Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC-ről vezérlés
 
Témaindító: Tono, idő: Dec 23, 2005
Lapozás: OK   4 / 5
(#) Toska válasza Balázs hozzászólására (») Okt 9, 2006 /
 
Rendeltem alkatrészeket.A belinkelt képemen látható rajzon, annak az 1 db diódának jó az 1N4001-es?És annak az 1 db elektrolit kondinak jó a 100µF-os?
(#) hhkfk válasza Toska hozzászólására (») Okt 9, 2006 /
 
100µF-os kell, de ne zavarjon lehet nagyobb is egy kicsivel, nincs nagy jelentősége ha 100 felett van
(#) Toska válasza hhkfk hozzászólására (») Okt 9, 2006 /
 
Okka.És a dióda?
(#) Balázs válasza Toska hozzászólására (») Okt 12, 2006 /
 
Jó lesz az 1N4001-es!
(#) Toska hozzászólása Nov 4, 2006 /
 
Sikerült megépíteni.A ksi8-as ,meg a RelaisTimer11 -es progival sikerült is életre kelteni,bár még tanulnom kell ,hogy igazán használni is tudjam őket.Más,itt a fórumon belinkelt programmal nemcsinált semmit.
Szerintetek ha teszek a gépbe egy pci-os lpt port bővítőkártyát,akkor lehetne két ilyen relékártyát is üzemeltetni?
(#) Balázs válasza Toska hozzászólására (») Nov 4, 2006 /
 
Szia!

Na, akkor gratulálok!
Egy másik PCI-os kártyával lehetne üzemeltetni kettőt is, csak más lenne a port címe - értelemszerűen. De egy portról egy kis ügyeskedéssel lehet 32 relét is vezérelni...

Melyik progival nem sikerült? MaSTeRFoXX-éval?
(#) Toska hozzászólása Nov 4, 2006 /
 
Köfi.Nevezetesen a k74-es progival nemsikerült.Meg valami io.dll-el kellene mahinálni valamit,próbáltam is,de nem ment.Amúgy is a ksi8-as az jobban tetszett,felhasználóbarátabb.A RelaisTimer11 pedig a továbbfejlesztett változata,teljesen megbízhatónak,és működőképesnek tünik.Itt gondolkoztam el azon, hogy mi lenne ha kétszer nyitnám meg a progit,és mind a kettőben más-más portra állítanám relékártyákat.Persze ehhez kellene még egy ilyen relékártya(ami nem is lenne gond),meg egy lpt port bővítő ami nemlehet egy nagy költség,de nemtudom hogy működne-e .
Balázs szerinted?Te milyen ügyeskedésre gondoltál?
(#) Balázs válasza Toska hozzászólására (») Nov 4, 2006 /
 
Hát, én nem ismerem a programot, de ha engedi azt, hogy kétszer megnyisd, és egymástól függetlenül használd, akkor biztos, hogy működne!

Ügyeskedés:
Vannak bizonyos IC-k, mint pl. a 74HC374, ezek úgy működnek, hogy van nekik egy 8 bites bemenetük meg egy 8 bites kimenetük. Kiírsz egy adatot a bemenetére, és ha adsz neki egy impulzust, akkor ezt a bemenő adatot "lemásolja" a kimenetére. Innentől kezdve, mindegy, hogy mi van a bemeneten, amíg nem kap felfutó élet, addig nem csinál vele semmit. Ebből négynek a bemenetét rárakod az adatvonalra, és a kimenetekre (8*4=32) teszed a reléket (megfelelő kapcsolófokozattal persze!). Az indítóimpulzusokat pedig lehet adni a vezérlőregiszterről (1; 14; 16; 17 láb). Ez a maximális kihasználtság, persze 0-tól 32-ig bármennyit lehet vezérelni egyetlen portról. Csak sok alkatrész kell...
(#) Toska hozzászólása Nov 4, 2006 /
 
Értem mit mondasz,de az én elektrotechnikai tudásom kevés ennek kivitelezéséhez.Ha rajz lenne, akkor nemlenne gond.Ha pic nélkül ilyen megoldással működne, akkor pedig ez nagy "áttörés" lenne ebben a kategóriában.
(#) Balázs válasza Toska hozzászólására (») Nov 4, 2006 /
 
Megrajzoltam, mire gondolok. Csak 2 IC-t rajzoltam bele, ezen is jól látszik. Tehát a bemenetek össze vannak kötve. Kiírsz egy adatot, és adsz egy felfutó élet IC1-nek, akkor IC1 kimenetén megjelenik az adat. Ezután kiírsz egy másik adatot, és adsz egy felfutó élet IC2-nek, ekkor IC2 kimenetén fog megjelenni ez az új adat. Ez máris 16 relé, így lehet folytatni 32-ig. Remélem, érthető.

lpt.jpg
    
(#) Toska válasza Balázs hozzászólására (») Nov 4, 2006 /
 
Így érthetőbb igen.Tehát a beneteket összekötöm,azokat rákötöm az lpt port adatvonalára,a reléket a kimeneteikre(12v-os kapcsolófokozattal).De mivel adom neki a felfutóélet?
Hogy érted hogy kiírok neki egy adatot?
(#) Balázs válasza Toska hozzászólására (») Nov 4, 2006 /
 
Idézet:
„Hogy érted hogy kiírok neki egy adatot?”


Úgy, hogy az LPT-ről kiküldesz neki egy 8 bites adatot.

Idézet:
„De mivel adom neki a felfutóélet?”


Az LPT portnak van egy vezérlőregisztere is. Ez a báziscímnél kettővel nagyobb címen van, tehát alapból 0x37A a címe. A képen kékkel van jelölve.

[pic]http://www.logix4u.net/parallel.gif[/pic]
(#) Toska válasza Balázs hozzászólására (») Nov 4, 2006 /
 
Igen.Közben visszalapoztam,rájöttemBocs.Nehézkes a felfogásom elektrotechnika téren.
Tényleg jó megoldás.De milyen progival lehetne ezt vezérelni?A ksi8,és a RelaisTimer11 -ben csak 8db channel kapcsoló van,amit időzíthtek.
A vezérlőregiszterről nincs beállítási lehetőség.
(#) Balázs válasza Toska hozzászólására (») Nov 4, 2006 /
 
Hát igen... Ezeket a progikat nem ismerem.
(#) Toska hozzászólása Nov 4, 2006 /
 
Hát keresgéltem,de nemigazán találtam olyan progit ami működtetné.Lpt porton csak 8 relé mozgatására valóakat találtam.A control registert egyik sem használja a működtetésre.Kár, pedig jó ötlet lenne.
Ha viszont valaki találkozott ilyesmi progival az szólhatna.
(#) Balázs válasza Toska hozzászólására (») Nov 4, 2006 /
 
Ezekben a programokban hogy kell kiválasztani a portot? Mert ha címet kell beírni, akkor próbáld ki, hogy beírsz címnek 37A-t (hex). Hátha úgy megy.
(#) Toska válasza Balázs hozzászólására (») Nov 4, 2006 /
 
Egyik : Ksi8
Másik : relais timer11

A relais timerben lehet címként is megadni.De itt vannak a linkek.Nemtudom hogy lehetne kipróbálni elektronika nélkül.
(#) Toska válasza Balázs hozzászólására (») Nov 4, 2006 /
 
Nézd meg a relais timer-t,mert nemtudom hogy az ott megadható cím mező az használható-e.Úgy gondoltad hogy megnyitom kétszer a progit,és (lpt bővítőkártya híján)port helyett címként írom be őket?
(#) Balázs válasza Toska hozzászólására (») Nov 4, 2006 /
 
Hát, szerintem ez nem lesz jó. Igazából erre saját program az igazi, mert mindenképpen automatizálni kell. Arra gondolok, hogy így néz ki egy ilyen mechanizmus:
1. Adat kiír 378h-ra
2. 37Ah valameilyik bitjét bekapcsoljuk
3. Várunk pár us-ot
4. A bitet kikapcsoljuk

És egy csak egyetlen IC-nek a vezérlése. Ugye ezt mind nem akarod kézileg megcsinálni?
(#) Toska válasza Balázs hozzászólására (») Nov 4, 2006 /
 
Nem is tudnámA programozás kemény dió
(#) Toska válasza Balázs hozzászólására (») Nov 4, 2006 /
 
Közben találtam egy másik progit,licht24 pro.
Ebben belehet állítani többek között 8 bites relékártya címét hex-ként.viszont nemfogadja el a 378h-t címként.
(#) Toska válasza Balázs hozzászólására (») Nov 4, 2006 /
 
Beírtam címnek a 37A-t,ezt elfogadta.
(#) Balázs válasza Toska hozzászólására (») Nov 4, 2006 /
 
Azért nem fogadta el a 378h-t mert a h a végén a hexadecimális alakot jelzi a fordítóknak. Írd be h nélkül! Vagy ha decimálisan kéri, akkor 216.
(#) Toska válasza Balázs hozzászólására (») Nov 4, 2006 /
 
Így elfogadta(378).A sima 8 relés kártyámat ezzel a címel is müködteti.
(#) Toska válasza Balázs hozzászólására (») Nov 4, 2006 /
 
Ha mondjuk azt akarom hogy a vezérlőregiszert kapcsolja az 1-es lábon a 378-as címen, akkor milyen értéket kell hozzáírni?
(378-as címen használja az 1-es láb vezérlőregiszterét)
(#) Balázs válasza Toska hozzászólására (») Nov 4, 2006 /
 
Ezt nem értem. A kontrollregisztert a 37A címen lehet elérni. Tehát a 0x37A memóriacímnek a nulladik bitjét kell bekapcsolni. A 378-as címről csak az adatregisztert tudod elérni (az előbb belinkelt képen ezt rózsaszínnel jelölték).
(#) FlashJimmy hozzászólása Nov 19, 2006 /
 
Szevasztok!
Aki letudná írni,hogy lehet a távirányításu autó távirányítóját átalakítani úgy,hogy a számítógéppel tudjam irányitani az autót.
Akkor írjon.
Kösz.
(#) Nightmare hozzászólása Nov 19, 2006 /
 
[link=http://www.instructables.com/id/EHL434PB1BEP287EGY/]http://www.instructables.com/id/EHL434PB1BEP287EGY/[/link]

[b][off]Használd a "link" funkciót! kösz szabi83
(#) Nightmare hozzászólása Nov 19, 2006 /
 
próbáltam de én csak az [URL] [/URL] -t ismertem de most nézem van ilyen gomb a hosszászólásnál
(#) Kera_Will válasza FlashJimmy hozzászólására (») Nov 23, 2006 /
 
Az attól függ milyen távirányítód van.


Ha "digitális" bemenetű 2-4 gombot kell nyomkodni előre / hátra / jobbra / balra forduljon akkor egyszerűbb a helyzet.

A printer port mint vezérelhető kimenet tökéletes erre. printer portra kell rakni megfelelő leválasztással (optocsatolók!!!!) 1 olyan áramköri elemet ami az adódban lévő nyomógombokat helyetesíti.Kontantust zár , nyit, vagy vezet / zár.
Lehet jelfogó vagy tranzisztor.
Tranzisztorral elegánsabb lehetne és kisebb és kevesebb fogasztású stb. . Ez attól függ milyen áramköri környezetben van a nyomógombod beleépítve. Felkéne térképezni vissza rajzolni az adód paneljének 1 részét. Ha ezzel nem akarsz kinlódni akkor rakjál bele 2 - 4 jelfogót ami meghúzásra zár ez egyszerűbb lesz.
A jelfogó zárókontaktusait a gombok érintkezőivel párhuzamosan kell kötni.

Ha analóg potis vezérlőd van akkor az kicsit macerásabb mert a potik elfordulásaval arányban változik 1 implzus hossza. Ezt a potit kell elektronikusan modellezni az áramkör részére.
Ezt pedig vmi digitálisan változtatható ellenállással helyetesíteni. Legalább 2 poti kell az előre/hátra jobbra/balra miatt tehát 2 digitális potit kell vezérelni. Itt már kevés lehet a 8 bit a lpt portról
Ezt már bonyolultabb regiszteres tárolós áramkörrel lehet meg valósítani. Már "komolyabb" protokolt szerint kell mükodtetni a regisztereket amik a digit potikat állítják be ...
Következő: »»   4 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem