Fórum témák
» Több friss téma |
Üdvözlök minden fórumozót!
Az lenne a kérésem ha valaki tud segítsen! Csináltam egy kombinált gyalugépet.A vastagsági asztal emelést digitális kijelzővel szeretném láthatóvá tenni. Vagyis hogy milyen méretűre gyalul.Gondolom hogy valami olyasmi kellene,két pont eltávolodása egymástól. Előre is köszönöm!
Digitális multiméter kifurva rögzítve 1-1 pontja.kb 3000ft
Bocsi, nem multiméter, hanem tolómérő.
Bővebben: Link
Hello, milyen felbontással, és milyen hosszban szeretnéd a mérést?
Amikor beléptem a fórumba,meglepődtem egy kicsit mivel nem számítottam ilyen részvételre.persze nagyon jól esik látni hogy rendesek vagytok köszönöm.A digitális tolómérő azért nem jó mert az minden ki-be kapcsoláskor lenulláz.
kedves Medve.
160mm a hossza és ha lehetne tized mm-es flbontásba.
Kedves simpi.
A probléma az hogyha gyalulok mondjuk 15mm-t és kikapcsolom a gépet, a tolómérőt nem de az úgy is kikapcsol magától majd mondjuk a következő gyalulás 30mm akkor előbb az asztalt fel kell tekerjem a nulla álláshoz hogy onnan induljon a mérés.
Szia!
Nem szeretnék kötözködni,de a topic címe lehetne egy picit találóbb,én a digitális magasság mérés alatt egészen másra gondoltam,s lehet nem vagyok egyedül,így sokan lehet be sem néznek ide,pedig lehet,hogy tudnának segíteni. Ezt csak építő jelleggel írtam,sajnos érdemben nem tudok segíteni,viszont maga az ötlet jó,érdemes lenne egy picit a címbe belenyúlni. Sok sikert kívánok! Üdv:Zoli
Gondolom, a vastagságot csavarorsókkal állítod. Az orsók menetemelkedése adott. Már "csak" egy irányérzékeny kódolót kell szerelni valamelyik orsóra vagy az állítókerék tengelyére. Persze ha kotyogása van a vastagságállító rendszernek, az gond lehet.
Üdv.
Kijavítalak, ami nekem van auto off-os, és valahogy érzékeli hogy hol áll.
Most próbáltam kikapcsolt állapotban huzgáltam oda-vissza, és kb 10mm-nél megálltam. Bekapcsoltam és 11mm-t mutatott, visszatoltam alap állapotba és 0,00 lett a kijelzőn. A címet módosítani kellene elmozdulás mértékének kijelzése, vagy mire.
Nem rémlik, hogy a minél egyszerűbb lenne a cél.
Szia Feri!
Nekem volt használaton kívüli,régi csiszolóból származó vastagságmérő,0,1mm-es felbontással , mechanikus működésű. Ha megtalálom, jelentkezem!
Kedves Zoli!
Nem jutott eszembe jobb cím.Remélem azér kiokoskodunk ennyien is valamit. Kösz a hozzászólást.
Kedves Bandaras!
Egy orsó van amivel fel-le állítom az asztalt.Bizony nagy kotyogása van.
Kedves bdase!
Igen igazad van ma valóban láttam én is olyan tolómérőt amilyen a tiéd.Nekem van kettő is de mindegyik le nulláz kikapcsolás után.Tudom nem kéne kikapcsolni nem is teszem meg teszi ő.Lehetne venni egy olyat ami nem nulláz le.De ez akkor is csak egy tolómérő valamennyire át kell alakitani és kicsi a kijelzője.
Kedves mpisti!
Örülnék neki ha megtalálnád.Bár nem tudom mit takar az hogy mechanikus.Persze ez lenne a legegyszerűbb. Előre is köszi!
Off. Mint földid felvilágosítalak, hogy itt nem illik sürgetni senkit! Ezért szankciók járnak! Vagy azért nem ír senki mert nincs ötlete, vagy azért mert nincs itt, vagy azért mert a témát vagy téged komolytalannak tart! Ez szíve-joga mindenkinek! Tessék várni!
Kedves ihanzi!
Ez úton szeretnék elnézést kérni tőled és minden fórumozótól.Senkit nem akartam megsérteni sem sürgetni csak nekem úgy tűnt mintha rosszul értelmezték volna az egyik hozzászólásomat.Még egyszer elnézést.
Kedves köbzoli!
Az ötlet jó de mégis digitális kéne.
PIC, AVR programozása megy? Vagy meg tudod oldani valahogy?
Ehhez gyakorlatilag egy mérőléc kell, na meg valami soros kommunikációra alkalmas eszköz, és máris van digitális útmérőd - optikai egérből. Ráadásul a felbontása magasan a kívánt fölött van, csak annak kell utánanézni, hogy a 160 mm átfogható-e vele.
Egyébként lehet kapni sokféle útadót (pl. ilyeneket), mi már vagy nyolc éve nyúzunk egy 350 mm-es potméteres kütyüt, az egyetlen baja az volt, hogy elszakadt a zsinórja, vékony hegymászózsinórral tökéletesen lehetett helyettesíteni. Attól függ persze, mi fér bele a keretbe, de ha van rá pénz, érdemes szétnézni az ipari lineáris útadók között. Téma címén igazítottam, a magasságmérés valóban nem volt a legszerencsésebb.
A programozásban nem,de a PIC-be való hex file beégetésében tudok segíteni,ha kell.
Kedves medve!
Sajnos nem megy egyik sem.Az viszont jó ugy érzem jó irányba megyünk
Kedves kobold!
Mint azt már említettem jó irányt vett a dolog.Tetszik amit írtál csak nem tudom hogy fogjak hozzá.Meg néztem az oldalt is Ott meg az van hogy nem tudom melyiket válasszam.Hol használod azt a potist hol és mennyiért vetted.
A cégnél használjuk, szinte naponta van olyan feladat, ahol az út függvényében kell erőt mérni. Vannak induktív útmérőink is, de azok érzékenyek a tengelyvonaltól való eltérésre, elhajlásra.
A "zsinóros", ahogy mi hívjuk a potméterest, nagyon bevált, de hogy honnan és mikor vették, nem tudom - mire az üzembe kerültem (8 éve), már megvolt. Végső soron meg lehet csinálni házilag is, csak vesződős munka. Pl.: minimálisan nyúló, de rugalmas zsinórt kötsz az asztalhoz, másik végét felcsévéled egy spirálrugóval előfeszített orsóra, az orsó pedig egy potméterhez csatlakozik, illetve a nem mozgó géprészen van csapágyazva. Ha mozog az asztal, meghúzza / visszaengedi a zsinórt, ezáltal tekergeti a potmétert, és ott a jel. De lehetne akár fogasléces - fogaskerekes hajtással is akár potmétert, akár jeladótárcsát forgatni (lásd a régi, görgős egereknél). Lehetne egyszerűen csúszópotit mozgatni megfelelő karáttételen keresztül, kellően hosszú tekercs belsejében vasmagot tologatva LC-oszcillátor frekvenciáját változtatni, és még sorolhatnám.
Kedves kobold!
Nagyon jó dolgokat írsz.A potis is tetszik a tekercses is.DE mi van a kijelzéssel.Egykét áramkört már csináltam. Ehhez hogy fogjak azt nem tudom. Pedig meg akarom csinálni.
Kijelzőnek legegyszerűbb egy LCD, egysoros bőven jó a célra. Az áramkör megépítéséhez először döntsd el, milyen jeladóval fogsz dolgozni, még jobb, ha készen is van. Onnantól úgymond nem nagy kaland összedobni egy egyszerű mikrovezérlős áramkört, ami elvégzi a mérést, tárolja kikapcsolás után az utolsó állapotot, illetve intézi a kijelzés dolgait is.
De még egyszer mondom, amíg nincs meg a jeladó, legfeljebb nagy vonalakban lehet a feldolgozó egységről beszélni. Egyébként - és ezt ne vedd sértésnek - bár tudom, hogy a kedves megszólítás kizárólag udvariasságból szerepel a hozzászólásaidban, de ezen a fórumon senki nem haragszik meg, ha elhagyod - mi sem szoktunk ilyeneket használni.
Meg kellene vizsgálni azt, hogy egy 10 fordulatú potméter pontossága, felbontása elegendő lenne-e. Erre lehetne tenni egy AD-s PIC-et, de ez kilőve, igy marad egy digitális panelműszer, mm-re kalibrálva. 200mm-ig mehetne...
De ha digitálisat akarsz...akkor mélyedj el a digitális technikában először...
Attól fögg mire használod a vastagsági gyalut,ha pénzt keresel vele érdemes beruházni egy lineáris inkrementális útmérőre kijelzővel,elősször drágának tűnik de hosszútávon megéri,ha csak hobbizol, akkor forgó encoder (elektonikai boltból) plusz PIC-es kiértékelő és kijelző.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |