Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   612 / 3960
(#) Jihad Joe válasza Jihad Joe hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
szevasztok légyszíves nekem is segítsen valaki
(#) nagy_david1 válasza Izeg. hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Szia!
Na nehezen de megszülettek. Remélem erre gondoltál és remélem tudod használni a képeket. Próbáltam úgy fogni a kábeleket s fényképezni hogy jól látszodjanak a szín különbségek. Remélem hasznáhatóak s segítségedre válnak.
Üdv.
(#) kiszebra hozzászólása Aug 30, 2009 /
 
Az érdekelne engem hogy a fojtótrafót milyen rendszerekben alkalmazzák, és mi a feladata?
(#) nagy_david1 válasza Izeg. hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Esetleg még így. Elnézést a moderátoroktól, akarattal állítottam át a kép felbontást nagyra, hogy jobban látszodjanak a színek. Ha Izeg letöltötte, szerintem lehet is törölni a hely végett.
Üdv.
(#) nagy_david1 válasza kiszebra hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
(#) kiszebra válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Szia, köszönöm a válaszod. Láttam én még kültéri lámpákban is. Azokban mi a célja, és mi pontosan azoknak a neve?
(#) gg630504 válasza kiszebra hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Csak nyelvi képzavarban. Fojtótekercs van.
Fojtótekercset például nagyfrekvencia szűrésére kábelek végén, ne jusson be-ki zavaró jel a készülékbe-ből.
Antennánál a rádiófrekvenciás jel és a távtáplálás elválasztására.
(#) wtc hozzászólása Aug 30, 2009 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy hogytudok 230V-os UV fénycsövet, 12V-ról működteteni? Tudtok hozzá valami kapcsolást?
Van itt egy rajz, ezt nem lehetne átalakítani?
Köszi előre is!

fenycso.gif
    
(#) nagy_david1 válasza wtc hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Szia!
Az odlalon is van egy rajz, nemtudom láttad-e, a kapcsolások közt? Bővebben: Link Mellesleg miért és mit kéne az általad küldöttön átalakítani? Esetleg a fénycsöved teljesítménye miatt, mert azt nem írtad?
(#) wtc válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Szia!
Köszi, de a trafó, az milyen trafó legyen?
Azért nemtudtam, hogy kell e valamit módosítani a kapcsoláson.
És ez UV fénycsőnál is működik?
(#) djgombi hozzászólása Aug 30, 2009 /
 
Halihó!
Olyan kérdésem van:
Tranzisztoron ezek olvashatók:
C 107
M 335
Műanyag tokos tranyó.
Ez milyen tranzisztor vagy mivel helyettesíthető?
Nem BC107! szerintem. :nemtudom:
(#) nagy_david1 válasza wtc hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Ami meghajtja a "hagyományos fehér" fénycsövet az meghajtja az UV-t is. A trafó, na az jó kérdés, mert eleget filóztak itt már az oldalon erről a bizonyos sárga közepes inverter trafóról, mit senki se nagyon kapott eddig. Sok trafóval lehet csinálni invertert, akár hálózatival is csak kell vigyázni ne húzzon át a szekunder tekercsen a magas feszültség. Biztos lesz valaki jártasabb ebben ki pontosítani fog, és pontosabb választ ad kérdésedre, szerintem várd meg.
(#) Izeg. válasza nagy_david1 hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
JAjj de nagyon jó. Nagyon-nagyon szépen köszönöm!!
(#) Müszi válasza djgombi hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Szerintem meg igen, mert nekem is van műanyagtokos BC107 tranyóm.

üdv
(#) gtk válasza vtnagy hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
5V adapter keves. 7.5V lenne az idealis. Futeseket parhuzamosan, 25 ohm / 1W elotet ellenallassal.
(#) wtc válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Szia!
A trafónak ilyennek kellene lennie: 34 mm átmérőjű 28 mm magas fazékvasra (AL=1000) primer=22 menet 0.8 m/m CUZ huzal. Szekunder=450 menet 0.18 m/m CUZ huzal.
És ez most 230v-ot fog előállítani? És mi az a fazékvas?
Köszi előre is!
(#) vtnagy válasza gtk hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
A fűtést úgy akartam, csak nem azt csináltam
Remélem most már jó.

7.5V-os tápot nem találtam, de a 9V-os jó lesz? Ha igen, a 7805 hűtését hogyan lenne célszerű megoldani? Rakok be elé egy 7809et, és úgy, vagy egy méretesebb hűtőborda? (Utóbbit nem tudom, lenne-e értelme, mert a méret itt most lényeg lenne)

Üdv
vtnagy
(#) kadam hozzászólása Aug 30, 2009 /
 
Heelo!
Talán emlékeznek még egyesek, nekem volt bajom a biciklis kilóméterórával, ami az istennek se akart működni a simsonon. A problémát sikerült megoldanom hála a segítőkész fórumozoknak Az óra eredeti vezetékeit kicseréltem árnyékolt kábelre. MIvel nem tudtam honnan szerezzek, egy USB kábelt feláldoztam . Most tökéletesen működik! Mindenkinek köszönöm , aki segített
Üdv.: kadam
(#) proli007 válasza Gelez hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Hello!
A műveleti erősítőt simán kihagyhatod. Csak az R3-at kell 1kohm-ra és a C1-et 100µF-ra kicserélni.
üdv! proli007
(#) gtk válasza vtnagy hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Futest nem ugy!
A taptol: +5V -> 25 ohm 1W -> parhuzamosan kotott futoszalak, gnd. Szerintem 9Vrol mar jo lesz kisebb hutobordaval.(pl. alu lemezbol, ahova elfer)
(#) proli007 válasza Jihad Joe hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Hello!
Válasz azért nem érkezik, mert nem egyértelmű, hogy mit hova kötöttél, és mit mértél.
- Hát ilyen nyákrajzot, ahol nem látszanak az alkatrészek sem, szinte lehetetlen követni.
- Ha az erősítő 2-3 másodperc alatt elhallgat, akkor vagy valami "elmelegszik", vagy a munkapont vándorol el, mert valahol szakadás van. Nem eléggé érthető, hogy a táppal most mi a helyzet, hogyan van az erősítőre kötve. Feszültséget kellene mérni a hangszóróra menő kondi, tranyók felé eső lábán, miközben "elhallgat". Mi változik.
üdv! proli007
(#) vtnagy válasza gtk hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Akkor azt hiszem, mégsem értem.
Így gondolod?

Üdv
vtnagy
(#) moltam hozzászólása Aug 30, 2009 /
 
Rajzoltam valami tápfélét. A kapcsoló egyik állásában szabályozható feszültségű, a másik állásában szabályozható áramú lenne. (ha valami több áramot kérne mint ami be van állitva nem engené neki.) Működhet vagy rossz a rajz?

ps.JPG
    
(#) vtnagy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Erre már gondoltam én is, hogy ezt külön, egy LM317-tel oldanám meg, csak nem tudom, a csöveket nem ölném-e meg vele.

Üdv
vtnagy
(#) gtk válasza vtnagy hozzászólására (») Aug 30, 2009 /
 
Ugy !
Ezzel igy nem lesz 1.25V / cso. Ez altalam, sotetben bemert ertek".
(#) Jani2107 hozzászólása Aug 31, 2009 /
 
Tudna nekem valaki küldeni az A277D tipusú IC-ről részletes leírást? Teljes kapcsolási rajzzal együtt?


Elérhetőségem: ****@****.**


Egyrészt: Fórumban nem kérünk privát választ.
Másrészt: Soha ne írd ki az e-mail címed így, hacsak nem vagy mazochista és/vagy szerfölött vágysz egy halom spam-re a postafiókodban!
Frankye
(#) Stefan válasza Jani2107 hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Gugli a barátod : A227D datasheet >>> második találatból kiderül hogy ez valójában UAA180, ehhez meg már könyebb találni adatlapot.

Fórumon feltett kérdésre nem privátban válaszolunk, mert másnak is a segítségére lehet.

Üdv
(#) Gelez válasza maTaKee hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
Szia!
A zener azért kell, hogy 0V-nál ne kapcsoljon be, csak 5V-nál. R3-C1 késlelteti az áramkorlát működését, hogy a behúzáskor 1A legyen az áram, csak utána essen 0,3-ra. A feszkövető nélkül R1-en kellene folyni T1 bázisáramának, ami nem lenne elég Q1 bázisáramának megfelelő szintű csökkentésére.
0V csak R1-re kerül amikor kikapcsolva van a cucc. A +-12V táplálás fontos, nem akarok még egy 24V-os tápot is beépíteni.
(#) lzh6k4 hozzászólása Aug 31, 2009 /
 
Egy olyan kérdésem van, hogy adott egy egyenáramú áramkör, amely egyik pontjáról szeretnék egy jelet levenni, majd azt digitális áramkörrel vizsgálni.

Kérdésem, hogy hogyan lehetne ezt a digitális áramkört csatlakoztatni oly módon, hogy a másik áramkörre ne legyen hatással, ne terhelje be stb, ugyanúgy működjön mint előtte? Vagy egy digit ic bemenete minden ilyesmit tud és nem kell elé semmi?
(#) Nagymoli válasza lzh6k4 hozzászólására (») Aug 31, 2009 /
 
És úgy mégis mekkora jelről lenne szó? 100mV, 1 gigavolt? néhány ohm imedancián, vagy megaohmon? Valamivel több infó kell a válaszadáshoz...
Következő: »»   612 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem