Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MAX232 probléma
 
Témaindító: waszil, idő: Dec 13, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 5
(#) Tom025 válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Nov 29, 2007 /
 
Köszönöm!
Bár utólag rájöttem, adatlapot is nézhettem volna...
Üdv!
(#) _JANI_ válasza Tom025 hozzászólására (») Nov 29, 2007 /
 
Az FT232 , USB <> TTL-soros. átalakítóchip.
Míg a MAX232-es a TTL-soros. <> SOROSPORT (+12V -12V-os jel-) illesztést végzi el.
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 29, 2007 /
 
[off]TavIR-AVR beelőzött.
(#) denes44 hozzászólása Júl 3, 2008 /
 
MAX233 helyett használhatok MAX232-t úgy hogy adatlap szerint a megfelelő lábakra kötöm a dolgokat, valamint beteszem a kondikat a MAX232-nek?
(#) Báddzsó válasza denes44 hozzászólására (») Júl 3, 2008 /
 
igen, mivel ugyanaz, csak a max233nak nem kell kondi. Adatlap szerint bekötöd jó lesz!
(#) arthurfv hozzászólása Jan 17, 2009 /
 
Sziasztok,
Egy Fonera 2200 routerhez szeretnék ttl-rs232 konvertert készíteni, MAX232N típusú ic-t használok, és 1µF os kondikat bár ez látszik a kapcsolásból. A routeren DD-WRT RC5 van. echo "Teszt" > /dev/tts/0 -ra a teszt szót kéne elküldje a pc felé amit hyperterminállal vagy bármi más alternativájával tudnom kéne olvasni, 9600-8N1 elvileg a beállítás ehez képest 115200-8N1 en lehet valamit értelmezni a t-t átküldi a többi karakter mindig más kriszkrasz, több b.raten kipróbáltam nem küldi át normálisan. bootoláskor megpróbáltam felcsatlakozni akkor valami hasonlót kéne lássak: link
ehelyett szintén csak kriszkrasz:S
Mi lehet a probléma?

rs232.gif
    
(#) Lucifer válasza arthurfv hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Kösd össze a két lábát a max232-nek (routerről TX, RX lehúzva), de az IC-t táplálva. Így ha kiküldessz valamit annak vissza kell jönnie.
(#) arthurfv válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Sajnos nem ok, 12,11 es lábat kötöttem össze, úgy hogy lehúztam a router tx rx lábait. teszt sző helyett üket ad vissza... (Terminál teszt RS232-n küldtem ki ezt.)

Lehet hogy az IC vel van valami?
(#) Lucifer válasza arthurfv hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Mekkora a tápfesz?
Az adatlap 4,5 Voltot ír min. tápfesznek.
(#) arthurfv válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Rossz volt az IC, kicseréltem és tökéletesen müködik. Köszönöm.
(#) arthurfv válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
3.3 a tápfesz
(#) mikos78 hozzászólása Márc 29, 2009 /
 
sziasztok
kellene nekem egy max232 bekotesi rajz egy roel gsm 31 kommunikátor programozáaához ha nem nagy gond az amit hozzá adtak az lassu mint a csiga
(#) norby1 hozzászólása Jún 20, 2009 /
 
Sziasztok

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
Sikeresen illesztettem PIC-et a PC soros portjához max232vel. (maga az áramkör egy illesztő egység lesz. )
Viszont úgy szeretném megoldani, hogy a PIC és a MAX232 IC működéséhez szükséges 5V feszültséget ne külsőleg kelljen előállítani, hanem a PC soros portjából nyerje ki.
Biztosan lehetséges, mert a JDM programozók is képesek 12Vot is kinyerni a soros portból. Úgyis jó lenne, hogy az a feszültség nincs jelen alapból, hanem szoftveresen magas szintre állítanám a sorosport egy nem használt kivezetését, ha ez is egyáltalán lehetséges. ( Bár tudom ezt már informatikai kérdés ) Ha valaki már csinált ilyet, kérem ossza meg velem tapasztalatait, köszi
(#) kobold válasza norby1 hozzászólására (») Jún 20, 2009 / 1
 
Ha a programodnak (a PC-n) nincs szüksége handshaking-re, azaz egyszerűen ad és vesz minden egyéb kontroll nélkül, akkor a DTR (4), illetve RTS (7) vonalakon át kaphatsz némi tápfeszültséget.
Ez azonban nem halálbiztos, hogy elég lesz a külső eszközeidnek is, mert némelyik (jellemzően régebbi gépekben található) portból 20 mA is kivehető, míg az újabbakból 5 mA is nehezen. Ráadásul, a JDM is azon szokott megbukni, hogy az újabb portok már nem is érik el a +/-12 V-ot, hanem +/- 5 V környékén vezérelnek ki, laptopon mértem már 3.8 V-ot is. Ez azt eredményezi, hogy a hagyományos feszültség-stabilizátorok (pl. 7805) sem fog működni, mivel ahhoz legalább 7 V kellene a bemeneten.
Az alap JDM-ek is ezek miatt jelentenek zsákutcát - sokkal többet ér, ha beépítesz még egy dugót, és az USB-ről veszed a tápot; ahhoz stab sem kell, és garantáltan működni fog.
(#) norby1 válasza kobold hozzászólására (») Jún 20, 2009 /
 
Ahogy leírtad, tényleg elég bizonytalan tápellátást tenne lehetővé a soros port. Igen, azt tudtam, hogy a JDM-nek is a stabilatlan 12V volt a veszte, de azt hittem, azért az 5V még megvan!!Csodálkozva olvastam azt a bizonyos laptopon mérhető 3.8V-ot!!!
Viszont az USB-s megoldás tetszik, az egy biztos áramforrás lenne. A google szerint 100mA-t elvisel, csúcsterhelésnél 500mA is lehet. Azt hiszem ennél maradok. köszi a tanácsodat
(#) zsa hozzászólása Júl 3, 2009 /
 
Sziasztok!

egy DVD flash memoriáját újra akarnám írni.

Max232 kapcsolásom van hozzá + prg

Kérdésem ha valaki csinált már ilyet a bekötés a dvd felé

Tx - Tx hez Rx - Rx-hez csatolom-e?

Ja és egyáltalán jó-re ez a kapcsolás MTK chip hez

serial.jpg
    
(#) ciw válasza zsa hozzászólására (») Júl 3, 2009 / 1
 
Igen, TX->TX; RX->RX;
(#) zsa válasza ciw hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
köszi az infót..



Még egy kérdésem lenne Max 232 ic milyet vegyek ehez a kapcsoláshoz ?

Láttam a neten 80 - 800 ft-ig a lábkiasztás mindegyiknél ugyan az ?

MAX232ACPE+,
MAX232ACSE+
MAX232CPE+
MAX232CSE+
MAX232N STB.

valami DIP / , KB/s változik ezek között.
(#) zsa hozzászólása Júl 3, 2009 /
 
Sziasztok

Lenne egy kis gond ezzel a kapcsolással szerintem, de lehet tévedem.

a kapcsolási rajzon 4db dióda van, de a beűltettésnél pedig 5db van jelölve. van egy félkör jelezve de azt nem tudom mit jelöl? Mit kell oda tenni?

A másik pedig 232-est azt a beültetés szerint ha jól gondolom-e? hogy a nyákrajz felől kell beültetni a többit pedig rendesen ?

(#) Slope válasza zsa hozzászólására (») Júl 3, 2009 / 1
 
A rajzot tükrözve kell a fóliaoldalra felvinni, és minden egyebet az alkatrészoldal felől kell forrasztani, a MAX232-t is!
Az a félkör pedig a 74L05 TO92 tokban, 100mA-s típus.
(#) zsa válasza Slope hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Értem

De a beültetési rajzon a d3-al jelzet alkatrészre gondoltam hogy mi lehet az .
(#) Slope válasza zsa hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
A beültetési rajzon jelölt dióda szürkés árnyalata a kapcsolási rajz után következetesen továbbgondolva, schottky dióda lehet... nyugodtan hagyd ki (kivéve, ha ez egy adatkábel, és valamit visszajelez csatlakoztatáskor)
Ez valami adatkábel rajz lenne telefonhoz?

(#) zsa válasza Slope hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Igen adatkábel MTK chip ujraírására


És mindegy melyik 232 es-t teszem bele ?
(#) Slope válasza zsa hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Lehetőleg valamelyik 5V-os típus legyen... jó bele a szimpla MAX232.

Jó Chip buherálást

ui.: D3-at hagyd csak ki nyugodtan...
(#) zsa válasza Slope hozzászólására (») Júl 4, 2009 /
 
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat majd jelzem hogy alakult a dolog.

(#) sumo777 hozzászólása Júl 4, 2009 /
 
Sziasztok!
Nekem is lenne egy problémám. Egy Pic-es eszköz és a pc van összekötve rs232-n, ha a pc-ből kihúzom a kábelt és az eszközön rajta hagyom akkor egy pár mperc múlva megáll a program valós futása mert folyamatos vételt produkál. Van egy Microchip-es explorer demó panelem a jelenség annál is ugyan az.
A kérdésem az lenne ki lehet-e ezt küszöbölni hogy rajta hagyjam a kábelt és működjön? A max232 ttl felőli oldalt már felhúztam de nem segített. A másik oldalt lehet húzni valahova?
(#) Slope válasza sumo777 hozzászólására (») Júl 4, 2009 /
 
Érdemes lenne megnézni, hogy pl. azonos földön van-e a két eszköz. Továbbá az is lényeges, hogy a MAX232 ne a PC felől kapjon tápot (lásd. előző kapcsolás), mert a csatlakozás bontásakor az megszűnik. Ilyenkor pedig mindenféle "kósza" áramok billegtetik a MAX232 kimeneti fokozatát.
(#) zsa hozzászólása Júl 4, 2009 /
 


Elkészült a ketyere .

Kérdésem az lenne ,hogy mielőt rákötném a pc-re kell-e valamit tesztelni rajta. (ne hogy a pc-ben kárt tegyen ha valami gubanc lenne vele)

A használatát milyen sorrendbe kell elvégezni ? Értem ezalatt Pl: ( Pc bekapcs, Max232 , DVD ?) vagy

( Max232 és a dvd összecsatolom előre aztán a pc ?)

A DVD-nek nincs standby állapota ( be kell-e kapcsolni ?)

Egy összekötési kapcsolást is csináltam így kötném be .. ( Jó így ?)

Ja igen a dvd tx rx -en kívül van egy 3V3- al jelölt láb is. ODa nem kel kötni semmit ?


ffffffff.jpg
    
(#) sumo777 válasza Slope hozzászólására (») Júl 4, 2009 /
 
A föld az össze van kötve még a kapcsolat aktív. A pic-es eszköz felől kap tápot, tehát mikor lehúzom a pc-ről a kábelt és az eszközön rajtahagyom akkor keletkezik a problémám. Én is arra gondolok hogy kósza áramok billegtetik a max232-t. Ez az eszköz autóban van és műszerfal mögött, mindenhogy célszerű lenne rajta hagynom a kábelt, de ki kellene küszöbölnöm hogy ne legyen vétele ilyen esetbe. Mit lehetne tenni? Az Rs232-es vonalat bemenetét 10k -val testre teszem úgy működhet?
(#) zsa válasza sumo777 hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Hello

Légyszi a kapcsolásodat ted már fel
Következő: »»   2 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem