Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Windows Vistás mikrofon / mic hibák
Lapozás: OK   1 / 1
(#) amperjozsi hozzászólása Júl 13, 2009 /
 
fönnál az aprobléma drága Vistában hogy épitettem egy detektoros vevöt ami mikrofon portjára lehet csatlakoztatni.tesztetltem müködik XP alatt
Vista viszont semmit nem ad ki se recsegést semi szoftveresen mindenel próbálkoztam... kipipálta mindent összevissza XP re nem cserélhetem ki mert nem az enyém a Laptop.
(#) Moderátor hozzászólása amperjozsi hozzászólására (») Júl 13, 2009
 
Ha szépen lehet kérni, egy kicsit jobban figyelj oda a helyesírásra. Kicsit több betű marad ki, ugrik át, mint ami elviselhető mértékű lenne...

Nem kell annyira kapkodni...
(#) amperjozsi hozzászólása Júl 13, 2009 /
 
Hát sajnos nem ott van a hiba.
(#) adam1212 válasza amperjozsi hozzászólására (») Júl 13, 2009 /
 
Sima mikrofonnal már próbáltad?
(#) idlob válasza amperjozsi hozzászólására (») Júl 13, 2009 /
 
Ne az op. rendszerben keresd a hibát, itt valami más disznóság lesz. Légyszi írd le a laptop hangkártyájának típusát és a másik gép hangkártyájának típusát is. Eszközkezelőben megtalálod.
(#) levy_k hozzászólása Júl 14, 2009 /
 
A +20dB boost be van kapcsolva?
(#) amperjozsi válasza idlob hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Mikrofonal is próbáltam.van beépitett is... e normális mikrofonal is próbáltam.
Ez kérlekszépne egy Sounnd Blaster live hangkártya.4.1es
az meg egy Toshiba laptop integrált ahngkártyája.
20db boost: te most nevetetni akarsz?
Vistában 48db van és még ugy sem.
tuti hogy nem a rádióval van baj mert"anyi zaj"ha az sb live összeszed akkkor ugyanugy egyalaplapi integrált mértne birna össeszedni? Detektoros vevöt meg nem rontottam el.
Azonkivül ha win xp alatt (sb live) egy jack -es kábelt bedugok 20 db boost akkor külömbözö hangokat ad ki,ha fdosom a lecsupaszitott végét.
Vista esetében nincsen zaj.(itt még 48 db nél sem)
De szerintem meg idlob tuti hogy op rendszer hibe mertmásnál is ez jött elö csak neki is mikrofonal és teljesen más laptopon.
Csak ha ez oprendszer hiba akkor mitlehet csinálni.
azonkivül ha a felvevöt elinditom veszi a rádióadást fel vista esetében és csak utolag tudom meghallgatni.
(#) amperjozsi hozzászólása Júl 14, 2009 /
 
http://www.freeweb.hu/radiozas/em/kn/5901008.jpg
http://www.freeweb.hu/radiozas/em/kn/5901009.jpg
egyébkéntmeg ezt épitettem meg és müködödtt.csak itt jack vol és egy kis lekváros doboz banándugóajzatal.
(#) gg630504 válasza amperjozsi hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Ezermester. A PC mikrofonbemenete tud tápfeszültséget adni az elektret mikrofonnak. Pár kiloohm 5 voltról. Lehet, a vista nem kapcsolja le. Detektoros nem szereti.
Próbáltad a dióda után földre 10 kiloohm 100 pikofarad párhuzamosan, majd sorba 10 nanofarad a pc mikrofonbemenetére?
(#) amperjozsi hozzászólása Júl 14, 2009 /
 
egy rajzal emulálnád mert nem nagyon ugrik be mire gondolsz.
(#) Action2K válasza gg630504 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Idézet:
„Lehet, a vista nem kapcsolja le. Detektoros nem szereti.”
De akkor hogyan tud felvételt készíteni?

100%, hogy oprendszer probléma, mert:
Idézet:
„ha a felvevöt elinditom veszi a rádióadást fel vista esetében és csak utolag tudom meghallgatni.”

Fel sem venné, ha az áramkör illetve az illesztés nem lenne jó.

Mindenképpen a hangerő szabályozó lejátszó részénél keresendő a bibi. Nincs vistám (és nem is akarok, szívtam már vele eleget máshol), hogy kipróbáljam, s megtaláljam a bibit.
(#) amperjozsi hozzászólása Júl 14, 2009 /
 
Hurá "Bil Géc" xp óta nm irt semmi jót...
naja de én végigpróbáltam minden logikai lépést +48 db zajszürés erösités vizhangmentesités mindent.
viszont a vizta hivatalosan megvásárolt. tehát forduljak a microsoft hungáriához.
(#) gg630504 válasza amperjozsi hozzászólására (») Júl 14, 2009 / 4
 
Ez akkor megoldás, ha tápot ad a számítógép a mikrofonnak.
Ellenőrizheted: a mikrofon bemeneten mérj egyenfeszültséget és egyenáramot. Nullának kell lennie; nálam 3.2 volt, rövidzárban 0.368 milliamper van.
(#) amperjozsi válasza gg630504 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
ja antenát azt a tekercsre tegyem és a földelést ign majd rámérek és akkor mi legyen?
(#) gg630504 válasza amperjozsi hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Antenna a rajz szerint. Rezgőkör felső vége. Ha a számítógéped földelt, akkor nem kell külön földelés.
Ha a mikrofonbemeneten nincs feszültség, áram, akkor ötletem sincs.
(#) gg630504 válasza amperjozsi hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
De biztonságosabb az antennát induktívan csatolni. Azaz az antennát és a földet egy néhány tíz menetes tekercsre kötni, ami a rezgőköri tekercs mellett van.
(#) Action2K válasza gg630504 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Idézet:
„akkor ötletem sincs.”
Bővebben: Link
(#) gg630504 válasza Action2K hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
Újraolvastam a topikot. Valóban software probléma. Bocs.
(#) Action2K válasza gg630504 hozzászólására (») Júl 14, 2009 /
 
De azért az induktív csatolásodban is van igazság, mert a bedugva felejtett cucc, aztán vihar, villámlás... Gondolom nem kell ecsetelni tovább. Ez sem 100%-os védelem, de több a semminél.
(#) levy_k hozzászólása Júl 14, 2009 /
 
Itt a driver lesz a probléma, nem pedig az oprendszer... A Creative az X-Fi szériától támogatja a Vista rendszerét, az előző szériák (Live, Audigy) csak "butított" drivereket kaptak, azt is csak a lázadó felhasználók miatt adták ki.Esetleg próbáld meg a kxProject keretein belül készült meghajtót, lehet több sikered lesz.Nézz körül az oldalukon, hogy az általad használt kártya támogatott-e (ha jól emlékszem a 10k1 és 10k2 igen).
(#) amperjozsi hozzászólása Júl 14, 2009 /
 
hmm ha küldök hangkari nemvet keresel drájvert?
(#) levy_k hozzászólása Júl 14, 2009 / 4
 
Ha EMU 10k1 v 10k2 chip van rajta, akkor a kxProject meghajtóját próbáld.
(#) hadnagyakos hozzászólása Júl 16, 2009 /
 
Nem lehet, hogy a Vista-ban van valami zajszűrő?
(#) Pioneer hozzászólása Júl 16, 2009 /
 
Sziasztok!
Most olvasom ezt a topikot. Nekem is Vistám van hivatalos. Egy Sound blaster Audigy hangkártyával szívtam sokat. Mire beállítottam a sokadik driverrel, következő bekapcsolásnál megint nem volt jó.
Azóta az alaplapi hangkártyával használom, ezzel legalább kifogástalanul működik.
(#) titi válasza Pioneer hozzászólására (») Júl 16, 2009 /
 
Hali!
Talán hülye kérdés, de az alaplapi hangkártyát letiltottad a BIOS-ban?
(#) Robert Natus hozzászólása Feb 2, 2011 /
 
image line hard coreval nekem müködik a dolog bár tényleg hülyén van megirva a dolog.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem