Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   683 / 2208
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 4, 2009
Mennyi a 6C33C belső ellenállása?
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Szept 4, 2009
130 ohm.
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 4, 2009
Akkor mi a probléma ?
(#) kocos hozzászólása Szept 5, 2009
Hú, de lenn van a topik ! Bemérve jó a másik kimenőm is. 35-ös áttétele van, ez 8 Ohmmal nézve 9,8 kOhmra illeszti a PCL-eket, aminek adatlap szerint 300 V-on 9,1 kOhm az optimális illesztőellenállása. Hát így sikerült ... elvilg így lesz valamivel kisebb teljesítményem, meg torzításom ... Estére elvileg összerakom, aztán izzítom a fotógépet, ha érdekel valakit
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Szept 5, 2009
Engem érdekel!
(#) dokidoki válasza kocos hozzászólására (») Szept 5, 2009
Szia!
Ne haragudj, nem értem. Bár a tudásom alacsony a témában, lehet hogy ez az oka. Matekom se túl fényes. Leírom: írod, hogy 35-ös az áttétel, 8Ohm-ról viszi 9800Ohm környékére, mert ugye a kilo az ezret jelent.
Itt elakadtam.
(#) sturbi válasza dokidoki hozzászólására (») Szept 5, 2009
Mert 35*35*8 (ohm)=9800 (ohm) = 9,8 (Kohm).
Ra=Á ­­˛*Rlt
(#) kocos válasza dokidoki hozzászólására (») Szept 5, 2009
egy transzformátor impedanciaáttétele a feszültségáttétel négyzete : tehát U1/U2 = ngyök(Z1/Z2)
(#) dokidoki válasza sturbi hozzászólására (») Szept 5, 2009
Értem, köszönöm, tényleg jobban járok, ha elmélyeszem magam a témában.
(#) sturbi válasza sturbi hozzászólására (») Szept 5, 2009
Ra=Á^2*Rlt (nem illesztette be a kis kettest, pedig azelőtt működött, vagy rossz karaktertáblából vettem most).
(#) kocos válasza dokidoki hozzászólására (») Szept 5, 2009
Nyugi, mindenki így kezdte! Biztos volt valamikor olyan idő, mikor Sturbi Mester sem tudta bár vannak kivételek )
(#) sturbi válasza kocos hozzászólására (») Szept 5, 2009
Az járt jól, akit születésekor egyből négyzetre emeltek.
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 5, 2009
Az már sok
(#) dokidoki válasza kocos hozzászólására (») Szept 5, 2009
Igen, fel kell kapaszkodnom a témához. Mert az elmúlt 10 évben sajnos hanyagoltam az önképzést.
Mellékletben mutatom, hogy miért. Ezek várják sorsuk jobbra fordulását nálam. Hogy ne offoljam béna kérdéseimmel a topikot, kompenzálom 3 képpel.
(#) kocos válasza dokidoki hozzászólására (») Szept 5, 2009
Ejha! A Híres 080, ráadásul két db! Igen szerencsés ember vagy ! Gratulálok hozzájuk, és sok sikert a felélesztéshez!
(#) dokidoki válasza kocos hozzászólására (») Szept 5, 2009
Köszi, sajnos nem az enyém. Bár ha az elévülést, és az érdektelenséget is figyelembe vesszük, a tárolásról nem is beszélve akkor már az enyém lehetne.
Javításra került hozzám, az egyik működött, a másik kevésbé. Volt benne egy szakadt 100K és egy zárlatos elektrolit kondi, csere után működött az is. A kimenőtrafót előttem már ujratekerték. sajnos hallatszott is a külömbség a kettő erősítő között.
Évekkel ezelőtt, annyit követtem el még, hogy kapott egy relés, kezdetleges áramkört ami késletettve kapcsolja be az anód és a segédfeszültségeket.
Azóta ma sütött rá a nap először.
(#) mark.budai válasza dokidoki hozzászólására (») Szept 5, 2009
Hát ezeket elfogadnám.
(#) lpcollector hozzászólása Szept 5, 2009
Nyolc éves kisfiam lerajzolta, hogyan készül a csöves erősítő: Lóci rajza
(#) Norberto válasza lpcollector hozzászólására (») Szept 5, 2009
Aranykeretbe illő műalkotás, érdemes lenne kiraknotok a falra. :yes:
(#) kocos hozzászólása Szept 5, 2009
Ó, de sok gázos van a PCL-jeim között ...
(#) mark.budai válasza lpcollector hozzászólására (») Szept 5, 2009
Norberto-val egyetértek!
(#) l48 válasza lpcollector hozzászólására (») Szept 5, 2009
A nézőket figyeljétek! nagyon kemény.
(#) kocos hozzászólása Szept 5, 2009
eddig 7-ből 3 gázos .. de már szól a cucc sztereoban ..
Furcsa ... Most egy ideig az Onkyot hallgattam, sokkal részletesebb, és jobb a tere, de mégis valahogy olyan fátyolos .. Nincsenek azok az "éles" magasak, mint az SE-nél. Mondjuk most Myster Möbius Demo CD megy, nem valami jó felvétel. Mindjárt kap egy kis The dark side of the moon-t

Viszont semmi brumm ... először azt hittem, hogy nem működik
(#) kocos válasza kocos hozzászólására (») Szept 5, 2009
Átesett a "Money teszten" ! eddig ezen szól legjobban csak megint kiesett két gázos cső, és már nem sok van itthon ...
(#) sturbi válasza kocos hozzászólására (») Szept 5, 2009
Én meg lemezt hallgattam a bátyámnál, semmi brumm, semmi áramfelvétel, igazi "hájend".

gramofon.jpg
    
(#) sturbi válasza sturbi hozzászólására (») Szept 5, 2009
Régen azért a hangszórók is "dizájnosabbak" voltak.
(#) kocos hozzászólása Szept 5, 2009
Végül is arra jutottam, hogy igen kellemes, meleg hangja van "puha", de nem "lomha" mélyekkel, szép "kerek" közepek, nem "tolakodó", minta az Onkyo, vagy még egy picit az El84 SE is, és visszafogott, d tiszta magasak (kevesebb, mint a PCL, vagy EL SE-nek, de jóval több, mint az Onkyonak, és persze tisztább is ) Összességében pedig nagyon kiegyensúlyozott a hangkép, még sosem szólt ilyen jól a Vidi, a közepekkel mindig volt valami baja, de most nagyon lágyan szól. Hangerőben ugyanakkorának tűnik, mint az Onkyo (2x50 W). Tetszik, és kész Eddig ezt sikerült leggyorsabban megszoknom, fél óra kellett hozzá, az El84 Se-hez vagy két hét
(#) kocos válasza sturbi hozzászólására (») Szept 5, 2009
WOW! Selyemembrános hangszórók? Még nem hallottam ilyet szólni, milyen? Bátyádé minden? A gramofonok is durvák !
(#) kocos válasza kocos hozzászólására (») Szept 5, 2009
Sajnos nem valami jó képek, pedig jó géppel csináltam (Nikon D 100), de nem értek hozzá nagyon, aztán nem tudom, hogy kell beállítani jól (zár, rekesz, iso, kutykurutty), automata gépet meg nem tudok szerezni ...
(#) Gubán_Gábor válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 5, 2009
Szia Imi!

Igen, már rájöttem, hogy nagy hülyeséget írtam
PL509PP mögé minek kéne már mégegy 6C33C
100W-tal már csak kihajtom a GU81M-t
És akkor a PL509-esek anódjáról, vagy katódjáról(katódkövetővel) hajtsam meg a végcsövet? Szerinted melyik lenne jobb megoldás?
Anódból hajtásnak az a pozitívuma, hogy ki lehetne spórolnom a PL509 30-35W-os anódellenállását fix negatív előfesszel állítva őket megfelelő munkapontba, és szintén fix mínusz előfesszel tudnám munkapontba állítani a GU81M-t is, mert ugye a katódkövetős hajtásnál pozitív előfesszel rácsáramosan tudnám csak hajtani a 81-est, (ha jól gondolom)
Esetleg, ha lesz egy kis szabadidőd és felskiccelnél nekem egy pici rajzot az elképzelésedről, hogy te hogyan raknád össze az egész erősítőt a PL509-esek alkalmazásával.akkor azt megköszönöm és megfontolom.
Következő: »»   683 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem