Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   88 / 375
(#) sector99 hozzászólása Aug 11, 2009 /
 
Sziasztok !

Az EMG-1644 /TR-5260/ nixie csöves frekimérő rajzát keresném.
Nagyon köszönöm előre is !
(#) VRubenX válasza garamszegiroland hozzászólására (») Aug 11, 2009 /
 
Az akkor írja ki ha egyszer elrontottad, akkor csak másnap próbálkozhatsz, de nálad szerintem lesz valami mert letölteni sem engedett arról az oldalról.
(#) dollerakos hozzászólása Aug 12, 2009 /
 
Üdvözlet! Philips 794 receiverhez keresek kapcsolási rajzot. Aki tud, kérem, segítsen, hogyan induljak el benne, a google-ban már kerestem, de nem volt eredmény. Köszi.
(#) bazsa007 hozzászólása Aug 12, 2009 /
 
sziasztok!

nekem egy olyanra lenne szükségem hogy:

távkapcsolóval szeretném a sz.gépemet bekapcsolni. pl egy kapunyitó kulcsával(mert az kicsi)
ehez kéne nekem egy vevő vagy bármilyen ötlet agy segítség hogy tudom ezt megvalósítani olcsóbban..
(#) djgombi hozzászólása Aug 12, 2009 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy gépek pl:traktorok villamos hálózatának bekötését hol lehet megtalálni a neten. Hátha valaki foglalkozott már ilyennel.
Konkrétan TZ4K kerti traktorról lenne szó. Ha esetleg tud valaki segíteni akkor köszönöm.
(#) Doncso válasza bazsa007 hozzászólására (») Aug 12, 2009 /
 
Egy vezeték nélküli csengő, megtolva egy pici relével, ami rá lenne kötve a gép power on kapcsolóra?
(#) bazsa007 válasza Doncso hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
nagyjából igen.

nem vagyok elektronikai zseni, ezért nem igazán tudom hogy lehetne megoldani. a lényeg hogy egy kicsi vezérlővel pl: kapu távkapcsoló amit kulcsomóra lehet tenni... azzal lehessen bekapcsolni a gépet.
(#) Doncso válasza bazsa007 hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Azért gondoltam egy vezeték nélküli csengőre, mert ugye ha kezdő vagy, ahhoz nem kell építened, csak kicsit átalakítani, a számítógép segédtápját elképzelhető, hogy lehetne használni, így megoldódna a táplálása akkor is ha a gép kikapcsolt állapotban van, vagy esetleg egy pici trafóval külön, bár ez részlet kérdés.
Én megpróbálkoznék mondjuk egy tranzisztort vezérelni a csengővel, és ezen keresztül egy relét, innentől már gyerekjáték.
Vagy ha építeni szeretnék, akkor keresnék egy jó kis adó-vevő kapcsolást, és megépíteném. Bár az utóbbi kicsit nehezebb, dehát valahol el kell kezdeni.
(#) bazsa007 válasza Doncso hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
mellékeltem egy nagyszerű kézzel rajzolt képet
elméletem:
egy kis elektromotor egy fém lapot mozgat két érintkező közt. azt a fém lapot egy kis rugó tartanáá semleges állásba.
a vevő gomját nyomva zárnám az áramkört a vevő segítségével, így addig tartanám a 'kapcsolót' amíg akarnám (gépet hosszannyomásal lehet kikapcsolni egyes helyzetekből)
a két érintkező a félap segítségével érintkezne.
na erre biztos hogy van jobb megoldás is csak én nem tudok róla
a jeladóm egy akámilyen kis adó lehetne akár a csengőé is. viszont egy okosítható veőre lenne szükségem vagy annak rajzára vagy egyáltalán lehet e ilyet csinálni.

img001.png
    
(#) Balint133 hozzászólása Aug 14, 2009 /
 
Sziasztok, van pár darab GP akksiselemem (4db: 2300mA, meg 2db 2100mA), ezekhez szeretnék építeni valamilyen töltőt. A kérdésem az lenne, van vkinek vmi használható kapcs + nyákrajza?

Köszönöm szépen előre is
(#) MolnarG válasza bazsa007 hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Motor, érintkező..... túlbonyolítod a dolgot, ráadásul mivel garantálnád, hogy nem fordul 100x körbe a motor és nem zárja az érintkezőt, ehhez léptetőmotor kellene vagy szervo és hozzá egy uC. Legegyszerűbb egy relé és hozzá egy tranzisztor.
(#) tbalint3 hozzászólása Aug 14, 2009 /
 
Sziasztok
Egy Unitra diora dmp 404 típusú rádióhoz kérnék kapcsolási rajzot, mert én nem találtam.
Ha valaki tud adni rajzot azt nagyon köszönöm.
(#) oregtamas0202 válasza tbalint3 hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Üdv. Szerintem az Elektro Tanyán fenn van.Sajnos nincs scannerem.Öreg T
(#) tbalint3 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Most megnéztem és nincs, csak a dmp 401 és 408 rajza.
(#) tanci válasza djgombi hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
www.kertitraktor.lapunk.hu
(#) oregtamas0202 válasza tbalint3 hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Üdv. Megnéztem. Nekem is csak a 101-401-408 -501 van. Öreg T
(#) kareszka1984 hozzászólása Aug 15, 2009 /
 
Sziasztok!
Elektromos, ultrahangos egérriasztó kapcsolási rajzát keresem. Tudtok-e nekem segíteni ebben?
Találtam egyet a neten, szerintetek ez így, ahogy van használható? Rajzot csatoltam. Minden jót!
(#) lapose válasza kareszka1984 hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Szia!

Tessék:Bővebben: Link
(#) norbika78 hozzászólása Aug 16, 2009 /
 
Üdv MINDENKI

Szükségem lenne JVC A-X50 erősítő rajzára!
Ha valakinek meg volna és elküldené azt megköszönném!!FONTOS!!!
Köszi Norbi
(#) pleso válasza norbika78 hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Szia!

Én ezt az oldalt tudom ajánlani, talán tudnak segíteni: http://www.alkatreszeladas.hu/alkatres/JVC/AX50/192933.htm
(#) Andrasirex hozzászólása Aug 16, 2009 /
 
Kapcsolasi rajz kellele nekem egy ic nelkuli vevohoz 27 MHz re. Ha valaki tud ijyet elore is kosszi.
(#) Sebi válasza Andrasirex hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Ez így elég elnagyolt kérdés...
Mire gondolsz: egyenes vevőre, vagy szuper- rendszerűre?
Mi lenne az alkalmazás? Mert ha CB sávot akarsz hallgatni, azt elég nehézkes lesz beállítani PLL nélkül, a sűrű csatornakiosztás miatt. (bár ma már a forgalom - ahogy belehallgattam néha - elég gyér)
Itt van két régi primitív kézirádió rajz...
(#) promise hozzászólása Aug 16, 2009 /
 
Reflex SP-1 Sound Processor kapcsolási rajzát keresném.
(#) tbalint3 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Akkor mindegy, azért köszönöm a segítséget.
(#) norbika78 válasza Andrasirex hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Köszi4
(#) gaboooka hozzászólása Aug 18, 2009 /
 
Sziasztok!

Egy régebbi erősítő kapcsolási rajzát keresem: Philips F4212. Ha tud valaki segíteni, nagyon megköszönném!
(#) lapose válasza sany hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Szia!

Ez kell neked: TDA2054M
Itt olcsón meg is kapod: Bővebben: Link
(#) kiskacsa2009 hozzászólása Aug 19, 2009 /
 
Sziasztok!
Egy olyan kapcsolást keresek, amivel az RCA-kimenetes videómat, rá tudom kötni VGA csatlakozású LCD (Samsung SyncMaster 943nw) monitorra.
Válaszotokat előre is köszi...
(#) VRubenX válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Aug 19, 2009 /
 
Szia!
Nézz szét itt és itt.
Talán találsz valami okosságot.
De ha jól emlékszem BSS elektronika oldalán volt valami rajz ezzel kapcsolatban.
(#) katona.t hozzászólása Aug 19, 2009 /
 
Helló

Nullátmenet kapcsoló kapcsolási rajzot keresek. Van valakinek esetleg, vagy épített már valaki ilyesmit?
Következő: »»   88 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem