Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   467 / 1679
(#) geri303 válasza Action2K hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Kösz!

Majd a gazdája megcsinálja

Nekem nem ez volt a feladatom, csak a villogás
(#) haffnerroland válasza Dióda hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Saját mobil riasztóközpont vagyonőrködésre.

http://tippek.blog.hu/2009/05/20/riasztokozpont
(#) lidi válasza haffnerroland hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Hát nem rossz ötlet. De ezeket az érzékelőket nem úgy szokták csinálni hogy riasztáskor bont ? Mert így ha sikerül széthuznia a behatolónak a csatikat, akkor már nem működik a riasztód nem ?
(#) zoknee hozzászólása Aug 26, 2009 /
 
Sziasztok!

Elkészültem a saját magamnak szánt nixie órával. Egy-két apróság még hiányzik, de már így meg lehet mutatni. (tekintve hogy legalább fél éve készül...)

A funkciói:

- óra, RTC-vel és akkuval (több mint 12 napig bírja)
- dátum, automatikuan minden perc utolsó 5mp-ében, nappal egy extra kijelző felkapcsolása a dátum üzemmód jelzésére
- beállításnál a nem aktív digitek elhalványítása, továbbá a 3 tizedesponttal az állított digit jelzése
- éjjel a fényerő visszavétele 22:00 - 6:00 között
- tervben az extra kijelzőn a dátum és idő kijelzése a beállítás alatt egy-egy felirattal (Dátum, Idő), jelenleg még Hz-et ír ki a dátum mutatásakor (frekvenciamérő kijelzője volt)
- beállításnál a számokat lehet felfelé és lefelé is pörgetni
- tervben az RTC szoftverből történő trimmelésének megírása (jelenek fixen be van írva a korrekció)

Még hiányzik egy gomb róla, meg a fa részek lakkozása.

Videót is teszek majd fel róla, ha lesz időm.

Érdekességként teszek fel Eagle 3D képeket az újabb generáció nyákjáról, ő majd fém dobozt fog kapni.

És akkor a képek:
(#) zoknee válasza zoknee hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
És még pár kép, 2 az óráról, és 2 terv a következő nyákjáról.
(#) scooby_ válasza zoknee hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Kááprázatos :eek2:
Szép a doboza! :kalap:
(#) Frankye válasza zoknee hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Nagyon szép lett, minden elismerésem!
(#) haffnerroland válasza lidi hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
A gyengeáramú riasztók és mozgásérzékelőg valószínúleg úgy mükődnek ahogy mondod.
Meg persze ha áramkimaradás van, akkor sem működik.

Ezek az OK mozgásérzékelők lámpához lettek kifejlesztve és záró érintkezőjük van.
Akkor tudtam volna olyat készíteni, ha nyitó érintkezőjük van, akkor a vezeték elvágására is jelezne).

Hát ez egy kiegészítés az őrködésre, így ilyen célra megfelel szerintem.
Elvetemült vagyonőrök szoktak csinálni 2 méteres vezetékkel is, főnök jelzőnek

Ha jól van elhelyezve a mozgásérzékelő, akkor nem lehet megközelíteni, mert ugye 12 méter a hatótávolsága és nagy szögben lát jobbra, balra.
(#) aticska hozzászólása Aug 26, 2009 /
 
Sziasztok!

Na én is felrakok már valamit.
(#) hapro válasza zoknee hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Szép munka, de engedj meg egy észrevételt:
Amikor néztem a képeket, akkor az a gondolatom volt, hogy elektronika: 5-ös és faipar/mechanika: 3/4-ed.
Egy kissé elnagyoltnak látom ezt a részét.
bővebben:
Szerintem ha már fenyőből készítetted, akkor egy színtelen lazúrral, vagy egy matt vagy selyemfényű lakkal eléggé fel dobhattad volna az esztétikát, de ahhoz kissé jobb felület kikészítés illett volna. Valahogy a doboz kivitele nekem egy félkész valami benyomását kelti, azt a benyomást még, hogy foglalkoztál vele, elég sokat ráadásul, de ilyenek voltak a keretek, körülmények, hogy ilyen sült ki belőle. Szóval nekem olyan túl szögletes, és túl egyszerű, sarkos, és valahol ki is van szaggatva a széle. Nekem az oldalak nem illenek hozzá leginkább, olyan túl bufli, talán ha elől megmartad, akkor az is segített volna rajta, hogy a tetejét és hátulját is végig tolod a marón. Esetleg vékonyabb anyagból, vagy kissé trapéz alakúra is meg lehetett volna csinálni, felfelé vékonyodóra. De lehet számomra az is megfelelt volna ha nem lóg túl a plexin/üvegen ilyen sokat.
Ezek mellett tökre elfogadnám itthonra.
(#) lidi válasza aticska hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Ez nagyon jó, de mi ez ?

Hapro: Írja hogy még a lakkozás hátra van. Mondjuk a talapzat nekem is sok, elég lenne olyan széles, mint az oldalfal. Marógépe meg nem biztos hogy van.
(#) hapro válasza lidi hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Igazad van! Figyelmetlen voltam.
(#) mark.budai válasza zoknee hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Nagyon szép lett!!!
(#) vtsoftware válasza lidi hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Tényleg szép lett, szerintem LAN vezérlésű "sokmindent" vezérlő...
(#) aticska válasza lidi hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Ez egy home made PLC. Sok ki, bemenet.RS485, Modbuson kommunikál a kijelzővel, másik PLC-vel.Több ilyen panelt is fel lehet fűzni egymás után.2 db 12 voltos dc motor meghajtó, méri a motorok áramfelvételét is.
Ha megszorulna azt jelzi. A programját még most írom.
(#) vtsoftware válasza aticska hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Bocsi, egy kicsit mellétrafáltam
(#) lidi válasza aticska hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Én cnc vezérlőre tippeltem volna. Attól végülis nem áll messze. És mit fogsz vele vezérelni ?
(#) zoknee válasza hapro hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Igen, teljesen igazad van. A felsorolt dolgok nagyrészét még szeretném is megcsinálni. Lelakkozni, levágni a túllógó oldalából, vagy legömbölyíteni a sarkokat, csak már úgy szerettem volna megmutatni, hogy nem bírtam kivárni. (tavaly lemarattam már a nyákot, meg összeforrasztgattam, a dobozolás nagyon lassan haladt a diplomaírás közben).
Ígérem, javítok a 3/4-es osztályzaton, és teszek fel majd a lakkozott, és kevésbé bumfordi végleges verzióról is képet.
(#) Panhard hozzászólása Aug 26, 2009 /
 
Üdv!
Gondoltam én is megmutatom a tápegységemet, igaz nem mostanában készült, hanem kb másfél éve. A két oldal egymástól galvanikusan elválasztva. 0-30V 2mA-3A, tízfordulatú potikkal
(#) Zoli_bácsi válasza Panhard hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
nagyon szép a dobozolás, de egész egyszerűen bűn, hogy nem tettél a lednek foglalatot, mert ez így nagyon csúnya. A gyönyörű kivitelezést a kért led lerontja. Ha teszel foglalatot, nagyon-nagyon pofás lesz a készülék.

Belül nagyon jól néz ki. Kívül is persze, kivéve a ledeket.

Üdv!
(#) Tomi20 hozzászólása Aug 26, 2009 /
 
Nem tudom manapság mi van az emberekkel, számomra teljesen kifogástalan, és tökéletes dolgokat építenek, mások pedig már csak azért is belekötnek. (Tudom nem így van ez, de így néz ki)
(#) Zoli_bácsi válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Látok egy nagyon szépen kivitelezett tápegységet, szépen dobozolva, és akkor meglátom a ledeket... Erre írtam, amit írtam. Természetesen nem bántásképpen, de ha jól kezdtük, igényesen, akkor igényesen is fejezzük be. Legyen minden része tökéletes.
(#) Panhard válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Egyébként nem szoktam LED foglalatot használni sehol, nem tudom miért, nekem valahogy nem jön be. De jogos amit írtál, foglalattal lehet szebb lenne.
(#) Zoli_bácsi válasza Panhard hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Értem. Természetesen nem tetszik mindenkinek a ledfoglalat. Teljesen építő kritikát fogalmaztam meg, igaz hogy negatív jelleg is volt benne, de az őszinte vélemény szerintem mindenkitől nagyon fontos. Én is elvárom, hogy megmondják az őszinte véleményüket az emberek, mert én abból tanulok a legtöbbet. Bár hozzá kell tennem, hogy az efféle véleményezés szubjektív dolog, mivel itt egy készülék kinézetéről, megjelenéséről van szó. Valakinek így tetszik, valakinek amúgy. Ezért nem is lehet, nem is kell tanácsot adni, hogy mi hogy nézzen ki az adott szerkezeten. Kissé elhamarkodtam a véleményt, illetve nem jól fogalmaztam meg. Amit írtam, az szubjektív vélemény volt és nem tanács. Nah....Így pontosabban fogalmaztam

Üdvözlet.
(#) mex válasza Panhard hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Valóban jól néz ki a tápod, gratula.
De! Nekem is szemet szúrt egy dolog: a hálózati tápkábel bevezetése szakszerűtlen, balesetveszélyes.
A helyedben egy hárompólusú aljzatot használnék, vagy ha a készülékkel egybeépitett kábelt szereted jobban, akkor tömszelencén keresztül vinném be a dobozba.
(#) Electricboy válasza Panhard hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Üdv!
Nagyon tetszetős a tápod!
A panel amper és voltmérőket vetted vagy csináltad, ha vetted hol és mennyiért. (ha lehet érdeklődni)
(#) mario1111 hozzászólása Aug 26, 2009 /
 
Üdv!

Ezt az elektromos ajtózárat készítettem. Egy C8051F206-os uC van benne. Szoftvert is én írtam.

Üdv: Márió
(#) gtk válasza mario1111 hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Klassz ! Tetszik ez a uC. Milyen forditok vannak ra? Melyiket hasznalod?
(#) Panhard válasza Electricboy hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
A panelvoltmérőket vettem, egy győri elektronikai boltban, (mert győri vagyok) ha jól emlékszem 1000huf körül volt darabja.

mex: igazad van, amikor csináltam a tápot nem volt otthon kábelkivezető, később akartam pótolni, de aztán azóta így van szerencsére sokat nem mozgatom a tápot, talán bírni fogja a kábel.
(#) SALáta válasza Panhard hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Szép darab, gratulálok hozzá. A dobozt gondolom vetted. Én is most dolgozok egy tápon. Ha kész jönnek a képek, persze az én dobozom házi, így csúnya, szerintem elkészülte előtt ha már működik még rút kiskacsaként mutatom be. Nekem ez a tápod nagyon tetszik, igazi gyöngyszem, foglalattal gyári lenne, persze ez csak látványelem, semmit sem dob a használati értékén, tehát így is tökéletes. Led foglalattól én is iszonyodtam egy ideig de ma már barátkozok vele. Nekem az alapműszer háttérvilágítása elszállt, de pótoltam. Sajnos a magyar fordításban a műszer bekötése rosszul lett megadva.
A He stores bezzeg magától értetődő, olyat kellett volna vennem
Következő: »»   467 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem