Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   602 / 3973
(#) wpeter hozzászólása Aug 21, 2009 /
 
Sziasztok!

Egy viszonylag egyszerű kérdésem lenne koax kábel szerelésével kapcsolatban. Kiszemeltem egy roppantó fogót RG6-os kábelhez, viszont a művelet azon része nem tiszta nekem, hogy a belső vezetőre a tüskét hogyan préselem rá? Pl. fogók - a fogó mely részével tudom préselni a tüskét? A dugó préselésével tisztában vagyok, az nem gond. A válaszokat előre is köszönöm!
(#) pucuka válasza wpeter hozzászólására (») Aug 22, 2009 / 1
 
Üdv!
Ha jól megnézed, minden fogón két lyuk van. A nagyobb a külső köpenyhez, a kicsi a belső érhez. A megfelelő leszabással vigyázni kell, mert ha nem jó, nem lehet rendesen krimpelni, és minden kábelhez a megfelelő fogót kell használni, a "körülbelül jó" méret nem megfelelő!
(#) elektroláma hozzászólása Aug 22, 2009 /
 
Ezt hiába teszem be szimulátorba, nem akar kijönni a negatív fesz.
Nincs vkinek egy működő invertáló áramköre?
Egy warningot ír Tina, hogy CONT not connected, és operation point not found.
(#) elektroláma válasza elektroláma hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Itt azt írja, a földhöz képest.

Nekem olyan kellene, ami autóba jó. Ott van 12V. Amiről szedem a jelet, annak az akksi negatívja a föld. Ezen nem tudok változtatni.
(#) wpeter válasza pucuka hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Szia!

Köszönöm a választ! Az egyik fogót néztem meg közelebbről, azon relatíve nagy volt mindkét lyuk, de utána megnéztem katalógusban, nem RG6 méretre való, ezért nem volt világos, hogy a belső vezetőre hogyan krimepelem rá a vékony tüskét. Természetesen a megfelelő fogót fogom megvásárolni, ha minden igaz a kiszemelt üzletben ki is próbálhatom.
(#) googa válasza proli007 hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Idézet:
„terhelő parazita kapacitásokat”


Ez igen, van még mit tanulnom... Köszönöm!
(#) HULK hozzászólása Aug 22, 2009 /
 
HELLÓ, lenne egy kérdésem. :A kapcsolások menüben a kezdő kapcsolásoknál az első részben kiszámolja az ellenállást: az eredő feszül. 4,5v-ból kivon 1,6v-ot de nem értem miért már utánnanéztem de csak egy lehetőség lehet a telep nem 100-as ha valaki megmagyarázná megköszönném.
(#) gg630504 válasza HULK hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
A LED Bővebben: Link nyitófeszültsége lesz az. A LED-en is esik feszültség, az ellenállásra tehát annyival kevesebb jut.
(#) HULK hozzászólása Aug 22, 2009 /
 
helló, a kapcsolások menüben a kezdö kapcsolásoknál az első részben a 4,5 v-ból kivon 1,6 v-ot miért ? ha valaki választ adna megköszönném.
(#) Vacok hozzászólása Aug 22, 2009 /
 
Sziasztok!

Ezeknek az ellenállásoknak mekkora a teljesítménye?

S3600588.JPG
    
(#) HULK hozzászólása Aug 22, 2009 /
 
kössz
(#) HULK hozzászólása Aug 22, 2009 /
 
Ja és még annyit hogy ez az 1,6 volt állandó tehát minden led nek ez a nyitófeszültsége?
(#) mammut válasza HULK hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Nem, a nyitófesz típusonként és színenként változik!
(#) mammut válasza Vacok hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Ahogy elnézem a bal oldalié 1206-os tokozás, ez szerintem nem több 0,25W-nál, ellenkező estben max 0,5W lehet! Ha a fölső és alsó ellenállás akkor azok 0,25W-osak.
A jobb oldali az egy kondenzátornak néz ki (barna színe alapján), de a kapcitását ne kérdezd.
(#) Hujikolp hozzászólása Aug 22, 2009 /
 
Üdv!

Ismer valaki olyan I2C kompatibilis belső hőmérős IC-t, aminek a felbontása legalább 0.1°C?

Illetve, mennyire megbízható az IC? Próbáltam rákeresni ilyenre, de nem sok eredménnyel
(#) proli007 válasza elektroláma hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Hello!
Idézet:
„Nekem olyan kellene, ami autóba jó.”

Elsősorban a benzint tudnám ajánlani.
Hát honnan tudnánk kitalálni, neked mire van szükséged, avagy mire akarod ezt használni, mennyire akarod terhelni.

- Ez a kapcsolás alapvetően működőképes, csak minimális terhelésen lehet belőle kivenni kis negatív feszültséget.
- A kocsinál a negatív pólus a test (kaszni). Ehhez képest az aksin +12V mérhető. (De ezt nem is kell megváltoztatni szinte soha) Ha ezt a kapcsolást megépíted, akkor ugyan ehhez a testhez képest állít elő kb. -5V feszültséget.
- Minden esetre 10..14V mellett a zénert kivenni és meg kellene mérni, hogy a szükséges terhelés alatt, neked mekkora feszültséget állít elő. Mert a kimenettel párhuzamos zéner, nem biztos, hogy itt jó ötlet. 9V-os kis elem esetén, kb. ki sem nyit a zéner, viszont a kocsiban akár 14,5V is lehet a tápfeszültség.

(A TINA demo nem mindig működik helyesen. Néha a paraméterek pontatlanok, néha csak egy ellenállás értékét kel megváltoztatni és már tud is számolni, vagy a számítási hibaszázalékát kell lecsökkenteni.)
üdv! proli007
(#) Izeg. hozzászólása Aug 22, 2009 /
 
Jó estét kívánok!
Az lenne a kérdésem, hogyha az alábbi tápegységbe nem építem be a mérőműszert, meg a hozzá tartozó alkatrészeket, attól annak a tápnak ugye nem változnak a tulajdonságai, tehát ugyanúgy működik, nem?

lm324tap.gif
    
(#) proli007 válasza Izeg. hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Hello!
Igen, kivétel, ha a 0,2ohm-os Shunt ellenállást is kihagytad.
üdv! proli007
(#) Izeg. válasza proli007 hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Ezt nem egészen értem..
A 0,2 ohmos az nem az áramkorlát beállításához kell? Szerintem az nem a méréshez szükséges. Vagyis, így elnézve ahhoz is, de elsősorban az áramkorlát beállításához
(#) NyekkMester válasza NyekkMester hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Valaki tudna esetleg segíteni, hogy TLC336B triakot mivel lehetne helyettesíteni?

Itt az adatlapja:
http://www.datasheetcatalog.org/datasheets/70/316981_DS.pdf

Köszi előre is.
(#) lapose válasza NyekkMester hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Szia!

Szerintem a BT137, BT138, BTA08, MAC12 sorozat jó lehet helyette, ha nem valami speciális helyre kell.
(#) proli007 válasza Izeg. hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Hello!
Így van, ez a műszer Shunt ellenállása, és az áramkorlát figyelő ellenállása is egyben. Ezért nem lehet kivenni, vagy rövidre zárni.
üdv! proli007
(#) Izeg. válasza proli007 hozzászólására (») Aug 22, 2009 /
 
Na én is így gondoltam, köszönöm szépen
Üdv: Izeg.
(#) silenthill2 hozzászólása Aug 23, 2009 /
 
Sziasztok! Van egy SAMSUNG márkájú SyncMaster 795MB-os sík képcsöves monitorom, amivel problémám akadt.A tápcsatlakozónál elkezdett "sercegni" azt hiszem a kondi, és azóta az egész kép elkezdett remegni. Szerintetek mi okozhatja a hibát? Ez hülyéül fog hangzani, de láttam egy molylepkét a monitor műanyag burkolatán, pont a tápegység részénél, és lehet, hogy bemászott a szellőző nyílásnál, és az okozza a hibát? Előre is köszi a segítséget.
(#) mammut válasza silenthill2 hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Véletlenül nem a csatlakozó laza?
Esetleg csinálj OSD-ben egy Degauss-olást (lemágnesezés), ilyenkor kattan egy relé a tápnál A TCO-s modelleknél és a képet is helyrerántja!
Ha tényleg bemászott az a masiniszta, akkor én kiszedném mielőtt megdurrantja a tápegységet.
(#) bladika válasza silenthill2 hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Szia! Amit elmondtál az nekem egyértelműen kontakt hibára utal! Teljesen ugyan ebbe a problémába futottam bele! Szedd szét és nézd meg a forrasztásokat azon a környéken ahova a tápcsatlakozót dugod be! Nekem elengedett a csatlakozó aljzat egyik lábán a forrasztás! Újra forrasztottam és azóta tökéletes!
(#) silenthill2 válasza bladika hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Degauss-olást is csináltam, és nem oldotta meg a hibát. Valamint a csatlakozókat is átnéztem, és nincs vele probléma. Hát kontakt hibára azért nem gyanakodom, mert hiába csaptam oldalba a monitort, semmi változást nem tapasztaltam, viszont lehetséges a kontakt hiba. Viszont még a sercegést nem értem. Tegnap előtt olyan 23óra felé, miközben a gép előtt neteztem, egyszer csak elkezdett sercegni a tápegységnél, és a kép is azonnal elkezdett vibrálni. Ezek szerint kontakt hiba okozhatja a sercegést és a kép remegését?
(#) silenthill2 hozzászólása Aug 23, 2009 /
 
Valamint még a monitorom szétszedésével annyi kérdésem lenne, hogy miután áramtalanítottam, megszabadítottam a csatlakozóitól, remélem nem ér 25kw- os meglepetés. Ugye nem?
(#) bladika válasza silenthill2 hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
A nagyfeszes dologgal kapcsolatban nem nyilatkozom inkább várd meg egy nálam jobban hozzá értőt!

A sercegést pedig nézd meg, hogy totál sötétben benézel a monitor szellőző nyílásain! Ha villog (szikrázik) akkor egyértelmű (nekem az volt), ha nem akkor talán a kontakt hiba ki is zárható!

Azért írtam amit írtam, mert nekem ugyan ezek a jelenségek voltak és a hiba ez volt! De lehet nálad nem!
(#) brato válasza silenthill2 hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Üdv!

Nekem 763-as monitornál volt ilyen gondom, szétszedés és takarítás után is remegett a kép. Nem találtam kontakthibát, viszont a videokártya hűtésének kitakarítása után megszűnt a remegés.
Következő: »»   602 / 3973
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem