Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   441 / 1680
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Júl 5, 2009 /
 
Sziasztok!

Elkészült a JLT02 forrasztóállomásom. Remekül működik. A dobozolás gagyi lett, mert sajnos csak rossz minőségű alumíniumot sikerült szerezni.

(#) Mzolee válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Pedig igazán tetszetős darab.
Elismerésem
(#) SALáta válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Ez gagyi? Szerintem gyári, az azért látszik van/hozzáférsz élhajlítóhoz, és értesz is hozzá.
Reméljük működik. Gratula.
(#) sándor válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Szerintem jól néz ki ! Látnád az enyémet...(jó hogy nem látod)Lenne egy kérdésem: teljesen zárt a doboza? Nem melegszik így?
(#) Doncso válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Hát ez a dobozolás tényleg gagyi lett, én be sem mertem volna mutatni, őszintén szólva amikor írtad hogy gagyi lett, hirtelen a papírkarton doboz villant át . Na viccet félretéve, nálad a gagyi kategória is a majdnem gyárit jelenti? Nagyon szép és igényes munka, mondhatnám, hozod a szokásos minőséget. Minden elismerésem.
(#) mark.budai válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Hát ha ez gagyi lett, akkor mi a szép dobozolás? Gratulálok! Nekem nagyon tetszik!
(#) nagy hoho válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Helló ! Kívül-belül tipp-topp. Engem mindig lenyűgöz az előlapod. Mert egy szép előlap még a "gagyi" dobozolást is feldobja. Gratulálok !
(#) Müszi válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Egyáltalán nem gagyi sőt szép munka.

üdv
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Júl 5, 2009 /
 
Köszönöm uraim. Azért neveztem gagyinak, mert itt egy picit túlér, ott egy picit nem passzol rendesen, stb. Kéziszerszámokkal készült, fémfűrész és reszelő használatával. És reszelővel nem sikerült tuti derékszöget reszelni. Ide marógép kellene. Persze a tetőt azt élhajlítóval csináltam. Vajon érdemes lesz nekem a dobozolásról videót csinálni? Sajnos vannak olyan eszközök, gépek, amelyek a dobozoláshoz, - a szép dobozoláshoz - elengedhetetlenek. Ezért gondolkozom még, hogy megcsináljam e a következő epizódot, dobozolás technika címmel.
(#) hadnagyakos válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Szerintem készítsd el a dobozolós videót is, mivel az előző videódat látva nagyon tanulságos lenne!
(#) SALáta válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Szerintem jó ötlet egy videó. Bár szólhatna egyszerű élhajlító gép elkészítéséről is, és ezzel való munkavégzésről, hátha tanulhatnánk belőle, ötletet adhatna. Sajnos ha azt nézem ahhoz is gép kell hogy egy élhajlítót csináljon az ember, például egy cikkben lehetne a rajzát leközölni, a videóban használatát, összeállítását.
(#) Árpy válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Helló!
Nagyon szép munka a forrasztóállomásod, tényleg olyan, mintha gyári lenne.

Arra lennék még kíváncsi, hogy ez a fekete festék milyen fajta, melyet a dobozra használtál? Mert én, amit korábban próbáltam zomácfestéket, az idővel lepattogzott a felületről könnyedén ütődések hatására.
Üdv, Arpy
(#) Zoli_bácsi válasza Árpy hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Köszönöm szépen.

A festék neve Very Well. Spray formájában kapható, kék-fehér színű a palack. 400ml-es kiszerelést szoktam venni. Alumíniumra is nagyon jó. ezzel a festékkel nekem nagyon jó tapasztalataim vannak, azóta kizárólag ezt a típust veszem. Ami még fontos, hogy olcsó.
(#) Amarton hozzászólása Júl 5, 2009 /
 
Megírtam a beígért cikket. Elbírálás alatt van. Remélem hamar felkerül az oldalra.
(#) szabi83 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Idézet:
„A festék neve Very Well”


Vagyis akril festék, Bővebben: Link.

Ezt használom én is..
(#) belganarancs válasza Amarton hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Előre is köszönjük szépen!
(#) Ricsi89 válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Én ilyennel festem a mobiltelefon burkolatot. Eddig bevált.
(#) Kovidivi válasza aderka hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Üdv!
Nekem nagyon tetszik a tápod! Elkérhetném a feszültség felező kapcsolási rajzát? Köszönöm szépen!
(#) tillitomi válasza aderka hozzászólására (») Júl 5, 2009 /
 
Szia!

Nekem is tetszik a tápegységed!Én is tervezek építeni egy hasonlót,csak én LM317-el.Engem is érdekelne a kapcsolási rajz,vagy esetleg(ha van) a nyákterv.
Előre is köszönöm!
(#) omikron hozzászólása Júl 5, 2009 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Egész szépen haladok az analóg számítógép elkészítésével, amit a nyári szünetben szeretnék megépíteni. Az interneten találtam jó sok anyagot, innen-onnan összeszedegetem ezeket és abból majdcsak összeáll egy egész. Elsőként az órajel-generátor készült el, persze kézzel, s ez látszik is a minőségén, néhol göcsörtösek a vonalak, a nyák széle sem egészen egyenes... A felhasznált anyagok egy része bontásból származik, fő a takarékosság.
Remélem, szépen apránként meg tudom mutatni a kész kártyákat.
(#) zoly15 válasza omikron hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
Szia!
Úgy látom, még nem teljesen látod át a nyák tervezést..
Látok 2 helyen hidalást majd ellenállás van utána..
Itt a hidalás Felesleges! Az ellenállás lábát egyből oda ülteted és a másik végét úgy rajzolod meg hogy jó legyen

Üdv!
(#) omikron válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
Szia!
Igen, igazad van, néha túlbonyolítom, s ekkor jönnek a csúnyább vezetékes áthidalások is, mint itt. Azt szerettem volna, hogy az ellenállások egy irányba nézzenek, de tényleg egyszerűbben is meg lehetett volna csinálni. A következő remélem, szebb lesz.
Üdv!
(#) kaqkk válasza gtk hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
A hétvégén csináltam még két szuperflux ledes "öcsipanelt " és elkészült a levilágítóm új előlapja is

képek.zip
    
(#) zoly15 válasza omikron hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
Szia!
Ne leszólásnak vedd, csak segíteni próbálok, mire figyelj..
Nekem már kialakult egyfajta "helyspórolós" látásom, amivel fel tudom mérni hogy hogyan lenne a leg célszerűbb elhelyezni..
De csak így tovább!

Üdv!
(#) gtk válasza kaqkk hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
Szerintem klassz lett mindketto !
(#) kaqkk válasza omikron hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
Nem rosszak a panelok. De biztosan sokkal szebbek lehetnének ha kipróbálnál egy nyáktervező programot
(és szerintem ) nagyban megkönnyítené és meggyorsítaná
a projektet ! Főleg hogy ilyen nagy fába vágtad a fejszét .
(#) kaqkk válasza gtk hozzászólására (») Júl 6, 2009 /
 
Köszi az elismerést , az előlapot a 12éves fiam tervezte
meglepi volt apának .
(#) omikron válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
Hello! Dehogy veszem leszólásnak! Sőt! Ez a második nagyobb munkám, ahol viszonylag sok nyákot maratok.
kaqkk: Igen, sokat dobna az összképen és villámgyors is lenne, ha nyáktervező programmal készíteném el a kártyákat, de sajnos a vasalásos technika lézernyomtató hiányában egyelőre esélytelen...
Köszönöm a biztatást!
(#) SALáta válasza abonyi sándor hozzászólására (») Júl 7, 2009 /
 
(#) Medve hozzászólása Júl 7, 2009 /
 
...Li-Po akkuval...

Fúró.JPG
    
Következő: »»   441 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem