Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   453 / 1679
(#) banyaiakos válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
Lehet ezért nem írt senki semmit az előerősítőmre Tudom csúnya, de múködik
(#) banyaiakos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
köszi. Van benne valami Volt NYÁK-tervem is hozzá, 50*30mm lett volna. Így 20*30
(#) szamóca válasza Doncso hozzászólására (») Júl 29, 2009 /
 
(#) idlob válasza banyaiakos hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Ezt felénk úgy hívják, hogy 3D süni.
Amúgy, láttam már végfokot hasonló módon kivitelezve, a készítője a vezetősávok és forrasztások számát próbálta minimalizálni, audiofil célzattal. Egész esztétikusan sikerült kiviteleznie, bár saját bevallása szerint majd' egy hónapot töltött az ideális elrendezés megtalálására.
(#) klemo86 válasza lidi hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Csütörtöktől vasárnapig nemzetközi modellvasút kiállítás, a MÁV gépészetiseknél! Pénteken hajnalban indulunk, természetesen vonattal
(#) banyaiakos válasza idlob hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
3Dsüni ez jó... Nekem ez kb egy óra alatt megvolt. Lehetett volna kisebb is csak az RC-tagot egyszerűen levágtam az előző kapcsolásról ami szintén 3D süni volt. Kezdem megszokni a fordított potit de kifogom cserélni
(#) gg630504 válasza idlob hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Felénk AS-módszer légszerelésként ismert.
AS = Ahogy Sikerül.
(#) levy_k válasza banyaiakos hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Ne bánkódj, valamikor én is így kezdtem, mert nem volt lehetőségem nyákot készíteni, most viszont már fotózom a 10mils-es lapokat. Szal ha elég kitartó vagy, idővel majd belejössz. Mellesleg ha működik nincs ezzel semmi baj.
(#) banyaiakos válasza levy_k hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
áááá vasaltam én már VF2-t. Hármat is. Meg rengeteg mást. Csak itthon nincs se fúróm, se NYÁKom
(#) hapro válasza nagy hoho hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Itt megtalálsz mindent erről, és leszedheted ezt az újságot. Bővebben: Link

Ha kell akkor még layoutot is tudok adni hozzá.
(#) Ictboy hozzászólása Júl 30, 2009 /
 
Üdv!

Elkészült a Reflow kemence vezérlő elektronikám. végre megszabadulok a sok pákás forrasztástól...

A vezérlő egy at91sam7s32-es ARM, a hőszenzor PT100-as. A 'kemence' egy 750W-os NDK-s régi kiszuperált grillsütő

A Profile.jpg-ben a lila vonal a valós, a piros, amit vezérleni akartam, a kék alul pedig a relé ki-be kapcsolgatása...
A vezérlő szoftver még most készül, fuzzy logikás lesz...

(#) newman92 válasza Ictboy hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Ez igen jó lett! Szeretem az ilyen szép passzentos kütyüket!
(#) Ictboy válasza newman92 hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Köszönöm szépen.
A benne levő PCB is saját, igaz csak a tervezése meg a szerelése. A PCB-t úgy gyártattam le...

(#) lidi válasza Ictboy hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Nade hol a kemence ? Ilyen sűrű ki-be kapcsolgatás esetén talán célszerűbb lett volna egy triakos kapcsolást csinálni, egy nullátmenetes optotriak meghajtással. De ha bírja a relé akkor rendben. Vagy SSR van benne ?
(#) Ictboy válasza lidi hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Üdv!

Természetesen SSR van benne, 0 átmenet detektorral ellátva
(#) Ictboy válasza lidi hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Közben elkészült a 2. reflow forrasztás is a csodás grillsütővel... kemény 7 perc alatt sült meg...

más fánkot süt én meg paneleket

(#) szilva válasza vicsys hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Jól néz ki még a breadboardon is!

Én erre az órámra (ez valahogy nálam is slágertéma) farigcsáltam még a Karácsony alatti pár szabadnapomban hőmérést egy DS1821-essel. Ez 3 ceruzaelemről jár, így fél percenként kapcsolom be csak a hőszenzort egy mérés idejére (fogyasztásminimalizálás), valamint minimum és maximum hőmérsékleteket is eltárolok, ki tudok jelezni. Jelenleg, már vagy fél éve, egy kb. 8m-es mikrofonkábel végére van téve a szenzor és ki van lógatva az erkélyfalon túlra, mégis teljesen stabil a hőmérés.

Bővebben: Link
(#) vicsys válasza szilva hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Köszi. Még törpölgettem egy kicsit rajta és úgy gondoltam a napok neve több infot nyújt. Még egy menüt kell rá varázsolni és egészen használható lesz.

napnev.JPG
    
(#) MPi-c válasza vicsys hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Már csak az ékezetek, egy szép, kerek fok jel, dátumból a nap meghatározása és mégszuperebb lesz!
(#) vicsys válasza MPi-c hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Köszi.
A dátumból veszi a nap nevét. Saját karaktereket még nem csináltam, de kipróbálom...
(#) nagy hoho válasza mex hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
De hol található? Én elolvasnám ha valaki végre meg mondaná hol találom. Már regisztráltam az Elektor.de oldalon is de nem találtam.
(#) nagy hoho válasza nagy hoho hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Bocs ezt elnéztem most látom ,hogy hapro már válaszolt a kérdésemre. Köszönöm szépen
(#) newman92 hozzászólása Júl 30, 2009 /
 
Hi! Elkészült a tápegységem! Gomdoltam megmutatom. 12v-ot tud 1A-val! Na milyen? Ez a 5. tápom.
(#) aderka válasza newman92 hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Szia!

A trafó itt milyen elektronikát hajt meg?
Lehet vak vagyok, de nem látom. A Venti alatt lenne?

üdv: Dávid
(#) Ricsi89 hozzászólása Júl 30, 2009 /
 
Helló!
Ma egész nap dolgoztam a hőmérőmön, most lett kész a kijelző panel. Nagyon szuuuppeer. Csak egy kép ízelítőnek.

DSC00118.JPG
    
(#) zoly15 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Hűha!
Ez nagyon frankó!
Gratulálok!
(#) newman92 válasza aderka hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
A venit alatt van a stabkocka+ a graetz is A kisebbik trafó a ventit hajtja, ami a stabkockát hűti+ a graetz-et is. A nagy meg a 12V-ot adja.
(#) Ricsi89 válasza zoly15 hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Köszi. Ha már át lettünk helyezve, akkor felrakok a másik oldaláról is képet. Full smd a meghajtása a kijelzőnek. Forrasztópasztával és pákával forrasztottam fel őket. Nem is volt bonyolult, csak túl kicsik az alkatrészek és nehéz volt pozicionálni.

DSC00121.JPG
    
(#) vicsys válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Szép, szép... Csak ennyi rezet lemaratni arról a hatalmas panelról...
(#) Ricsi89 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 30, 2009 /
 
Majd ha jobban belejövök az eagle-be, akkor majd használok kitöltést is, de még nem tudom teljesen használni. Mint mindenbe, ebbe is bele kell tanulnom.
Következő: »»   453 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem