseknel haszanlat egyentappara akarom kotni a drotot, csak itt mindnekep szabagyoznom kellene az aramot.
Eddig aksi toltovel csinaltam, de nagyon nehez es nagy.
Le kell kicsinyitenem amenniyre csak lehet.

koszonom.

Ja es jo volna egy kijelzot is bekotni.
(#) crazybob hozzászólása Júl 27, 2012 /
 
Segítséget kérnék.
Nem vagyok egy elektronikai zseni (csak a leg alapok), de szeretnék építeni egy kapcsolós feszültségszabályzót egy villanymotor fordulatszámának a szabályozására.
Építettem is egyet, de nem igen akar működni.
Potival próbáltam, de ez leég pár perc alatt a 30W-os meg iszonyat drága.
Motor 12V 3,5A

kapcsolas.jpg
    
(#) crazybob válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 29, 2012 /
 
Köszi szépen!
(#) Kispapci hozzászólása Aug 9, 2016 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Segítséget szeretnék kérni! Építek egy hordozható hangfalat és arra gondoltam, hogy ki,be kapcsolást illetve töltés vagy külső tápról való meghajtás funkcióit yaxley-vel oldanám meg csak nem találok olyat ami bírná azt az erősségű áramot. Valaki tud 5A körül yaxley-t vagy egyéb más alternatívát? Szeretnék minél kevesebb kapcsolót a kezelőfelületen az egyszerűség kedvéért.
Köszönöm előre is a segítséget!
Norbi
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem