Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mobiltelefon vezérlés
 
Témaindító: Ati, idő: Okt 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Ati hozzászólása Okt 30, 2006 /
 
Hello!

Lenne egy érdekes kérdésem.
Egy mobil telefon billengyűzetét kivülről szeretném használni. Pl.:gyorsbillentyűk használata vagyis mondjuk ha az eggyes gombot hosszan nyomom akkor hívja az oda beprogramozott számot.
Én azt szeretném, hogy mondjuk egy nyomógombot ami ösze van kötve a mobillal megnyomok ( pl. az eggyes gombhoz van rendelve a nyomógomb) hívja az előre beállitott számot.
Hát röviden ennyi

Ha van valami jó ötletetek írjátok meg!

Köszi!

Hello!
(#) MaSTeRFoXX válasza Ati hozzászólására (») Okt 30, 2006 /
 
Szerintem szétszeded a mobilt, és beforrasztasz két vezetéket a gomb helyére, és még erre a vezetékekre meg ráforrasztasz egy gombot, és meg van oldva.
Ennél már csak bonyolultabb megoldás létezik (a mobil szoftveres piszkálása)
(#) Ati válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Okt 30, 2006 /
 
Hali!

Pont az lenne a lényeg, hogy ne keljen megbontani a telefont!
Amit írtál az egyébként jó, most így van megcsinálva.
Tehát továbbra is várom ötleteiteket

Köszi!
(#) bbatka válasza Ati hozzászólására (») Okt 30, 2006 /
 
A mobiltelefon sorosportján keresztül kell kommunikálni a mobillal. Ezek a kommunikációk persze mobilonként különbözőek és nem is teszik nyilvánossá őket. Persze megvannak a szoftveres és hardveres lehetőségek visszafejteni a kommunikációt. Itt a Nokia 3210-el foglalkoztunk. Lesz vele gondod, de szerintem megéri az időbefektetést.
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Okt 30, 2006 /
 
Félreolvastam a kérdésed. Bocs. Számítógép billentyűzet járt a fejembe.
(#) Balázs válasza bbatka hozzászólására (») Okt 30, 2006 /
 
Attól még működhet a dolog mondjuk PIC-cel...
(#) Slope válasza Ati hozzászólására (») Okt 30, 2006 /
 
Hello!

Amikre szükséged van azok az AT parancsok...
Ennek segítségével akár SMS-t is küldhetsz pl. PIC-el.
Nem vagyok járatos a témában, és sajnos a neten sincs túl sok infó. Pedig nálam is tervben van egy kis játék az AT parancsokkal.

Kezdésnek íme egy kis MANKÓ

Üdv!
(#) bbatka válasza Ati hozzászólására (») Okt 30, 2006 /
 
Nézd csak itt van valami.
(#) Tomee válasza Ati hozzászólására (») Okt 30, 2006 /
 
Mire akarod használni ezt a gsm hívót?
Esetleg riasztó berendezésekhez távfelügyelet gyanánt?
Egyébként az AT nyelv nem túl bonyolúlt, és általában minden magára valamit is adó gyártó kiadja a saját AT utasítás készletét. Csak az a baj, hogy amit éppen keres azt nem találja meg az ember...
(#) bbatka válasza bbatka hozzászólására (») Okt 30, 2006 /
 
A linkről letöltöttem az anyagot. Ericsonokkal foglalkozik és az AT parancsokkal.
(#) MPi-c válasza bbatka hozzászólására (») Okt 30, 2006 /
 
Ezen az oldalon sok gsm hívót találhatsz (riasztók) Siemens telefonra kapcsolással és programmal - kár hogy cseh vagy valami ilyesmi - és ez pedig a S/C/M35i angolnyelvű At parancskészlete.
(#) czinka válasza Ati hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Nokia 5110/6110 via microcontroller
Itt egy működő megoldás!
(#) czinka válasza Ati hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 
Ugyanaz siemens telefonra!

AN#117.bas
    
(#) Ati válasza czinka hozzászólására (») Okt 31, 2006 /
 

Köszönöm eddigi hozzászolásaitokat !
Elég sok jó dolgot írtatok!
Ha van még valami szivesen fogadom.

Mégegyszer kössz!
(#) erobi82 válasza Ati hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 
Éppen mobiltelefonos vezérlésen dolgozom.Magával az áramkörrel még nincs gond..mivel hogy még nincs kész Inkább a mobiltelefonnal van némi gond.Nem szeret minden kártyát vagyis nem kártyafüggetlen.Nem tudna valaki ebben segíteni hogyan kell kifüggetleníteni??Nézegettem pár ilyen mobil gurus fórumot de nemigazán :no: találtam választ....
(#) Lucifer válasza erobi82 hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 
Üdv!
Gondolom nokiához kell az előbbiek alapján:
http://nokiafree.org

(#) erobi82 válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 
Tipust elfelejtettem beírni jut eszembe..Siemens A40
(#) Lucifer hozzászólása Jan 4, 2007 /
 
Üdv!

http://codedata.box.sk/mobile.box.sk/rsa40undec.zip

Viszont nem én mondtam, és ugye tudod, hogy az ilyen nagyon, nagyon csúnya dolog.
(#) erobi82 válasza Lucifer hozzászólására (») Jan 4, 2007 /
 
Már hogyne tudnám
(#) Skyline hozzászólása Feb 21, 2011 /
 
Sziasztok!

Látom már jó régen nem szóltak a témához,de nem akartam új témát nyitni ha már megtaláltam ezt
Mobil telefont szeretnék vezérelni de Pc-vel,valamilyen program létezik erre?
Pontosabban úgy nézne ki a dolog hogy USB-kábellel csatlakozna a géphez a telefon és így pl ha megcsörgetné egy bizonyos szám a telefont akkor egy pc-s relékártyát vezérelne,vagy egy bizonyos számról jövő sms-nél egy másik relét működtetne a relékártyán.
Nem tudom menyire bonyolult dolog ezt megoldani,lehet a mai okostelefonokkal egyszerűbb dolgom lessz?
Minden hozzászólást szivesen olvasok
Köszönöm!
Üdv!
(#) accesid válasza Skyline hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
A mai okostelefonokal nehezebb mint a régi siemensekkel vagy ericsson-okkal. AT command, ezt keresd, meg régi telefont. Ha nem találsz probálkozhatsz ujjakkal is de nekem ezeknél csak a PC-re telepitett driverekkel sikerült elérni eredményt. De neked mivel PC-re kell, jó lesz.
Nekem riasztókba kellett régen. Most is lenne rá igény de nem tudom megoldani ezekkel az új telefonokkal.
PC-n most nokia-t használok delphi-ben irt com-port kezelő programmal.
(#) Skyline válasza accesid hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Szia!
Köszi,utánanézek ennek az AT command dolognak!
Konkrétan olyan programra lenne szükségem ami kijelzi a pc-n ha hívás vagy sms érkezik.
Milyen eredményt értél el pc-s driverekkel?
Köszi!
Üdv!
(#) accesid hozzászólása Feb 21, 2011 /
 
Bejövő hiváskor a tel küld egy RING-et akkor le tudod kérdezni a hivó számot, sms-t nem tudom hogy jelzi e a telefon de ha félpercenként lekéred az sms-eket az szerintem elég.
Nálam úgy működik a dolog hogy az iroda/üzlet telefonja rajta csüng állandoan a PC-n, ügyfelek telefonszáma a programban ha valaki hiv a gépen jelzi ki a hivó számot/nevet.
Hiváskor telefon küld

RING -et

erre a program

AT+CLCC

+CLCC: 1,1,4,0,0,"0670xxxxx",129

OK

a telefonszámot én x-eltem ki
(#) Skyline válasza accesid hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Publikus a program neve ami kezeli a mobil hívásokat?
És pl ha jön egy hívás az "ügyféltől" akkor meg tudod adni a programben hogy mit csináljon a gép?
vagy csak kijelzi és onnantól kezdve neked kell fogadnod manuálisan?
(#) accesid hozzászólása Feb 21, 2011 /
 
A program nem publikus, saját nyilvántartó program.
De ha kicsit tudsz delphi-t visualc-t visualbasic-et nem lehet gond.
Amugy nem csinál a prog. semmit csak kijelzi es ha akarom fogadom telefonon vagy PC-n, megnyomom a megfelelő gombot és telefonon beszélek, ill. küld sms-t egy ügyfélnek vagy egy csomónak.
(#) Skyline válasza accesid hozzászólására (») Feb 21, 2011 /
 
Amugy milyen telefont használsz?
Arra a programra lettem volna kíváncsi ami kezeli a telefont,olyasmire mint pl a pc-suite a nokiánál csak lehet vele sms-t írni olvasni,és hívást fogadni.
Régebben AutóPc-s fórumon olvastam valami ilyesmiről csak nem tudom a program nevét(holnap utánanézek)
van egy programozó haverom,remélem ő segít megírni a progit.
Még majd szétnézek az okostelefonok témában is hátha egyszerűbb pc-s felületen vezérelni őket.
Köszi az infókat,valamenyivel előrébb vagyok a témában,bár még sok megoldandó probléma van hátra
Üdv!!
(#) accesid hozzászólása Feb 22, 2011 /
 
Ha neked a PCsuite elég akkor a Nokia fórum a te fórumod.
Nálam Nokia 3110c, megy kb. egy éve.
Ha keresel valakit aki tud pl. egy kis delphi-t. Kell egy pl. Nokia mini vagy micro usb-vel, delphi, egy com port componens, egy AT command set a tel. gyári driver-e (nem kell az egész kezelőprogram csak a driver), USB kabel, programozó ismerős.
Rákapcsolod a telefont a PC-re, a telefonnal beállitod a nokia connect módot (van aminél PCsute mode). Lekérdezed a létező COM portokat, sorba megnyitod és kiküldessz valami azonositásra használható parancsot.
Csak igy fejből ATI, AT+GMM, AT+GSN.
De itt egy link, ennél több nem kell, ha ezzel nem sikerül megoldani, akkor...AT command + leirás

Még valami, probáld ki hogy a parancs végét le kell-e zárni ";"-vel, ill. #13 meg #10 karakterrel és PCsuite ne legyen elinditva, se connection managger mert hamarabb megnyitja a portot mint te!
Na lassan ránkszól valaki mert ez már nem hobbielektronika kategória hanem programozás.
(#) Skyline válasza accesid hozzászólására (») Feb 22, 2011 /
 
Köszi a részletes leírást!
Beszélek ismerőssel és meglátjuk mi sül ki a dologból
Üdv!!
(#) HoGyu hozzászólása Nov 14, 2011 /
 
Sziasztok, tudtok-e nekem segíteni?!
Jelenleg a számítógépem a rá csatlakozott telefont AT parancsokkal vezérelve felhív egy számot. Szükség lenne arra, hogy a felhívott telefonon ha megnyomok egy számot a billentyűzetén, azt a PC-n lássam. Mi lehet a megoldás? Tehát mint az ügyfélszolgálat pl, amikor kéri, hogy ha ezt akarom, akkor 1, ha mást akkor 2 stb...
(#) yaquzi hozzászólása Feb 10, 2013 /
 
Olvasva a legelső hozzászólást a témához, nagyon tetszik. De én tovább akarom fejleszteni ezt a megoldást! A nyomógombos megoldás tetszik egy telefon gyors hívásához kötve. >> De hogyan lehetséges azt megcsinálni hogy egy autó pl belső világítására rákötni egy relét és behúzza a tekercset így egy teljesen külön álló körön meg zárja a telefon gyors hívására kötött áramkört ! És indítja a hívást a beállított számra. Legolcsóbb autó riasztó a számomra, persze ha a közelbe vagyok. !! Milyen relére lenne szükségem?? Bocsi a kérdést de új vagyok !!
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem