Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   19 / 581
(#) laci10 hozzászólása Szept 11, 2009 /
 
Elöltöltős "wörpul" mosógépem van.Általában ugyan azt a mosóprogramot használom,csak a mosási hőfokot változtatom...mostanában azt vettem észre hogy több vizet használ mosásnál és az öblítőt is elhasználja már a az öblítőprogram előtt.
Azt szeretném megtudni h mi miatt van ez, mert már a mosógépszerelőm is tanácstalan XD
A mosógép száma:fl 5085
(#) zoz11 válasza laci10 hozzászólására (») Szept 11, 2009 /
 
Hello
Akkor az a mosógép szerelő az eláshatja magát jó mélyre.
Ez a jelenség a légcsapda dugulására utal, vagy akkor is ez van mikor lyukas a víz szint szab membránja.

Az öblítőt meg azért mossa be előbb mert elvan vízkövesedve a mosószer tartója és félre veri a vizet.
De még sok egyéb kis hiba is okozhatja, de a mosószer tartónál keresendő a hiba.

Üdv: Zoltán
(#) tothgb válasza tothgb hozzászólására (») Szept 12, 2009 /
 
Sziasztok!
A kormozódásról kiderült, hogy szénpor Úgyhogy az elektronikának semmi baja (szerencsére).
További sikeres ötletcserét, üdv: egy "boldog" mosógéptulajdonos.
(#) renton hozzászólása Szept 12, 2009 /
 
Sziasztok!

Nagy problémám van. Napokban kezdte a (whirlpool) mosógépem, hogy mikor leeresztené a vizet centrifugálás előtt ezt sajnos nem teszi meg és egyszerűen nem tud tovább lépni a programban. Így a forgó kapcsolót többször is el kell tekerne, de így sem akar össze jönni.
Ha valaki tud segíteni azt megköszönném.

Sziasztok
(#) renton hozzászólása Szept 13, 2009 /
 
- és még az is a baja, hogy amikor neki állna centrifugázni nagyon nehezen pörög fel. A teljes centrifugálási időciklust több szakaszos felpörgéssel tudja csak megcsinálni, azok is nagyon rövidek, és nem érik el a teljes fordulatszámot. Mivel sajnos nem tud rendesen centrifugálni, vizes marad a ruha. MI lehet a baj?

Köszi előre is
(#) zoz11 válasza renton hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Hello
Olvasgass csak egy kicsit vissza, ez a probléma már jó párszor ki lett tárgyalva

Üdv!
(#) renton válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Tudnál pontos hozzászólást mondani, nehogy ne vegyem észre. Köszi
(#) renton válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
találtam egy hasonló hibát a 30. oldalon, nálam is ez a gond
(#) csabee hozzászólása Szept 13, 2009 /
 
üdv mindenkinek!
Azt szeretném kérdezni,hogy a TOP209p-t kiválthatom-e TOP202yai-vel? Egy mosógép vezérlésben van... A 202-s nagyobb teljesítményűnek tűnik!
Előre is köszönöm!!!
(#) zoz11 válasza csabee hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Hello
Nem váltható ki vele. Csak a fölötte lévő típusokkal váltható ki, pl. top210 214 221

Üdv: Zoltán
(#) csabee válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Egetverö külömséget csak tokozásban találtam...
(#) csabee válasza csabee hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Nem jól gondolom?
(#) proba hozzászólása Szept 13, 2009 /
 
Van egy fagor mosógép ami a mellékelt programkapcsolót tartalmazza .Sajnos a típusát nem tudom .Ha valaki tud róla bármit Elektromos rajz (különösen a programkapcsoló bekötése) ,esetleg a programkapcsoló mit hova kapcsol...,milyen műveleteket végez bizonyos tárcsaállásnál...
Sajna nem vagyok biztos benne hogy jól van bekötve.
Eredeti hibája talán az volt hogy nem engedte be a vizet.
Meglátogatta egy szerelő,kicserélte az ajtókapcsolót.Állítólag ez után még egyszer mosott!?
Arra jutottam hogy a programkapcsolója rosz,szétszedtem ,valóban egyik érintkezőjéről gyárilag hiányzott a pogácsa ezt megjavítottam ,de ezután ezen az érintkezőn keresztül teljes rövidzárat produkál bizonyos tárcsaállásokban.
Gondoltam újra tervezem,roppant primitív készülék (Csak egy programtárcsa van rajta meg egy fél /egész program amit igazából nem értek ,még a vizszint érzékelője is csak egy sima váltóérintő) .Ehhez bármi infót szivesen fogadok .
(#) proba válasza proba hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Ez lemaradt.

image3541.jpg
    
(#) ntivadar válasza proba hozzászólására (») Szept 13, 2009 /
 
Ha jól látom, akkor egy Fe-738,938,stb progija van a képen.Ennél a C érintkezősor kapcsolja a mágnesszelepet ( C2 ),a szivattyút (C1 ) a C3-ra jön a táp,a C4 üres, a C5 pedig a vízszintszabályzó 21-es lábára megy.Tehát a C3-at kapcsolgatja ide-oda.A szivattyú ellenállása jó?160-170 Ohm körülinek kell lennie,ugyanis sorba köti a progi a mágnesszeleppel,így vesz vizet.Amit a "rossz" Érintkezőnek gondolsz,az nem rossz,mert egy érintkezőn én úgy emlékszem nincs pogácsa,de már nem tudom hogy melyiken.Nézd át az érintkezőket,nincs-e beégés,könnyen mozogjanak összerakás után. Ha a mágnesszelep jó (2.5-3 kilóohm) meg nyit-zár,és a többi leirt is oké,legalábbis a víz megjavul.Persze a vízszintszabályzót és a légcsapdát is nézd át(dugulás).Érdemes a v.szabályzónál a vékony csövet kötegelővel megszorítani,találkoztam már emiatt hibával.Sok sikert!


(#) bigeniac hozzászólása Szept 13, 2009 /
 
Szia "proba"

Ha jól gondolom, ez a prg kapcsoló bekötése kellene neked.
Ha kell, lefotózom olyan állásban, hogy látszódjanak a vezetékszínek, s hogy mi hova van kötve.
Bővebben: Link

Üdv
BV
(#) proba válasza bigeniac hozzászólására (») Szept 13, 2009 / 1
 
Köszönöm sajna nem ez,ehhez egy fikarcnyi elektronika sem kapcsolódik.Meg talán egy emelettel több van benne.
(#) marcsika27 hozzászólása Szept 14, 2009 /
 
Sziasztok!

Segitsetek kérlek! Van egy indesit witp 102-es mosógépem.Elinditottam a 9-es programon,ez a 30 petrces mosás,és a centrifugálás elött leáll a program,már mindent csináltam vele mire rájöttem bevan kapcsolva a gyürödésgátló és azért áll le centri elött és van viz a dobban és villog is a stop gomb,ezzel lehet leállitani a gyürödésgátló progit de hiába nyomom meg,nem áll le,nem tudom kikapcsolni a gyürödésgátlót.Újrainditom a programot és kikapcsolom a gy.gátlót de akkor sem kapcsol ki,ugyanugy megáll.Mit csináljak?
(#) marcsika27 hozzászólása Szept 14, 2009 /
 
Bocsánat,az elöbb nem jól irtam le.Szóval elinditom a mosást és az öblités elött leáll és az öblités és a stop gomb villog,azt olvastam a gép könyvében hogy akkor villog ha az adott programban ezek a funkciok mint a gyürödésgátlo nem használhato,na de be sincs kapcsolva akkor mért villog?És nem tudok semmi kikapcsolni rajta,még az a mosási program sem törlödik ha hosszan nyomom a bekapcsolás gombot.Újra inditom a mosógépet és innen folytatja a mosást vagyis folytatná de egy idö után leáll.
(#) marcsika27 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Lehet megpróbálom ezt.Most addig sikerült eljutni hogy amikor centri elött leáll,akkor kikapcsolom a gépet,ujra be és elinditom csak a centrifugálást és akkor ugy végig megy a program.De sose kellett külön elinditani a centrit,ez vajon mitöl lehet?
(#) zoz11 válasza marcsika27 hozzászólására (») Szept 15, 2009 /
 
Hello
Olvass csak vissza ezt a témát is már egypárszor kibeszéltük :yes:

Üdv: Zoltán
(#) napocska hozzászólása Szept 16, 2009 /
 



Sziasztok , napocska vagyok Candy CS2-115 Typ elöltöltős mosógépem szivattyújába beleszorult a nadrágom lánca. Vékony lánc begbújt és a motorlapátai között találtam 15-Ft.t is .A szivattyú vezérlőjében /panelon /felrobbant a Z7M Y718- As triak .Kérdés miveltudom helyettesíteni? Köszike a tanácsokatt. napocska .
(#) proba válasza napocska hozzászólására (») Szept 16, 2009 /
 
Nekem eddíg TIC 226M mindenre jó volt ,biztos nagyobb ,más a tokozása meg a bekötése (esetleg egy fénykép a régiről?) de egyszerű ki be kapcsolásra tökéletes.
(#) Vodika hozzászólása Szept 17, 2009 /
 
Üdv Mindenkinek!
Ismét lenne egy mosógépes kérdésem, bár ez most "nem tűnik" elektromos hibának...
A szitu az, hogy amióta ismét megy a gép 3-4 alkalommal tapasztaltuk, hogy "folyik" a gép. Eddig vagy 20-30 mosást ment a masina és csak kb. az esetek 10%-ban láttuk a folyást ami inkább valami "szivárgás" lehet, mert nem jött ki több mint egy pohár viz kb.
De az a fura hogy nem minden alkalommal. Ami esetleg összefüggésben lehet a dologgal, hogy amikor párom Vanish-t rak a mosószer mellé akkor iszonyat nagy hab lesz a dobban és ekkor volt is kisebb folyás. DE nem tudom hogy ez tényleges összeföggés vagy csak véletlen.
A folyás inkább a futó program közepén jelentkezik, tehát valahol a mosás-öblités magasságáben...
Tudom ez nem diagnosztikai támpont de eddig ennyi amit én is tudok. Szétszedve semmit nem láttam de egyszer már egy csövet cserélt a gépben egy szerelő mert folyt. Nem tudom esetleg lehet hogy az lesz a ludas megint.
Addig is van esetleges tipp, valaki látott már ilyet?
A gép egy Whirlpool elöltöltős csoda.

Üdv és köszi!
Vodika
(#) zolika60 válasza Vodika hozzászólására (») Szept 17, 2009 /
 
Az ajtó tömítés rendben? Tapogasd körbe nincs-e kidörzsölődve.
(#) Vodika válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 17, 2009 /
 
Szia Zolika60!
Köszi a választ! Látod erre nem is gondotam eddig...!!!
Valszeg azért mert a folyás hátulról jött, ami persze nem jelenti azt hogy nem tud a gép belsejében elvezetődni a viz hátra majd onnan előre folyni. megint.. Estel belebújok a gépbe ismét...!

Köszönet!
Szép napokat!
(#) zoz11 válasza Vodika hozzászólására (») Szept 17, 2009 /
 
Hello
A mososzer tartó alatti csövet tapogasd végig, az whirpool betegség, hogy az kiszakad.
Üdv: Zoltán
(#) Vodika válasza zoz11 hozzászólására (») Szept 17, 2009 /
 
Szia zoz11!

Köszi a tanácsot!
Ezt is felirtam a listára.. :yes:

Szép napokat!
Vodika
(#) osi válasza marcsika27 hozzászólására (») Szept 17, 2009 /
 
1. Az indesitek egy eepromban tárolják hogy éppen hol tartanak. Pár száz év alatt talán elfelejti hogy éppen hol tartott.

A villogás egy hibaüzenet. Ilyenkor semmit nem lehet csinálni a géppel. ( Konektorból kihúzni 1-2 percre visszadugni, és egyből törölni a programot )

Ha fali kifolyóba megy a csöve akkor ott van némi dugulás. A csövet levenni, mosdóba, WC-be akasztva kipróbálni.

Az üritésre kb 2-3 perce van a gépnek, ha ennyi idő alatt nem sikerül neki, leáll és kijelzi a hibát.

Ha a mosdóba is csak lassan jön ki a víz a gépból, le kell leltározni a zoknikat meg van-e mindeggyik

Ha hiányzik, a gép bal oldallemezét levenni az üst alján lévő vastag gumi kifolyót leszedni és a hiányzó ruhadarab eltávolítása után a helyére visszarakni.

De álltalában a fali kifolyó golyója vagy dugattyúja szokott vízköves lenni.
(#) imikee10 válasza osi hozzászólására (») Szept 17, 2009 /
 
Hello
Az eeprom-mal kapcsolatban ez nem biztos hogy igaz...
Az adatlapján úgy van tudom hogy nem felejti el 100 évek után sem de ez korántsem igaz. Már cseréltem eepromot widl86-osban és jó lett utána a gép.
Ez a gép nem volt több ~4-5 évesnél.
Sajnos az indesit-ek meg még elég sok másik hajlamos ilyenekre.
Marcsikának: még lehet ez táp hiba is.

Üdv Imi
Következő: »»   19 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem