Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR - Miértek hogyanok
 
Témaindító: pakibec, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
WinAVR / GCC alapszabályok:
1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile"
2. Soha ne érjen véget a main() függvény
3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van
4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron
5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás
6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et
Bővebben: AVR-libc FAQ
Lapozás: OK   12 / 837
(#) Hurka válasza gtk hozzászólására (») Nov 6, 2006 /
 
Jajj! c-zni nem igen tudok Mondhatni abszolút balek vok hozzá. Létezik c-ről bascomra fordító? a forráskód engem érdekelne(vmit csak sikerül megértenem
segítséged előre is köszönöm: Hurka
(#) gtk válasza Hurka hozzászólására (») Nov 6, 2006 /
 
my avr-clock
Korant sincs befejezve,de ahhoz eleg volt hogy nehany perc oromet szerezzen -- 00 -->kb 3 het uC ismeret & prog utani proj. --

Idézet:
„Jajj! c-zni nem igen tudok”

Azt csak ajanalni tudom ,hogy tanuld meg.
Idézet:
„Létezik c-ről bascomra fordító?”

Ha letezne is ,az csak olyan lenne mint a Linux-ot Win-re fordito
(#) Hurka válasza gtk hozzászólására (») Nov 7, 2006 /
 
Hellosztok!

Van egy kérdésem. a pcről sorosporton küldök egy stringet. Az avrrel kéne ezt fogadni, és kiírni egy LCD-re. Azt tudom, hogy az LCDre az LCD paranncsak todok írni. Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdvözlettel: Hurka
(#) gtk válasza Hurka hozzászólására (») Nov 7, 2006 /
 
Mi a kerdes?
(#) Hurka válasza gtk hozzászólására (») Nov 7, 2006 /
 
A stringet tudom fogadni egy egyszerű inputtal? és rögtön ki is tudom iratni egy LCD-re?
(#) Spooky hozzászólása Nov 7, 2006 /
 
Sziasztok!

Építettem egy JTAG debuggert, fölprogramoztam egy boot programmal, aztán AVR Studioban felprogramoztam a firmware-vel, ezután viszzaállítottam a fuse-biteket, majd vissztatettem a JTAG panelba. Ezután AVR Studioban probáltam elérni, de nem látja.... Nincs valakinek valami ötlete, hogy mi baja lehet?

Előre is köszi
Spooky
(#) Dudus válasza Hurka hozzászólására (») Nov 7, 2006 /
 
Mit értesz egyszerű input alatt? Van a legtöbb AVR-nek egy vagy kettő hardware-ből megvalósított soros portja, amire már csak egy szintillesztő kell pl. max232. Természetesen meg tudod csinálni a kiíratást is, de azért egy picit többet kell tenned, mint egy LCD parancsot kiadni . ( Vagy magas szintű nyelvben ennyire integrált szubrutinokkal kezelhetőek lennének az LCD-k? Én ASM-ben programozok)

Az adatlapok tanulmányozását javaslom, minden kérdésedre egzakt válaszokat fogsz találni. Ezt megúszni nem lehet, és ha átolvastad párszor, sokkal konkrétabbakat tudsz majd kérdezni.
(#) Hurka válasza Dudus hozzászólására (») Nov 8, 2006 /
 
Hogy tudom elérni az LCD második sorát?
(#) gerry válasza Hurka hozzászólására (») Nov 8, 2006 /
 
TV-re nem lenne jó kiküldeni a szöveget? Arra tok megoldást. soros porton Pc-ről egy terminál emulátorban nyomod a szöveget és kiírja a tv képernyőre.

Egyépként miben írtad a programot? Én Basicben szoktam nyomulni !!!
(#) Hurka válasza gerry hozzászólására (») Nov 8, 2006 /
 
én is
(#) Hurka válasza Hurka hozzászólására (») Nov 8, 2006 /
 
hogy tudom engedélyezni a kétsoros mudul második sorát????

És hogy lehet a sorokat külön-külön vezérelni??
(#) Pavel válasza Hurka hozzászólására (») Nov 8, 2006 /
 
Ha BASCOM - mal progizol akkor tudom ajánlani a következő linket
És a BASCOM ban található mintapéldákat
(#) Dudus válasza Hurka hozzászólására (») Nov 8, 2006 /
 
Elolvasod az adatlapját az LCD-nek és az ott leírt címre kiírod az általad kívánt karaktert és meg is jelenik. A második sor nem biztos, hogy címben rögtön az első után következik.
(#) gerry válasza Hurka hozzászólására (») Nov 8, 2006 /
 
A második sorba írás vagy a Lowerline utasítás vagy a Locate 2 , 1.

A kétsoros kijelzőnél a Lowerline utasítás után autómatikusan a második sorba ír ki. A Locate x , y-nál "x" a sor az "Y" pedig a sorban melyik karakternél kezdje a kiírást.

Valahogy így.
üdv
(#) Dudus válasza gerry hozzászólására (») Nov 8, 2006 /
 
Lehet, hogy nem asm-ben kellene szenvednem?
(#) gerry válasza Dudus hozzászólására (») Nov 8, 2006 /
 
na azért nem minden megy basic-be, mert rengeteg utasítás van benne amit egy c64 basic nem ad vissza. Sokat forgatom a help-et és rengeteg új utasítást ismerek meg, de van, hogy így sem boldogulok. Ezért szoktam nyaggatni Robit a tavir fórumon és Topit itt. Igaz Topi asszem ASM-ben nyomul. De lassacskán megtanulom. Most a megszakítás rutinokkal foglalkozom, abban is aTimerrel

üdv
(#) Hurka válasza gerry hozzászólására (») Nov 9, 2006 /
 
A Locate-vel jól műxik!!!
Nogyon LOL! Köszönöm!

Üdv.: Hurka
(#) Dudus válasza gerry hozzászólására (») Nov 9, 2006 /
 
Eddig ASM-ben mindent meg tudtam oldani és nemigen szeretem a magasszintű nyelveket. Az én gondolkodásomhoz az ASM közelebb van
(#) Norberto válasza Dudus hozzászólására (») Nov 9, 2006 /
 
Ezzel én is valahogy így vagyok
(#) potyo hozzászólása Nov 9, 2006 /
 
Amit asm-ben nem lehet megcsinálni, azt nemis lehet megcsinálni.
(#) andrewforest válasza Dudus hozzászólására (») Nov 9, 2006 /
 
Fokoznám!
ASM-hez csak egy kis türelem kell, meg egy kis gépelés, de legalább érteni fogod a uc-ed minden lépését és működését, mindezt a legegyszerűbb nyelven!:nezze:
(#) Gory válasza andrewforest hozzászólására (») Nov 10, 2006 /
 
Én nemrég írtam egy rádiós hálózati protokollt ATmega128-ra. Hát asm-ben nem állnék neki az biztos.
(#) gtk válasza Gory hozzászólására (») Nov 10, 2006 /
 
Nagyobb meretu es bonyolultsagu progiknal azert asm-ben ...
En egy idoben (mikor meguntam a C-t) mindent asm-ben akartam irni (PC-re),de rajottem nagy balgasag.
Lehet implementalni C-be is konnyen asm-t,hogy ha szukseges.
(#) gtk válasza Gory hozzászólására (») Nov 10, 2006 /
 
Lenne nekem is egy kerdesem:

Mega8-nal (es ugy altalaban) ha I2C-t hasznalok egy adott porton,akkor a portot minek kell allitani?IN/OUT?(nezegettem az adatlapot,de mar a szemeim is keszek es nem jottem ra).
(#) Pavel válasza gtk hozzászólására (») Nov 10, 2006 /
 
szia!

Igazábol én ezzel soha nem szoktam foglalkozni...van egy I2C függvénytáram és abban van egy i2cInit() függvény .....ha ezt megnézed abban megtalálod a megoldást..én a portot ssoha nem szoktam állítgatni

Üdv
(#) gerry válasza gtk hozzászólására (») Nov 10, 2006 /
 
Én Mega8-nál(meg úgy általában nem szoktam a portokat állítani IN/OUT mer minek, ha I2C-t használok.
Megadom, hogy
Config Sda = Portd.1
Config Scl = Portd.0
Aztán lekezeli. Nem is igazán jó megoldás, ha egyszer egy portot beállitasz bemenetnek, vagy kimenetnek (Config Portd = input) aztán meg kiadsz rajta adatot

üdv
(#) gtk válasza gerry hozzászólására (») Nov 10, 2006 /
 
Koszi mindenkinek.
Adott volt egy DS1621 driver szeruseg C -ben.Viszont abban nem volt port configuralva ,ezert kerdeztem.Na meg nem akartam megegyszer megirni u.azt a drivert nagyjabol u.ugy
(#) Master_of_the_web hozzászólása Nov 10, 2006 /
 
Helló!

Megcsináltam a 74hc244-es programozót, de nemnagyon akar menni. Segítsetek!
(#) gerry válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Nov 10, 2006 /
 
Szia!

Így nem igen tudok segíteni.
Én ez alapján csináltam.

[pic]http://avr.tavir.hu/images/contents/4d.gif[/pic]

Tápot kap a HC244?
(#) Master_of_the_web hozzászólása Nov 10, 2006 /
 
én is ez alapján csináltam és kap tápot is
Következő: »»   12 / 837
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem