Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Philishave 875 villanyborotva
Lapozás: OK   1 / 1
(#) hacsi66 hozzászólása Aug 9, 2009 /
 
Sziasztok

A következő dolgban kérném a segitségeteket.
Van nekem egy Philishave 875 villanyborotvám ami tönkre ment és szétszedve láttam hogy egy elég komoly elektronika van benne amit egy TEA1090 ic vezérel illetve gondolom ez a tápegysége is mert a másik panelon is van egy IC ami szerintem a töltést vezérli ,szóval a tápegység panel tönkre ment és ezen van egy elenállás ami elégett de sajna rajz nélkül nem tudok neki állni javítani vagy ha valaki tudna segiteni ebben az nagyon jó lenne.
Szóval vagy rajz lenne jó ehez a tipushoz vagy ha valaki tudná R2 elenállás értékét az is nagyon jó volna.

DSC06317.JPG
    
(#) Sebi válasza hacsi66 hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 

Kellene egy kép a túlodalról. Az IC-ről semmit sem találtam, mintha nem is létezne: Philips a gyártó, adat nincs. Az NXP is gyártotta (persze ezt a PH alapította...) 1090P jelöléssel.
Szóval - ha ez a hibás - akkor szakszerviz, de lássuk a túlsó oldalt is.
(#) hacsi66 válasza Sebi hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
Szóval nem egyszerü a dolog ezt belátom de a másik oldalon csak a nyomtatott áramkör van azért küldök képet meg a töltés vezérlőt is elküldöm.

Üdv
(#) lalca válasza hacsi66 hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
A graetz feletti ellenállás 33 Ohm 1-2 watt,áramkorlátozó szerepet játszik a graetz-zel sorba kötve.
Nem ártana kimérni a többi alkatrészt is.
(#) hacsi66 válasza lalca hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
Szia

Köszi a hozzászólásod de én az R2 értékére lennék kiváncsi !!!!!!! Ami a képen is látszik hogy hiányzik.
(#) Sebi válasza hacsi66 hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
Valóban csak fóliák vannak a forr.oldalon - és épp ez az ami aggasztó. Tehát a "teljesítmény"-félvezető is az IC-n belül lakik. R2 nélkül is kellene valami kisebb fesznek megjelenni az IC-n, (D3 katódon) - ugyanis, ahogy látom az R2 az akku negatívval volt sorosan, erről mérhette vissza a töltőáramot. Értéke a cellakapacitástól függően valahol 1 ohm körül lehetett.

táp.jpg
    
(#) lalca válasza hacsi66 hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
1.17 Ohm?

1090.jpg
    
(#) hacsi66 válasza lalca hozzászólására (») Aug 9, 2009 /
 
Szia

Ezt a képet honan szedted vagy neked is van egy ilyen borotvád ?
Jó volna pontosan az elenállás értéke !!!
Előre is köszi.
(#) Sebi válasza hacsi66 hozzászólására (») Aug 11, 2009 / 4
 
Az a helyzet, hogy: ha a 33 ohm neked is felrobbant, akkor biztosan rossz a kapcsolótranyó/FET. Mivel ezt is a TDA tartalmazza, így az egész KUKA, mivel ez berenezés-orientált áramkör, amit nem forgalmaznak.
(#) alioka hozzászólása Szept 5, 2012 /
 
Üdv

Philips Hq 5426-os villanyborotvát hoztak hozzám amiben az ic-nél lévő dióda mindkét irányban vezet.Ez által sérülhetett az ic is benne vagy dióda csere esetén esélyes hogy azonnal zümmögni kezd?Képet később tudok küldeni csak egy hozzá értő véleménye érdeelne hogy érdemese emiatt kilépni a házból

üdv
alika
(#) Hdnsbr hozzászólása Dec 30, 2012 /
 
Ezek a motorok hány volttal mennek? Az enyém is tönkrement, de elakadtam a TEAxxxx beszerzésével. Kapna egy külső tápot, de nem tudom mekkorára méretezem.
(#) Busz hozzászólása Jún 14, 2015 /
 
Adott egy philipshave HQ5426-os borotvám. A bekapcsológomja néha érintkezéshibás volt. De legutóbb mikor bekapcsoltam akkor belassulva elindult majd hirtelen elérte az üzemi fordulatszámot, aztán leállt... örökre.

Szétszedtem, a bekapcsológomb érintkezője van egyedül megégve, semmi más. De azt hiába javítottam, stb, ha a bekapcsológomb helyett rövidrezárok akkor sem indul.
Tehát az érintkezéshiba elküldött valamely más alkatrészt is.

De mit? Illetve javítható-e? Mert semmi más alkatrész nincs megégve, sem elpukkanva.

De gondoltam külön tápról direktbekötöm a motort, de hány voltos lehet? 12V-ról igencsak lassan megy.
(#) fecameca válasza Busz hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Idézet:
„Ezek a motorok hány volttal mennek?”
Ezek nem akkus borotvák voltak véletlenül? A topikindító képein van szöveg: "Use only Ni-Cd cells". De a tiéden semmit nem látok. Nem volt még dolgom Philips-sel, de a Hauser és egyéb kínai borotvákban 1-2 cella NiCD, vagy NiMh akku van, és azoknak nem kell sok Volt, terhelve max. 3 V -os trafó elég, attól függ, hány cellás akkuja volt, de a 2 celláshoz min. 500mA, az 1 celláshoz min. 1 A-t bíró trafó kell. A gyári töltőjük nem mozdítja meg a motort, mert csak 300 mA-es, (Vagy még annyi sem) és az csak az akkuk több órás töltéséhez elég.
(#) Busz válasza fecameca hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Nem akkus, hálózati borotva, tehát itt nem pár voltos akkufeszről megy a motor az biztos.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem