Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVD lejátszó javítás
 
Témaindító: ddr, idő: Szept 10, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   19 / 84
(#) didyman válasza bdavis85 hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
És ott gondolod, hogy nem olvassa el mindenki, aki arra jár és érthet hozzá?
Vélhetően a gép "agya" melegszik el, esetleg forraszhibás. A forraszhibát enyhe nyomással lehet meglelni, melegedést meg kézrátétel+átmeneti aktív hűtéssel (ventilátor, vagy éppen spré). Az sem kizárt, hogy már döglött a dolog, illetve tápra is érdemes ránézni, púposkondi ügyben.
(#) bdavis85 válasza didyman hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Köszönöm a választ.
Az a helyzet, hogy a takarítás előtt semmi baja nem volt a képnek a "kockásodáson" kívül. Rogtön bekapcsolásnál már bezöldül minden, nem csak a film, úgyhogy szerintem nem a melegedés lesz a baj.
De azért mégegyszer köszönöm.
(#) dblock hozzászólása Júl 26, 2009 /
 
Hali! van egy euromarkt DVD-3602 es lejátszóm.és a DIVX formátumú filmeknél nincs 5.1 es hangzás a sima AVI filmeknél van valaki tudna segíteni hogy legyen DIVX nél is 5.1 es hangzás vagy egyáltalán DIVX ben van 5.1 ennél a szériánál ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném!! előre is köszi
(#) Lajos7404 válasza dblock hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Én is jártam már így, hogy a DVD játszón nem volt hangja a filmnek, a számítógépen viszont lett,
miután telepítettem pl a VLC media playert, vagy egy komolyabb kodek pakkot...
(#) dblock hozzászólása Júl 27, 2009 /
 
de nekem van hang mind a 2 formában AVIN is és DIVX en is csak DIVX formátumnál nem működik az 5.1 es hangrendszer de a többinél igen
(#) Directors hozzászólása Júl 28, 2009 /
 
Üdv!

Kaptam 3 DVD lejátszót mert sajnos nem működnek.
Az egyik egy Hyundai HE-DX210-es. Ez a cd-ket viszi de a DVD-ket csak pörgeti folyamatosan.
Akkor van még egy Orion DVD 4200h itt nem tudja felpörgetni se a cd-t se a dvd-t csak nagyon lassan kezdi el pörgetni a cd-t,dvd-t majd utána leáll.
A legutolsó pedig egy Hyundai HE-bx135. Ez semmi életjelet nem mutat.Itt a táp lenne rossz?

Azt szeretném tőletek megtudni,hogy merre keresgéljem ezeknek a dvd lejátszóknak a hibáit.
(#) dblock válasza Directors hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
az Orionnál a motornál keresgéld mert ott hibás lessz.vagy egy új motort vegyél.
(#) patexati válasza Directors hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
A Hyundai -bam a lézeregység dvd része rossz csere csak egyben lehetséges a HE-bx135-ban a tápot átkondiznám először.
(#) Directors válasza patexati hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Rendben akkor megnézem.
köszi mindkettőtök segítségét.
(#) Directors válasza dblock hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Lekötöttem a motort és adtam neki feszültséget és működik rendesen szóval a motor az biztos,hogy jó.
Esetleg még,hogy merre keressem a hibát?
(#) patexati válasza Directors hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Ha forog még nem bizos,hogy jó Valószínű sokkal több áramot vesz fel meg kell mérni! 50-60mA-nál nem lehet több!
(#) Directors válasza patexati hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Hoppá,egy kicsit sokat vesz fel. 160mA.
A motorra ez van ráírva D.V5.9
05 07 14M
RF-300F 12350
Ha minden igaz ez az a motor Bővebben: Link de ez baromi drága.
Csak pontosan ez a motor jó?
(#) Directors válasza patexati hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Hmm,most nem értem én az egészet.
Visszaforrasztottam a vezetéket,hogy a dvd-t kitudjam belőle szedni aztán láttam,hogy felpörgeti rendesen a dvd-t.Rákötöttem a tv-re és láss csodát most meg jó. Lehet nem volt jó a forrasztás a motornál?
(#) patexati válasza Directors hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Ha nincs másik motorod cseréld ki ami a tálcát viszi ki/be ha egyforma hosszú a tengelye! Vagy egy rosszból tedd át azt mi a fejet huzigálja! ne foglalkozz vele mi van ráírva (persz jobb ami ugyanolyan) de egyformák szoktak lenni nagyjából! Mérd meg azt is mennyi áramot vesz fel! Kis vd40-et fúj bele a rosszba ha azt teszed vissza a tálcahuzigálónak meg pörgesd meg 10V-ról kb 10mp-et Azért megy mert megpörgetted és attól ideiglenesen javul! Tehát ez a baja mindenképp cseréld mert nem fog jó lenni tapasztalat!
(#) patexati válasza Directors hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Arra nagyon figyelj,hogy a tárcsa mi a végén van ugyanolyan magasan legyen a másik motornál is! Leszedéskor vedd ki elöbb motorostól (ki lehet csavarozni a motort a kis lyukakon mi a cd tárcsán van) és utánna vedd le róla úgy,hogy ne deformálódjon! Én egy 45fokos csőrős fogóval szoktam lefeszíteni közvetlen a tengelynél feszítem nem a tárcsa szélén vagy közepén!
(#) Directors válasza patexati hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Sikerült kicserélnem. Egyenlőre működik.Járatom most egy darabig aztán majd kiderül,hogy jó e. Nagyon nagy szerencsém volt mert pontosan ugyan ilyet találtam.
(#) factory válasza Directors hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Sziasztok!

Adott egy noname-es dvd lejátszó (brothers 6611)
Sajnos már csak a cd lemezeket olvassa. pontosabban mondva az újraírható dvd-t is, de akadva, valahogy lejátsza. A sima írható dvd-t felpörgeti, de nem tudja működésre bírni. A topikot átolvasva látom, hogy a lézer diódának lett elege. Érdemes vele potival kínlódni, vagy elégedjek meg a cd, mp3 olvasási tudományával?

Az újraírható dvd-t, miért tudja a lézer dióda működésre bírni, ha az egyszer írhatóval nem kezd semmit? Várom válaszotokat. Köszönöm
(#) Directors válasza patexati hozzászólására (») Júl 28, 2009 /
 
Írtad,hogy a Hyundai HE-bx135 lejátszót te átkondiznád. Mármint a táprészét.Itt az összes kondira gondoltál vagy csak az elektrolitra?A diódákat kiméregetem majd meg amit tudok az IC-ket meg sajna nem lehet.
(#) patexati válasza Directors hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
A táp elkókra gondoltam.
(#) factory válasza patexati hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Többszöri próbálkozás után a noname-es dvd lejátszó (brothers 6611), a gyári dvd lemezt olvasta. (léptetni is tudtam). Meglepő, de semmilyen írt lemezt a gyárin kívül nem olvas. Korábban minden gond nélkül működött. Megpróbáljak óvatosan állítani a lézer dióda potiján, vagy inkább nem érdemes? (megrövidítem a dióda élettartamát?)

Az újraírható dvd-t továbbra is nehezebben, de lejátsza. A cd, mp3 továbbra is teljesen ok.
Haldoklik a lézer diódám? Írtátok, hogy a gyártók (gagyi terméket előállítók) többnyire a fókuszálást nem halál pontosan állítják be, hanem nagyobb feszt adnak neki. Ezzel is megrövidítve a lejátszó élettartamát. Hajrá tömeggyártás!



Várom válaszotokat!
(#) patexati válasza factory hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Nézd meg te is a motort mennyit vesz fel áramban bár valószínű a fej is haldoklik ha nincs semmi eredmény jelöld meg a potit filcel és próbálj állítani de csak keveset! Az egyik poti a dvd a másik a cd lézeré ha kettő van rajt!
(#) marel37 válasza tiva77 hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Hello. ha érzed, hogy fölmelegszik akkor ic hibás akkor panel csere. ÜDV
(#) Directors válasza patexati hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Kicseréltem a kondikat de nem változott a helyzet.De végigmértem a diódákat és ez Bővebben: Link a dióda mind a kettő irányba vezet. Ha ez elszállt akkor valószínű más is rossz benne nem?A benne lévő trafókat kilehet valahogy mérni,hogy jók e?
(#) marel37 válasza Directors hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
trafók az a tápjába vannak nem?
(#) marel37 válasza marel37 hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
ne az áram ellátóját nézd meg hanem a vezérlőjét.
(#) patexati válasza Directors hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Akor a primér körben biztos elszállt valami Cseréld ki a diódát nézd meg indul e a táp!
(#) Directors válasza patexati hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Kicserélhetem de majd csak akkor tudom ha majd rendelek.


marel37
"ne az áram ellátóját nézd meg hanem a vezérlőjét. "
Az IC-re gondolsz? Erre( DH321)
Képen bejelöltem pirossal kettő alkatrészt nos azokat kilehet valahogy mérni,hogy jók e?Plusz még amit kékkel jelöltem és odaírtam a nevüket azokat is cseréljem?
(#) Ricsi89 válasza Directors hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
helló!
nagy valószínűséggel a táp IC-je ment ki. ha semmi fesz nincs a kimeneten akkor lehetséges, hogy az a gond. Az a gond, hogy bele van integrálva a fet is, ami a trafót hajtja és ha ez kimegy akkor cserélni kell az egészet. :no:
(#) Directors válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Szia!
Akkor csak a DH321 IC-t cseréljem vagy inkább vele együtt a TL431-et és a 812B-vel együtt?
(#) Ricsi89 válasza Directors hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Helló!
Szerintem elég lenne kicserélni a DH IC-t. Nem hiszem, hogy az optó és a TL kiment volna.
Következő: »»   19 / 84
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem