Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   4 / 221
(#) v.Krisztián hozzászólása Nov 10, 2006 /
 
Hello Isamisa
A dolgokat amiket írtam egy elektronikai fejlesztési mérnöktől "tanultam"(nagyon okos)és még nem találkoztam olyan emberrel aki akár az ő szintjén is lenne
és egyébként nem mindíg az elmélet meg a számok a döntők(trafós kondis dolog)A nyák pedig véleményem szerint nagyon jó az áram nem tud érvényesülni a mm vastag rézpályán hiába is van 1,5-ös réz huzalozás.A gyorsdioda igen is döntö szerepet tölt be a hangzásban.próbáld csak ki! a végtranyók meg igen ismert toshibák.a meghajtó motorola
ÜDV:Krisz
(#) isamisa válasza v.Krisztián hozzászólására (») Nov 11, 2006 /
 
trafós kondis dolog:
Én ezt nem értem, hogy akarod hogy egyáltalán szóljon ha nem adsz neki anyi tápot amennyit el akar fütni? Vagy te nem 1.5-2a-es nyugalmit akarsz beállítani? Amikor kicsi trafórol és viszonylag kicsi kondikal (20euF) próbáltam akkor igen csak szépen leesett a fesz. És nem birta szufla nélkül, összemosódott hang és torzítás. Ha ez lenne a lágy hang akkor az nekem nem tetszik

A nyákod pedig biztos hogy jó, csak azt mondom hogy nem kell vele ennyit szenvedni ha van a közelben egy lézernyomi akkor simán szépen ki lehet nyomtatni 1:1-ben és vasalni, majd lehet maratni.

Az áram valóban nem tud átmeni a vékony vezetösávon, én is leónoztam brutálul. de tettem rá egy kis vezetéket is.

De ha most áramrol bezsélünk, mi fogja adni neki a szuflát? 1.5A oldalanként ok. De ez a NYUGALMI áramfelvétele a JLH-nak! Még sehol nics a hasznos 10-15watt Ami plusz kb 30Wattot elemészt..

Gyorsabb diódákkal én is ki akarom próbálni. Schootky-ra gondoltam, mert az én is tudom, hogy az kevesebb magasfrekis szemetett termel... Egypróbát megér.

Minöségi tranyókkal eggyetértek, anélkül nem is érne semmit.
De ha másfajta tranyókkal dolgozol akkor a kompenzálást át kell méretezni. Fenn tartom a véleményem hogy az már nem JLH. De végülis erröl szól a DIY hogy tegyünk hozzá valamit ami szeintünk jobb lesz. És ha nem jött össze akkor hát sebaj...

Milyenfajta kapcsi alapján dolgozol?
Érdekelne.
Mert énnekem az a két próba vezió van gagyi tranyókkal, és eldöntötem hogy szépen meg akarom csinálni.
Úgyhogy érdekelne más fajta kapcsi hátha az az igazi

Ha van valaki ilyen kvalitású szakember a közelben az bizony nagyon jó.
Nem akarlak mindenáron lebeszeléni a kis trafóról. Mindenki magának építi. De ez a kapcsolás már alapból is szép lágy hangal büszkélkedik...

Üdv:Isa

U.i: és raktam fel képet ezekröl a deszkamodellekröl.
Bizony a borda kicsit kevésnek tünik. Melegszik rendesen...
(#) v.Krisztián hozzászólása Nov 11, 2006 /
 
Köszi a jó tanácsokat !,a trafós dolgot az ismerősöm mondta ,neki megbízom a tudásában,majd lesz ahogy lesz ha elkészülök vele majd teszek fel képeket.A fesz 26 volt és 1,2amperre gondoltam.Ha tudsz írni valami éedekeset akkor szívesem fogadom!
A trafón a vezetékem elég vastag talán szolgáltat elég telesítményt.le is van árnyékolva(majd meglátom lehet neked lesz igazad hogy kell nagyobb trafó.
ÜDV:Krisz
(#) v.Krisztián hozzászólása Nov 11, 2006 /
 
Az eredeti kapcsolást csinálom.
(#) pbalazs válasza isamisa hozzászólására (») Nov 11, 2006 /
 
Idézet:
„Gyorsabb diódákkal én is ki akarom próbálni. Schootky-ra gondoltam, mert az én is tudom, hogy az kevesebb magasfrekis szemetett termel”

Hogy is van ez?
Tudomásom szerint minél nagyobb az áram meredeksége, annál jobban elnyúlik a spektrum felfelé.
(#) v.Krisztián hozzászólása Nov 11, 2006 /
 
Találtam még egy 100 wattos trafót
most biztos elég lesz
párhuzamosan kösssem a két trafót? de a tápom ugyanúgy egy tehát egy gyosdiódás egyenírányítás meg 2x 10,000 uf kondi?
ÜDV:Krisz
(#) _JANI_ válasza v.Krisztián hozzászólására (») Nov 11, 2006 /
 
Találtam egy az itt tárgyalt erősitőhöz kisértetiesel hasonlító (de lehet (SŐT BIZTOSAN), h. egy átdolgozott JLH változat) erősítőt a
Idézet:
„KIRÁLY ANDOR - FERENCZI ÖDÖN: elekrtonikai receptek II. 1988.”
-ben. Ebben a végtranyók meghajtását egy mosfet tranyó végzi. A könyv szerzője (szerzői) nagyon jó véleménnyel vannak e kapcsolásról (ezekszerint nem alaptalanul), de nekem sem tetszett a REZSÓ effektus. Ha érdekel valakit valamilyen formában kiteszem ide is...
(#) huhuu válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 11, 2006 /
 
én kiváncsi lennék rá! légyszi tedd föl!
(#) _JANI_ válasza huhuu hozzászólására (») Nov 11, 2006 /
 
OK Dolgozom rajta...
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 11, 2006 /
 
JLH erősítő.
Egy részlet a
Idézet:
„KIRÁLY ANDOR - FERENCZI ÖDÖN: elekrtonikai receptek II. 1988.”
című könyvből.
(#) huhuu válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 11, 2006 /
 
köszi átolvasom!

először gyorsba a képeket futottam át, és tetszetős az a nagyon egszerű 3 tranyós rajz, csak kár, hogy a torzítása 2%-tól kezdődik, viszont a négytranyós már sokkal jobb....
(#) _JANI_ válasza huhuu hozzászólására (») Nov 11, 2006 /
 
Igen. Nekem is az a szimpatikusabb. :yes:
(#) andra_s válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
Hy
Kicsit kásőn írok a kedves barátomnak aki kis kondi mellet szavaz
figyu valamit elértelmeztél. Ha kis trafót raksz bela akkor azért lesz lágyabb hangzás mert mikor jön egy mély hang akkormegugrik az áram felvétel és ha kis trafót és kis kondi van leesik a fesz és elmásznak a munkapontok és betorzít ezért kevesebb mély lesz valóban de ez nem a jó hangzás. Én inkáb keresnék egy olyan erősítőt aminek alapból lágy hangzás van. Ja diódából meg én a 40Wos hoz 35A diódát raktam
(#) isamisa válasza andra_s hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
A felhasználónak miért nics most neve?
A felhesználót is csak a rendszer adta??

Érdekes...
(#) v.Krisztián hozzászólása Nov 13, 2006 /
 
Hellotok
Nevem van mégpedig Varga Krisztián
a nick nevem krisz volt de mivelhogy nem tudtam belépni a freemailomba a kódom pedig elfelejtettem ezért regisztráltam újból és nem találtam megfelelő felhasználónevet ezért maradtam eme nagyon szellemes felhasználónévnél,egyébként most két 100 wattos trafóm van+10-10.000 ufegy gyorsdidódás egyenirányítással(em már megfelelő)
ÜDV:Mindenkinek
(#) isamisa válasza v.Krisztián hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
Jó de csak azért kérdem mert eddig kiirta hogy Felhasználó, de most már semi sem ir ki?

Ha olvastad a audio DIY-fórumát akkor ott is mondja Vadász hogy nics sok értelme a gyors diódáknak...
Viszont ellenpélda psuser aki szerint ki kell próbálni.

Nos nekem elméletileg egy 370Wattos toroidom van. két 35A-es fémházas Graetz híd. És 4*39000µF tápkondi. Én ezekben bízom
Isa
(#) v.Krisztián hozzászólása Nov 13, 2006 /
 
Hello
nem tudom miért nem ír ki semmit
az ismerősöm azt mondta hogy észrevehető változás van egy gratz és a gyors dioda között szerintem próbáldd ki minden féle képpen!mekkora fesz a legjobb linsley-hez?
a bemeneti szűrőkondi nagysága min válltoztat?(csak a jel szűrése?)
ÜDV:Krisz
(#) isamisa válasza v.Krisztián hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
A bemeneti kondi és az 1k ellenállás egy felülvágó szürő. Ami a magass frekik bejutását akadályozza.

Az ideális fesz 28VAC.
Isa
(#) v.Krisztián hozzászólása Nov 13, 2006 /
 
Hello Isa
köszi
te melyik verzot építetted meg?
(#) isamisa válasza v.Krisztián hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
A 2000-res verziót. simpla táposat.
Két fajtában. amnt már irtam is, Az eggyik az ágoston könyvi amiben van egy két észerü modosítás amit Linsly is ajál.
És a teljesen eggyezőt minden sallang nélkül.
A nyák és a képek a csatol fileokban.
(#) v.Krisztián hozzászólása Nov 14, 2006 /
 
A hangjával kapcsolatban mi a véleményed?
ÜDV:Krisz
(#) isamisa válasza v.Krisztián hozzászólására (») Nov 14, 2006 /
 
a Gain Clon után megcsináltam a paneleket és csak próbatáprol is el tudtam dönteni hogy ezt meg kell csinálni normálisan, Jofajta alkatrészekböl.

A hangja az fogalom, Qadot lealázza sokak szerint is. És a méllyei is nagyon helyén vannak. Meleg és lágy a hangja... De ezt meg kell épteni aki igazán jot akar..
Isa
(#) Darazsx válasza isamisa hozzászólására (») Nov 15, 2006 /
 
Én is még a próbálgatásnál tartok mert még nincs normális méretű hűtőbordám, de az biztos, hogy nagyon szépen szól! Ajánlom mindenkinek a megépítését. Könnyen megépíthető egyszerű kapcsolásról van szó. A gondot csak a hűtés okozza.
(#) _JANI_ válasza v.Krisztián hozzászólására (») Nov 16, 2006 /
 
Szia krisz. Próbáltalak privben elérni de ÍGY névtelenül nemsikerült.

Topitól nem kétél segítséget!

Ha más nemis, DE ŐŐŐ bitosan tud neked segitteni az elkallódott belépőkód ügyében.

Szerintem keresd meg privben és "beszélj" vele! Bár név nélkil nem.tom kinek fog válaszolni!
Üdv.: _jani_

... és nemtudom, h. ezt az üzenetet megkapod e egyáltalán!? Privben biztosan nem...
(#) v.Krisztián hozzászólása Nov 17, 2006 /
 
Köszönöm Jani
ÜDV:Krisz
(#) Konzol hozzászólása Nov 17, 2006 /
 
Itt vannak az általam épített JLH-k rajzai, NYÁK tervei (EAGLE).
Remélem lesz aki hasznát veszi. Két verzió van. Az egyik BD tranzisztorokhoz készült, a másik 2N3055-höz.
A BD-s verzión minden rajta van a nyákon, az összes kompenzáló tag, kimenő kondenzátorok, a bemenet is kicsit más.
A 2N3055-öshöz tervezett nyáknál a kimenő kondenzátorok egy külön kis panelra kerültek (amelyet igény szerint ketté lehet vágni), és nem terveztem rá a panelra csak egy kompenzáló tagot - szerintem az elegendő, de akár el is hagyható - viszont szerepel a bemenetén ennek is egy aluláteresztő szűrő. A nyugalmi áram beállító potméter helyett két sorba kapcsolt ellenállás van, bemérés után a megfelelő értékeket így könyebb összállítani.
A táp panel mind LC, mind RC szűrősként megépíthető. RC szűrőnél az ellenállást hűteni kell, az nem biztos hogy elfér a nyákon.
(#) Müszi válasza Dióda hozzászólására (») Nov 17, 2006 /
 
Nekem tetszik, de marha drága a 2N3055 nálkül olyan 1000 Ft körül van

[off][b]szebben nem lehet?!? szabi83
(#) bbatka válasza Konzol hozzászólására (») Nov 17, 2006 /
 
Érdekel a véleményed arról, hogy szerinted a 2n3055-ös vagy a BD-s változat szól jobban?
(#) isamisa válasza Müszi hozzászólására (») Nov 17, 2006 /
 
mi a drága??
Motorola 2n3055 tranyók 350Ft körül vannak.
És gagyibb is van.
(#) Müszi válasza isamisa hozzászólására (») Nov 18, 2006 /
 
Sziasztok!

Én ezt a jlh-t találtam, állítólag 90W-os szerintetek működne?
A 0.33 ómosok la. 5W-osak legyen - ezt írják!
Van egy 48 V-os trafóm én azt használnám hozzá...
Dióda mester írta, hogy szerinte nagyon szépen (zaj nélkül szól a JLH-ja) én azért (pénzhiány miatt) maradnék az AN7148 típ erősítőmnél!
Igaz csak 2X2W-os, de 150 W terhelést dübörget!!!!
A HQ videónál kb. 541 Ft-ba kerül és egy régi Tesla lemezjátszó trafóját használom.
Semmi gerjadés, búgás, stb.
Bekapcsnál van egy kis koppanás (de egész pici), felhúzom teljes hangerőre (CD-nél) és nem torzít be és nincs melegedés!
Aki meg TDA hívő az szerintem válassza a tda2822m-et, a HQ-nál kb. 300 Ft, kevés alkatrésszel is megépíthető (mikrofon előfoknak kiváló)!

Bármi kérdés van, csak kérdezzetek!

Üdv.: Müszi

90w_106.gif
    
Következő: »»   4 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem