Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   30 / 254
(#) pbalazs hozzászólása Aug 20, 2009 /
 
Idézet:
„Mielott egy csovet begyujtasz, erdemes az elozot kikapcsolni”


Ez általános érvényű "szabály" multiplexeléskor, nem csak Nixie-csőnél. A LED kijelző épp úgy szellemképes lesz, ha nem így csinálja az ember.
(#) sooty válasza gtk hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Üdv! Az általm használt (mod Uwe Nagel) , mellékelt rutinnál szellemkép tapasztalható főként az elsőnek kiíratásra kerülő csőnél. Kipróbálom a javasolt elv szerinti módosítást, mutat-e valami javulást azonos kapcsolás melett.
(#) gtk válasza sooty hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Nem latom hogy ket kijelzes kozott lenne kijelzo kikapcsolas.
  1. goto    scan0
  2. goto    scan1
  3.                 ...

Tovabba
  1. clrf    PORTB ;ez törli az összes port összes bitjét az anódot és a katódot is
- nem teljesen, mivel a "0" BCD eseten a "Y0." csovet aktivan tartja. Ha csak nem Y1.tol vannak a csovek rakotve a BCDre. Kapcsold ki "xxxx1111" -el a csoveket.
(#) sooty válasza gtk hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Üdv! Valóban az y0-án tapasztaltam a hibát leginkább és azt tényleg nem teszi 0-ra, ezért átkötöttem az y6-ra (4028-nál) . Az eredeti kapcsolásnál, ahol közvetlenül a pic vezérelte tranyókon keresztül az anódokat a 0-ra húzás kikapcsolta az összes csövet.
Az első esetben a goto-k a pcl ugratása (addwf PCL,f) miatt külön-külön hajtódnak végre az előosztó utolsó 3 bitje szerint tehát a scan rutinban a clrf PORTB minden goto előtt végrehajtódik. Először itt volt a hiba mert nem 2 hatványával növeltem az értéket amikor 4 csőről 6 csőre módosítottam a kijelzést. Most így néz ki:
(#) gtk válasza sooty hozzászólására (») Aug 20, 2009 / 1
 
Vegulis most mar jobb, nem?
Nem kellett volna atkotni. Ki lehet kapcsolni clrf helyett kiirsz a port also negy bitjere "1111" -et, felso negyre is "1111"-et. Mert ha a katodoknal BCD van, akkor ott is ugyanez a helyzet!
(#) sooty válasza gtk hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Igen nem kellett volna átkötni, de már azt az első hibánál reflexből átkötöttem (pénteken), hiszen volt 2 üres ütemem. Csak most, hogy a Honki által felvetett hibán gondolkoztunk néztem meg a kódot jobban és te rávilágítottál az okra, ami az eredeti durva multiplex hibát okozta (mégegyszer: ). Viszont a derengő 0-ákat tényleg a katód elégtelen törlése okozhatja, este átírom és újra égerem
(#) gtk válasza sooty hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Lehet hogy keson zar le, vagy nem zar le elegge az anod meghajtas. (meg nem zart le es mar kint van az uj adat..),
(#) sooty válasza gtk hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Hi! Nem vártam estig : Az eredmény a képeken.

Eltüntek a derengő 0-ák... Köszi!
(#) gtk válasza sooty hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Orulok Vegulis mit mire irtal at?
(#) Gyu hozzászólása Aug 20, 2009 /
 
Sziasztok!
Még tavaly tavasszal csináltam egy nixi órát EZT
és azóta nem mutattam meg, hogy milyen lett a dobozolása, most megmutatom.
(#) sooty válasza gtk hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Azt a két dolgot, amit javasoltál: clrf PORTB helyett movlf 0xff,PORTB (ez egy Uwe által használt függvény hívása, ami kiírja a konstanst a portra) tehát '11111111' a kimenetre. És a katód és anód kiíratása közé egy plusz kiíratást, hogy ne egyszerre változzon a katód és az anód vezérlése. Az eredmény .
(#) gtk hozzászólása Aug 20, 2009 /
 
Itt a nixie oram mazso fele 6 csoves valtozata. Igaz meg doboz nelkuli formaban.. (Megiscsak jo volt betervezni a 4028-at a kesobbi bovitesre gondolvan ) Bővebben: Link UI: ez mar akkus valtozat, ha kiesik a halozat, az ora megy tovabb, kijelzes nelkul. (a videon meg nincs beforrasztva az akku)
(#) gtk válasza Gyu hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Szep lett!
(#) sooty válasza Gyu hozzászólására (») Aug 20, 2009 /
 
Gratulálok, az enyémek még csupaszok :pirul:

first.JPG
    
(#) Honki hozzászólása Aug 20, 2009 /
 
Sziasztok! Nem tüntem el csak a progit holnap kapom meg, mert öcsém a szerzője. Örülök hogy segítetek !
(#) sapikoma válasza Gyu hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Szia!

Honnan szedted a kapcs rajzot?
Alkatrészeket?

Üdv

sk
(#) Gyu válasza sapikoma hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Hali!
tom025 tervei alapján készítettem az órát, szerintem itt a hozzászólások között mindent megtalálsz hozzá.Az alkatrészeket boltban vettem.
(#) bbb hozzászólása Aug 24, 2009 /
 
Gondoltam megosztom veletek ezt az érdekességet: Palackba zárt nixie óra.
(#) Honki válasza sooty hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
SZia!

Itt a programja az órámnak. Ne kérdezd mi miért van a progit öcsém írta Hátha sikerül rájönnötök mitől van a derengés A zipben minden benne van, nem tudom melyik file kell

Köszi!!!
(#) zoknee hozzászólása Aug 26, 2009 /
 
Elkészültem a magamnak szánt nixie órámmal.
A képek és a leírás itt: Ki mit épített
(#) _JANI_ válasza zoknee hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Szia! Szép lett! ( Még így is, hogy "csak" félig van kész! )
(#) nagyferi7 válasza Honki hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
hello a nyáktervet nem raknád fel ha publikus mert eddig nézegettem ezeket az orákat csupalyukra össze is rántottam egyet de nem az igazi 16f876 bol pedig van itthon egy marékkal akkor miért vegyek 84-et mert majd minden ora 16f84 re épül de a te kapcsid 876 ra csücsül ezért ha felraknád a nyáktervet megköszöném üdv.
(#) Szamy válasza nagyferi7 hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
:ijedt:
vesszők,pontok???
(#) Honki válasza nagyferi7 hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Szia!
Itt a nyákterv, építsd meg nyugodtan. Azért vagyunk itt - szerintem -, hogy egymásnak segítsünk, nem pedig azért, hogy hűdehűha de szép, amit csináltál, de nem segítek. Ha rájössz a digit derengésre várom az építő ötletet!!!
A cucc (egy két ötletet ellesve) saját fejlesztés.
honki
(#) nagyferi7 válasza Honki hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Hello
Köszi szépen,ha elkészült megmutatom.
Üdv.
(#) nagyferi7 válasza Szamy hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
Ha már itt tartunk akkor megszolitás?
És nagybetük?
He?
(#) Honki válasza nagyferi7 hozzászólására (») Aug 28, 2009 /
 
OK! Kíváncsi vagyok, hogy nálad is lesz e derengés a kijelzőkben.
(#) Libus válasza Honki hozzászólására (») Szept 4, 2009 /
 
Csak egy ötlet a derengésre: valszeg a multiplexelés miatt van, nem mélyedtem el a programban, de mielött digitet váltanál, ki kell kapcsolni az aktuális számjegyet és csak utánna aktiválni a következő szegmenset, majd az aktiválás után lehet kitenni a számot is, de nem azonnal. A kijelző csövek elektródái közötti kapacitás, illetve a meghajtók lassúsága okozhatja a derengést, szvsz. Mintegy áthallás a csövek között
(#) Honki válasza Libus hozzászólására (») Szept 4, 2009 /
 
Ok! megnézem mi történik ha teszek be egy kis szünetet.
Köszi!
(#) gtk válasza Honki hozzászólására (») Szept 4, 2009 /
 
Nehany hozzaszolassal korabban megoldottunk egy ilyen problemat.
Következő: »»   30 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem