Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » OWON-PDS 6062T oszcilloszkóp
 
Témaindító: golyo01, idő: Máj 26, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) mrx23 válasza Topi hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Az egy pixelhiba jobb also sarokban?

Mért sinus jelet mutat? Esetleg túl lassú az inverter?
Köszi!
(#) mrx23 hozzászólása Jan 30, 2009 /
 
(#) Topi válasza mrx23 hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Idézet:
„Az egy pixelhiba jobb also sarokban?”


Neem. Dehogy. Rajta van a gyári védőfólia még mindig, idestova 4 éve, és hogy ne zavarjon a kilógó kis fül, bal oldalon begyűrtem a sarokba. Jobb oldalon a pötty az kosz a fólián.
(#) mrx23 hozzászólása Jan 30, 2009 /
 
Ok, már megijedtem hogy ilyenre is kell-e figyelni
(#) Topi válasza mrx23 hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Szép is lenne
(#) hegi válasza Topi hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Köszi a gyors választ!

Pont ilyen *.png fájlt kerestem.
Az foglalkoztatott, hogy a 640x480-as felbontásnak finomabb e a rajzolata. Itt úgy látom, hogy a jel 2 pixel vastagságú, és szintén 2 pixelenként mozog. Más szkópoknál, ahol 320x240-es kijelző van, ott általában 1 pixel vastag, és 1 pixelenként mozog. Tehát így ugyanolyan finomságú mindkét felbontású szkóp. Talán ami az Owon előnye, hogy jó nagy, szemüveg nélkül is látszik.
(#) hegi válasza Topi hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Még hirtelen két kérdés eszembe jutott:
- a 25MHz-es változatnak milyen a képfrissítési sebessége?
- mennyi a mintavételezési frekvenciája ismétlődő jelekre? Nem találok sehol erre vonatkozó adatot. Csak a valósidejűt, ami 100MS/s. Ami amúgy nem túl sok, ha azt nézem, hogy 25MHz-es jelre 4 minta jut periódusonként.

Köszi!
(#) mrx23 hozzászólása Feb 1, 2009 /
 
Mi a különbség TFT és LCD között?
(#) Topi válasza mrx23 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Árban és elvben sok, gyakorlatilag semmi. Hogy miért?

- LCD lassabb mint a TFT. De ezt a különbséget mikor látod? Ha fut a kép. Ha fut a kép, akkor kijelző típustól függetlenül használhatatlan a kijelzés. Ugyan úgy, mint az analógnál. Ha nincs triggerelve, fut. Állóképnél meg tökmindegy.

- TFT nagyobb látószögű, mint az LCD. De ezt sem veszed nagyon észre, mert ritka az olyan eset, hogy mérés közben a szkóp oldalát látod, és onnan nézed a kijelzőt. Ugye, mert szembe van veled.

Ennyi a különbség.
(#) mrx23 hozzászólása Feb 1, 2009 /
 
Köszönöm az infot.
(#) mrx23 válasza Topi hozzászólására (») Feb 9, 2009 /
 
Érdekes ellentmondást találtam Owon oldalán:
http://www.owon.com.cn/eng/pdsSeries.asp

PDS50xx és PDS60xx szériáknak a Record length-je Max 5000
a manual PDF-ben meg 6000 van.
Melyik a valós adat?

Valamint még egy érdekesség a Horizontal scale (s/div) adatban:
PDS50xx: 5ns/div - 100s/div
PDS60xx: 5ns/div - 5s/div !
PDS7xxx: 5ns/div - 100s/div

Mivel 10div van horizontálisan ez azt jelenti, hogy maximum 50sec-t tudok megjeleníteni egy PDS60xx szkóppal?

Mi lehet ennek az oka, hogy pont középkategóriásnak a legrosszabb ez az értéke?
Elég jelentős a különbség 0.8 perc és 16.6perc közt, sok projekthez akkor nem is használható? (pl időzítők)
(#) san398 hozzászólása Márc 29, 2009 /
 
Topi, lenne egy kérdésem az Owon szkópról.Meg lehet azt valahogy valósítani, hogy amikor a PC-vel össze van kötve a szkópon lévő jelalakot mentsem PC-re?Az aktuálisan a kijelzőn lévőt le tudom menteni de többet nem sikerült, kb 4-5mp lementésére lenne szükségem.
(#) Topi válasza san398 hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Vektor módra tedd a szkópot!
(#) san398 válasza Topi hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Vector módban van nem Bitmap-ben és nem megy a lementés
(#) san398 válasza Topi hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Esetleg valami más ötlet, hogy miért nem megy a lementés?
(#) BlackStar hozzászólása Jún 1, 2009 /
 
Sziasztok.

OWON PDS 5022S oszcilloszkóphoz keresek Vista 64bit alá driver-t. Eddig sajnos nem találtam.
Előre is köszönöm.
(#) Baliszoft hozzászólása Szept 21, 2009 /
 
Sziasztok!

Azt nem mondom, hogy szerencsés, de tulajdonosa lettem egy OWON PDS6042S-nek. Végülis mindent tud amire nekem szükségem van, de sajnos 1 óra használat után elkezdett hülyéskedni. Még nem tudom miért (mit kell ahhoz elkövetni), de egyszercsak nem reagál a gombok nyomogatására és tekergetésére. Műszer működik közben is, mutat mindent amit kell, csak éppen hiába nyomkodok/tegerketek bármit is semmi. Ilyenkor ki kell kapcsolni és újra bekapcsolni - egy ideig megint jó aztán kakukk. Tapasztalt már ilyet valaki?
(#) Baliszoft válasza Baliszoft hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Sajnos a problémára nem találtam választ sehol sem (külföldi fórumok, forgalmazó) ezért visszaküldtem és elálltam a vásárlástól.
(#) Norberto válasza Baliszoft hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
A leírtakból következtetve 2 dolog valószínűsíthető:

- hardveres hiba: túlmelegedés, valamire nem terveztek (elegendő) hűtőfelületet, ahova kellett volna > tipikus helyzet a mai világban

- szoftveres hiba: túlcsordulásból, verem-megtelésből adódó, lekezeletlen programozói hibák
(#) Baliszoft hozzászólása Szept 22, 2009 /
 
Én program hibára gondoltam, hiszen egy reset mindent helyrehoz(ott). Ebben a bizonyos példányban V2.7-es szoftver volt. Sajnos nem találtam firmware frissítési lehetőséget a gyártó oldalán, pedig lehet, hogy megoldás lett volna. Mostmár mindegy, nincs nálam. Sajnálom, mert amúgy jó lett volna. Tetszett annak ellenére, hogy picit tényleg gagyi műanyag érzete volt.
(#) Zozyka hozzászólása Feb 3, 2012 /
 
Sziasztok.

Mennyire megbízható ez az Owon márka? ha jól láttam ez is kínai, akárcsak az atten és uni-t is.

Egy tektronixhoz tds210 vagy egy voltcraft-hoz (Bővebben: Link) képest gagyibb?

Szerintetek milyet volna érdemesebb venni?
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem