Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mechanika (tippek, trükkök)
 
Témaindító: wg_kezdo, idő: Ápr 30, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 15
(#) Attila86 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Igen, ez a kis motor ami ebben a gépben van, elég esetlennek tűnik. De ha problémák lesznek vele, akkor kibelezem a kis gépet és megtartom a tengelyt, rajta a tokmányt és a golyós csapágyat. A tetejére meg vagy teszek egy másik motort, vagy egy áttétellel és valami kis méretű ékszíj segítségével egy másik motorral hajtatom meg. Meg persze hegesztek valamit ami megfogja a kis csupasz tengelyt meg a motort.
(#) Attila86 válasza MolnarG hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Köszönöm!
Na most már csak a félkész állványt kell látnom hogy tudjam a pontos méreteket és ezzel már ha minden igaz ki fogom tudni számolni hogy milyen erős legyen a rugó.
(#) Majcc válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Hali!

Gergő szólt, hogy van egy felvetett probléma itt a fórumon és Én is gondolkozzam el rajta. A gondolataimat papírra vetettem és felteszem. Remélem kiigazodtok rajta. Én a mai napig annak vagyok a híve, hogy a rudó állandó jele D és a mértékegysége [N/m]! Remélem segítettem.

Üdv Marci
(#) MolnarG válasza Majcc hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Pedig együtt "hallgattuk" a mechanikákat és ott C-vel jelöltük a rugóállandót . De ahogy mondani szokás nálunk a suliban, jelölhetnénk "kiskutyával" is, csak definiáljuk mit jelenet .
(#) Majcc válasza Attila86 hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Hali!

Szerintem ilyen fúró panel munkákra jó. Itt van egy kép, melyen egy CNC gép látható, Erre egy Proxxon marógép van felerősítve, mely 300W-os. Jól megválasztott technológiai paraméterek mellett szinte mindent meg lehet munkálni. Ezzel a CNC géppel nyertünk is.

Üdv Marci

DSCF3678.JPG
    
(#) wg_kezdo hozzászólása Júl 5, 2009 /
 
Van egy 60cm X 60cm-es könnyen nyíló fürdőszoba ablakom.
Ezt szeretném nyitogatni. Az elektronikája készen áll meg tudja hajtani a motort csak a mechanikai dolgainál elakadtam.
Valami házilag könnyen kivitelezhető dologra gondoltam ami nem túl helyigényes.
Van valakinek tippje ehhez?
(#) wg_kezdo hozzászólása Júl 13, 2009 /
 
Nos találtam egy érdekes filmet a youtube-on (vagyis többet).
A kulcsszó:
Adam Słodowy

1000x több és jobb választ kapunk belőle, mint amit eddig találtam. Pl olyan mások számára egyértelmű kérdésekre, hogy hogyan készítsünk kereket? Hogyan határozzuk meg egy kör alakú test középpontját?
Áttételek stb.... (bár ez utóbbi a könyvében találtam meg).

Körülnéztem a sufniba és egészen más szemmel láttam mindent olyan ötletes és egyszerű HÁZILAG kivitelezhető dolgokat találtam a könyveiben amihez nem kell diploma csak egy jó adag józan paraszti ész.

Na ezt hiányolom mindenhonnan!
(#) Norberto hozzászólása Szept 6, 2009 /
 
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy mi a pontos megnevezése a következő alátéteknek?

1. egy vékony kis lemezke-gyűrű, a külső! oldalán olyasmi, mintha csipkézett volna, körbe el vannak hajtogatva vagy 6-8 helyen a lemez szélein lévő kis apró nyúlványok

2. ugyanez, csak a külső oldal a sima, nagyjából kör alakú és a belső! peremnél vannak ezek az elhajlított csipkézések

3. sima mezei alátét, csak az átlagnál vékonyabb a gyűrű szélessége, és egyetlen helyen át van vágva, meg van szakítva az önmagába visszazáró folytonosság
(#) Norberto válasza Norberto hozzászólására (») Szept 6, 2009 /
 
Időközben, 5 mp-es kereséssel véletlenül rájuk találtam, tehát sorban:

1: külső fogazású alátét: link

2. belső fogazású alátét: link

3. rugós alátét: link
(#) bankimajki hozzászólása Szept 16, 2009 /
 
Sziasztok, valaki tud nekem ajánlani valami jó fajta kézi menetmetsző készletet M3-tól min. M8-ig kellene. És olyan ami kibír első nekifutásból 100 metszést. Kinek milyen van?
(#) bankimajki hozzászólása Szept 16, 2009 /
 
Még egy kérdés a műszerészesztergáknál a keresztszán menete, az laposmenet, vagy metrikus?
(#) mex válasza bankimajki hozzászólására (») Szept 16, 2009 /
 
Az enyém régi, volt NDK tipus, ennek a hosszánt mozgató orsója M18x1-es menetű, a keresztszán pedig M6-os orsó. Műszerészesztergánál nincs akkora igénybevétel, főleg a keresztszánnál, ami indokolná a trapéz, vagy laposmenet használatát.

A metszőkészletek közül a cseh Narex jó vétel lehet.
(#) bankimajki válasza mex hozzászólására (») Szept 16, 2009 /
 
Köszönöm szépen nekem is van egy narex metszőm, de gondoltam, hátha tudtok valami jobb minőség ár arányú szerszámot.
(#) mex válasza bankimajki hozzászólására (») Szept 16, 2009 /
 
Ilyesmin nem érdemes spórolni, pláne, ha mint irtad százas nagyságrenbe kell gyártani. Az ezerforintos többméretű készletek csak vérnyomásemelőnek jók.
(#) bankimajki válasza mex hozzászólására (») Szept 16, 2009 /
 
Ez igaz csak egy jó minőségű készlet 20-50ezer között van , Ezért szerintem most csak külön darabokat veszek, és ha lesz pénzem akkor beruházok. Ja csak egy kis vagánykodás fejlődik rohamosan a műhelyem.
(#) poros válasza bankimajki hozzászólására (») Szept 17, 2009 /
 
A cégnél ,bass - Sandvik - guhring , márkákat használnak éltartamuk 500 és 1000 db között van . Biztosan nem olcsó ,de ha ipari célra kell minőséget vásárolj.
(#) bankimajki hozzászólása Szept 19, 2009 /
 
Még 3 kérdés! Van valakinek teszkóban vásárolt valami ausztriai gyártmányú oszlopos fúrója? Ha igen, akkor ott a tokmányfelfogatás menetes vagy kúpos? Ha kúpos akkor hogyan lehet egyszerűen leszedni?
(#) poros válasza bankimajki hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Ilyen nincsen ,de ha kúpos akkor általában a tokmány belsejében menet van . Teszel bele csavart és lehúzatod a kúpról .Lehet ,hogy nagy erő kell hozzá ha rendesen illeszkedik. Ha menetes akkor egy lapolást kellene látni a tokmány felett az orsón amire villás kulcsot teszel azzal rögzitted az orsót és letekered a tokmányt. Legtöbbször így oldják meg a csere lehetőséget. Mivel t…s előfordulhat,hogy az ilyet le spórolták róla .
(#) szamóca válasza poros hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
A hógos bótosról pl. lespórolták.
(#) poros válasza szamóca hozzászólására (») Szept 19, 2009 /
 
Sajnos előfordul még drágább eszközöknél is. Ekkor jön a barbárkodás keresek valami helyet ahova odafér a cső fogó . Ez még menetesnél oké, de a kúposnál csak ütni tudod a tokmányt lefele. Tudom ,hogy barbár munka de néha nincs más megoldás, csak a népszava.
(#) wg_kezdo hozzászólása Szept 22, 2009 /
 
Most szembesültem egy problémával:
180 fokos helyen kéne nekem ventilátor, de sehol nem tudják megmondani, hogy mennyit bír ki az általuk forgalmazott.
Csinálnék egyet alumíniumból, de a motorral bajban vagyok mivel nem tudom ezek a sima kis motorok mennyi bírnak ki

Gondolom a probléma a tekercs lehet és a vezetők amivel az áramot kapja.
A többi szobahőmérsékleten lenne.
(#) wg_kezdo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
2m-re van a legközelebbi ilyen hely sajnos.
Ezért is fontos a vezetékelés is, hogy az se olvadjon meg (vagyis a szigetelése).
(#) wg_kezdo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Szinte éreztem, hogy ezt mondod
Azt hiszem akkor valahogy megoldom a tengely problémát vagy más megoldást keresek.
(#) mex válasza wg_kezdo hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Csak levegőbefúvás nem jöhet szóba? A ventilátort el lehetne helyezni biztonságos távolságra is, onnan pedig csövön keresztül csatlakozni a hűtendő helyhez.
(#) wg_kezdo válasza mex hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Nem hűteni kell, hanem a levegőt keringetni.
Sörkollektornál akadtam el.
Nem akarok 220V-os nagy hangos ventilátort így azon gondolkodom hogyan lehet megoldani 12V-ossal.
(#) mex válasza wg_kezdo hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Szerinted mennyire hűlik vissza a levegő miután leadta a felvett hőteljesitményét?
(#) wg_kezdo válasza Massawa hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Köszönöm, ilyenre lenne szükségem.
Már találtam párat, de sajnos nem igazán becsülik meg őket a könyvtárak.
Van olyan amit 100Ft/db-ért lehet kapni.
Körülnézek.
(#) Szebence hozzászólása Márc 22, 2011 /
 
Sziasztok!

Mechanikai hajtással kapcsolatos kérdésem lenne.

Szeretném megtudni, milyen számításokkal lehet fogaskerék hajtásokat méretezni? A konkrét feladat az lenne, hogy egy lassan forgó DC motort úgy kellene áttételezni, hogy az utolsó meghajtott fogaskerék 1 óra alatt X fokot, jelen esetben 200 fokot tegyen meg.

Igen, tudom, kell az is, hogy milyen gyorsan forog a motor, de nem csak konkrétan erre a példára szeretném megtudni a választ, hanem képleteket szeretnék kérni, amivel számolni lehet, így ha lenne valami változás, akkor utána magam is kitudjam számolni az új adatokkal a paramétereket.
(#) kobold válasza Szebence hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
A szimpla fogaskerék-hajtás áttételszámítása nagyon egyszerű: z1 / z2, ahol z1 a hajtókerék, z2 pedig a hajtott kerék fordulatszáma. Nem számít, hogy egyenes vagy ferde fogazatról van szó, sőt, lehet kúpkerék-tényérkerék áttétel is, a képlet ugyanaz.
Menetes orsóval hajtott z fogszámú fogaskerék esetén pedig az áttétel 1:z, vagyis annyiadrészére csökkenti az orsót hajtó fordulatszámot, ahány foga van a hajtott fogaskeréknek.
(#) Szebence válasza kobold hozzászólására (») Márc 22, 2011 /
 
Értem, illetve a z az mi lenne? Z = fogak számával?
Ha több áttétel van akkor sorba mindet külön-külön ki kell számolni, vagy pl 3 vagy több fogaskerék esetén lehet valami más képletet is alkalmazni?
Következő: »»   4 / 15
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem