Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ZX-81
 
Témaindító: tszaboo, idő: Nov 8, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) tszaboo hozzászólása Nov 8, 2006 /
 
Hello,
olyan problémám lenne, hogy szükségem lenne egy ZX-81 nyák rajzra. Ez egy 1980-ban gyártott nagyon egyszerű számítógép volt. Kerestem neten, de csak kapcsolásirajzokat találtam (2 db-ot). Tulajdonképpen jó lenne a ZX-80 és a sprectum nyák rajz is. Előre is köszi!
(#) _JANI_ válasza tszaboo hozzászólására (») Nov 8, 2006 /
 
Az egy finomrajzolatú kétoldalas furatgalvanizált nyák.
Újjat akarsz építeni? Vagy egy beteget akasz meggyógyítani?

Egy enyhén beteg ZX-SPECTRUM szkennelt képével tudok neked segíteni, ha érdekel...
Aszem valahol van egy beültetési rajz is... de nyákrajz az biztosan nem lessz nekem, de hátha valakinek van!
Szegény ULA-hibás , és így lett neki szomorú vége! :buck:
(#) MPi-c válasza tszaboo hozzászólására (») Nov 8, 2006 / 4
 
google: "zx81 pcb"
Jó pár válasz jött
Fénykép biztos van róla pl:itt.
(#) gerry válasza MPi-c hozzászólására (») Nov 8, 2006 /
 
Hátha sok időm lenne akkor át rajzolnám a fotókról. Nem olyan vészes Corelban simán menne.
(#) tszaboo hozzászólása Nov 9, 2006 /
 
Tulajdonképpen egy mostani számítógépház mod-hoz kellene, ilyenre szeretném lefújni a gépház oldalát. Tematikus mod lenne, és legyünk hűek. Egyébként a google-ben pont ugyanezekkel a kulcsszavakkal kerestem
Szóval ezért kellene. Ha most azt mondjátok ó, hát ezért zavarni, akkor azt mondom, hogy igen. viszont érdekes, hogy a képeken nem "sarkossan" vannak a vezetősávok elrendezve, míg amit én találtam azon igen (nem voltak megfelelők a célra)
(#) tszaboo hozzászólása Nov 11, 2006 /
 
Hát mind1, ezzel leírtam magam.
(#) elektroncso hozzászólása Máj 4, 2012 /
 
Tudom, hogy ez már letűnt kor technikája, de engem mégis érdekelne. Programot vagy valamijen dokumentációt keresek hozzá.Természetesen használati tanácsokat is várok. Segítségeteket előre várom és köszönöm.
(#) Syn7h37ic válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
Ez egy ZX Spectrum klón. elvileg majdnem az összes spectrum program fut rajta.
Bővebben: Link
(#) kameleon2 válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
Itt is elég sok infót meg fogsz találni. Ha regisztrálsz - a fórumon még többet .
(#) elektroncso hozzászólása Máj 4, 2012 /
 
Mindkettőtöknek nagyon köszönöm, jól jöttek ezek az oldalak. :kalap:
(#) elektroncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Bocs erre nem is gondoltam.
(#) mgy válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 20, 2012 /
 
Szia !
Pár napja a piacon megdobogtatta a szívemet egy ZX81-hez hasonló gép.
Adtam érte 500 Ft-ot.
A gép Jupiter Ace néven fut, és a ZX81 fólliás billentyűzete gumimembrános kialakítású.
Kinézete egy az egyben ZX81, csak fehér doboz és az alap interpreterje az internet szerint FORTH.(nem Basic)
Volt hozzá egy 16k-s memória pack.
Ki sem próbáltam, mert nem hiszem, hogy értelme lenne bele mélyedni.
Amennyiben téged, vagy valakit "KOMOLYAN" érdekel a téma, a gépet szívesen tovább adom.
(Értékelem és tetszenek a megszállottak !)
Anyagi haszonszerzés mentesen.
Egyébként nosztalgiaként elfér a többi 30 éves csúcstechnikáim között.
( Egy ZX Spectrum viszont engem érdekelne. Abban voltam megszállott.)
Üdv MGy
(#) elektroncso válasza mgy hozzászólására (») Jan 4, 2013 /
 
Szia, bocs hogy ennyi időn belül reagálok csak, de a segítség után nem néztem ide vissza időhiány miatt. Ha még aktuális akkor érdekelne a gép.Sajnos ZX Spectrum-om nincs,itt Szlovákiában ezeket azelőtt és most is nehéz beszerezni.Ha tálálok véletlenül természetesen szólok.
(#) elektroncso hozzászólása Dec 2, 2013 /
 
Sziasztok, kaptam egy Junost 402B típusú televíziót. A fentebb emlegetett didaktig gammát rákapcsoltam, odáig jutottam hogy ráhangoltam a jelére, és az van kírva hogy
Idézet:
„1989 DIDAKTIK SKALICA”
a kérdésem az volna hogyan tovvább, a cél az hogy ki tudja írni hogy
Idézet:
„szia ha jól tudom a
  1. 10 PRINT ,,SZIA,, RUN
parancs van erre, de nem tudom beírni, nem engedi.
Előre is köszönöm.
(#) sooty válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Ha jólbtudom a sinclair gépeken nem lehet csak úgy gépelni, a megfelelő funkció billentyűket kell nyomogatni, attól is függ mit ìr ki, éppen milyen a kurzor alakja. Elöször egy NEW parancsot kellene kiadni.
A hozzászólás módosítva: Dec 2, 2013
(#) elektroncso válasza sooty hozzászólására (») Dec 2, 2013 /
 
Már tudok írni, nyomtam egy resetet, kapott egy pofont, mert a gomb beakadt, utána tudtam írni. Már megint kiakadt, megnézem holnap lehet kontakt hiba. Egy rendes kábel sem ártana, az is kontaktos, a tv hálózati kábele is életveszélyes, holnap szerintem lesz csak a folytatás.
(#) elektroncso hozzászólása Dec 4, 2013 /
 
Itt programozok. Elég régiesen hat, de ez tetszik benne nekem. Persze nem az ágyamon, csak az asztalom nem lefotózható állapotban van.
(#) sooty válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
Részben Zx-81 -ről ez a könyv volt, magyar nyelven emlékeim szerit, nekem is megvolt, de nem találom
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2013
(#) zolika60 válasza sooty hozzászólására (») Dec 5, 2013 /
 
Ez nekem is megvolt (tán van is valahol) Meg még néhány másik is. Igaz mostanában nem igen voltak a kezemben.
(#) elektroncso hozzászólása Dec 22, 2013 /
 
Sziasztok, segítségre lenne szükségem. Didaktik Gamma mikroszámítógéphez gépkönyvet keresek. Meg kellene néznem milyen parancsokat ért meg, vannak programjaim végre, de vannak parancsok amiket nem ért meg, vagy nincs ilyen, és át kellene alakítani, de gépkönyv nélkül nem megy. Előre is köszönöm a segítséget.
(#) sooty válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 22, 2013 /
 
Ez a Gamma ZX spectrum kompatibilis vagy nem? Én azt hittem , hogy csak zx-81 kompatibilis. Akkor neked másik doksira lenne szükséged, mint gondoltam.Didaktik ZX-spectrum
(#) sooty válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 22, 2013 / 1
 
(#) elektroncso hozzászólása Dec 22, 2013 /
 
Köszönöm a fáradozást.
Köszönöm a gépkönyvet, nem baj ha szlovák, a családban tudnak szlovákul. Valami könyvem nekem is van itthon, az meg csehül van, de annyi baj legyen, nemrég antikváriumból karácsonyra be lett szerezve a Mikró című könyv, az pedig magyarul van.
A hozzászólás módosítva: Dec 22, 2013
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem