Fórum témák
» Több friss téma |
Hibát találtam a progiban ! Az ADC0 helyett ADCQ -t írtam
így sajnos nem mérné a feszültséget , itt a javított progi
Nekem nincs meg és soha nem is próbáltam : Miért kérded ??
Én épp most szenvedek a demójával. Próbálom leszimulálni a kapcsolásom meg a programod.
Hajrá ! De mire leszimulálod , kisérletezőpanelon 5x ki tudod próbálni Egyébbként én leszimuláltam . Nálam ment a progi a szimulátorban , hibát nem írt ki , így valószínű hogy 90% ig működőképes .
Hát erősen tartok én is ettől.
Már nyéktervet is csináltam neki
A pic-be a programot hogyan rakod be?
Sziasztok!
Kezdő PIC-esnek milyen programnyelvet ajánlotok. Én C-ben kezdtem "programozni", mert ahhoz kaptam könyveket. C-ben azelőtt semmit sem programoztam, úgyhogy elég nehezen megy a kezdés. Anno Visual Basic-ben programoztam (persze nem PIC-et ) Abban egy-két dolgot már megismertem. De most C-ben még alapvető "string "műveleteket sem tudok megcsinálni. Sem a Kónya-Kopják könyv, sem a Lucio di Jasio könyv nem segít. - Int to string (itoa nem működik az stdlib.h-ban nincs is ilyen, lehet, hogy nem is ANSI C?) - Int hossza (szájegyek száma) - String-ek összefűzése - String tömbök kezelése Szóval ilyen és ehhez hasonló alapvető problémáim vannak. Az Assembly pedig elsőre nekem teljesen kínai. Persze olvastam, hogy ez lenne a legjobb. Szerintetek?
Szia!
Milyen C? Nézz meg pl. a CCSC topikot. Ha PIC-et akarsz programozni akkor nem a stringműveletekkel kellene kezdeni, hanem a PIC IO lábainak, számlálónak, ADC-nek, PWM, stb vezérlésével. A PIC C fordítókhoz sok mintapélda van mellékelve és a help is sok infót tartalmaz. Nem árt egy kicsit ismerkedni az Assemblyvel is... Mellesleg kell lennie itoa() függvénynek, ha nincs akkor az talán nem is C (a CCSC-ben biztos van) Üdv. P István
Kezdd nálam ( http://esca.atomki.hu/PIC18/ ), s nem lesz gond az assembly megértése.
Hasznos anyagokat találsz Juhász Róbert honlapján is ( MPLAB leírás, Assembly programozás alapjai). Az alapoktól kezdd, ne a stringkezeléssel!
Szia!
MPLAB C30-as fordítót használok. Az IO műveletekkel már foglalkoztam (mindkét említett könyv ezekkel kezd). Most éppen az LCD-re történő szöveg kiírást szeretném gyakorolni. Mondjuk egy változó értéket és egy mértékegységet nem tudok egyben kiírni. Csak úgy, hogy külön pozícionálom a változót és a szöveget. (Persze lehet, hogy ez így normális, csak VB-ben nem ehhez "szoktam" ) Na jó! Akkor nyúzom tovább a netet és az MPLAB-ot.
Ne úgy közelítsd meg, mint a PC-t, mert az nagyon nem jó. Ez olyasmi, mintha PC-re a videókártya driverét írnád épp!
Idézet: „MPLAB C30-as fordítót használok.” A C-ben alapvetően nincs string típusú változó. Karakter típusú tömbök vannak, a string pedig hagyományosan egy 0x00 adattal végződő karaktersorozatként tárolódik. A string.h becsatolása után vannak olyan függvények, melyek stringkezeléskor jól jöhetnek: strcat, strchr, strcmp, strcoll, strcpy, strcspn. Megj: ha C30-al foglalkozol, akkor a PIC18 ajánlatot visszavonom. Helyette a http://esca.atomki.hu/PIC24/ címen nézz körül!
A MPLAB C30-at nem ismerem, de ha már formátumozott kiírást akarsz, CCSC-ben ez működik.
Syntax: printf (string) or printf (cstring, values...) or printf (fname, cstring, values...) fprintf (stream, cstring, values...) Mint az ANSI C-ben... byte x,y,z; printf("HiThere"); printf("RTCCValue=>%2x\n\r",get_rtcc()); printf("%2u %X %4X\n\r",x,y,z); printf(LCD_PUTC, "n=%u",n);
A VB-t nagyon gyorsan "felejtsd el" ha C-ben akarsz programozni! Akkor könnyebb lesz ráérezni a filozófiájára...
Még aktuális.
Erre én is rájöttem, de nem történt semmi.
Nem VB irányból közelítek! Csak megjegyeztem, hogy amit ott elintéztem egy függvénnyel, azt itt "hátulról mellbe" módszerrel kell megoldani.
Köszönöm a segítő szándékú válaszokat. Sajnos a CCS C compiler és az MPLAB plugin feltelepítése után teljesen behalt a gépem. Az USB portok szabálytalan időközönként elhagyták magukat (és a rajtuk levő perifériákat) Persze lehet, hogy mástól volt mindez, de furcsamód az uninstall után helyreállt a rend. Úgyhogy a CCSC-vel most még csak elméletben barátkozok. Most éppen a megszakításokkal "bajlódok". icserny oldala (is) nagyon hasznos! Köszönöm!
Igen, szokni kell..., de cserébe nagyon hatékony programot lehet írni benne! (majdnem olyat mint assembyben)
Szia.
A progiban hogyan tudom a méréshatárt kibővíteni? 30V-ig kellene, hogy mérjen.
A PIC analóg bemenetén le kell osztani a feszültséget.
Így ,lehet: átírtam a méréshatárt 30,2v ig, de a bemenetet 1/6 arányban kell leosztani !
Üdv mindenki!
Mostanában barátkozok a PIC-ek csodálatos világával. Még 8éve középiskolás koromban nagyon ügyesen programoztam Pascal nyelven, aztán bénáztam egy kicsit az Assembly-vel is, de igazán nem sikerült megszeretnem, nekem túl "macerás". A "C" ha jól tudom, eléggé hasonlít a Pascal-ra. Amiket találtam a neten kapcsolásokat és hozzá programot azok általában asm-ben vannak. Ha valakinek van tapasztalata hogy miért van ez, köszönném ha megosztaná velem. Vagyis arra lennék kíváncsi hogy mi a probléma a "C" nyelvvel amiért a többség Assemblyvel dolgozik! Előre is köszönöm a segítséget!
A normális C fordítók nem ingyenesek, a demó verzó meg annyit is ér...
C18 otthonra ingyenes, ami korlátozás van, azzal nagyon jól együtt lehet élni. Ha jól tudom, C30 és C32 hasonlóan használható. Kisebb PIC-re meg ott van az SDCC, ami teljesen ingyenes. A Hi-Tech fordítót pontosan nem tudom, de szerintem abból is van valami hasonlóan használható az MPLAB telepítőcsomagjában.
Tehát nem ez az oka a C mellőzésének.
Jó visszaolvasni ezeket, mert akkoriban még több kedvem volt válaszolni! Köszi a gyűjtést!
A Hitech C Lite is ingyenes, a C18 Student verzióhoz hasonlóan.
Egyébként 3 évvel ezelőtt még gond volt a PIC12F és PIC16F mikrovezérlőkhöz való C fordító beszerzése. Emlékszem, napokig turkáltam, hogy olyan típust válasszak, amelyet a legtöbb fordító támogat, s amelynél az ingyenes fordítók méretkorlátjaival meg lehet barátkozni. Az assembly programozásnak van egy másik oka is: az 1-2 kilobájtos programmemóriák, és 64-200 bájtos RAM memóriák hatékony kihasználása, vagy az utasításciklusok számának kézbentartása (időkritikus részeknél) assembly-ben könnyebben megy.
A Lite igen, de van azzal is valami, hogy (talán) 45 napig teljes verziós, utána lesz Lite, vagy valami ehhez hasonló
Köszönöm mindenkinek a gyors és precíz válaszokat! A microPascal ugyanaz a nyelv mint a TurboPascal, vagy azért kicsit változtatva van rajta? Végülis mind1, abban legalább otthon vagyok/voltam, csak kicsit fel kell frissítenem az emlékeimet!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |