Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kivezérlésjelző, de nem LED-ekkel
 
Témaindító: seedz, idő: Nov 15, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   10 / 24
(#) zodo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 21, 2009 /
 
Köszönöm. Amint megvettem, jelentkezem.

Juteszembe, ez a hüvelykujjas jelet ( hozzászólást segítőnek jelöl ) be kell jelőljem vagy valami, mert látom itt valami pontokat is kaptok ?
(#) zodo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Szia!

Lehet, hogy kitolt velem az eladó, mert csak kinyomtattam a (#516188) hsz.-t amiben megkaptam a bevásárló listát. Ő megkért, hogy írjam le egymás alá őket, mire közöltem, hogy nem értek hozzá, gőzőm sincs az egészről csak vásárolni jöttem.
Ezért valószínű, hiába mondtam neki, hogy a 2 db 4.7 k hm -os trimer ellenállás helyett, potmétert szeretnék.
Mellékletben szerplő képen látható, alkatrészeket kaptam.
Gondolom, sikerült kitolnia velem ?
Na mindegy, a régi kapcsolásomba pont van 2db 4.7 kohm-os poti. Bővebben: Link
Ha lecserélem a 2 trimert az én két potimra akkor teljes a listám ?
Már csak össze kell raknom és jöhet a teszt.

Lista.jpg
    
(#) zodo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Kicsit elvesztem.
Megprobáltam az alkatrészeket beilleszteni a kapcsolási rajz alapján, de nem értem.

Megnéznéd nekem ?

Ha a R2 1k = 1k ellenállás akkor az R5 1k egy 1k-s poti.
Jól gondolom ?
Nincs 1k-s potim.

Bocs, hogy ilyen bénán, probálkozom.

Ez így.jpg
    
(#) zodo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Okés.
Akkor lenne még egy pár kezdő kérdésem, ha lehet.
Az ellenállásnak és a diodának mindegy melyik lábát hova kötöm, mert nincs polarítása.
Viszont a trimmer potinak már van.
Kondenzátornak a hosszab szára a + oldal.
Jól tudom ?

Van mérőműszerem, mert anno vettem csak használni nem tudom, ha gondolod, elmagyarázod hoy kell és meg ill. kimérem vagy tesztelem, nem tudom, hogy szokás ezt mondani.
(#) magitor válasza zodo hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
A diódának van oldala! Mindig a csík felőli oldal a negatív! ezt a rajzban is jelölik, azt úgy kell elhelyezni! A kondinak pedig igen a hosszabb szára a pozitív illetve a negatív szárat jelölni szokták a kondi testén!
(#) vicsys válasza zodo hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
(#) zodo válasza magitor hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Értem, köszönöm.
Akkor holnap nekiesek a megépítésének.

Ja és lenne még egy a potinál úgy kell eljárjak, mint a régi kapcsolásomnál tettem, ugye ?
Vagy másképpen nem is lehet ?

(#517281) vicsys

Köszönöm, neked is , de nem tervezek hosszútávra.
Nagyon nehéz szakma a tietek.

Névtelen.jpg
    
(#) magitor válasza zodo hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Lehet másképp is, viszont ennél pontosan így kell!
(#) zodo válasza magitor hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Köszönöm, jövők ,ha készen van.
(#) magitor válasza zodo hozzászólására (») Szept 22, 2009 /
 
Amúgy meg nem nehéz! Én egy éve se csinálom Annyi hogy tanulni kell a dolgokat, olvasgasd ami itt fennvan már az is bőven jó kezdések! Én szakmámat tekintve építészmérnök hallgató vagyok hehe! Kitartás kell hozzá meg szorgalom, meg persze hogy érdekeljen, és olyan dolgokat össze tudsz rakni már "kezdő" szinten hogy ihaj-csuhaj, és ha többet tanulsz a határ a csillags ég! Szó szerint!
(#) zodo válasza zodo hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Sziasztok!

Összeraktam a drótszamáros módszerrel az egyik oldal kapcsolását. Teszteltem is.

Pc hangkártya kimenetére kötve a várt eredményt kaptam, szinte meg sem mozdul.

Stereo erősítőm füles aljzatán már ringadozik.
Igaz ehhez a Nad 3020 -m kijelzőjén fel kellett villania 1 W/8 Ohm -os lednek ,hogy a műszer kb. 0dB-es jelőlése környékén ingázzon. Ez már nagyon hangos, nem szoktam így hallgatni zenét.

Tipp ?
Hogyan tovább ?

(#) zodo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Egy kit, nem lenne elegendő ?

Volt valami hangszoró kimenetre kötés, ötlet is.
Az már nem játszik vagy nem hozná meg a kívánt eredményt ?
(#) zodo válasza zodo hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Második kérdésemre, már megkaptam a választ.
Sajnos nem megfelelő, mert ebben az esetben is iszonyatos hangerőre kell tekerni ahhoz, hogy valamit mutasson a műszer.

Akkor ez tovább fog tartani, mint gondoltam.
Az Elektro Kontha-ban vásároltam, mert közel van, de hirtelen nem találtam az oldalukon ilyen Mikrofon előerősítő kit-et.
Amúgy ebből csak egyféle létezik vagy csak az jó amit a linken kaptam ?
(#) proli007 válasza zodo hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Hello!
Nem szívesen szólok bele ebbe a kis projekt-be, de olvastad ezt a kis cikket? Szerintem, ha még teljesen gyakorlatlan vagy a kérdésben, érdemesebb egy kész valamit után építeni és megérteni a működését, majd ez után belekezdeni egy fejlesztésbe.
Ha a PC-re kötöd a kijelzőt, mindig szembesülsz azzal a gonddal, hogy hangerő változtatására változik a kivezérlés. Ahogy írtad, a PC-ben nincs a hagyományos értelembe vett hangerő szabályzó, de igazság szerint azért van, csak mivel egy kompakt digitális dologról van szó, nem férsz hozzá a hangerő szabályzó előtti jelhez. (illetve én nem tudok róla) Onnantól kezdve, viszont minden jel a hangerő függvénye lesz.
üdv! proli007
(#) zodo válasza proli007 hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Szia!

Olvastam a cikkedet, már sokszor a pár napos regisztrácíóm előtt is ill. aztán is, de ahogy mondod, mint hozzánemértő személy, nekem bonyolultnak tünt.
Ezért is jöttem az oldalra, hogy segítséget kérjek valami egyszerű kapcsolás elkészítésére.
Senki nem mondta, hogy a cikkben lévőt kellene megépíteni és minden ok lesz.
Ha úgy vesszük még nem történt nagy előre lépés, mert a mostani kapcsolásom 2 mp alatt szétszedhető.
Ha azt mondjátok, megprobálom azt elkészíteni.

A lényeg, hogy mükődjenek.
(#) zodo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Na tessék, lefüleltek minket.

proli007 , nem gunyolódásként írom.
Csak szeretném, ha mihamarabb mükődnének a műszereim. Mint már említettem, nem volt kötelező választás a pc hangkimenete. Ott van (lesz) a pc alatt egy stereo erősítő is, ha annak a kimenetére egyszerűbb kapcsolást, tudtok ajánlani.
Szerk: Azt is felajánlottam, hogy aki ráér és megépítené nekem megfelelő kapcsolást akkor megkérem és ellenszolgáltatok érte.
Gondolom a tiedet nehezen építeném meg a nyák készítés végett.

Szóval, megnéztem a HEStore lelőhelyét és az sincs messze tőlem. Folytassuk a a kis projektet vagy mi legyen ? Vegyem meg a Mikrofon előerősítő kit-et ?
(#) zodo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 23, 2009 /
 
Tudom én, hogy jót akart és nem állt szándékomba megbántani (ha, így lenne), sőt köszönöm neki és neked is ,hogy megpróbáltok rajtam segíteni.
Mint azt a tényt is közöltem, hogy nem akarok elektroműszerész lenni csak "összebarkácsolni" valami kapcsolást, csak nem vette a szívére.

Az elektro képességeim: pont egyenlő a nullával.

Jól van, összegezzünk.
Megveszem és építem a miki erősítőt aztán összekötjük valahogy a mostani műszerkörel, amit csatlakoztatok a pc hangkártya kimenetére.
Ekkor beállítom egy állandó hangerőre a pc-t és hozzá fogom tudni kalibrálni ( talán ) a miki erősítőn ill. a már meglévő kapcsolásban található 4,7kohm-os potival a műszereim kitérését.
Viszont, mivel ez is hangerő függő kapcsolás, ha a pc hangereje változik akkor a műszer mutatója is ennek megfelelően tesz.

Viszont, ha most megfeszem a trimmer helyet a potit amit beépítenék a gép előlapjába akkor némileg tudnám korrigálni az esetleges hangerő elcsúszásokat.

Basszus, most jut eszembe az én régi kapcsolásom a lejátszott felvételek közti hangerő különbségeket is figyelembe vette. Szóval folyamatossan, állítgatnom kelett volna a vezérlő potit.

A most építtendő kapcsolásnál is így lenne ?

Remélem, érthető.


(#) zodo hozzászólása Szept 24, 2009 /
 
Megrendeltem a 2db Mikrofon előerősítőt, de csak 4-5 nap múlva vehetem át, pedig az elérhető mennyiség mezőben 13 db volt feltüntetve.

Milyen módon lesz összekapcsolva a műszeres kapcsolásom ezzel az erősítős kapcsolással ?
Vezetékeléssel ?

Addig megépíteném a 2 db műszeres kört, probapanelre, de nem tudom, hogy lenne célszerű elrendeznem az alkatrészeket a panel felfogatása miatt.
Hadjak kb. 1 cm-t a panel szélétől ahol, majd fel tudom csavarozni egy távtartóval ?
(#) zodo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
Ok. Köszönöm.

Viszont lenne egy off kérdésem.
A volt deck-em 2 db felvételi szint állító potijait nem tudnám felhasználni a műszeres kapcsolásomba ?
A 4,7 kohm-os poti helyett gondolnám.
Megprobálom körbeírni, mert nem láttam rajta felíratot.
6 láb van beforrasztva ebből 2 a test, azt hiszem.
Mérőműszert 200k állásba kapcsolva 49kohm-ot mutat.
Persze tudom, hogy ez több, mint a 10x -e a 4,7kohm-nak, de nincs rá mód, hogy mégis ezek kerüljenek a kapcsolásba ?
Mert tudom, hogy lehet valamit erősíteni akkor talán gyengíteni is.


Esetleg a deck, ledes kivezérlés jelzőjét meg lehet menteni ?

100_3481.jpg
    
(#) zodo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
Igen, a leosztásra gondoltam.
Akkor ez azt jelenti, hogy egyszerűen beköthető ez a poti is, semmi extra kapcsolás nem kell hozzá ?

"A potinak a közepét, keresd meg az ellenállásmérővel"
Nem tudom, hogy is kell érteni, de ha azért, hogy 47kohm-ot mutasson a mérőműszer akkor megtaláltam.

Előbb módosítottam a hsz-t így sajna a poti képe elveszett, de helyére került a deck ledes kivezérlő panele. Ezt meg lehet menteni valahogy vagy csak a deck saját "alaplapjával" működtethető ?
(#) zodo hozzászólása Szept 24, 2009 /
 
Még egy, mára:

Ha jól gondolom ( bár a miki erősítőt még nem láttam csak képen) összeségében 2-3 potim lesz, oldalanként a kapcsolásaimon.

A műszeres körbe kiválthatom a 4,7-es potit a "rámsózott" 4,7-es ellenáálásra ?
(#) zodo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
Könnyű azt mondani, de mégis hogyan ?

Nem is kell hozzá, táp ?

100_3518.jpg
    
(#) zodo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 24, 2009 /
 
Gondoltam rá én is, de akkor majd visszatérünk erre a témára.

Jelenleg az analog műszereim kapcsolása a fő írányvonal és így sem haladok, hátha még ebbe is belefognék.

Köszönöm az eddigieket , azt hiszem el leszek egy darabig a kapcsolásaim elkészítésével, ha már jól állok velük , jelentkezem.
(#) solymosi hozzászólása Nov 17, 2009 /
 
Én az épített TDA végfokomba egy philips magnó kivezérlésmérőjét építettem bele. A panelt "barbár" módon, a kapcsolás tanulmányozása után kivágtam. kapott táp ellátást és szépen kalimpál ahogy kell.

Most még legnagyobb hangerőn némi brumi tapasztalható mert a tápja nem eléggé szűrt, de holnapra orvosolom.

De nagyon szép a látvány. Kapott kék ribizli megvílágítást.

Becsatolom a rajzot, szerintem érdemes megépíteni, ha valaki éppen előtte áll.
(#) toncy hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
Helló,

nekem meg tetszett ez a rajz Bővebben: Link , csak az 1n914-es diódát nem igazán tudom beszerezni, nem tudom a működése meg egyezik az 1n4148-as diódáéval? vagy ez a típus nagyobb feszültségen nyit? ha esetleg valaki tudna segíteni, akkor kérem írjon egy mailt . Előre is köszi
(#) toncy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Oké, köszi szépen
(#) szilva válasza proli007 hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Az átlagolást maga a műszer oldja meg a mechanikai tehetetlenségével. A LED-en valóban digitális, két állapotú jel jelenik meg, de időben gyorsan változnak az állapotok. Az információtartalmát én sem igazán értem ezeknek a megoldásoknak, de tény, hogy látványosak.
(#) toncy hozzászólása Dec 23, 2009 /
 
Sziasztok,

Szeretnek epiteni egy analog vu meter t, de olyat ami a bemeno jelet szolgal mutatni, nem pedig a vegfok kimenetet. Esetleg valakinek nincs egy ilyen kapcsolasi rajza?

Elore is koszi, Toncy
(#) vicsys válasza toncy hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
Boldog karácsonyt!
Bővebben: Link
(#) toncy válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
ez tuti megy? amugy koszi, viszont nektek is boldog karacsonyt.
Következő: »»   10 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem