Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!
Olyan kapcsolás kellene nekem, amin egy rgb led véletlenszerűen világit (pl.: r, r+b, b+r+g.....) tehát olyan, amiben egyszerre akár mind a három szín világit!!
Milyen kapcsolást szeretnél?
Lehet benne pic? Azzal lehet pszeudo randomot csinálni. Egyébként ha ennél egyszerűbb kell akkor ajánlom EZT
nem astabil kell nekem lehet PIC-es, az a lényeg, hogy a (r g b r+g g+b b+r r+g+b) tehát a 7 variáció közül világít egy, majd vált, vált ...(randomban)
Hány ledet kell működtetned?
Mert ha csak egyet akkor nagyon egyszerű a helyzet , veszel egy hat lábú picet. Felprogramozod. Három lábát az r, g , b-re föld táp és már villog is.
egy ledet., de lehet hogy 2 lesz, de ugyanugy világítana, tehát tökmind1. tucc mondani vmi olyan PIC-et ameik pont jó erre a célra! ? és kellene program is! PIC-be kezdő vok.
Ajánlom a PIC12F509 -at, ez a legolcsóbb 250ft+áfa... (chipcad.hu)
A hardver nagyon egyszerű, gp0<-r (7es láb ), gp1<-g(6os láb), gp2<-b(5s láb), VDD 1es láb, VSS 8as láb, a gp3-t pedig mondjuk 10k kersztül kösd tápra. Használj belső oszcillátort (internal oscillatoin). Ajánlom fejlesztő környezet két a miro c-t vagy mikro paschalt. Nagyonb egyszerűek és kb c/paschal szintaktika. Ja és rengetek példaprogram!!!! Van olyan is ami csak egy leet villogtat! És akkor már csak át kell írnod ezt a progit a random függvényt felhasználva. Vigyázz rá, hogy a program indításakor jelöld ki hogy milyen picet használsz és példaprogramokat is a megfelelő típushozd válaszd ki! Sok sikert! (A programozásról azért nem írtam, mert gondolom hogy akkor van valami égetőd....és akkor azt tudnod kell...) A mikor c/paschal/basic-t innen tudod letölteni: http://www.mikroe.com/en/download/ Ne ilyedj meg tőle, hogy csak demó, szinte lehetetlen túllépni a 2kb-os határt >
Én 3000 ft-ért vettem egy fehér színű egeret, és mikor bedugtam, gyönyörűségesen világított. Van benne egy led, ami 4 színű, és átmenettel megy egyikből a másikba.
ez nekem bonyolult nincs égetőm, de van, ismerős, aki tud
Milyen égető kell a PIC12F509-hez? Most tanulnám a PIC-et Üdv.: Hurka
ismerős van, aki tud égetni, de aki irni tudna, az nincs
ami a http://tobe.nimio.info/rgb_mood_light.php -on van, abból kiszedtem, hogy igy világít: r r+g g g+b b b+r ezt nem lehetne megoldani egy léptető IC-vel (4017, de a 10 kevés ) ?????????? tranzisztorral lenne kapcsolva a led, és akkor az emitter-bázis közé egy kis kondenzátor, akkor el is sötétül!!!!! 5let?????? hülyeség?????
kezdő kérdések téma
kb 75 oldal körül van egy olyan kapcsolás amit te szeretnél, ugyanis én ezt fogom megépíteni, csak neked egy picit módosítani kell! (félig egyéni tervezés szal nem 100 hogy müxik!) de van még1 ilyen úsztató szerűség , http://www.bader-frankfurt.de/elek/rgbledfade.jpg ez az üdv Gyula
Nem kell írni semmit, az első linken ott van a kész .hex file. Egyébként ezek a 4017-es megoldások valahogy nekem is szimpatikusabbak, szvsz ezekben könnyebb megtalálni ha valami nem műxik.
Senki? Honnan tom megkaparintani a Picbasicet?
Pld. itt találsz égető rajzot, a harmadik képen lilával van jelölve a 12C50x helye. Ez az égető nem tartalmaz külső áramforrást, úgyhogy lehet hogy újabb gépen nem fog menni (az eddigi fórumos hozzászólásokban megtalálhatod miért).
A Picbasic-hez használd a Guglit, a demó hamar megvan, ha nem ez kell nem szóltam.
Helló mindenkinek!!
Ezt a topicot azért indítottam mert kíváncsi vagyok milyen megoldások vagy 5letek léteznek nagy felületű RGB világítás megvalósítására. Szeretnék minnél nagyobb felületet, tetszőlegesen kiválasztott színű fénnyel megvilágítani. A dolog úgy kezdődött h eljött az ideje h felújítsam a szobámat ahol lakok és elhatároztam h a mennyezetre szeretnék RGB világítást készíteni. Ez egy picike 4x4méteres szoba. Ugy szerettem volna megoldni az RGB világítást a plafonon h a mennyezet széle világít majd színesen. Előre általam definiált szinűen fog világítani a perem körben. Rengeteget kutattam az interneten, a lehetséges megoldások után valamint h milyen lehetőségek vannak egyáltalán nagy felületű RGB világítás készítésére. Pici RGB világítást nem nehéz pár ledből összerakni ... de nagyot. Először gondoltam arra h veszek nagy fényerejű LED-eket (mind a 3 alapszínből) és azzal rakom körbe a mennyezetet h a szegélyt ily módon megvilágítsa a gipszkartonból. EBay-en nagyon olcsón lehet magas fényerejű 10mm-es LED-eket venni, melyeket Magyarországra is szállítanak. Az elképzelés az lett volna h az összes piros led -et valami áramkör hajtaná meg, ami a LED-ek fényerejét egy bemenő feszültségszint szerint szabályozná, pl. 0v-5v között, így rá lehetne kötni egy mikorvezérlő DA kimenetére. Vélemény ? Másik 5let akkor jött amikor láttam autóba szerelhető ilyen villogó neonfényeket, melyek basszusra villognak ha dübörög a zene. Ekkor elgondolkoztam rajta, miért ne lehetne 3 féle színű neoncsövet szerelni a mennyezetre, abból kevesebb kell és olcsóbban is jönne ki. Viszont nem tudom h ezeknek a siman neon csöveknek a fényerejét lehet-e szabályozni ? Van-e ilyen áramkör ? Bármilyen 5letet szívesen fogadok, elképzelést vagy javaslatot. Ha elkészül a világítés, publikálom majd a képeket és az eljárást h h sikerült megvalósítani Üdv mindenkinek!!!!
HI!
ilyen topicot énis nyitottam már!!!!!! ez volt a leg elfogadhatobb villogó cucc : [link=http://tobe.nimio.info/rgb_mood_light.php]http://tobe.nimio.info/rgb_mood_light.php[/link] ezt nyitottam: [link=http://hobbielektronika.hu/forum/topic_2029.html]http://hobbielektronika.hu/forum/topic_2029.html[/link]
Hi, kösz a hozzászólást,
Ezt az RGB piramist már láttam én is, megtaláltam a neten, de ez valahogy túl kicsit hogy ekkora felületet lehessen vele gazdaságosan bevilágítani. Úgy érzem más 5letre lenne szükség. Vettem pár LED-et hogy kisérletezzek velük, de nehéz őket kalibrálni, hogy a színek szépen keveredjenek. Most épp fénycsöves megoldásokat keresek!
Hali!
Az én kérdésem részben vág csak ide, az RGB piramis-t illetően van egy felmerült problémám. A kapcsolási rajzon nincs feltüntetve, hogy milyen tranzisztorokat használjak! Jók oda BC182-esek? Előre is köszi! Üdv: mosomate
elvileg BC 549-et ir!!!
Toon Beerten 08 Aug 2006, 17:28 Sure D.K.Ghosh, i used some BC549 transistors i took from other electronic stuff. But any other small signal NPN transistor will do just fine.
Hali!
Hűha, tényleg! Igaz, hogy a fórumban van, de ott van! Én sosem olvasom el a hozzászólásokat, de tanulván az esetből legközelebb jobban figyelek!:yes: Kösz, hogy rávezettél az igazságra hhkfh! Üdv.
Létezik 3 színű nagyteljesítményű LED,kimondottan világítás céljára,van is itt 2db.
Egyébként én is foglalkozom a témával,vezérlő IC-t is néztem hozzá. Elég izmos,hűtőbordára kell szerelni,6Wattos(!) Szerintem ilyesmi kell neked. Mellékelem az adatlapot
köszi szépen az infót Mate78,
ha lesz vmi fejlemény szolók mindenképpen. Amugy most egy CCFL megoldást szeretnék kísérletezni ahol a fényerő PWM-el lesz állítva egy pic -en keresztül ... üdv
Skacok.
Szétszedtem több rgb-s világító olcsó cuccokat. Scope nélkül sötétben rángatva, balra jobbra gyorsn, s kielemeztem a villogását. 3 led, mindig 2 világít, és egy elalszik szépen, és visza erősödik. Mindegyik azonos frekin van megszaggatva, de nem 100% os kitöltéssel, kb olyan 80%. 2 led folyamatosan világít, ameik elalszik annak meg csökken a kitöltése. Kék led elött nincs ellenállás, többi elött van.2darab 1,5V os mini elemröl van meghajtva, Tiszta állat! Karácsonyfa, a Rossmanbol.
Üdv!
Most vettem 280 Ft-ért olyan RGB LED-et, amiben egy beépített IC váltogatta a színeket. Gyönyörű színátmenetei vannak. Dekorációnak, ajándékba kiváló. A Kosztolányi Dezső Téren van egy kis elektronikai bolt, ott vettem. Kétféle változat van, lassú és gyors váltással.
Azért kicsit tulzásnak találom a PIC-et ilyen feladatra, pedig én mindent piccel szoktam.... na jó de azé ezt... Szentem a legegyszerűbb megoldás és olcsó is, a következő,
veszel egy TTL, vagy CMOS számlálót.... ami 000-111 -ig számol. És minden bit megy az RGB ledre... és kész is ... (márha ennek a lednek 4 lába van és ebből egy föld a többi meg az RGB... ellenállások is kellenek ám ) Az órajelet meg adod neki egy 555-össel.... |
Bejelentkezés
Hirdetés |