Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 12v-os akkumulátor töltése 6v-os rendszerű motorban
Lapozás: OK   4 / 4
(#) nyunyo hozzászólása Márc 25, 2009 /
 
Sziasztok, egy gyors probléma felvetésem lenne. Előre közlöm ilyen téren azt hiszem mondhatom analfabéta vagyok. A problémám a 6v-os rendszerü Simsonom(s51) első világításával van.6v 25/25-ös izóval marha haloványan világít a tipusnak utánanézve ekkora méretü izzónak kell benne lennie, habár a gép ugy lett innen onnan összerakva (pl s50-es első lámpa). Még nem szedtem szét szóval lehet kissebb méretü világító tekercs van bent, de szerintem nem. Szoval a kérdésem ha a tekercs is 25w-os akkor mi lehet a probléma? Egy esetleges tekercs csere orvosolhatja a problémát, mert az összes (hátsó világítás, gyujtás) többi elektromos cuccal semmi gond. Előre is köszi
(#) PIRO válasza nyunyo hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Megpróbálhatsz egy tekercscserét, a Simsonban 3 áramkör van: Világítás, gyújtás és az akkus dolgok: az index meg a többiek. Tévhit, hogy a "6V" os trafó nem megy 12V os világítással szerelt motoron. Csak a gyárban beleütötték ,hogy éppen melyik tipusra tették fel.
(#) TyerCorp válasza nyunyo hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
A 6 voltos motorok átka, hogy gyengén világítanak. Szerintem is nézz meg egy másik tekercset.
(#) csiperke válasza nyunyo hozzászólására (») Júl 19, 2009 /
 
Szia!
A legideälisabb es legdrägäbb megoldäs a lendkerek csere lenne, de tüneti kezelesken be szokott jönni az izzocsere 12 voltra.
(#) erik1121 hozzászólása Júl 23, 2009 /
 
hali
Az olvasotak szerint lehetséges feltekercselni a babeta világito tekercseket 12v-os aku töltéshez
ha másik babeta világito tekercsröl tekernékrá jolene ?
Ahogy elnéztem mida 3-ra lehet még rakni pársoron.
Megérné kiprobálni? Ja és mégegy,mijen töltés szabájzot tehet nék hozá ?

(#) TyerCorp válasza erik1121 hozzászólására (») Júl 23, 2009 /
 
Yamaha DT 50-emen egy szimpla dióda van, de ugyanez a 6 voltos simsonoknál. Szerintem ha 12 voltot akarsz, inkább menj el oylan boltba, ahol lehet kapni oylan vastagságú zománcozott rézhuzalt, és egybe tekerd rá, középen egybeforrasztani gány dolog.
(#) erik1121 hozzászólása Júl 25, 2009 /
 
Hali.Van egy ducati feszszabályzom.Jo az töltést szabájozni
(#) Krisz03 válasza erik1121 hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
Helló!

Egy Ducati-ban minden bizonnyal. De talán ha többet mondanál a szabályzóról és arról a motorról, amiben használni szeretnéd, akkor kielégítőbb választ is kaphatnál.
(#) erik1121 hozzászólása Júl 25, 2009 /
 
Hali akor részleteseben. Egy etz babeta gyujtásal.Aminek a feltekercselt babeta világitotekercsét szeretnék töltöként használni.
A fesz szabályzo egy 12v-os 28-A-peres enyi adat van rajta: Egy aprilia 125 gyári feszabályzoja!
12-v 4-ah akut töltenék ha meglehetne oldani.
(#) Krisz03 válasza erik1121 hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
Vicces, mert az előbb még Ducati feszszabról volt szó, most meg már Apriliáról. Egyébként az a véleményem, hogy nem lesz jó hozzá. Viszont tudok egy megoldást javasolni: Bővebben: Link. Ez alapvetően Simsonhoz való feszültségszabályzó az akkuhoz és még egy indexautomatát is tartalmaz, de kiválóan alkalmazható lenne a Te esetedben is.
Amennyiben érdekel, készítek egyet, de ezt már privátban beszéljük le!
(#) itsep hozzászólása Aug 19, 2010 /
 
Hello! Lenne egy kérésem, ha valaki tud magyar nyelvű SIMSON S 51N kapcsolási rajzot feltenni az tegyen már fel, vagy küldje már el az alábbi e-mail címre: pisti-ke@freemail.hu. Előre is köszönöm!
(#) Krisz03 válasza itsep hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Miért kell egy kapcsolási rajznak adott nyelvűnek lennie? Hiszen csak színek és szabványos számjelölések vannak rajta.
(#) itsep válasza Krisz03 hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Mert eddig csak fekete, fehér kapcsolási rajzzal találkoztam a neten és gondoltam hátha úgy könnyebben megy ha van vmi magyarul rajta. De akk tévedtem.
(#) kadarist válasza itsep hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
A színek német nevei vannak rövidítéssel odaírva, maga a rajz nem színes.
(#) Krisz03 válasza itsep hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Itt vannak színes rajzok minden típushoz: Bővebben: Link
(#) itsep válasza Krisz03 hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Köszi szépen
(#) Krisz03 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 19, 2010 /
 
Mármint a típusok közül volt 5 különböző Simsonod? Akkor én a 3 fajtával le vagyok maradva.
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem