Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   53 / 3975
(#) Balu hozzászólása Nov 26, 2006 /
 
Sziasztok! Most vettem le a tetejét egy 20 gigás western digital vinyónak (ne vegyen ilyet senki!! ) és elvileg az elektronika aludt el örökre, de én kiszeretném próbálni, hogy biztos így van-e! Ha simán rákötöm egy tápra, akkor elvileg felkéne pörögnie?? Légyszi siessetek a válasszal, mert még ma szétszeretném szedni, ha nem jó!!
(#) Müszi válasza Balu hozzászólására (») Nov 26, 2006 /
 
Ahogy mondot fel kéne pörögnie.
(#) Balu válasza Müszi hozzászólására (») Nov 26, 2006 /
 
Kösz. Próbálkozom.
üdv Balu
(#) _JANI_ válasza robbbb hozzászólására (») Nov 26, 2006 /
 
Ez egynek szerintem megteszi :
(#) _JANI_ válasza Balu hozzászólására (») Nov 26, 2006 /
 
De ha leszeded a tetejét, akkor már nem sok mindenre tudod használni !!! MERT telimegy porral, és ez megpecsételi a sorsát az adattároló lemeznek, és az olvasófejnek...! CSAK ha végleg lemondtál róla, akkor szedd apróra...
(#) Müszi hozzászólása Nov 26, 2006 /
 
A 78l05 helyettesíthető 7805-tel?
(#) MaSTeRFoXX válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 26, 2006 /
 
Kezdő PC-ző koromban volt egy 650 megás quantum vinyóm (amin csak külön half life 1 volt ), néha nem akart felpörögni ha úgy állt meg, leszedtem a tetejét a lemez pereménél fogva az ujjammal megpördítettem, és már jó is volt. Ezt jópárszor eljátszottam vele... Bírta ezt a kiképzést nem volt olvasási hiba (vagy nem jött elő). Aztán meguntam és megkínoztam....
(#) MaSTeRFoXX válasza Müszi hozzászólására (») Nov 26, 2006 /
 
Helyettesíthető, csak nagyobb darab a 7805 az L-hez képest, meg több áramot bír el...
(#) Müszi hozzászólása Nov 26, 2006 /
 
Tudnátok adni olyan rajzot ahol az lm317t 6 voltos tápfesz szabályozóként működik?

Köszi
(#) deguss hozzászólása Nov 26, 2006 /
 
Tud valaki egyszerű 15-ös frekvenciaosztóra típust mondani?

Köszi.
(#) _JANI_ válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Nov 26, 2006 /
 
Igazi szakbarbár munka! Vagy csak egy vélemény...?
Én eddig nemvolam enyire szerencsés.
(#) Dj Peat hozzászólása Nov 26, 2006 /
 
Sziasztok!!!
Egy erősítőhöz keresek tranzisztort nem tudtok olyan honlapot ahol lehet találni.
Mert ha tudtok kérlek titeket hogy írjatok vagy helyettesitő tranzisztort előre is köszönöm.
A tranzisztor neve most nem tom meg mondani hogy melyik a kettő közül de le írom mind a kettőt. Az egyik Q302L vagy a A965 nem tom hogy melyik mert egy mád mellet vannak.
Köszönöm a segítségeteket!
Dj Peat voltam.
(#) MaSTeRFoXX válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 26, 2006 /
 
Néha lehet ökörködni :crazya::finom::idiota:
(#) MaSTeRFoXX válasza Müszi hozzászólására (») Nov 26, 2006 /
 
Vegyél 7806-ot
(#) pbalazs válasza deguss hozzászólására (») Nov 26, 2006 /
 
Sima 4 bites számláló kikapuzva 15-re?
(#) Sebi válasza Dj Peat hozzászólására (») Nov 27, 2006 /
 
A Q302 a pozíciószáma lehet. A pontos típus: 2SA965, ez egy PNP 120V-os tranyó.
(#) robbbb hozzászólása Nov 27, 2006 /
 
Sziasztok!

Újra nekiállok a tapskapcsolónak,de most kissé belekavarodtam a mikrofon bekötésébe...
Azt nemértem,hogy az output-ot mire kötöm rá??
Csak mert a rajz alapján a mikrofon term 1 és term 2 lábát bekötöm a shemtaikus rajzon lévő term 1 és term kettő helyére,a term1 pedig egy ellenálláson keresztül kap még feszkót.Ja,és a bal oldalon van a műv erősítő.....akkor ami "jobbra megy" output azt hova kötöm??
(#) (Felhasználó 2696) válasza Dj Peat hozzászólására (») Nov 27, 2006 /
 
HI

Mint az elöttem szóló , Sebi szerint : 2SA965
ezt megrendelheted a HQVIDEO.hu honlapon 70-80Ft-ért

megízhatóak , gyorsak
(#) Baxi hozzászólása Nov 27, 2006 /
 
Hi mindenki
Én tsak alap szinten értek az elektronikához,de viszont szeretnék csinálni motora egy adó-vevö kütyüt, amibe két hadszetet lehet beledugni s lehet vele komunikálni az utassal, s ha lehet dc 12 v kütyü kellenne, remélem tudok valami kapcsolási rajzot . ui: a bolti
cuccok drágák nekem, azt monták hogy pár ezresböl kilehet hozni," remélem"
(#) lgyk válasza robbbb hozzászólására (») Nov 28, 2006 /
 
Üdv!

Én a rajzot úgy értelmezem, hogy ami az árnyékoláson belül van, az a mikrofonod tartalma, a két kivezetés pedig terminal 1 és 2 a mikrofon kivezetései.

Az output és a GND csatlakozásokkal kell bekötni egy megfelelő mikrofonáramkörbe (annak az input jelzéséhez).
(#) _JANI_ hozzászólása Nov 28, 2006 /
 
Privben megkértek, h. nézzem át ennek a hőmérőnek a nyáktervét! Eddig ezeket a hibákat találtam...

err01_.jpg
    
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 28, 2006 /
 
Még magamat is javítanom kell. De ez már a tuti javítás. :yes: Én más hibát nem találtam...
(#) robbbb hozzászólása Nov 29, 2006 /
 
Tudna valaki segíteni abban,hogy alábbi kapcsolásba hogy tudom szabályozni a ledek futási sebességét??
(menet közben)

shift.gif
    
(#) szabi83 válasza robbbb hozzászólására (») Nov 29, 2006 /
 
a 220K -t cseréld ki 500k-s trimerre v potira

üdv
(#) Báddzsó válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 29, 2006 /
 
helósztok, nem tud nekem hirtelen mondani valaki egy olyan ic-t ami pont arra lenne jó, hogy egy pc-s 8cm-s venti fordulatszámát fixen tartsa? természetesen a max fordulatszám alatt egy kicsivel. mert ugye ezeknek a ventiknek van egy kimenetük ahol minden fordulatnál adnak egy impulzust..
köszi!
(#) szabi83 válasza Báddzsó hozzászólására (») Nov 29, 2006 /
 
és ha kikötöd a sárga vezetéket?

(#) _JANI_ válasza robbbb hozzászólására (») Nov 29, 2006 /
 
PL: IGY.
(#) _JANI_ válasza Báddzsó hozzászólására (») Nov 29, 2006 /
 
Szia Báddzsó.

A PC-ventik névleges feszültségen forognak a legnagyobb fordutallal,
Idézet:
„"viszonylag sztabilan"”
! Ahoz h. ezt szabályozni lehessen a névleges fordulatszám körül, a névlegesnél nagyobb feszűltséggel kell táplálni a SZABÁLYZÓ áramkört, úgy kb:15V. Erre egy DC-DC feszabályzó lenne a legjobb megoldás. A fordulatszám figyelésére és a motorra feszültségének szabályozására egy "pici" PIC tökéletesen megfelelne! (Extra szolgáltatása lehet még a hibajelzés pl.zümmerrel (és-vagy POWER OFF), és a hőfokfigyelés/fordulaszámszabályozás... Jó kis PIC es projekt jehetne. )

Egy olcó alternativa lehet még az LM317 IC...

Üdv.: _jani_
(#) Báddzsó válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 30, 2006 /
 
kössz a válaszod, de sajna pont ez a problémám, hogy egy gépben nincs nekem több mint 12V (max 13 esetleg), ezért szeretném pwm-el szabályozni, és a sárga vezetéket figyelve mindig egy egyszer beállított fix fordulaton tartani, (ez a lényeg ,a nagyon fix forudulat), gondoltam van ilyen ic ami egy fetet pwmel kapcsolgat.
Idézet:
„"pici" PIC”
pont a picet akartam helyettesíteni... mer van itthon 12F508-om, csak gondoltam hátha van valami jó ic amivel meg lehet oldani....
(#) Báddzsó válasza szabi83 hozzászólására (») Nov 30, 2006 /
 
kicsit összefolyt a hszem.. alapból alaplaptól függetlenül szeretném egy általam egyszer beállított fordulatszámom tartani a ventit. valszeg pic lesz belőle....
Tehát van egy venti ami gyárilag 2800 at pörög 12V-on akkor azt szeretném pwm-el mondjuk 2345-ön tartani...
Következő: »»   53 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem