Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   349 / 2500
(#) djgombi válasza lapose hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Szia! Záróirányban szakadás! Az a röhej, hogy fater egyik nap hallgatta, másnap bekapcsolta és már gatya is lett. De, hogy mind a hat végfok meghülyül.
Sőt olyat csinált amikor egybe volt, hogy rádugtam a tápra bekapcsoltam eltelt kis idő és kikapcsolt. utána nem lehetett már visszakapcsolni se mert a védelem egyből tiltott. Rakok a panelról is majd képet.
Üdv!
(#) hapro hozzászólása Aug 27, 2009 /
 
Szeretnék magyarázatot találni a következő jelenségre, és ebben a segítségeteket kérem:
a hangerő potit, ha teljesen letekerem a végfokon akkor halkan ugyan de szól, és ha elkezdem hangosítani akkor tökre elhalkul, majd ismét kezd hangosodni. Ez a jelenség úgy az alsó 5-10%-ában játszódik le a potinak.
Csak ennél az egy végfoknál van ez, az összes többinél nem tapasztalom ezt a jelenséget.
(#) szamóca válasza hapro hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Miután kicseréled a potit, megszűnik a jelenség.?
Ez egy kijelentő kérdő mondat
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Nem szivesen cserélném ki a potit, mert kb volt használva eddig olyan 5 napot, és vadi új. Kontha féle sztereo poti. Ha csak ez a probléma, akkor marad ilyen és kész.
(#) masterknave hozzászólása Aug 27, 2009 /
 
Üdv!

Valaki meg tudná mondani, miből állhat ez a kapcsolás?

High End Mini Akku Amp
(#) Bassmester válasza masterknave hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Üdv!

Szerintem kb 80%-a borovifenyő
Biztosan valami TDA ...x
Kapcsrajz nélkül csak olyan tudhatja, akinek van, vagy már látott ugyanilyet.
(#) proli007 válasza hapro hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Hello!
Az nem lehet a baj oka, hogy ahova a poti GND van kötve, ott van egy kis ellenfázású hangfrekis jel, és amikor felfelé tekered a poti tetejéről származó jel pont kioltja egy tartományban? Gondolom nem ortofónikus potiról van szó, mert ott is lehetnek "viccek", a frekifüggő tagon átfolyó áramok miatt..
üdv! proli007
(#) masterknave válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Nem is tudom :pardon1:

Talán a DIY audio oldalán nem árulnának hi-end-nek TDA-t?

Bár manapság már minden megeshet
(#) highand válasza masterknave hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
A fénykép és a szöveg alapján egy integrált áramkörös 14,4 V -ról üzemelő konfiguráció lehet. Az ajánlás szerint, azért jó, mert autó aksiről üzemel.

Szerény meglátásom szerint ez egy 50x-res áron árúsított TDA kapcsolás lehet.
Itt nézz körül és szerintem magad építsd meg.

Bővebben: Link

(#) Bassmester válasza masterknave hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Bizony megeshet :yes:
Párszáz forintos ícékből is csinálnak többszáz eurós "high-end" erősítőket.
(#) CHZ válasza highand hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Szerintem nem lehet TDA ... , minőségi megfontolásból gondolom .
Esetleg ilyesmi lehet
Ez már nagyon jó hangot produkáló IC .
Sok erősítőt porig aláz ..
(#) Bassmester válasza CHZ hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Hümm... ez nem lehet rossz. De azon a képen nem ilyen ícé van és a kapcsolása is valami rém egyszerű lehet, a kevés alkatrész miatt. Az pedig hogy odaírták hogy "high-end" , inkább parasztvakítás szerintem.
(#) CHZ válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
SMD kivitelben is van ilyen D IC .
Hűtése is nagyon pici , szerintem ez is azt bizonyítja .
Ezt: megcsináltam , itt sincs sok alkatrész és kiváló hang , (14 V DC) .
(#) Bassmester válasza CHZ hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Aztamindenit
Gyönyörű munka! Gratula!
Milyen madzagokat akasztottál az RCA és a banán csatlakozókra? Olyan mint az utp kábel belseje
(#) highand válasza CHZ hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Valószínűleg neked lesz igazad a hűtőbordát megnézve.

Az adatok tök átlagosak, de az adatlap is azt írja, hogy az a jó benne, hogy a D osztály hatásfokát produkálja de az AB minőségéban.

Akkor is drága ennyiért lehet venni készen bedobozolva táppal egy That-t ami szintén T osztályú.
(#) highand válasza CHZ hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Ez tényleg lenyűgözően szép lett.
(#) CHZ válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Köszönöm .
CAT 7 , nem szoktam árnyékolt kábelt használni .
(#) CHZ válasza highand hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Köszi .
Igazad van , nagyon drága , nem éri meg .
Házilag összehozni viszont érdemes .
Panel
(#) hapro válasza proli007 hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
A rendszerem abból áll, hogy vannak a jelforrások: számítógép, rádió, CD játszó, DVD játszó, magnó deck, stb.., ezek bemennek RCA-n keresztül egy bemenetválasztóba, amibe tettem egy master hangerő potit, passzív hangerőszabályzás. Innen szintén RCA-val tovább a végfokhoz, majd onnan a hangdobozokra.
Ugye a végfokban van még egy poti, így egyszerre két helyen tudom szabályozni a hangerőt. És ez így megy mióta világ a világ...
Namost kipróbáltam hogy a bemenet választót leküzdöm a végfok előttről, és közvetlen a CD-t kötöm rá, így már nem is mókázott meg a hangerő poti. Ez mi lehet akkor?
Van még mellette 10 másik végfok azokkal egyikkel sem csinálja ezt.
(#) troby hozzászólása Aug 27, 2009 /
 
Sziasztok, egy kis szakértésre lenne szükségem.
A minap nekiálltam, hogy leteszteljem a régen épített erősítőmet, pár oldallal ez előtt már felraktak róla gy képet, de teszek én is. Szóval az erősítő +/- 57V ot kap és a P1 potival sikerült beállítanom a nyugalmi áramár olyan 1.5mV-0.2mV között ugrál. Viszont a poti közepén van ez az állás mert mind kettő szélén több, ez normális?
De a műszerem alapból is mutat kb ekkora feszültséget, vegyek egy komolyabb műszert, a mostani DT-9205. A kapcsolást belinkelem: http://users.adam.com.au/cgpap/QuasiWeb/pdf%27s/Nmos200%20-%20TO247...ic.pdf

fet (1).JPG
    
(#) Bassmester válasza CHZ hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Nekem CAT 5 van itthon. Abból is kb ilyen drótokat lehet bontani. Érdemes lenne szerinted átvezetékelni vele a végfokomat? Javulhatna ettől a hangja? Jelenleg "tasker" nevezetű árnyékolt kábel viszi a jelet és 1,5-es mkh vezeték megy a speakon-okra. A piros-fekete drót, csak a clip-ledekre megy.
(#) CHZ válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Szép korrekt munka .
Így nehéz erre választ adni . A kép alapján valószínű szükséges az árnyékolás , mert ebben a felállásban nem hiszem , hogy zavarmentes helyen lehetne vezetni . A kimenetkhez meg a nagy teljesítmény miatt fontos a vastagabb kábelezés .
(#) proli007 válasza hapro hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Hello!
Még is úgy tűnik, hogy a földben folyik áram. Persze csak a levegőbe lődözünk azt is vaktölténnyel.
Esetleg a bemenetválasztó, nem teszi a földre a nem használt bemenetet, mert akkor abban a kőrben áram folyik. Ezért kell a bemenettel sorba valamekkora ellenállás sokszor. (persze ilyenkor elsősorban a nem használt bemenet szól áthallás gyanánt.

Ez olyan mint a földhurok, csak mivel passzív a cucc, gerjedni nem tud, csak önmagában áthallani. Minden esetre, a földelési vezetékek bekötését is át kellene gondolni.
Az igaz, hogy ha RCA-val érkezik a jel a végfok bemenetére, akkor a poti alján nem lehetne feszültség, csak hogy két csatorna van, és a két csatorna GND vezetéke már párhuzamosan van.
Elég nehéz ilyen dolgokat tesztelni, mérni meg szinte lehetetlen, mert lehet -90dB-ről már hallod de hogy méred? 100V-al meghajtva? A föld vezetékeket lehetne bontani, és/vagy söntölni egy vastag lóbéllel talán.
Tényleg! Esetleg lehetne mérni 10V egyenfeszültséggel, és mV mérővel. Attól talán nem sértődik meg semmi.

De gondolom, valószínűleg hagyod a fenébe az egészet, ha nem zavaró..
üdv! proli007
(#) highand válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Mi ez a CAT? - le vagyok maradva, vagy 10 évvel.
(#) CIROKL válasza highand hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
CAT
(#) Bassmester válasza CHZ hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Köszi, akkor így marad. Különben, nincs baj a hangjával szerintem. Mentes mindenfajta súgás-búgástól. Egyébként is zenekarban használjuk, PA dobozokkal, ahol az a legfontosab, hogy bírja a gyilkolást és hangos legyen
(#) hapro válasza proli007 hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Ok majd egyszer átnézem a bemenetválasztót, mert valószínűleg az lehet a ludas, de majd csak ha ellenállhatatlan vágyat érzek rá, addig is tök jó lesz így. És köszi a segítséget.
(#) highand válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Thank you.
(#) szamóca válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Idézet:
„Szerintem kb 80%-a borovifenyő”

A tavalyi hi-fi és HM show-n, egy fiatal mérnök srác mutatta be ezt a high-end erősítőt, amit egy laptopról, Winamp-al mp3-mal, nem túl bizalomgerjesztő hangdobozokon át próbálta az élményt eljuttatni a döbbent hallgatóság felé.
Elmondása szerint ezt azért így prezentálta, hogy milyen jó hangzást produkál így is a termék. Érdeklődésemre hogy milyen a végfok felépítése, olyan köntörfalazásba kezdett hogy elmosolyodtam rajta. Ez elmondása szerint egy speckó hibrid a D és AB osztály keresztezéséből. Egyébként több százezerért árulták. Kivitele amatőr szinten kifogástalan, de nem vall komoly cégre.
(#) hapro válasza szamóca hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Hát ez hogy néz ki...? olyan mintha egy sokol rádió lenne a vevő egy Nasa űrhajóban.
Következő: »»   349 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem