Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   173 / 1164
(#) nagy_david1 válasza muimui hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Hogy őszinte legyek, nem emlékszem pontosan, az a baj ott csücsül a kupi alján, mivel nem használom. De mint mondtam a tied és enyém más típusú, csak a felépítése azonos. Azt tudom hogy volt 12-13V-os leágazás nekem, a többire nem emlékezem, de mint mondtam nem egyforma a tied és enyém, én csak aláírtam, hogy trafó. Még mindig azt ajánlom, hogy mérd ki multiméterrel holnap. Az enyémből még egy párral vesebb vezeték is lógott ki, nem volt ennyi leágazás.
(#) Doncso válasza Becsey hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Egész pontosan ezek 400V 10A-es tirisztorok.
Üdv.
(#) muimui válasza nagy_david1 hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Értem, csak azt nem tudom, hogy pl a 220be hány ohmos, meg a kimeneteknél mennyit kell mérni. Nemkell pontos, csakhogy nagyjából.
(#) nagy_david1 válasza muimui hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Hát amelyik tekercsen a legnagyobb ellenállást méred az a 230V, de ezt gondolom tudtad.
(#) muimui válasza nagy_david1 hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Ezt egyenlőre eddig csak sejtettem, mert akárkit kérdeztem nem kaptam konkrét választ. De most megjegyeztem Köszi
(#) zmol válasza muimui hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Bocsi, hogy belevakkantok, de ha esetleg valami nagyfesz trafó játszik a cuccban (mert a gyantázás miatt esetleg az is lehet), akkor nem biztos, hogy a legnagyobb ellenállású tekrencs a 230V. Semmi gond, ha így is arra teszed a 230-at, csak akkor lehet, hogy túl kicsi lesz a "szekunder" fesz.

Persze okoskodni könnyű, nekem tippem sincs, hogy mi az a henger.

(#) poros hozzászólása Szept 7, 2009 /
 
Sziasztok. Mire használható ez az alkatrész? DSEK60-02A
(#) nagy_david1 válasza zmol hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Ez nem magasfeszültségű trafó, hanem rendes hálózati. Nemtudom milyen okokból építhették így, de nem terjedt el nagyon. A gyantázás meg talán a hűtésért van, akár egy paneltrafónál, de ezt már nemtudom. Az biztos, hogy hálózati, de hogy miért ilyen henger alakú és hatásfoka valamivel jobb-e esetleg roszabb-e mint egy hagyományos lemezes-e, azt nemtudom. Az is lehet ebben is egy EI magos lemezes trafó van. Nemtudom a toroid trafó mennyire új találámány. Lehet rosszúl tettem hogy kizártam, mert amitől itt mi még nem nagyon láttunk toroid trafót x évvel ezelőtt, attol még fejlettebb országokban használhattak valami eféle kezdetleges típusokat. De ezt nemtudom. Majd ha muimui vagy én feláládozunk egyet és szétvágunk akkor megtudjuk, de szerintem erre nem kerül sor míg működőképesek.
(#) bbarna válasza poros hozzászólására (») Szept 7, 2009 / 1
 
Egyenirányító többek között kapcsoló üzemmódú
tápokhoz (SMPS),szünetmentes tápegységekhez (UPS)
ultrahangos tisztítókhoz és hegesztőkhöz.Adatlap mellékelve.

ez milyen.zip
    
(#) csacsa72 válasza lapose hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) poros válasza bbarna hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Köszönöm !
(#) gkari válasza nagy_david1 hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Toroid (meg pl.hipersil)trafóvasakat a váci HAGY-gyár már kb.45 évvel ezelőtt is gyártott.Nekem is van ilyen.
Üdv:gkari
(#) nagy_david1 válasza gkari hozzászólására (») Szept 7, 2009 /
 
Akkor ez a tekhnológia is, mint még jópár, jó későre vált számunkra is elérhetővé.
(#) lapose válasza csacsa72 hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Szia!

Szívesen!
(#) Becsey hozzászólása Szept 8, 2009 /
 
Köszönet Doncsonak és Vicsysnek
(Sziasztok!
Egy kis segitségre lenne szükségem.Kölcsönadtam az akku töltőmet, (régi szovjet tipus de massziv, simán tölt 2db 210A.-os aksit)természetesen forditva próbálták rátenni az aksira és lehasalt kettő dióda tipusa(KY202H IV-74).Sajnos én csak mükedvelő vagyok nagyon amatőr szinten.Semilyen katalógusban nem találom,ha valakinek lenne ötlete mivel helyettesithetem kérem irja meg.Köszönettel B.I. )
Még annyit,hogy ezeknek 2 lábuk van egy rövid és egy hosszabb. A másik oldalt egy6-os csavarral lehet felfogatni a hűtőbordára és a bordán semilyen vezeték nincs,csak kettö.Megmérve 103 forditva 104 ohm és nagyo lassan emelkedik. Azért gondoltam,hogy dióda mert erre csak két vezeték megy.
Köszi Becsei

Fotó001.jpg
    
(#) Doncso válasza Becsey hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Hát adatlap szerint ez tirisztor, ez biztos, van neki M1, M2, és egy GATE lába, de hogy melyik melyik, azt nem tudom sajnos, elképzelhetőnek tartom, mivel orosz, ők meg nem bonyolítják túl, a 6-os vége a bordán keresztül csatlakozik a házhoz, és ezen viszik át a negativ teljesítményt. Azt kellene megnézni, hogy ha a borda a helyén van az kapcsolatban áll e a negativ vagy pozitiv kimenettel. (ohm mérővel). A tokot megtaláltam a katalógusban, de a kivezetéseket nem írja sajnos.
(#) Becsey válasza Doncso hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Köszi a válasz.Én még hasonló kinézetű alkatrészt sem találtam,ill.egy van ezen a linken de nem irnak róla teljesitmény adatokat(http://www.vatera.hu/philips_btw63_600rke8536_tirisztor_152115336.html).
Üdv.Becsei
(#) Doncso válasza Becsey hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Ebben a 12. oldalon megtalálod az adatait, a legvégén ott lesz a tokozása is, bár a méreteken kívül mást nem írnak róla.
(#) steelbird válasza Becsey hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Tirisztor, pár oldallal visszáb írtunk róla. #506189
A kisebbik láb a vezérlése, a mellette lévő lábához képest kell ráadni a vezérlést, a harmadik lába maga a tokozás, oda kötik általában a fogyasztót, amit kapcsol.
(#) Doncso válasza steelbird hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Idézet:
„A kisebbik láb a vezérlése, a mellette lévő lábához képest kell ráadni a vezérlést,”


(#) steelbird válasza Doncso hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
A KU204 -nél van ez a tokozás az adatlapon, amit belinkeltem. Szóval, a katalógus szerint a kicsi láb a Gain, a mellette lévő a Katód, a tok pedig az Anód.
Azért írtam úgy, mert érthetőbb.. vagy nem a Gain, meg a Katód között kell megvezérelni a tirisztort, hogy begyújtson?
(#) Doncso válasza steelbird hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Na így érthető, köszi. Akkor már csak egy jó kis helyettesítő kellene Becsey-nek, és akkor ki tudja cserélni a rossz tirisztorokat, de azt hiszem Vicsys mintha javasolt volna az előző oldalon kettőt is.
(#) Becsey válasza Doncso hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Köszi a segitséget mindenkinek!
Üdv Becsei
(#) banyaiakos válasza Becsey hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Előző oldalon írtam én is. Nekem teljesen ugyanez az akksi töltőm.
köbzoli a kúszóáram mérése alatt mit értesz?
Köszi.
(#) gaboca323f hozzászólása Szept 8, 2009 /
 
Üdv!

Nekem abban kellene segítség, hogy ez a trafó milyen lehet, látott e már valaki ilyet, hol lehetne róla infót keresni.

Előre is köszi!

DSC01367.JPG
    
(#) steelbird válasza gaboca323f hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Valószínű, hogy standby trafó, erről kapja a készülékben a standby áramkör a tápellátást. Milyen készülék? TV? Látok ott üvegcsöves biztit is. Az a kör lesz a 220V, de kövesd vissza... Ezeken a trafókon áétalában egy primer oldali és egy szekunder oldali tekercs van.A nagyobb ellenállású lesz a primer. A szekunder feszültségük lehet 5V-tól 10V-ig, ez tipusfüggő. Nincs nagy teljesítményük, legfeljebb 1-2 Watt.
(#) steelbird válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
***

Fórum Szabályzat XXI. pont:
Idézet:
„XXI. Tartózkodjunk az olyan semmitmondó hozzászólásoktól, amikor egy szakadt smiley-n kívül nem tudunk mit beírni. Ha ennyire tellik, inkább maradjunk csendben.”


Igaz, Te nem egy, hanem mindjárt 7 "szakadt smiley"-t tettél a hozzászólásodba, ettől az még semmitmondó maradt!
Frankye
(#) gaboca323f válasza steelbird hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Üdv!

Ez egy bazinagy keményforrasztó kemence fűtésvezérlőjének egy része, van belőle több darab is, azért akartam megudni milyen ez, mert addig nem akartam szétbontani.
Kiforrasztom, bekötöm és meglátjuk mi lesz
(#) steelbird válasza gaboca323f hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Szerintem belül ki lesz öntve műgyantával...
A Thomson, Saba és Videoton tévékben láttam ehhez hasonló trafókat, a standby körben..
(#) Doncso válasza steelbird hozzászólására (») Szept 8, 2009 /
 
Előferdül ám 28V-os is ebből, nekem van is, a teljesítményük valóban pár VA.
Következő: »»   173 / 1164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem