Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD probléma
 
Témaindító: Szergely, idő: Júl 6, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 16
(#) gtk válasza lgyk hozzászólására (») Okt 23, 2006 /
 
A masodik tetszik.
Vegulis kozeputas tappal oldottam meg egyelore..de jo tudni hogy milyen lehetosegek vannak..
Kozben eszembe jutott,hogy max232 IC-t lehetne hasznlani ilyen celra is,majd egyszer ki fogom probalni

Van egy 2X20 -as katakteres kijelzom.
Hazilag mennyi esely van ra hattervilagitast csinalni neki?
Valaki szorakozott ilyennel?
Jo regi,de birom,nagyon gyors a szep hattervilagitasos kinaival szemben
(#) Slope válasza gtk hozzászólására (») Okt 24, 2006 /
 
Sziasztok!

Gondoltam nem nyitok új témát a kérdésemnek

Jelenleg egy KS0713-es vezérlővel szerelt LCD élesztésén fáradozok... nem egyszerű
Tulajdonképpen már működőképes, de van egy problémám.
Hiába rezetelem harveresen is és szoftveresen is az LCD-t, mindég marad némi szemét a RAM-ban. Ez a Bank0 esetén nem okoz különösebb gondot, de ha mondjuk bekapcsolás után rögtön Bank1-et címzem, a Bank0-ban lévő szemét egyből kikerül az LCD-re. Azt is észrevettem, hogy ha pl. előzőleg Bank1-be írtam adatot, majd kikapcsoltam 1-2 percre, és a programban pl. Bank3-ba teszem át az adatot, bekapcsolás után Bank1-ben továbbra is ott vannak a kikapcsolás előtti adatok foszlányai.
Próbáltam többszörös rezetelést csinálni (mindkét rezet 250ms-ig tart, 250ms szünettel), majd utána betenni még egy szoftveres rezetet is, de nincs változás... nem törli a RAM-ot.
Végső megoldás lehetne, hogy bekapcsoláskor, illetve a rezet helyett, feltöltöm a RAM-ot nullákkal, de ez nem valami esztétikus, és az initalizációt is hosszabbá teszi.

Remélem érthető volt a problémám.
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv Slope!
(#) Dudus válasza Slope hozzászólására (») Okt 24, 2006 /
 
Gondolom 4 bites módban használod. A nem használt lábakat ellenállással kösd le testre.
(#) Slope válasza Dudus hozzászólására (») Okt 24, 2006 /
 
Ez egy 64×128-as felbontású grafikus LCD. Még a kontrasztot is szoftveresen kell kezelni

Az KS0713-nak kétféle üzemmódja van soros (D6, D7) lábakon, illetve paralel (mind a 8 bit használt) én paralel használom, így gyorsabb.
A modul mind a 18 kivezetése fix potenciálon van (másképp nem is működne), tehát ez biztos nem lehet gond. Egyébként mint írtam az előzőleg megcímzett Bank tartalma kikapcsolás után, majd többszörös rezetelés után is megmarad... ez minden csak nem zaj...
(#) Dudus válasza Slope hozzászólására (») Okt 24, 2006 /
 


Benéztem

Ezek szerint Flash memóriája van? Mert ha nem elképzelni nem tudom, hogyan marad benne a kikapcsolás előtti adat.
(#) Slope válasza Dudus hozzászólására (») Okt 24, 2006 /
 
nem hinném, hogy flash...

A teljes áramtalanítás után kb. 1-2 percig tárol, utána már csak adatfoszlányok vannak (ami persze kint virít az LCD-n).
Egyszerűen nem értem, hogy miért nem törli a ramot hardveres rezetnél... a szoftveres rezet csak a kezdő sor, oszlop és bank pozíciót törli (illetve állítja nullába), az adathoz nem igazán nyúl. Lehet hibás az LCD... és nincs kapcsolatban a modul RESB bemenete a chippel. Pedig zsír új.
Majd rámérek...
(#) Tomee válasza Slope hozzászólására (») Okt 24, 2006 /
 
Én a T6963C grafikus vezérlővel jártam így.
Hiába hw és sw reset a szemét kint maradt.
Én tele irtam 0-val és akkor jó lett. Nincs mitt tenn. :nemtudom:
(#) Sebi válasza Slope hozzászólására (») Okt 24, 2006 /
 
Elég durva, de ki lehet próbálni: kikapcs után rövidrezárni a táplábait, akkor is megmarad-e?
Hátha vmi belső szűrőkondi tartja életben...
(#) Slope válasza Tomee hozzászólására (») Okt 24, 2006 /
 
Hát nem örülök a hírnek... azért köszi!
Csak tudnám, hogy ez miért van így...
Ha esetleg véletlenül rájövök, majd megosztom
(#) Slope válasza Sebi hozzászólására (») Okt 24, 2006 /
 
köszi Sebi, ihletet adtál!!!
Igaz nem fogom rövidre zárogatni a lábakat, de a lényeg pont a kikapcsolásban van. A chip dokumentációjában van egy rövidke folyamatábra, ami a szabályos kikapcsolásról regél.
Szóval lehet azzal van a gond, hogy én egyszerűen áramtalanítom, a perifériák sorrend szerint történő kikapcsolgatása helyett.
Beteszem az inicializálásba, hogy bekapcsolás után, kapcsolja le szabályosan, majd újra be...
(#) Slope válasza Slope hozzászólására (») Okt 24, 2006 /
 
nem talált... ez csak az LCD fesz stabilizátorát kapcsolja le, hogy a kikapcsolás pillanatában ne kerüljön egyenfesz az lcd-re, mert az idővel kinyírja.
(#) Hurka hozzászólása Nov 10, 2006 /
 
Hellosztok! A ks0066-os vez.ic kompatibilis a Hd 44780-val?

Üdv.: Hurka
(#) Balázs válasza (») Nov 10, 2006 /
 
Ha jól tudom, csak a megjeleníthető karaktereik különböznek.
(#) gtk válasza Hurka hozzászólására (») Nov 10, 2006 /
 
En ugy tudom hogy kompatibilis.
(#) Hurka válasza gtk hozzászólására (») Nov 11, 2006 /
 
Van egy 4*20-as LCD-m, KS0066-os vez. IC-vel. Mikor még nem adok neki adatot, akkor még az első és a harmadik sor full izzik. Mikor megpróbálok adatot küldeni, akkor mind a 4 sor izzik és nem csinál semmit. Mi lehet a gond?
(A uP egy ATMEL ATMEGA8)

Segítségetek előre is köszönöm: Hurka
(#) Norberto válasza Hurka hozzászólására (») Nov 11, 2006 /
 
Célszerű lenne megmutatni, hogy hogyan próbálod meg vezérelni az LCD-t...magyarul milyen parancsokat és mikor küldesz ki? Megvárod-e a kellő időt az egyes parancsok kiküldése közben? (Ui. nem lehet több tíz MHz-cel vezérelni egy átlagos LCD-t!)
(#) Hurka válasza Norberto hozzászólására (») Nov 11, 2006 /
 
4Mhz-s kvarcról megy.

$cristal = 4000000

Cls

Lcd "Hello"

End
(#) gtk válasza Hurka hozzászólására (») Nov 11, 2006 /
 
Az 'izzik' -et nem ertem.
De valoszinu hogy valamit nem jol kotottel be.
(#) Hurka válasza gtk hozzászólására (») Nov 12, 2006 /
 
megoldodott a prodléme! Kössz
(#) Prinner válasza Hurka hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
Ahoj! Lenne egy kérdésem karakteres LCD modulokkal kapcsolatban!
Van a HE-n LCD modulos cikk, amit Topi írt, itt az áll, hogy az LCD indításához kell az összes adatbit (D0-D7).

De én nem 8, hanem 2X4 biten akarom vezérelni, és az alsó (D0-D3) lábakat nem akarom rákötni a mikrovezérlő lábaira. Topi cikkében az áll, hogy a 8 bites alap utasítások után lehet beállítani a 4 bites módot.

Azonban a mikroC Help-jében találtam egy kapcsit ahova nem volt bekötve D3-D0.
Ez akkor, hogy is van???

lcd.jpg
    
(#) gtk válasza Prinner hozzászólására (») Nov 13, 2006 /
 
Nem is kell bekosd a D0-D3 labakat.
Inditod,beall 8 bites modba alapbol,aztan kikuldod neki a '4 bites modba allj' parancsot,es ettol kezdve kuldheted a karaktereket 4 bites modban neki..
(#) gtk válasza gtk hozzászólására (») Dec 7, 2006 /
 
Sziasztok.

Van nehany 13mm-es 2x7 szegmenses LCD kijelzom.
Ennek labkiosztasa/bekotese erdekelne,tovabba hogy mekkora feszultseggel kell hajtani.
Kulonosebb tipusa nincsAdatlapot nem talalok hozza.

Koszi.
(#) gtk válasza gtk hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
Kozben talaltam egy adatlapot ami 2x7 szegmenses LCD-rol szol.Ebbol ugytunik meglesz a labkiosztas.Tovabba a tapfesz : typ. 3V, de max erteket nem ir,ez viszont erdekelne.Es nincs szo common anod/catod -rol sehol.Valtoval kell hajtani?

:help::rinya:
(#) Dudus válasza gtk hozzászólására (») Dec 9, 2006 /
 
Miért lenne szó katódról vagy anódról?? Ez LCD nem LED.

Nem lehet, hogy nem LCD az az LCD? Furcsákat kérdezel

Biztosan semmilyen típusmegjelölés nincs rajta? Miből bontottad? Esetleg új?
(#) gtk válasza Dudus hozzászólására (») Dec 10, 2006 /
 
Idézet:
„Numeric LCD Displays
Symbol No. of digit Digit
height Dimensions
(W x H)
[mm] [mm]
LCD2.0-13 2 12,7 28,0x30,0
LCD3.5-13 3 1/2 ?÷~BAT 12,7 51,0x30,0
LCD3.5-13LOBAT 3 1/2 ÷LOBAT 12,7 51,0x30,0
LCD4.0-13 4 12,7 51,0x30,0
LCD4.0-9 4 9,0 50,8x22,9
LCD5.0-18 5 17,8 81,3x38,1
LCD6.0-13 6 12,7 70,0x30,0
LCD6.0-18 6 17,8 93,9x38,1
LCD8.0-13 8 12,7 93,9x30,5

Numeric LCD displays are characterised by 100000 hours operating life and excellent visibility even in conditions of high intensity of surrounding light.
Solder temperature: 235°C
Catalogue cards available on customer request.
All parameters at surrounding temp. 25°C
Voltage : 3 V
Frequency : 30-100 (typ. 32) Hz
Supply current : 1,0 (2,0 max) [?A/cm2]
Time (t on +t off ) : 440 ms
Operating temperature range : -10°C to +60°C
Storage temperature range : -20°C to +65°C
Operating life : 100000 h”
(#) Dudus válasza gtk hozzászólására (») Dec 10, 2006 /
 
Ez mind szép, de típusod nincs? Vagy a vezérlő típusa? Egyáltalán van vezérlő rajta vagy ez egy pucér kijelző vezérlés nélkül?
(#) gtk válasza Dudus hozzászólására (») Dec 11, 2006 /
 
Idézet:
„Egyáltalán van vezérlő rajta vagy ez egy pucér kijelző vezérlés nélkül?”


Igen.
Kozben kiderult,hogy hogyan kell meghajtani:
Valtoval(szabalyos negyszogjel).
(ahogy elsore gondoltam...)
(#) gtk válasza Dudus hozzászólására (») Dec 11, 2006 /
 
Idézet:
„ez egy pucér kijelző vezérlés nélkül?”


Igen.
Kozben megoldodott a kerdes.
Valtoval mukodik.(szabalyos negyszog).Ha nem tevedek,akkor mindig ellenfazisban kell legyen a kozos pont a szegmensadattal szemben,es forditva.
(#) Gettobike hozzászólása Dec 11, 2006 /
 
Sziasztok! Nem akartam új topikot nyitni, így hát ide írok. Toshiba TLX-1402-G3B grafikus LCD kijelzőhöz keresek dokumentációt. EL (lehet rosszul írom) fóliás háttérvilágítása van. Ez egy régi fekete-fehér laptopból lett kibányászva. 6 éve porosodott a pincébe, de most szeretném használni. Minden infót szivesen fogadok.
(#) Dudus válasza gtk hozzászólására (») Dec 11, 2006 /
 
Örülök, hogy megoldódott.
Következő: »»   3 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem