Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   468 / 1679
(#) mario1111 válasza gtk hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Üdv!

A Silicon Laboratories IDE programot használom és annak a fordítóját. Assembly nyelven írtam a kódot. Azért ezt az uC-t használom, mert az egyetemen ezt tanították és a tanár is használja elég nagy sikerrel. Eddig nekem nagyon bejött. Ezzel fogom a szakdogámat is csinálni. BLDC motorvezérlő elektronika lesz amit egy simsonba építek egy 2 kw-os motorral. A motor már meg is van .

Üdv: Márió
(#) radocziandras hozzászólása Aug 26, 2009 /
 
Sziasztok!
Összeütöttem pár alkatrészt és ez lett a vége:
Lehet találgatni, hogy mi ez

SDC10753.JPG
    
(#) hapro válasza radocziandras hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Talán egy izé ami valamit csinál ha bekapcsolják?
(#) Attila86 válasza radocziandras hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Idézet:
„Lehet találgatni, hogy mi ez”


Egy hét megapixeles, 1,58MB-os kép a HE szerverén amely bőven elég lenne 800*600-ban is?
(#) radocziandras válasza hapro hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Ez jó! remélhetőleg azt csinálja, amit én akarok
(#) titi válasza radocziandras hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Látni rajta időzítőt, meg ha jól látom, BCD/decimális dekódert, de nem tiszta, hogy mi akar lenni.
Mármint, hogy mi az összefüggés a kettő között. Olyan érzésem van, mintha valami hiányozna még...
(#) zolee1209 válasza radocziandras hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Nixie órához lesz? Vagy valami VFD-s cucc...
De azért valami konkrétat is mondhatnál, mert így a vicc topikban is elférne!
(#) radocziandras válasza zolee1209 hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Eltaláltad. Ez a nixi órának a dcdc convertere, az anódmeghajtókkal egybeépítve.
abból a meggondolásból nem tervztem rá az avr-t, hogy a nagyfesz külön legyen és én sem fogdosom végig működés közben. :shocking:
(#) gtk válasza mario1111 hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Koszi az infot ! (Utanna fogok nezni C compilernek.)
(#) gtk válasza radocziandras hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
Minek oda szilikon?
(#) uli hozzászólása Aug 26, 2009 /
 
Én meg unalmamban összedobtam egy tirisztoros feszültségszabályzót. Egyszerű kis áramkör. Beleépítettem egy rossznak az Alu dobozába, így már pofája is van.
Majd a tetejét kiöntöm valamivel, valószínűleg viasszal, mivel az van kéznél.
uli
(#) huba válasza uli hozzászólására (») Aug 26, 2009 /
 
A viasz nem jó. Ki fog folyni. Egyszer ragasztópisztólyal öntöttem ki és kiolvadt. Én szilikont ajánlok vagy valami epoxit.
(#) Árpy válasza huba hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Én szilikont nem igazán használnék ilyen célra, mert ecetsavat tartalmaz.
Ha már kiöntés, akkor szerintem valami műgyanta lenne a legmegfelelőbb, létezik külön elektronikai célra való is, aminek az átütési szilárdsága is eléggé jó.
(#) zsoltee0001 válasza lidi hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Szerintem kapunyitó akar lenni, bár végfokot nem látok rajta, ezért gyorskapura tippelek.
(#) radocziandras válasza gtk hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Azzal ragasztottam be a tekercset, mert nagyon mozgott.
(#) DuMatyi válasza uli hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Én kétkomponensű műgyantát javaslok. Volt tanárom tanított meg az ilyen apró fogásokra.

Ha azt akarod, hogy ne vágjon meg a fázis, szereld szigetelve a triakot. Kikerül a fázis a Al házra. Egyébként tökjó lett. Ha nincs rázkódásnak kitéve, akkor nem muszáj kiönteni.
(#) zolika60 válasza DuMatyi hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Szerintem robogóba készült...
(#) elektrorudi válasza Árpy hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
A műgyanta zsugorodik. Ha az alkatrészeket közvetlenül leöntöd vele, akkor előfordulhat, hogy letépi őket. Ha csak a doboz nyílását öntöd ki, akkor a zsugorodás miatt a dobozszéltől elválik, és nem lesz vízmentes többé (...már, ha ez probléma).
A szilikonok közül kapható nem ecetsavas, két komponensű is. Ez a megfelelő kiöntésre.
(#) slogan válasza elektrorudi hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
"...a kevés tudás veszélyes..." mondta egyszer egy bölcs !

Nem minden műgyanta zsugorodik.Nem szabad ezt így kijelenteni ,mert el veszed az emberek kedvét tőle!
Bizton állíthatom ,hogy (pl.) amit én használok ,nem zsugorodik. (Biresin G26 A+B komponens)

Tökéletes a célnak !
(#) mex válasza slogan hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Igazad van, nem minden műgyanta zsugorodik. Ráadásul a villamosipari öntőgyanták meg direkte nem.
Ezzel együtt mégiscsak jobb a szilikonos kiöntés (természetesen a kétkomponensű) gyártmányok valamelyike, mert meghibásodás esetén sokkal könyebb kibontani az alkatrészeket, mint a kemény gyantából.
(#) SALáta hozzászólása Aug 27, 2009 /
 
Építgetem az Alkotó féle 50V 5A labortápot, elkapkodtam kicsit mert még nem a végleges forma, csak az előlap mert az kész van, persze az L idom körbe még nincs kész, sarokvédőt kap még így takarom a csúnya munkát. A többi még alakításra vár, remélem működni fog. Sajnos a héten lehet csak ennyire haladtam, nem volt időm. Belső ha kész és működik. Fényképezést még tanulnom kell, bár Topi cikke sokat segített, a gép amit kaptam 1.3 megapixeles, majd még jobbat is tudok vele csinálni remélem.
(#) patexati válasza SALáta hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Jó lesz ha elkészül! Talán egy fix 5 és 12 v-os rész még lehetne rajt de ha neked ez megteszi akkor így is jó!
(#) huba válasza SALáta hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
A középső forgókapcsolóval mit lehet kapcsolni? Eddig jól néz ki.
(#) Hp41C válasza Árpy hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Szisztok!

Műgyantás kiöntésre vigyázni, körültekintően választani az anyagot.
Két problémával volt szerencsém találkozni már:

1 - A műgyanta megmarta az alkatrészeket. Az ellenállások festékén átjutva az értéküket megváltoztatta. Mérőerősítőket a kiöntés után ki kellett dobni....

2 - A kötés közben egyes gyanták hőt termelnek. Az áramkörben levő félvezetők - kényes IC -k - nem bírják ki a sokáig tartó jelentős hőterhelést. Az egyik áramkört, melyben egy RTC volt, teljesen kiöntöttük. A szilárdulás után az RTC árama az adatlapban közölt érték 1000 szerese lett.
A megoldás az lett, hogy az ilyen áramköri részeket a kiöntés előtt egy kis szigetelő anyagból készült dobozzal letakartuk. A kiöntésben egy zárványt hoztunk létre, az alkatrészek közvetlenül nem értintkeztek a műgyantával. A gyári termékekben sokszor csak egy záró réteget öntenek ki.

Sziasztok
(#) SALáta válasza patexati hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Patexati:Én is gondoltam rá de nem bonyolítottam túl, az külön lesz elkészítve, a fix feszültségű táp, csak árammérő lesz benne, lehet csak egy 24 V kapcsoló üzeműtáp és egy AT-s tápegység lesz a fix tápom. Csiszolgatni való még akad bőven, a műszerek is rosszul állnak, de ez a legkevesebb, majd epoxi ragasztó megtartja.

huba: Egy kis extra, párhuzamos soros és normál üzemmód kapcsoló, felette viszont a tartomány kapcsoló nem extra, kevesebbet fűt így. Biztosítékok hátul lesznek.
(#) radocziandras hozzászólása Aug 27, 2009 /
 
Sziasztok!
Itt a tegnapi panel kis(nagy) tesója.Ez pedíg a nixie óra vezérlő panelja.

A méretezést beállítottam 800*600-asra, mielőtt valaki megint elkezdene szurkálódni.

SDC10762.JPG
    
(#) Panhard hozzászólása Aug 27, 2009 /
 
Hali!
Ezt 2006-ban építettem, Propeller Clock. Elég kezdetleges és csúnya megoldás, de szerencsére forgás közben nem látszik. SMD-be kellett volna megcsinálni. Gyakorlatilag 2006-óta folyamatosan megy, csak fél évente kell portalanítani A videófej miatt semmi hangja nincs, igaz nem is megy teljes fordulatszámon.
(#) Action2K válasza Panhard hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Idézet:
„Gyakorlatilag 2006-óta folyamatosan megy”

Ez szép teljesítmény a mai kinai cuccok korában. Az ilyen házi bütykölmények általában évtizedekig működnek. (tapasztalat)

Idézet:
„csak fél évente kell portalanítani”

Látom itt az ideje a következőnek!
(#) patexati válasza Panhard hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Jól bírja Nekem kb három hónapja megy sima régi pc ventivel de semmi kopást nem diagnosztizáltam rajt köszönhetően,hogy spécin sikerült kiegyensúlyozni! Most egy újat építek majd rtc óravezérléssel de erősen gondolkodom az smd kivitelen a legkisebb légellenállás miatt!
(#) M.Béla válasza mario1111 hozzászólására (») Aug 29, 2009 /
 
Frankó lett,gratula.

Csak egy észrevétel,lehet hogy hülyeség de áramszünet esetén hogyan nyitod az ajtót???
Következő: »»   468 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem