Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   459 / 1679
(#) Attila86 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
Szia!

Proli007, egy feszültségosztónak, vagy egy invertáló műveleti erősítőnek az alkatrészeinek tűréséből eredő hiba ne mondd hogy nem számítható ki! Ez nem optimizmus, hanem matematika.

Üdv.!
(#) mex válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
A parazita dolgok ellen milyen intézkedéseket tettél?
(#) Attila86 válasza mex hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
Mire gondolsz?
(#) mex válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
Nyákfóliázat közti átvezetések kizárása, esetleges változó értékű külső eredetű zavarjel hatástalanitása (vagy ezt már tartalmazza a kapcsolástechnika?).

Nem tudom milyen kapacitásokat használsz, de érdemes az elkókat formázni, "öregbiteni" a hosszú idejű stabilitás végett.

Proli mester csak annyit akart mondani ( szerintem), hogy hiába van egzakt számolási módszer az eredő pontosság ezt nem mindig igazolja.

Másképp fogalmazva: "látott Ő már karón varnyút", valamint itt is érvényes a Murphy törvények közül az idevágó passzus.
Vagyis minden tűrés rossz irányba adódik össze.
Üdv
(#) Attila86 válasza mex hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
Idézet:
„Vagyis minden tűrés rossz irányba adódik össze.”


Természetesen a számítás során mindig a végeredmény szempontjából legrosszabb irányú eltérésekkel és értékekkel számolok.

Idézet:
„Nyákfóliázat közti átvezetések kizárása, esetleges változó értékű külső eredetű zavarjel hatástalanitása”


A nyák teljesen kétoldalas, agyon van árnyékolva rajta az analóg rész amennyire csak lehetséges. Mivel ez a műszer áramot mér, azért a mérendő (hasznos) jel kis impedanciás, emiatt nem annyira zavarérzékeny.

Idézet:
„Nem tudom milyen kapacitásokat használsz, de érdemes az elkókat formázni, "öregbiteni" a hosszú idejű stabilitás végett.”


Jó minőségű fóliakondi van csak benne az analóg részeknél. Elkó csak a tápjánál van puffernak.

Üdv.!
(#) mex válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
Megnyugtató válaszok. :yes:
(#) Moderátor hozzászólása Aug 9, 2009
 
Urak!
Bár a téma tényleg izgalmas, nem lehetne folytatni a tápegységes topicban, mert itt elég OFF?
(#) geri303 hozzászólása Aug 10, 2009 /
 
Sziasztok!

Készítettem egy NI-mh ceruza töltőt ezt szeretném megosztani veletek.

Bővebben: Link

Tettem képet is

tolto2.JPG
    
(#) borvendeg hozzászólása Aug 11, 2009 /
 
Hello!
Felújítottam egy régi tápegységet mert rossz volt a szabályzója így 16V-jött ki belőle.
(#) lidi válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Szép kis antik darab. Milyen kapcsolás lett beleépítve szabályozónak ?
(#) borvendeg válasza lidi hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Egy 7812 egy tip3055-s tranzisztorral kiegészítve. Ha érdekel a konkrét kapcsolás akkor lerajzolom csak szólj. Ez a tápom volt itthon nem akartam még 20000ft-ért tápot venni a töltőhöz.
(#) borvendeg hozzászólása Aug 11, 2009 /
 
Privátban kérték a szabályzó rajzát.

névtelen.JPG
    
(#) MolnarG válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Nincs egy kicsit túlméretezve a trafó, egyenirányítás a 12V-hoz ?
(#) borvendeg válasza MolnarG hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Szeretem a ha a dolgok jól meg vannak méretezve. Szóval viccet félretéve ez volt benne nem én tettem bele.Én csak a szabályzó részt építettem bele.
(#) 7805 válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Üdv ez a rajz ennyire egyszerű táp kapcs..???

Hány volt mehet be és gondolom a 7812-ből hogy 12-v jön ki és milyen terhelhetősége van több mint 1 A??
(#) borvendeg válasza 7805 hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Hello ez ennyire egyszerű. be mehet 20V-25V is csak akkor a 7812 nagyon fűt jelenleg ez 15A-es tranzisztor de ha több tranyót teszel vagy nagyobbat akkor nogyobb terhelhetőség is elérhető vele. Ha a 7812 helyett más stab IC-t teszel be akkor olyan fesz fog kijönni amilyen stab IC van benne. A bemenő fesz min 2-3V-al legyen nagyobb a kijövőnél.Ha a stab IC helyére LM 317-et teszel be akkor szabályozjható is lesz a kimenő fesz.
(#) uli hozzászólása Aug 11, 2009 /
 
Összedobtam ma egy kis tápegységet lm317-tel. Jól jön kisebb dolgokat feléleszteni.
Elég minire sikeredett, de nekem tetszik
uli
(#) hadnagyakos válasza uli hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Elég jó lett, nekem is tetszenek ezek a 'mini' dolgok. Régebben nekem ilyen kis tápok voltak a gyakorlóáramköreim. Többek között ilyen tápegységnek csináltam az első vasalt nyákomat is!
Én régen teljesítménynövelés céljából tranyót is raktam bele!
(#) aderka válasza uli hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Szia! Régebben én is összehoztam egy hasonlót, bár én lm350-et használtam.
Pár kép róla:
(#) hadnagyakos válasza aderka hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Nagyon szép és igényes szerelés!
(#) aderka válasza hadnagyakos hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Köszönöm!
(#) banyaiakos válasza uli hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Én 2éve csináltam... Ezzel kezdődött az elektromos "pályafutásom"
(#) hapro válasza banyaiakos hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Azóta szubminiatűr paneleket gyártasz már?
(#) uli válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
A dobozolással mindig is gondjaim voltak, és lesznek is. Azt valahogy sosem tudom esztétikusan megcsinálni. De most megpróbálom. Kössz

aderka: Ez tök jól néz ki! DE mi az a kis IC a panelon? A V/A mérő miatt van rajta? Esetleg publikus a rajz?

banyaiakos: Nafene, ez még kisebb mint az enyém...

Mindkettőtök alkotása szép lett.
(amúgy van egy rendes tápegységem is, LM 324essle épített, feszültséget és áramot is szabályoz. Azért nem azt használom, mert probléma akadt a bedobozolásnál, bepipultam, és elcsomagoltam inkább az egészet. Talán majd egyszer előveszem, és megcsinálom rendesen)
uli
(#) krkic válasza uli hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Az a kis IC szerintem az áramkorlát miatt van bent.
(#) aderka válasza uli hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Az a része az áramkörnek, egy szimetrizáló rész.. A Rákapcsolt feszültséget felezi, és létrehoz egy GND pontot amihez képest tudod mérni (+)-ban ill.( - ) ban a feszültséget. EGyszerű müv erősítő és egy komplementer tranzisztor pár. Nálam ezek BD 441-442-esek.
üdv: Dávid
(#) nagy hoho válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Helló! Látom a táppal egy akkut töltesz.Hol lehet ilyen akkut kapni. Gondolom valamilyen modellező oldalon. Nekem a fémkeresőmhöz kellene egy 12volt 1-2 Amper.
kösz a választ. nagy hoho
(#) nagy hoho válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Szia! Ilyen akksi van most , de 1,5 kg! Ezt hurcolni egész nap amikor 50 mA a fogyasztás. Nekem elég lenne 1000 mA-es is, az is 20 órát bír.
(#) Travolta válasza nagy hoho hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Esetleg ez.Ha elég a 7.2V.
(#) nagy hoho válasza Travolta hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Helló! Sajnos nem jó , minimum 12 volt kell a 11,1 voltos Li-po sem jó.
Következő: »»   459 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem