Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   466 / 1679
(#) mark.budai válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Nagyon szép lett!! Én is elfogadnék egy ilyet. Elhiszem, hogy sok munkád volt vele. Azért az látszik, hogy nem gyári, ez sokkal szebb!
497563: Ez is nagyon jó!
(#) Szebence válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Hali!

Nagyon szép lett mindkét alkotásod, gratula hozzá!
Jól látom, hogy a labortáp feliratozását írásvetítő fóliára nyomtattad és beraktad az egész doboz elejére? Ha nem így csináltad, akkor hogyan?
(#) mark.budai válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
[off]Még valami. Azt a szürke kapcsolót honnan szerezted?
(#) kocsgab002 válasza mark.budai hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Köszönöm szépen mindenkinek a dícsérő szavakat, tényleg sokat dolgoztam mindkét alkotással.
Szeretnék köszönetet mondani a páromnak is ezennel, aki támogatott mindenben, és nem egyszer nélkülem feküdt le aludni.

A szürke kapcsolót Lomexben vettem.
Szebence:
Az előlapot pedig úgy csináltam hogy öntapadós A4-es lapra kinyomtattam, majd pedig óvatosan ráragasztottam egy átlátszó öntapadós fóliát. Bár a fényképen nem látszik, egy helyen picit meggyűrődőtt, de azért nem vészes.

De mindenekelőtt lehomokfúvattam az egész előlapot fémtisztára, mert aki ismeri ezt a fajta műszerdobozt, tudja, hogy egy kicsit rücsis.
(#) SALáta válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Nagyon szép lett, a power túlmelegedés feliratoknál látom az összetételt, kerestem ezt, én is hasonlón dolgozok majd, iszonyatos nehéz felragasztani jól a feliratozást, főleg ha két darabból van. Már nálam is volt majdnem kész előlap, sajnos rosszul ragasztottam. Nagyon tetszik a tápod, szép kivitel. Biztos sok munkád fekszik benne, gratulálok!
(#) hapro válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 21, 2009 /
 
Na ez elég szép lett.
(#) tillitomi hozzászólása Aug 23, 2009 /
 
Sziasztok!
Elkészültem a Pc-Ir vezérlővel,amit az oldalon lévőkapcsolás alapján készítettem el.Mivel egyszerű kapcsolásról van szó először nem akartam neki külön nyákot csinálni de aztán mégis az esztétika kedvéért összedobtam neki egyet,hogy nézzen ki valahogy.
Tudom a nyák még hagy kívánni valót maga után,de ez az első "szériás" paneljaim közé tartozik mivel nem rég kezdtem el a vasalásos technikát.
De igyekszem majd a nyákjaimat az oldalhoz méltó színvonalra felhozni.
Üdv.:tillitomi
(#) newman92 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Jaj! Ez nagyon fullos lett! Igen tetszik! Bár tudnék ilyen tápot csinálni!
(#) zolee1209 válasza tillitomi hozzászólására (») Aug 23, 2009 /
 
Szia!
Nem kell parázni a nyák miatt, lesz még jobb is! :yes:
Az első kép jobb alsó sarkán nagyon tetszik az Ir vevő. Olyan, mintha figyelne a képről!
Most jöttem a moziból, a Terminátor 4-et néztem, szóval...
(#) Kacsavadasz hozzászólása Aug 24, 2009 /
 
Építettem még régebben egy PIC próbapanelt, rengeteg kapcsolást összeolvasztva. Eredetileg tansegédeszköz lett volna középiskolában, de nem kellett megépítenem még egyszer mert "túl bonyolult, csak tönkretennék a diákok". Szóval csak saját felhasználású, de egy versenyt megnyertem vele.
A képek még nem a végső állapotot tükrözik, mert azóta még bővítettem. Majd ha lesz időm lefényképezem teljes állapotában.
(#) scooby_ válasza Kacsavadasz hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Ez gyönyörűű! :kalap:
(#) Ballage válasza Kacsavadasz hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Atyaég! Ez nem semmi! Te aztán nem spóroltál az anyaggal. Honnan szedtél egyáltalán ekkora nyákot? És mivel rajzoltad meg? Egyáltalán mennyi maratószer kellett ehhez? Nagyon szép...
(#) scooby_ válasza Ballage hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Egy üveg sósav + fél üveg peroxid
Szerintem nem alkoholossal rajzolta...
(#) Kacsavadasz válasza Ballage hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Szitanyomással csináltattam amiért el is kértek 6ezer forintot kb. De magam marattam vas kloriddal, amit közben melegítettem és fotós előhívótálban volt. A nyák beszerzése tényleg nagy gond volt. De egy tanáronak "maradt" a drága szociból és odaadta, amúgy nagyon jó minőségű.
A panel mérete 260x360mm
(#) borvendeg válasza Kacsavadasz hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Hello!
Gyönyörű munka. Én is tanulgatom a PIC-et mondanál pár szót a panel funkcióiról?Esetleg egy égető is tá van építve? A panelmérettel nem csodálom hogy gondod volt egyszer egy kb 500mmx200mm-s panelt kellett gyártanom. Hát nem mondom meggyűlt vele a bajom mert nem tudtam levilágítani egyben aztán nem fért bele a maratótálba és a végén 3darabból ,arattam le és a végén összeillesztettem.
(#) Kacsavadasz válasza borvendeg hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Égető nincs benne, de építettem egy potyo féle ICD2-t. Most szeretném úgy kibővíteni, hogy ne csak 5V-os, de 3,3V-os PIC-hez is tudjam használni,kis áttalakításokkal.
Nagyjábl ez van benne:
Csatlakozók: ICSP, RS 232, mobiltelefon,bővítő panel,
Hőmérő
Kapcsolók, nyomógombok, taxtura, relék
RESET gombok
Analóg I/O, potenciométerek,
Kijelzők: LED, 4db hétszegmenses, LCD
I2C vonal, EEPROM, RTC
Teljesítmény tagok: DC motor, léptető motor
Fordulat mérő
Zümmer
Kvarc oszcillátorok
Logikai szonda
Tápforrás 5,12V
Optocsatolós leválasztó panel külön van.
(#) borvendeg válasza Kacsavadasz hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Huh nagyon profi cucc gratulálok hozzá.
(#) 5cmarzo hozzászólása Aug 24, 2009 /
 
Hello!
Én is építettem egy fejlesztőt mikrokontrollerhez.

P1000762.JPG
    
(#) aderka válasza 5cmarzo hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Nagyon szép!
(#) Magor hozzászólása Aug 24, 2009 /
 
Sziasztok!

Én is felteszem a kontrolleres devboardomat. Különlegessége, hogy cserélhető a kontroller benne. Jelenlég még "csak" a PIC TQFN 44 tokos kontrollerekhez jó. Már tervezés alatt van az ATmega8, Xilinx CPLD, valamint egy ARM processzoros kártya. A panel támogatja az 5V illetve 3,3V-os kontrollereket.
A következő perifériák vannak rajta:
USB, SPI EEPROM, I2C EEPROM, hőmérő szenzor, 2 db potméter (A/D illetve komparátorhoz), DIP kapcsoló, LED-ek, nyomógombok, LCD kijelző. A kontroller I/O lábai pedig szallagkábeles csatlakozóra vannak kivezerve.

100_2100.JPG
    
(#) gtk válasza Magor hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Nagyon atgondoltnak tunik. Milyen ARM prociban gondolkodsz?
(#) Bago hozzászólása Aug 24, 2009 /
 
Sziasztok!

Az ezen a linken elérhető kapcsolásomhoz szeretnék még annyit hozzátenni, hogy elkészült hozzá a doboz is.
Így most már hasonlít egy műszerre.

Az érdeklődőknek köszönöm az érdeklődést.
Köszönöm továbbá a segítséget azon fórumtársaimnak, akik a PIC-kel való ismerkedésben segítségemre voltak.
Hozzáteszem, hogy a PICKit2 klón építésével kapcsolatban némi tartozásom van fórumtársaim felé, de igyekszem pótolni, ahogy időm engedi.

(#) Magor válasza gtk hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
Hi! AT91SAM7S64-es ARM kontrollerre gondoltam. Egyébként köszönöm a hozzászólást.
(#) zolee1209 hozzászólása Aug 25, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!
Nemsokára suli, így próbálom hasznos semmittevéssel eltölteni az időmet!
A mellékleten a "mai" nap termése látható. 128x64-es felbontású grafikus kijelző, ATmega32-vel hajtva...
(#) Ictboy válasza zolee1209 hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Nagyon **** lett! Csak így tovább... Pár éve én is ilyen kijelzőre írtam 3D Enginet... (Egy autógumit tekert a kijelzőn ) Barátságos kis jószágok ezek a GLCD-k...



(#) Magor válasza zolee1209 hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Gratulálok!
(#) Tomi20 válasza zolee1209 hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Ez igen! Nem semmi. Gratulálok.
(#) zolee1209 válasza Tomi20 hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Köszönöm szépen!
És külön köszönet neked, hogy segítettél a bittérkép elkészítésében! :yes:
(#) geri303 hozzászólása Aug 25, 2009 /
 
Hello mindenkinek.

Nem tudom ki emlékszik rá de tettem fel videókat egy készülő Tiesto madárról.

Íme 2 videó a már "JÁRÓLAPOZOTT" madárról

Videó1

Videó2
(#) Action2K válasza geri303 hozzászólására (») Aug 25, 2009 /
 
Nem vagyok Tiesto rajongó, de ez brutál látványos! Főleg az tetszik amikor binálisan számol felfele.: Én még ajánlanék az egész elé egy sötét füstszürke plexit, vagy egy tejüveget.
Következő: »»   466 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem