Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tranzisztoros kivezérlésjelző
 
Témaindító: krkic, idő: Máj 14, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 8
(#) krkic hozzászólása Máj 14, 2008 /
 
Helló a tda 2030-as végfokomhoz szeretnék építteni egy kivezérlésjelzőt de a nyáktervezéssel gondjaim akadnak. Valaki megtervezné ennek a kapcsolásnak a nyákját? Előre is kössz. http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/fi
(#) Petroimro válasza krkic hozzászólására (») Máj 14, 2008 / 4
 
Szia!
Ha ERRE gondolsz, akkor tudok (valaki8 azért ellenőrizze le, mert még nem volt megépítve)
(#) Árpy válasza krkic hozzászólására (») Máj 15, 2008 /
 
Helló!
Már van rengeteg ezzel foglalkozó topic, oda is feltehetted volna a kérdésedet! Bővebben: Link
(#) Csaba09 hozzászólása Szept 1, 2008 /
 
Helo
Szeretné megépíteni itt megemlitet Kivezérlésjelzőt
Rajz
és lenne pár kérdésem amit a cikkben nem írtak le.
Lehet ehez kezdő vagyok sőt biztos, valamenyit értek a dolgokhoz de:
A kapcsolásban található kondenzátor hány voltos legyen?Vagy az teljesen mindegy csak a farát legyen meg?
BC547 helyett használhatok másat Pl.:C1815 ,A1015(<-ezekből van a legtöbb),BF422,BF421,C1213????csak mert egy rakással van itthon belőle igaz más a lábkiosztása de azt ha rendeltetés szerűen bekötöm az úgy működni fog??És meiket használhatom?
Ha jól tudom az bal oldalt a jelforrás.
12V működik vagyis annyiról működtetném.
A 9X1n4148 az a diódák típusa?Nem mindegy milyet kötök be?
Előre is köszönöm a segitséget :worship:
(#) lapose válasza Csaba09 hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Szia!
A kondenzátorok legalább 16V, de inkább 25V-osak legyenek. Ha több az nem baj csak a méretek is nagyobbak lesznek.
A BC547-es tranzisztor NPN típusú, tehát csak ilyen jó helyette!
A neked lévők közül A C1815 és a C1213 jó helyette.
Viszont a bekötésük eltér a BC547_től!
Az A1015 az PNP-s nem jó helyette a BF421 és BF422 nagyfrekvenciás tranzisztor, szintén nem idevaló!
Az 1N4148 az tényleg a diódák típusa, ide szinte mindenfajta dióda megfelel!
Idézet:
„Ha jól tudom az bal oldalt a jelforrás.”

Ezt nem értem!
(#) lapose válasza (») Szept 1, 2008 /
 
Idézet:
„C1815 ,A1015 nah és ezek? Ezekkel meg lehet csinálni vagy csak a C1213as jó?(csakmert azokból több van)”

Ezt elolvastad?
Idézet:
„A neked lévők közül A C1815 és a C1213 jó helyette.
Viszont a bekötésük eltér a BC547_től!”

Ott a válasz!!
Rakhatod mindenhová!
(#) Csaba09 válasza lapose hozzászólására (») Szept 1, 2008 /
 
Kösz szépen a megoldást
Azt a hozzászolást akkor irtam mikor még a Válaszod nem volt ott azért is töröltem ki Kb egyszerre irhattunk.
A pont a tied csak azt nem tom hogy kell kiosztani mert rég voltam már itt
(#) Csaba09 hozzászólása Szept 21, 2008 /
 
Kicsit elakadtam valaki tudna segiteni
mert a kapcsolásban van egy termisztor
megmondom őszintén hogy ilyennel nem igazán találkoztam még.
és nem lehetne valami mással helyettesíteni vagy kihagyni egyáltalán minek az bele?
Annyi gondolatom van hogy az szabályozza a beérkező jel erősségét jól gondolom????
De nekem nem éppen egy 250w erősítőre akarom kötni hanem max egy 18w valamire.Kb:40k Potival megoldható lenne?Eléggé jól állitató.Csak mert épp kéznél van. És már csak ezt kell beforrasztani.
(#) lapose válasza Csaba09 hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Hol? Én nem látok benne.
(#) Csaba09 válasza lapose hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Ott legbaloldalt ahol bejön a "hangfalvezeték" 25K van mellé írva mert az elekrto könyvbe az termisztornak van jelölve vagy az micsoda akkor?
(#) vicsys válasza Csaba09 hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Az egy trimmer poti és a bemene szinted osztod le, hogy a kijelzés illeszkedjen a kimeneti szinthez.
(#) Csaba09 válasza vicsys hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Van egy 50k ilyen Trimmer gondolom az a 3lábu a trimmer vagyis ennek 6 van de 3van egy részhez mikor az egyiken csökken az ellenálás másikon nő vagy micsoda az jó ha bekötöm oda vagyis, már bekötöttem ugy hogy csak 2 lábra kötötem sorosan a jel egyik agába és rá a kondira a másikat pedig simán a bele a - ba.
most lettem kész az előbb vele tesztelni akarom 4 leddel
csak szerintetek így jó lesz ? Ja és 5V megtáplálás elég lesz 4 ledhez vagy minden kép 12v kell?
(#) Csaba09 hozzászólása Szept 22, 2008 /
 
Hát sehogy sem akar működni, pedig pontosan megcsináltam a rajz alapján és a tranzisztorok alapján amiket ajánltatok, a teszteléskor 5V-7V-8V-10V néztem 4 leddel egyiknél sem történt semmi egyszer annyi volt hogy az eső led kicsit világolt de táp nélkül, áthidaltam ezt azt (egész erősítőrészt) akkor 2ledet is felvillanyozott max hangerőn de értelmes kijelzést egyszer sem láttam.
Ha nem sikerül valamit tenni vele lehet átérek lm3915-re.
Nagyon köszönöm az eddigi segítséget de ez most nem jött össze.
(#) vicsys válasza Csaba09 hozzászólására (») Szept 22, 2008 /
 
Akkor biza a hiba nálad van. Talán túl hamar feladtad, mert ezt a kapcsolást többen is sikerrel utánépítették. Tessék szépen leellenőrizni másodjára, harmadjára...etc.
(#) WaRL0 válasza Csaba09 hozzászólására (») Szept 22, 2008 /
 
Szia
En se vagyok profi !! vagyis meg nagyon de nagyon kezdo vagyok .Csak annyit szeretnek tudni h jol e raktad be a tranyokat mert fentebb irtak h nem egyforma a labkiosztasa!!

WaRL0
(#) Csaba09 válasza vicsys hozzászólására (») Szept 23, 2008 /
 
hát még egy párszor rápróbálok , a tranzisztorok bekötésére figyeltem
(#) blokkmetal hozzászólása Okt 22, 2008 /
 
Hali!

15V-ról ugye max kb 20 ledet tudok meghajtani, viszont ekkora adott feszültségnél mind a 20-at rá kell akasztanom? Vagy a 470ohm-os ellenállás helyére a led előtét értelmében másikat teszek?
(#) lewi hozzászólása Nov 4, 2008 /
 
szziasztok. valaki el tudná mondani konyhanyelven, hogy az a 25k s trimmer mit csinál, és mit, és miért állítok vele?
mert az én feltételezésem az az, hogy mintha a hangerőt állítanám a kivezérlésjelzőhöz, hogy milyen hangosan mennyen bele a jel...
és egy másik: az hogy lehet, hogy akár hány ledet pakolhatok bele, més mégis felvillan az utolsóig... erre tudnátok adni egy kis leegyszerűsített választ?
megmondom őszintén ezt azért szeretném, hogy kicsit értem mi merre, és segítene a beállításban, és az elhelyezésében.. mert ez ugye ezt minden elé kell rakni. egyből a bejövő jelre... ugye helyesen tévedek???
köszönöm szépen előre is a válaszaitok...
ui: bocsi elfelejtettem mondani, hogy az előző oldalon említett kapcsolás utánépítésén fáradozom..: )
(#) lewi válasza lewi hozzászólására (») Nov 5, 2008 /
 
lenne még egy kérdésem, amit elfelejtettem. (eszembe nem fér, hogy hogyan sikerült... )
szóval én 15V ról üzemeltetem majd a cuccot, és hogyan tudom kiszámolni azt, hogy mekkora ellenállásokat rakjak be??? és, hogy a led előtét ellenállásán kívül kell e még valami mást változtatni???
köszi mindent.. lewi
(#) rammeradrian hozzászólása Nov 21, 2008 /
 
Tudnátok egy kicsi 4-5 ledes diódamentes tranzisztoros kivezérlésjelző rajzot?
(#) lewi válasza rammeradrian hozzászólására (») Nov 21, 2008 /
 
a cikkek között van egy ic- s sztereo, de ez is led es. nem tudom jó e..ez az
üdv: lewi

ui: tényleng kéne kicsi segítség hogyan és mit méretezzek az én kivezérlésjelzőmhöz? hogyan tudom kiszámítani miből milyen kell??
(#) lewi hozzászólása Dec 5, 2008 /
 
nos. további kérdéseim merültek fel.. ezt tényleg szeretném már tudni, és ez valóban nincs már leírva.
szóval a kérdésem az lenne, hogy a bc817 et használhatom e az előbbiekben említett kapcsoláshoz??? ha nem, akkor tudnátok ajánlani valami SMD tranzisztort hozzá?
előre is köszi mindent: lewi
(#) djdavis válasza Csaba09 hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Hello Csaba09!

A1015-ös tranzisztorokat honnan szerezted be?
(#) Csaba09 válasza djdavis hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Régi Német monitorból forrasztottam ki egy jó párat.

Pontosan ez van ráírva :: A1015 GR 8C
(#) Electricboy hozzászólása Júl 27, 2009 / 2
 
Sziasztok! (Remélem azért nincs meghalva teljesen ez a fórum)

Az lenne a kérdésem hogy ebben a tranzisztoros kivezérlésjelzőben hova kössem a bemenetet. Hifiről hajtanám. Mivel nem tudok fogalmazni inkább itt egy kép!

Válaszokat köszönöm

HOgy.JPG
    
(#) Electricboy hozzászólása Júl 27, 2009 /
 
Köszi a választ! Ha jól értem Így?

HOgy1.JPG
    
(#) norby1 válasza Electricboy hozzászólására (») Júl 27, 2009 /
 
A kivezérlés jelző bemenetét a hifi/erősítő kimenetére kell kötni és a 25Kohmos potméterrel tudod belőni a ledek ütemre történő felvillanását/felfutásának nagyságát.
(Az előző válaszom azért töröltem, mert nem volt egyértelmű hogy hogy gondolod.) Amúgy igen, úgy kell bekötni, ahogy másodjára rajzoltad.
(#) sprofan válasza norby1 hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Sziasztok!
Az előző hozzászólásokban is lévő kivezérlésjelzőt 24V-ról 29led meghajtására szeretném használni. Ekkor elég az ha a Led-ek előtét ellenálását és a tranyók bázis elenálását megduplázom? Vagy még kell valamit változtatni?
(#) sutyigeri hozzászólása Okt 26, 2009 /
 
Sziasztok!
Nekem egy olyan problémám van, hogy a kapcsolás csak világít, mint egy karácsonyfaizzó...
Megnétzem az elektro. tanárommal, összehasonlítottuk a rajzzal, jelgenerátorral jelet is adtunk rá, de nem működött és nem is találtunk kapcsolási hibát... Valakinek volt hasonló problémája, vagy csak én vagyok bal*sz?
(#) huarachi hozzászólása Okt 27, 2009 /
 
Sziasztok!

Szeretném ezt a led-es kivezérlésjelzőt megépíteni, de ehhez egy kis segítségre lenne szükségem...
Először is szeretném megkérdezni, hogy a kapcs. rajzokon
a kondenzátoroknál csak a farád van megjelölve. Honnan lehet megállapítani, hogy hány voltos kondenzátor kell oda? Tudom hogy ebben a topic-ban volt már erről szó, de nekem ez nem esett le. A kivezérlésjelzővel nagyobb problémám nincs csak még egy dolog. Kérlek titeket hogy rakjatok fel erről a kapcs. rajzról egy nyáktervet.
Következő: »»   1 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem